הכלאות לתוצאות ידועות מראש

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: הכלאות לתוצאות ידועות מראש

שליחה על ידי קותי »

אתה צודק מוחמד , אבל בשביל זה אנחנו קובעים מטרות ומחפשים מה לקחת מזן אחר , ואיך לחזור ליונה המקורית,זו שתהיה משופרת,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום מוחמד.

יצא לי לראות את היונה שאתה מדבר עליה אך לא יצא לי לגדלה ואינני מכיר את תכונותיה.
צריך להבדיל בין שני סוגים של הכלאות האחת נעשית על מנת להכניס תכונה מסויימת לגזע קיים או ליצירת גזע חדש, הכלאה כזו צריכה להביא בסופו של דבר לגזע יציב כלומר,
שהצאצאים ידמו להוריהם וגם נכדיהם וניניהם וגם דורות ההמשך.
וישנן הכלאות כמו שאנו רואים בשירשור זה שנקראות און כילאיים בהכלאות אלה יוצא בדור ראשון משהו מיוחד אבל אי אפשר להמשיכו הלאה מכיוון שהצאצאים לא אחידים ולכן מה שאני טוען הוא
שאי אפשר להתייחס אליו כאל זן מכאן שאי אפשר לקרוא לו בשם.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב שלום,
תמיד שמח לתגובותיך אלא שקריאה בשם אינה מתייחסת לצד המדעי כגזע אלא
לצד המנהג התרבותי שהמגדלים מכנים בו דור ראשון ולא כגזע או זן טהור כמקובל במדע ,שם הוא דבר לגיטימי של דור המיכלוא , אך בוודאי לא שם הזן, מסכים איתך לחלוטין בהגדרת המטרות והסברן,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

אני דווקא בעד שמירה על גזעים עתיקים.
הבוזי יפה בשל מבנה גופו הקטן והקומפקטי וקונטרסט הצבעים החזק הן בגוף הן בעין, שרואים למרחוק גם בתעופה לדעתי כל הזנים החדשים שלו לא מגיעים לקרסוליים של המקור
גם לגבי הבירותיים, פעם היה להם כתם מיוחד על הצוואר לאן הוא נעלם? לא זוכר שראיתי בירותי כזה באוסף שלך קותי או אצל אף אחד מהמגדלים.ולדעתי זה חבל מאוד,בירותי לבן שחור או חום לא מרגש אותי
יש את זה בהרבה זנים אחרים אבל בכתם הזה על הצוואר היה יחודי וחבל שנעלם.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב ערב טוב
כניראה ולא היסתכלת מספיק 1)אצל השחורים והשוקולד מעולם לא הופיע הכתם על הצוואר או האוזניים,(גם לא צריך להיות,)
במידה וכן הרי שמדובר בהכלאה עם כחולים,
2) כל הכחולים שלי, הרוט-פאל בעלי הפסים החומים אדומים בכנף וכן הצהובים עם פסי הכנף , אכן מופיעים עם הניקוד בלחי והכתם היחודי בראש כפנס של כורי הפחם בכובעם,
3) לגבי הכתם אצל השחורים הרי שנכון שיש שניים מהם עם נקודה וללא כתם אך זה אחד הדורות הראשונים לרחבי המקור וכידוע לך אחד בא על חשבון השני והנקבות איתם הם מזווגים הן בעלות כתם לבן ומובהק,
4)לגבי הבוזים הרי שאני מטפחם משנות השישים,לקראת שנות השבעים נודע לי על הפימה שהיא חלק מהתכונות שמופיעות אצל חלקם ומאז השקעתי זמן וכסף רב כדי לרכוש יונים עם תכונה זו,
אלא מה" אליה וקוץ בה"בעלי הפימה היו עם עיין בהירה וטבעת עיין מעט בהירה,עברו שנים רבות מאז וכל שנה אני מפנה כ-60 בוזים בגלל בעיות פימה ,טבעות,וצבע עיניים,בשאר התכונות התייצבתי כמו מבנה הראש והמקור,עמידה פסי כנף מודגשים פס על הזנב ועוד תכונות חשובות ,
למיסתכל מהצד ניראות כולן אותו הדבר,אך ממש לא כך הוא ומי שמטפח באמת , עמל קשה כדי לקבל את כל מה שהוא באמת מחפש,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שלום קותי
לגבי הבוז עם פימה אתה יודע איך ועם היכליאו כדי שיצא כך ?
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום מוחמד,, תמיד היו בוזים עם ובלי פימה,היו אלו 2 ואריאציות של צורה באותו הגזע ,הם ניראו בכמה צבעים, כסוף עם פסים על הכנף ובזנב ומנוקדים בכנפיים עם פס כהה בזנב ,בשנים האחרונות לפני כ30 שנה לערך, הופיעה הווריאציה של בוזי עם פסים בצבע חום בהיר וכן מנוקדים בכנפיים עם חום בהיר ,אלא שקבוצה זו עקב היותה בהירה יותר , עיניהם היו
מעט בהירות וכך גם צבע טבעות העיניים שלהם, כשהגיעו לידי הבוזים בצבע זה (פסים חומים) התחלתי להכליא אותם עם בוזים עם פסים שחורים והתחלתי לקבל צאצאים שהיו עם פסים שחורים וכן כאלו עם פסים חומים, מתוך הצלבת צבעים אלו התחלתי לקבל אצל החומים טבעות עיניים כהות וכך גם עיניים בצבע אש אדומה או איך שאנחנו קוראים לכך בצבע ארגמן,
גם בעלי הפסים החומים וגם בעלי הפסים השחורים וגם המנוקדים משני הצדדים מופיעים עם או בלי פימה, כאשר הגיעה לידי הנקבה הראשונה עם פימה
מאוד התרגשתי ושילמתי עבורה 500 שקלים שהיה זה סכום גבוה מאוד ובמיוחד לבוזי , ,,, בסטנדרד האירופי כתוב שלבוזי צריכה להיות פימה אך מופיעה היא רק בגיל יותר מבוגר ואילו אצלי יש כבר גוזלים שניתן לראות עליהם את הפימה,,,,זה בסך הכל עניין של העדפה וניסיון לזווג זכר ונקבה שתהיה להם פימה אין טעם להכניס יונה מזן אחר כי בתוך הבוזים עצמם ניתן למצא זאת,,, לאט לאט אני מוציא את אלו ללא פימה,עשיתי לפני שנתיים מיון והוצאת כ-60 בוזים לחבר בקיבוץ ,באתי אחרי שנה לבקרו ולפתע אני רואה שרבים מהם הם בעלי פימה, אך ישנם יונים שזה לוקח להם יותר זמן לגדל את הפימה וישנם כאלו שלעולם לא יגדלו פימה לדעתי זה עניין לסלקציה והבוזי בעל הפימה יותר מרשים לדעתי ,כל זאת על אף שיש בוזים יפים מאוד ללא פימה והכל עניין של העדפה,
לידיעתך גם בשיקלי האדום והצהוב יש לי יונים עם ובלי פימה וכך גם במזונים במאוורדים ובמפתל,הכי חשוב שנציב מטרות בגידול ובטיפוח ונגיע אליהם ומתוך כך תגדל ההנאה שלנו בגידול וטיפוח היונים שלנו, יתכן ויש לך דיעה או מידע אחר ואשמח לשמוע וללמוד ,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שלום קותי
ספר לי מגדל ותיק מבוגר שהכליאו את זה עם בלנדי כחול לבלנדים יש פימה אישית לא יודע עד כמה זה נכון
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום לך מוחמד,
גם אצל הבלנדי יש יונים עם פימה ויש בלי פימה, הבעיה היא שאצל הבלנדי יש גם ציצית נוצות על הראש ויש גם פרח בחזה,
דבר שאנו ממש לא רוצים אצל הבוזי , אני בטוח שיש אנשים שעושים כל מיני ניסיונות אך זה לא מדעי ולא בנוי על חשיבה חוץ מאשר על סקרנות ,הסקרנות היא דבר לגיטמי לחלוטין , אך אין לי ספק שהבלנדי אינו יכול לתרום לבוזי את התכונות שאנחנו מחפשים בטיפוח ושיפור התכונות של הבוזי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שלום קותי
גם אני חושב בדיוק כמו שאתה חושב אין קשר לבוזי ולבלנדי
שלח תגובה