גזעי היונה הפרסית - תקנים מאוחדים

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
איציק 2800

Re: גזעי היונה הפרסית - תקנים מאוחדים

שליחה על ידי איציק 2800 »

אים תגיד ליוסי פריג׳דר את השם שלי לא ניראה לי שיוכל לעמוד בכינות מולי
לפרט לא צריך תשאל את בינימין הוא כבר יגיד לך
קותי נשמה טהורה אני לא מתחבר ובטח לא רץ עים אנשים פחות מרפי רומנו בגישה ובפירגון וההדדיות יוסי אדם הגון וישר אבל לא איתי לצערי
בגלל זה קשה לי להתחבר ולריץ עניינים עים כול אחד
את הידע כבר יש לי בענף שאני מגדל אז לאן לרוץ ועים מי ?? אני יכול לעזור בנושאים מסויימים שאני מבין בהם וגם ועוד אבל לרוץ לאן שהוא עים אנשים ששאלת אותם נניח שילמת את אגרת הייבוא של היונים ?? יענו לך כן
וכשנגיע לשם תבין שאפילו הם (האגרות) אפילו לא איתו אלא שכח אותם כאן בארץ אז תבין שאים לא תתפוס את המושכות בידים הסוסים ירדו איתך לתימיון זה לצערי מסקנתי לעת עתה לנושא זה
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

היי קותי,
משקלים אשתדל לבצע בשבוע הבא.
עם האורך והרוחב לא ממש הסתדרתי.
מה שכן, הצלחתי למדוד את אורך האברה (מהמפרק ועד קצה הנוצה הארוכה) לקחתי בכולן כנף ימנית.
להלן התוצאות :
24
27
24
24
26
26
25
23.5
25
27
ממוצע 25.15 ס"מ
כל היוניםשנדגמו היו בוקים צ'ופים ילידי 2012-2011 שסיימו החלפה. צבעים אדום, כחול.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

תודה אלעד זה עוזר ,

כעת מדוד בבקשה את אורך הגוף ,זה הנושא את עצם החזה כלומר לאורך עצם החזה מלפנים עד סיום הקטע של גוף בשר היונה לכל אורכו,

הנושא חשוב למדידות הפרופורציה בין אורך האברה לאורך הגוף , כי זה נושא מאפיין חשוב ביותר למדידת פרופורציה יחסית הקשורה לתעופה אופיינית,
הדבר אינו קשה ומחייב סרט מדידה בס"מ שיתן מענה קל ביותר לבדיקה זו,

טוב מאוד שקבוצת הגיל דומה כי לא חלה התגרמות והתעבות חלקים שונים בגוף , גם משקל ביתי יכול להעיד בקלות על המשקל היחסי של היונה אחרי שעטפת אותה בבד קל כמו ממחטה או נייר כמו מפית ונייר דבק כמו צלוטייפ למשך כמה שניות כדי שהיונה תישאר במקומה לצורך השקילה ואחר כך הורד העטיפה ושקול אותה כדי לקבל משקל נטו.קל גם לבדוק את אורך נוצות הזנב יחסית לאברה ,כידוע לך הזנב הוא ההגה עליו מסתמכת היונה במעוף בכיוון ובהיתהפכות ובוודאי
שבדאיה כאשר היא מנצלץ את זירמי האויר בגבהים,

שוב תודות רבות לך על שיתוף הפעולה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

היי קותי.
היונים נשקלו במאזניים אנליטים בעלי דיוק -+ 0.1 גרם.
כל היונים נשקלו אחרי כאשר האכלה אחרונה לפני 24 שעות.
נגישות למים חופשית. יונים שנתון 2011 -2012 בוגרות לא בתהליך גידול גוזלים/דגירה.

זכרים:
347
336
327
354
372
ממוצע זכרים - 347.2

נקבות:
301
336
318
342
301
ממוצע נקבות - 319.6

ממוצע כללי 333.4 גרם
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום רב לך אלעד והרבה תודות , המידות ששלחת לי הן מאוד דומות גם ליונים שאני מדדתי,

מידות נוספות שאני מבקש הן אורך נוצות הזנב,אורך הגוף לאורך עצם החזה, (גם כן קל,)

רציתי לציין שיונים פרסיות בהגבלת מזון ובאימון אינטנסיבי מגיעות עד לכדי 50 גרם פחות מהמישקלים שציינת כ 250-270 גרם בממוצע(זכרים ונקבות),

מדידת גובה נעשית ע"י סימון קוים בטוש על מראה או לוח אחר כאשר כל קו יוצא מסרט מדידה הצמוד אנכית לקרקע וכך ניתן לראות היונים על מדף

לצידי המראה ולרשום עד היכן הגיע הראש בעמידה עירנית וזקופה,

כאמור ישנה חשיבות רבה לאורך הגוף יחסית לאורך הכנף ,הכנפיים אצלי כפי שמדדתי הן לפחות פי 3 מאורך הגוף ללא נוצות ,מעניין אילו מידות

תקבל ב12 נוצות ההיגוי של הזנב, עד לפעם הבאה להישתמע ושתהיה לכולנו שנה אזרחית חדשה וטובה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

היי קותי , אורך הזנב בס"מ:
14
14
15.5
15
13.5
12.5
14.5
14
15
14
13.5
ממוצע 14.13 ס"מ

אורך עצם החזה במ"מ:
60
65
73
70
68
75
75
70
70
65

ממוצע 69.1 מ"מ
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אלעד שבת שלום,

לא נותר לי אלא להודות לך על עבודה מסורה ורבה שעשית כדי לקדם את הנושא,

בתוך כשבוע אכין טיוטה ראשונית של התקן ואזמן קבוצה של יונאים הפעילים מאוד בגידול ואחזקת יונה זו,

אין לי עדיין מקום ותאריך לעשות זאת אך ניתגבר על כך בקלות, אשתדל לנסות ולאסוף תצלומים מאפיינים של היונה, איבריה המורפולוגיים,

שגיאות טיפוסיות ועוד חלקים וצבעים המגדירים יותר בקלות את הגזע,

במידה ויש לך או למישהו מהגולשים רעיונות השגות והערות אשמח לקרא ו או לשמוע, הכל באוירה נעימה חברית וחיובית,

נושא נוסף אותו אני מתכוון לעשות הוא לבקר הכמה שובכים לצלם ולמדוד את היונים העפות הטובות ביותר של המגדלים השונים ולראות האם קיים הבדל

בממוצע לעומת יונים אחרות וממוצעות שמדדנו, שבת שלום ושוב תודות מעומק הלב , קותי.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

מה שתצטרך - אשתדל לעמוד לטובת הענין.
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

עכשיו צריך לסכם אורך ... גובה... מבנה... וכו׳
אבל לעשות אשכול למעלה עים נעץ שמי שניכנס ישר רואה מה הקריטריונים הראשונים והעדכניים מה אתם אמרים
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

איציק ידידי שלום רב,

לאחר שאאסוף מספיק נתונים ואבנה מסגרץ ממוצעת כבסיס לתקן עם אפשרות של סטיה כזו או אחרת אבקש לכנס כמה שיותר חברים אותם אנו מעריכים

וחושבים שיש להם מה לתרום ונישמע את דעתם ונעלה זאת על הכתב,ניראה לי שהכל יאסף כעובדות ולא סתם גחמה כזו או אחרת של מישהו

אלא דפים מרוכזים של מידע נסכם הכל ונחתום כי אנו מסכימים למיסגרת זו כתקן ,

מי שירצה לקבל זאת יבורך ומי שלא יקבל זאת גם כן יבורך ואינו חייב להציג במיסגרת של קבוצת גידול או תערוכה כזו או אחרת ,

במסגרת אחרת שוב ניפגש , כל המעוניינים , ניכתוב תקנים לאימון , ו\או תחרות ליונה הפרסית , דבר שיאפשר לעבוד עם היונים לפי קריטריונים

מוגדרים ומתאימים לכל אחד והנייר יזכור הכל ,הנייר אמנם אינו יכול לעוף אך ניתן להבין ממנו איך להעיף,

כעת הכל תלוי במגדלים ,,,האם ירצו להישתלב בעשייה או רק לשבת על הגדר ולרכל בפטפוטי סרק על אלו שעושים במקום לדבר,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה