יש ביצים! כמה שאלות

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
nadav1994

יש ביצים! כמה שאלות

שליחה על ידי nadav1994 »

יש לי בשובח 3 זוגות של טימלרים, יש כבר זוג אחד אחרי שבוע (שיניתי את השובח קצת ממה שהיה) היום החלפתי להם את המים וראיתי ביצה שבורה במים בדקתי בתאים והיה ביצה אחת בתא של הזוג עכשיו הנקבה דוגרת, הם לא ממש קיננו אפילו שיש להם מלה זרדים אבל יש קצת בתא וניראה שהזכר ממלה קצת, אני לא ממש מפריע להם אז אני לא יודע עם היה זווג אבל יש חיזורים.
יש לי ניסיון בריבוי וגידול ציפורי שיר קטנות (פינקים ממלה סוגים) אבל ביונים אני חדש.
אז אני רוצה לדעת אחרי כמה זמן הביצים בוקעות? מתי הגוזל ניגמל מההורים?..........
ואם יש עוד דברים שאני צריך לדעת אז בשמחה.
שבוע טוב נדב.
תמונהתמונהתמונהתמונהתמונה
אופיר123

Re: יש ביצים! כמה שאלות

שליחה על ידי אופיר123 »

ידוע שיונים מטילות 2 ביצים שאפרש הזמן בין ביצה אחת לשנייה הוא עד יומיים.
לפי דעתי היא הטילה את הביצה הראשונה בחוץ כי הקן לא היה מוכן, ואז הם התחילו קצת ליבנות את הקן והטילו את הביצה השנייה.
מנסיוני הם ימשיכו ליבנות את הקן בזמן דגירה , ובסביבות 20 ימים מרגע ההטלה אמור לבקוע גוזל.
הגוזל ילמד לאכול בסביבות גיל 4 שבועות, לרוב הוא גם ימשיך לינוק עד שההורים יפסיקו,(יש מגדלים של זני תעופה שגומלים את הגוזל מהנקה בגיל 5 שבועות)

תמיד תישמור על שובך נקי, מיים תמיד נקיים, ואוכל יבש וטרי, יונה בגודל רגיל תוכל סביב 30 גרם ב 24 שעות, יש שיואכלו יותר יש פחות, תלוי בארך תזונתי של האוכל שאתה מגיש, ובקלוריות שהיונה מוציאה.
nadav1994

שליחה על ידי nadav1994 »

תודה על התשובה.
ועוד משהו, השובח הוא לא על הריצפה הוא בביניין אני מפחד שהגוזל יצאה הוא לא יעוף ויפול, צריך לדעות לזה או שזה בסדר?
אופיר123

שליחה על ידי אופיר123 »

קודם כל שהשובך יהיה סגור שלא יהיה כניסה למזיקים חתולים עכברים וכו...
ובקשר לתאי הטלה: כדי לענות לך תשובה ברורה אני צריך לדעת איך התאי הטלה שלך בנויים( מה גודל הפתח לתא)
ברוב המקרים אתה יכול להשתמש בקרש בכדי לחסום את החלק התחתון של הפתח בתא ההטלה, אבל תזכור להשאיר פתח שההורים תמיד יצליחו לצאת ולהכנס ללא בעיה.
מקווה שעזרתי לך. אם תיתן לי יותר פרטים על השובך והתאים אני יוכל לתת לך תשובה יותר מדוייקת
(דרך אגב יונים הם רגועות יחסית להרבה ציפורים וגם מתרגלות לבית שלהם, לכן אתה יכול לבלות הרבה זמן לידם וכימעת זה לא יפריע להם)
nadav1994

שליחה על ידי nadav1994 »

זה השובך שלי עם הזוג יונים הראשונים שלי http://forum.pigeons-il.co.il/viewtopic.php?f=4&t=346
יש עץ בכניסה לתהים, השובך בגודל 90 סמ' אורך, 80 סמ' גובה, 80 סמ' רוחב, כל תה בגודל 30 סמ' אורך, 30 סמ' גובה, ו30 סמ' רוחב בארך.
השובך בבית שלי (מרפסת גדולה) ואין כל חיה שיכולה להזיק להם חוץ מעורבים שיכולים לבוא וגם לא יצאה לי ליראות עורב במרפסת.
השובך עכשיו סגור בגלל שיש יונים חדשות ואני נועל אותם 4 שבועות (יש 3 יונים שרגילות לשובך והיו משוחררות ויש 3 שלא רגילות ואצלי שבועיים).
אופיר123

שליחה על ידי אופיר123 »

אם זמין לך לשים בכניסה לתאים קרש קצת יותר גבוה זה עדיף.
איזה יונים אלה?
nadav1994

שליחה על ידי nadav1994 »

טימלרים, אבל לא במאה אחוז
nadav1994

שליחה על ידי nadav1994 »

אפשר לפתוח להם את השובח שהם יעופו הם אצלי חודש ושבוע?
הם עשו קן והנקבה דוגרת ולפעמים אני רואה את הזכר דוגר.
שלח תגובה