גוזל יפה רואים גם בגיל קטן קבלו תמונה

בפורום זה נדון בנושא הטימלר הישראלי
בנימין

Re: גוזל יפה רואים גם בגיל קטן קבלו תמונה

שליחה על ידי בנימין »

אדמון אתה צודק היונה הזו זבל של הזבלים לילה טוב
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

בנימין שלום ,
אבקש ממך לשנות את סגנון תגובותיך וצורת ההיתייחסות שלך לדבריהם של אחרים ויפה שעה אחת קודם,
אין זה משנה כלל אם מישיהו כתב דברים שאינם משקפים את דעתיך האישית ,חשוב שתילמד לקבל ביקורת ובמיוחד כשמגדירים לך במפורש שאין כאן כל כוונה לפגוע בך אלא יכולה כאן להיות הבעת דיעה שיתכן שהיא מנוגדת לחלוטין לתפיסתיך,אז מה כבר קרה אתה יכול להסכים או לא להסכים אך תלמד לענות באופן תרבותי ומכובד או שאל תענה כלל.
לגופו של הגוזל ובני משפחתו המופיעים בתמונות :אחת הבעיות בתצלומים שאינם תמיד משקפים את המציאות וגם אם כן אז יש מצב שבתצלום קיים מספיקה זוית צילום שונה וכל היונה ניראית אחרת,אפילו אתה טענת באוזני שניראה לך שהמקור מעט קצר ורק אחרי שביקשתי ממך למדוד
אותו ראית שההבדלים בינו לבין יונה אחרת ממש מיזעריים,ואכן קורה שחוזרת תכונה מסויימת מעברה הגנטי של היונה שלפעמים מופיעה לנו בדור חדש אז מה כבר קרה,יש לשים לב גם לתכונות הטובות ולא רק לשגיאות וזה נכון בשיפוט כל סוגי בע"הח.
דבר נוסף שאני מבקש להבהיר הוא שהטימלר הישראלי נימצא בשלבי היתהוות של גזע בעל אחידות מורפולוגית שתגיע לידי ביטוי רק בהמשך תהליך הפיתוח,כדי לרכוש תכונות מסויימות נהוג בכל העולם להישתמש בגזעים דומים לצורך השינוי ואשר מכילים הם תכונה שברצוננו לטפח,
חוץ מיונת הסלע שעברה ברירה טיבעית במשך אלפי שנים של אבולוציה הרי שכל הגזעים הם תוצאה של לבירה(סלקציה) של המגדלים.
אותם המגדלים שמכרו לאדמון את הזוג של היונים השחורים שלו היו בין אלו שעשו הכלאות עם יונים ממקור גרמני בצבע שחור מנוקד ואני מדבר מידיעה וזה מעולם לא גרע מהיונים שהם גידלו להיפך הם קיבלו מחירים יותר גבוהים,אין כל רע בעובדה שאדמון טוען ובצדק שקיימת השפעה של יונים רוסיות או אחרות בתוך הגזע החכמה היא למיין לעצמינו את היונים המיתבקשות להמשך הדרך,עובדה שאתן לדוגמא היא מיקום וזוית המקור ,
במיסקים יש בעלי מקור באורך שונה של אחד מהשני אך גרוע מכך שבחלקן יש נם כאלו שזוית המקור נוטה כלפי מטה וסף המצח שלהם אלכסוני
גם תכונה זאת אנחנו רוצים להעלים ורק ע"י גידול נכון ומיון היונים נגיע לטיפוס אותו מגדיר התקן,
הישתמשנו ביונים רבות כדי להגיע לפיתוח של היונים שיש לנו כיום ואדמון סה"כ ציין מספר עובדות שאין לך זכות להיפגע מהם כי לא לשם כך אמר את הדברים,וכל מי שמעיר ומאיר את הערותיו בצורה מכובדת תמיד יכובד ועליך להפנים זאת ולשפר את סיגנונך, אני רוצה להעלות על נס את המאמץ שאתה משקיע בגידול ולאחל לך שנה טובה ומבורכת,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום אדמון

התגובה הנעלבת של בנימין אולי אין לה מקום כאן אבל לא מצאתי כל סיבה לביקורות שלך
לי יצא לראות את הלהקה של בנימין וגם אחד אחד מקרוב והאחידות בניהם מדהימה
ומבין כל היונים האלה הגוזל הזה נראה לגילו כמשובך ביותר ( ראיתי אותו אל מול גוזלים אחרים טובים פחות אבל עדיין מהממים)
איך אתה יכול להתייחס לפרופורציות ראש וצבע עיניים בגוזל ולקבוע אם הוא טוב או לא? צבע העיניים עוד ישתנה וכך גם פרופורציית הראש
אבל אם אני טועה אשמח לראות תמונות של גוזלים שלך שממחישים את מאפיני הגזע הנכונים לפי טענתך.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
בנימין

שליחה על ידי בנימין »

אחרי שבוע
קבצים מצורפים
Photo2389.jpg
Photo2389.jpg (69.28 KiB) נצפה 2583 פעמים
admonsaieg

שליחה על ידי admonsaieg »

דובב בוקר טוב
ראשית
בוא אגיד לך משהו- פורום נועד לחוות דעות ,להציג, לשאול, להתייעץ, והכל בדרך תרבותית
קותי הסביר את זה טוב ,ואם אני לא טועה אילן רשם את זה בכניסה לפורום כחלק מהדו שיח כאן
כתבת לגבי התגובה של בנימין "אולי"? אין לה מקום כאן.... יש לך בכלל ספקות לגבי תגובה, ואתה כותב אולי?!!

לשאלתך-איך אני יכול להתיחס לפרופורציות, זה הכל עניין של נסיון, זמן ,וסבלנות, ואני חושב ש 40 שנה בגידול וטיפוח של טימלרים זה לא מעט זמן.(ולא חס וחלילה שאני מזלזל במישהו שמגדל גם יום אחד)
אני מקווה שעכשיו כשאתה יכול להתבונן בתמונה עדכנית יותר, תראה את ההפרש הגדול בפרופורציה שהולך וגדל בין יחס הראש והגוף,ובמקרה זה ,זהו מצב קלאסי שיהיה בולט יותר ויותר עם הזמן
אדמון
בנימין

שליחה על ידי בנימין »

אדמון שלום יש לך טימלרים יותר יפים אני ישמח לראות אותם תצלם את הטימלרים השחורים שלך גם את הבוגרים וגם את הצעירים
ונשמח לראות דברים יפים ועוד דבר אני מגדל את הטימלר הבנוני ואת הקטן ולא את הסוג הגדול גדול אז הכל פרופורציה שיהיה יום טוב לכולם
shimon1874@walla.com

שליחה על ידי shimon1874@walla.com »

שלום לכולם.ןאדמונד אתה תותח.כבר הרבה זמן מגדלים מדברים על לערבב את הטימלר עים זנים אחרים בשביל לקחת מהם איזושהיא תכונה אשר תשפר את הטימלר הישראלי.אני חושב שזאת טעות כי בסופו של דבר רואים זאת.וכך בעצם לא משפרים את הטימלר אלה ההיפך.אנו צריכים לשמור על הטימלר .ואים מגדל רוצה לערבב .שיערבב טימלר בטימלר.אין הרבה טימלרים מושלמים בארץ.לכן צריך לשמור עליהם .במיוחד על גודל היונה.
סמל אישי של משתמש
חוגי נחום

שליחה על ידי חוגי נחום »

שלום לכולם.
בתחילת שנות התשעים (אולי קצת לפני )התחילו להגיע לארץ יונים מרוסיה וכולנו התלהבנו מהצבע , מגודל הגרב , מהמקור הקטן ומסף מצח עגול במיוחד .
באותה התקופה מעטים המגדלים אשר היה להם טימלרים עם תכונות אלו ובעיקר סף מצח עגול . ומאז התחילו לבצע ערבובים עם היונים הרוסיות.
הטימלרים שרואים היום לא הגיעו סתם לצורתם אלה תהליך גנטי שהתחיל בימים ההם , דעתי האישית בנושא ברורה כול עוד אפשר לקחת תכונות חיוביות ורצויות מזנים שונים וזה לו גורע אז למה לא , זה נהוג בכול העולם ולא רק בתחום של גידול היונים אלה בתחומים מורכבים ומסוכנים אף יותר . כיום יש לנו בארץ טימלרים ברמה גבוה אז אין צורך לבצע הכלאות בזנים שונים אפשר פשוט לקחת את התכונות הטובות מטימלרים מעולים ולהעביר אותם הלאה .
חוגי נחום
057-8151086
שלח תגובה