הכלאות לתוצאות ידועות מראש

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

הכלאות לתוצאות ידועות מראש

שליחה על ידי קותי »

שלום מוחמד ,

כפי שהראת בתמונות הרי השפרי מופיע במגוון צבעים,כדי לקבל גודל וגובה ישנם אפשרויות להכליא בין הבוזי לבגדדי ואז נישאר עם אותו סוג מקור כי הבשר על האף צריך להישאר בגודל קבוע ולא להיות גדול מדי ניתן לקבל גובה וגודל אם נעשה הכלאה עם הבגדדי הצרפתי ,
ראיתי זאת בטורקיה שם כבר עושים זאת מספר דורות ועושים כל הזמן מיון ראיתי שם "בוזים גדולים עם מקור ארוך וברור שהיתה זו הכלאה
תמיד אנו שואלים כמה סיבובים יש לעשות עד שנגיע לכך שאם ניקח שני שפרים נקבל גוזלים שפרים שיהיו בדיוק כמו ההורים,הצילומים הוסיפו לנו המון מהיכן אתה משיג אותם ,אתה ממש עושה לנו בית ספר כל הכבוד תמשיך כך,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

Re: הכלאות לתוצאות ידועות מראש

שליחה על ידי מוחמד »

שלום קותי
אני אשית היה לי זכר שהוא מעורב קרייר על בגדאדי האמא בגדדי שמתי אותו על נקבה בוז יצא לי שפרי כחול ממש יפה רזה גבוהה ומקור לא גדול אותה צורה של שפרי אני רשמתי קרייר בגלל הגובה שלו אם יש לך בגדדי גבוהה אז יותר טוב
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שלום חברים
מישהו מכיר את היונה הזאת (תמונה מהאתר )
קבצים מצורפים
31277892.jpg
31277892.jpg (27.33 KiB) נצפה 4076 פעמים
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

אני ממש לא מבין את תרבות ההכלאות הזו.מזווגים בין שני זנים ונותנים שם להיבריד F1 ממש מתאים לתרבות הישראלית, זבנג וגמרנו.
בילדותי ימא לי להכליא זנים רבים ולעיתים קרובות יוצאות יונים יפות מאוד, אבל בכדי לקבע את התכונות שלהן ( ולפני שקוראים להן בשם) דרוש הרבה זמן, לפעמים מספר שנים לפעמים כמה דורות ( של בני אדם!!)
השימוש בהיברידים F1 נהוג מאוד בחקלאות וקל מאוד לצפות תוצאות אם יודעים מה התכונות הדומיננטיות והרסיביות של כל זן שאיתו עובדים.
להכליא בין זנים, ולאחר מכן לחזור ולקיים הכלאת דחיקה על מנת להכניס צבע או מאפיין אחר , או בכדי לרענן דם של זן שנחלש זה סיפור אחד, אפשר גם ליצור מכלוא F2 אשר חלק מפרטיו יהיו בעל שילוב תכונות מעניין ובשל כך אנשים יהיו מוכנים לשלם בשבילו הרבה( גם אז אי אפשר לקרוא לזה זן!!) אבל מתן שם למכלוא לא יציב של דור ראשון נראה לי לא רציני( בלשון המעטה).
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב שלום,
שמח שחזרת ומצאת נושא המגרה מחשבה,
חלק מתרבות יצירת דור f1בגידול יונים מהווה מטרה לגיטימית למי שאוהב זאת,
ראשית להחזיק בדור ראשון להנות רק מהתבוננות בו כי זה קל ויודעים איך לעשות זאת,
לגבי מטרות אחרות בטיפוח הרי שמדובר על "רכישת תכונות" היכן שאינן קיימות, ליצור זן בהגדרה המקובלת
עוד רבה העבודה כדי שההורה יעביר בתורשה לצאצאיו את אותן התכונות שבהן הוא ניכן,יהיה לנו עוד הרבה על מה לדבר
כי הדבר נעשה בצורה נירחבת במזרח התיכון וחלק מהפורמולות ידועות ונפוצות וחלקן ניסתר ואינו ניגלה לכל המתעניינים,
זה נושא שמגרה את הדמיון וכרגע לא משנה היומרנות את העובדה שזה נעשה,
אנא המשך בדיון ,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

בגדול אין לי שום דבר נגד הכלאות F1 , היו לי כמה יונים מענינות שיצאו מהכלאות כאלה,אבל לדעתי רק לזן נקי אפשר לקרוא בשם
מכלוא זה מכלוא ולא משנה כמה יפה יהיה, מה גם שבזנים נקיים יש מין איכות שאין במכלואים, אף אחת מהיונים שמוצגות מעלה לא יכולה להשתוות לאיזה שהוא זן טהור,אתה תכנה זאת אצילות או פרופורציה.
לגבי שינוי מגמה של זן לא מחוייב מהמציאות לעשות הכלאה על מנת לשנות אורך מקור או גודל גוף, כפי שאתה בוחר מהבוזים שלך את אלה בעלי העיניים האדומות והמסגרת הכחולה כך אם תתחיל למיין אותם לפי גדולי המקור והגוף תוך שלושים ארבעים שנה יהיו לך בוזים ארוכי מקור וכבדי גוף.
יכול להיות שגם תוך 10 שנים הכל תלוי במאגר הגנים שכבר יש אצלך. הכלאה יכולה לזרז עניינים אבל גם לעשות הרבה בלגאן.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

יתכן מאוד שהתוצאה תיתקבל בתוך 40 שנה וגם יתכן ובכלל לא,(אגב לי אין את הזמן והסבלנות לכך ורוצה זאת במהלך חיי)
לכן בהכלאה מסויימת שבה תוכנס יונה עם תכונות שאנו מחפשים קיים סיכוי יותר מסביר שהתכונה ניכנסה למאגר הגנטי של הזן,
נכון גם שיתכן בלגן מסויים , אך בהכלאות דחיקה חזרה לגזע המקורי חלק גדול מהבלגן ימנע,בסלקציה או בעברית מיון ורישום קיים סיכוי יותר מסביר להגיע לכך, אך ניסיון העבר ביצירת זנים חדשים ובבע"ח שונים מוכיח שזו הדרך, מכאן ניסוי תהייה ורישום מדוייק לגבי התוצאות מאפשר קיצור דרך משמעותית,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
יוסי78

שליחה על ידי יוסי78 »

לפני 18 שנה בערך נימשכה אלי דוארית יפה אמרתי נשאיר אותה לאומנת היא הלכה עים פרסי מיתאפך חזק
בטעות החלפתי לה רק ביצה אחת שבקעו הגוזלים ראיתי שאחד מהם הוא דואר יצאה נקבה שהיא התחילה לעוף
אני קולט אותה עושה חצאים אחרי כמה זמן של אימונים התחילה לתת סלטות עלתה לנקודות כמו הפרסים
אבל התעופה לא הייתה כמו של הפרסים היא הייתה פותחת כנפיים שהייתי מספר לאנשים שיש לי דואר מיתאפך
לא האמינו לי עד שראו בעניים אני חושב היום אים הייתי ממשיך עים הכלאות בתוך המישפחה היה יוצא לי גזע
מה אתם אומרים דוארים מיתאפכים היה מתאים לכם לגדל
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

יוסי שלום ,
אתה מתאר לנו מיקרה שקרה בלא שליטתיך ולפתע הבחנת בתוצאות מעניינות,
כאן באה שאלה מכוונת האם בבואנו להכליא יונה עם ראותה אנו מגדירים מטרות או שרק רצוננו הוא לגדל יונים מעורבות,
אשל את עצמיך שאלה זו מה היא אכן המטרה ,יש כאלו שמחזיקים בזוגות מעורבים כי הבחינו שהם מאכילים מצויינים ולכן מחליפים להם ביצים כדי שיהיו אומנות לגוזלים אחרים,
אין ספק שבחלוף הדורות מתגלים לנו דברים מעניינים שקרו באקראי ללא ידע ותיכנון מובהק וברור ממקודם(כמו במקרה שלך)
אנו בדיון הנוכחי מנסים להחדיר תכונות לגזע קיים ולשמר את הגזע אך להביא אליו תכונה ממקור אחר היכן שאינה קיימת בגזע נתון כמו: צבע ,גודל גוף, גודל מקור וכדומה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שלום חברים
פה בהכלאות שאנחנו עושים כדי לקבל סוג חדש או להוסיף תכונות לזן אנחנו יודעים מראש מה אמור לצאת ולדובב אפשר גם לקרוא למוכלא בשם למשל הבירותי שיש לנו היום הוא אותו בירותי שהיה לפני 20 שנה ? זה בירותי מוכלא אבל הוא יותר יפה עם צורת ראש ומקור יותר יפה עם הרבה תכונות טובות אז זו הכלאה מוצלחת יש גם את המסואד שוקו שזה חדש לגמרי אותן תכונות ובצבע חדש שלו היה בבירותי המקורי (הישן בזרי בלדי) אני אישית בעד הכלאות רק שידוע מה יוצא או גם שיצא דבר יפה גם למה לא ....
שלח תגובה