הכלאות- בעד ונגד.

בפורום זה נדון בנושא הטימלר הישראלי
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: הכלאות- בעד ונגד.

שליחה על ידי dovev76 »

שבוע טוב איהב,

לדעתי התקן של היום הוא די טוב, ביחוד שמצורף אליו הנוהל של כתיבת דוח שיפוט.
אבל אפשר בהחלט להוסיף נספח לתקן שעובד כמו התקן האוזבקי ויקל על השופטים בעתיד כאשר מלאכת השיפוט תהיה קשה יותר
ויתכן ועשוי להווצר מצב בו נספח כזה הוא זה שיכריע מי יהיה במקום ראשון.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
בנימין

שליחה על ידי בנימין »

ערב טוב לכולם איהב יש דברים שאני מבין ויש דברים שאני לא מבין בסירטון בגלל שהם מדברים מאוזבקית תראה
הם שופטים את היונה לפי ניקוד על הראש ניקוד על גרב ניקוד על המיבנה ניקוד על המקור ניקוד על העניים ועל כל דבר קטן הם מורידים ניקוד יש לראות גם בסוף הסירטון דף ויש בו את הניקוד אני חושב שגם אצלנו בארץ צריך לשפוט את היונה לפי ניקוד
shimon1874@walla.com

שליחה על ידי shimon1874@walla.com »

גם לפי דעתי התקן של היום בסדר גמור וגם משקף את מבנה היונה שאנו רוצים.הרי כתיבת התקן נוצר בשביל שתהיה לנו אחדות בגידול הטימלרים שברשותינו.ושנוכל להשתתף בתערוכות .אני זוכר שהיתי מגיע לתערוכות ארציות ושואל תמיד למה הטימלרים המזרחיים לא משתתפים ואמרו לי בגלל שאין להם תקן.אז התחלנו להוביל מהלך ליונה שאנו כה אוהבים .בראש המהלך עמד קוטי שהצליח להביא אותנו עד הלום ולגבי כל הספקות שיש למגדלים שבנינו אנחנו נדון בהם במפגש הבא.
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום שמעון.

לדעתי כל עוד יש תקן שמסכימים עליו לא משנה כל כך כיצד הוא מנוסח, הדבר החשוב באמת הוא שכל המטפחים של הטימלר הישראלי יבינו שהם משתתפים בתהליך נדיר ומיוחד וחשוב שיסתכלו על העניין בזוית רחבה של " אנחנו מטפחים גזע" ולא
בזווית עסקנית צרה של " כל העולם צריך ללכת בכיוון של מה שיש לי בשובך".לרוב המגדלים עדיין קשה להסתכל על מה שהם עושים בצורה כזו ולהבין שהטימלרים של היום עדיין לא מהודרים כפי שהם צריכים להיות,בעתיד בעוד 5 עד 10 שנים שתהיינה לנו תערוכות עם טימלרים מהודרים
תוכלו להסתכל אחורה ולהבין איזו עבודה יפה נעשית פה היום.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
t-karmel

שליחה על ידי t-karmel »

דובב שלום זה רפי עטר אני לא מבין עד עכשיו את הסיפור שלך מה אתה מנסה לעשות בכח לערבב את הטימלרים של היום עם לונג פייס זה לא יעבור אל תהיו חכמים אחרי שאנשים השקיעו ממיטב כספם לקנות יונים שעומדים בתקן הקיים אתה וכל החבורה שמנוהלת על ידי אדם אחד שיש לו לונג פייס שמשום מה כאילו לא מעורב בדיון שלמעשה אתם מנהלים אותו בשבילו אני מציע שתעשו תערוכה בנפרד ללונג פייס זו יונה יפה מאוד אני ועוד רבים כמוני לא מתכוננים לקנות את היונה הזו ולערבב אותה עם הטימלרים שלנו ואני לא אחד שהטימלרים שלו זכו בתערוכה אך עם הזמן מקווה שכן ולסיום אתה עם הלונג פייס אתה מגדל מצויין יש לך טימלרים ברמה גבוהה אתה לא חייב לעשות סלט תתחיל לעבוד עם הקיים ועוד שאלה אילן בארץ?
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום רפי,

אני בסך הכל פתחתי דיון על הכלאות, הכלאה היא רק עוד דרך לשפר את הגזע,כל יונה מגזע אחר שיש לה תכונה שאנו מחפשים ולא בהכרח לונגפייס.
זכותך לא להסכים איתי,ואני מכבד אותה מאוד ואותך כיונאי. אבל ההאשמה שאתה מעלה כאן שכאילו אני דוחף למשהו, וכאילו אני פיון של איזה שהוא מגדל טימלרים כל שהוא
ועוד על דפי הפורום מול כולם ( מילא היית מדבר איתי פנים אל פנים.........)או שיש לי אינטרס כל שהוא בטימלרים ( אני בכלל חובב יוני תעופה.....) פוגע בי.
ואני אסביר מדוע.....וכאן על גבי הפורום שכולם יבינו .........
כשרפי מתקשר אלי כשאני במילואים אחרי פעילות מבצעית שיש לו בעיה עם היונים ואני מדבר איתו ומסביר לו חצי שעה מה צריך לעשות ועם איזו תרופה
לעבוד ( כשחברים שלי כבר ישנים חצי שעה ומתכוננים למשמרת הבאה) ואני עושה זאת בכבוד ובסבלנות או כשרפי מתקשר אלי כי יש לו בעיה נוספת בשובך
ואני משקיע מזמני מעיין בספרות ומוצא לו פתרון שעובד מצויין ובחינם ( וטרינר עופות היה לוקח את היומית שלו לפני שהסתכל על היונה בכלל....) אז אני בסדר,
אבל כאשר דעתי שונה מדעתו של רפי אין לו שום בעיה "ללכלך" ולהפוך אותי לאיזה חסר עמוד שדרה שהולך אחרי אחרים בלי דעה משלו.
חבל רפי,דווקא ממך ציפיתי ליותר!!
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
t-karmel

שליחה על ידי t-karmel »

דובב שלום זה רפי אני אתחיל בזה שאם אתה פגוע ממני אז אני מתנצל זו לא הייתה הכוונה רציתי רק שתוריד קצת מהנחישות שלך קצת כי זה היה נראה לי ולעוד אנשים מוזר שאדם שלא חובב טימלרים נכנס לזה יותר מדי כאשר יש מגדלים שהשקיעו כסף רב להגיע למה שהגיעו ופתאום צריך לקנות לונג פייס בשביל לגדל טימלר חוץ מזה שתדע שמה שאני אומר זה מה שיש לי להגיד אני אומר הכל תלמד להעריך את אלה שיגידו לך מה שחושבים ולא את הצבועים זה אני ויכול להיות שהייתי צריך להגיד לך את זה בטלפון אבל אני חושב שאם קראת לזה דיון ציבורי אז שיהיה ציבורי עד הסוף.חוץ מזה דובב אני מאוד מעריך אותך ומכבד אל תקח את זה בכבדות ותעשה טובה כשאתה בזמן פעילות מבצעית תכבה את הנייד :lol: :lol: :lol:
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

ערב טוב רפי,
מבחינתי הכל ביננו בסדר,אתה מוזמן להתקשר ותמיד אשמח לעזור במה שאני יכול.
ולעניין טימרלים, אני לא מגדל את הגזע אבל בהחלט אכפת לי ממנו ואני חושב שאני מוכיח את זה בפעילות שלי.
בשנים האחרונות למדתי הרבה על הטימלר הישראלי ואני למד כל פעם עוד משהו חדש,ככל שלומדים רואים שיש עוד ללמוד.
על יוני התעופה שלי לא אוותר אבל אולי כשיהיה לי קצת יותר פנאי וממון אוסיף לצידן גם כמה זוגות טימלרים משובחים לשם העניין והספורט
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
חוגי נחום

שליחה על ידי חוגי נחום »

ערב טוב ושלום לכולם .
ראשית קראתי בעיון רב את כל התכתובת הארוכה של כולם .
האמת שמאוד התלבטתי האם להיות שותף לדיון או לא ואז הבנתי כי אני חייב לתת את האמירה שלי בתחום הרי שאין חכם כבעל נסיון .
לפני שאני אכתוב את דעתי על נושא הערבוב אני אתייחס לנושא תקן הטימלר , קותי כתב תקן מעולה ומדוייק וביצע את המשימה בשיתוף של מספר מגדלים כולל ישיבה בביתו לבצע מספר שינוים אשר התבקשו ממספר מגדלים שונים, לדעתי התקן מעולה וכל מגדל טימלר חייב לדעת את כלל מרכיבי התקן ולהפנים. בכדי להתקדם בתחום חייבים לקחת את היונים לתקן לא ההפף .
לפני מספר חודשים התחלתי לגדל את האינגליש לונג פייס טימלר בשני מופעים עם ובלי גרב ואני חייב לציין כי היונה הנ"ל מאוד הפתיעה אותי למרות שהיא נראת יונה עדינה וקשה לגידול היא ממש לא, היונה מתרבה יפה מאוד ומתמודדת היטב עם האקלים הישראלי ואף עמידה יותר מפני מחלות . היום אני מגדל את האינגליש לונג פייס טימלר ומרבה אותם וגם מערבב את הלונג פייס עם הסורים שלי , אני חייב לציין כי כל מגדל יגדל את היונים שלו לעצמו ואיך שהוא חושב לנכון , ישנם מספר תכונות שהטימלר הישראלי חלש בהם ואני אפרט :
1 סף מצח אלכסוני .
2 זוית מקור נוטה מטה .
3 גולגולת עליונה ישרה .
4 גרב לא מספיק חזקה
יש עוד מספר תכונות חלשות אבל אילו העיקריות מבחינתי , היום אנו נמצאים בתחילת התהליך של מיסוד הגזע ובניית האידאל הקרוב ביותר לתקן .
אני מגדל את קבוצת צבע הסורו ושם האתגר גדול ומורכב יותר וקשה להגיע למיבנה מושלם העומד בקרטריונים המדוייקים של התקן לכן החלטתי לעשות מעשה ולערבב את הטימלר עם האינגליש לונג פייס ולהשביח ולשפר את היונים שלי .
האינגליש לונג פייס עולה כמה אלפי שקלים לזוג וממש לא קל להשיג את היונים בעולם אבל למרות כל זה לקנות יונים אילו רק בכדי לשפר את הטימלרים שלי זה מעיד על משהו ??
חברים אני ממש לא מטיף לכם או אומר לשאר המגדלים לנהוג כמוני אבל אתם חייבים לצאת מהקופסה הטימלר הישראלי לא יהרס אלה להפף ישתבח ישתפר ויגיע לכיוון שכולנו רוצים .
כאשר מכניסים את הדם של הלונג פייס ללהקה מקבלים תכונות נהדרות אשר עוזרות לטימלרים שלנו להראות הרבה יותר טוב.
1 סף מצח מושלם (ממש כמו ראש של דולפים ).
2 זוית מקור מעולה כמעט 90 מעלות .
3 גולגולת עליונה עגולה .
4 עמידה ויציבות הרבה יותר טובה .
5 קולמוס הגרב חזק ישר וארוך
עם כל זה מה עוד צריך , רעש הכנפיים עדיין נשמע וגם חזק יותר ( תקה ) התנהגות זכרים מרשימה הרבה יותר ( קופצים במקום ) .
תכונות של התעופה והסלטות לא נפגעות בקיצור יונה מעולה והכי חשוב שמיזוג מעולים גם יוצאים גוזלים מעולים אין יותר הפתעות .
לפני שאני יעלה מספר קטן של תמונות אני חייב להגיד ישנם חברים אשר גם שותפים לדיון זה אשר מאוד רוצים לקנות לעצמם את האינגיש לונג פייס אבל משום מה הם פוחדים להביע את דעתם האמיתית חבל .. אני לא מתכוון להציג יונים בתערוכות ואין לי עניין למכור יונים לאיש אני ותומר אחי מגדלים את היונים שלנו מסיבה אחת בלבד והיא אהבת אמת לתחום .
אשמח להמשיך ולעזור לכול אלה שמבקשים עזרה אך אני לא חלק מאותה הקבוצה של הטימלר הישראלי , בהצלחה לכולם ותזכרו תמיד לשאוף לגדל את הטוב ביותר היום יש מדד להצלחה.קותי תמשיך להיות מי שאתה בזכותך הטימלר הישראלי מוכר בעולם , שאר החברים תמשיכו להשקיע ולהצליח ואסור לגדל יונים שלא מתוך אהבה אמיתית לתחום .
בברכה
קבצים מצורפים
יונים של חוגי 017.jpg
יונים של חוגי 017.jpg (99.77 KiB) נצפה 3842 פעמים
יונים של חוגי 016.jpg
יונים של חוגי 016.jpg (119.1 KiB) נצפה 3842 פעמים
יונים של חוגי 006.jpg
יונים של חוגי 006.jpg (69.19 KiB) נצפה 3842 פעמים
יונים של חוגי 004.jpg
יונים של חוגי 004.jpg (68.32 KiB) נצפה 3842 פעמים
חוגי נחום
057-8151086
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

חוגי, שבת שלום.

להט הדיון הזה נראה שחלף קצת
אבל אני שמח מאוד שמח מאוד שבחרת להשתתף בו לבסוף, העבודה שלך עם היונים האלה מעוררת השראה
והתוצאות נראות מענינות,הרבה יותר טימלר מאשר לונגפייס, גם הגרביים נראות מבטיחות מאוד, היונה נראת צעירה אני בטוח שבשנתה השנייה או השלישית
המראה שלה ישתפר אף יותר.
בהצלחה!!!
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
שלח תגובה