הכלאות- בעד ונגד.

בפורום זה נדון בנושא הטימלר הישראלי
סמל אישי של משתמש
dovev76

הכלאות- בעד ונגד.

שליחה על ידי dovev76 »

חג שמח לכולם.

כולנו יודעים שהטימלר הישראלי " סבל" לאורך שנים מחוסר של הגדרה מדוייקת של מאפייני הגזע ,כלומר לא היה לו תקן.
הטימלר פופולארי מאוד ומגדלים רבים ניסו כל הזמן לשפר ולהוסיף לו תכונות מזנים אחרים שנראו להם כחיוביות מענינות או כאלה המעלות את האתגר בגידול היונה
אך מאחר שלא היה קיים תקן נוצרו קווים רבים של טימלרים לפי נטיתו של המגדל שטיפח אותם.לאחר שהוחלט על תקן אחיד המהווה בסיס לטיפוח מתקדם של הטימלר נשאלת השאלה איך ממשיכים הלאה.

אחת הדרכים לטיפוח היא כפי שעשו בעבר, העברת תכונות מגזעים אחרים על מנת לשפר את היונה שלנו.
לאורך כל המפגשים שהשתתפתי בהם ומשיחותי עם מספר מטפחים מובילים הבנתי שיש שתי תפיסות עיקריות
האחת גורסת שיש לשמור על הטימלר ה"אוריגינלי"ולא להוסיף ולערבב אותו עם זנים אחרים ואילו השנייה גורסת שכדאי להכליא עם זנים מבחרים (כגון הלונגפייס) ובכך לזרז את הטיפוח.
אני אינני מסכים עם שתי הדעות הנ"ל וטוען שהטיפוח הנכון צריך להעשות בדרך ביניים ואסביר את כוונתי.

ראשית לדעתי לא ניתן להתייחס לטימלר כאוריגינל מאחר שהזן שבידנו מקורו בערבוב של זני טמלרים שונים,פרסים, ואולי אפילו אוזבקים ובטח עוד אחרים. וכעט לאחר כתיבת התקן הוא מתחיל להתייצב אך עדיין בהתהוות עדיין בהתפתחות קרוב מאוד לתקן אך עדיין לא חופף לו,
כך שניתן ואפשרי להכליא בזהירות על מנת לשפר תכונות.
שנית, לממהרים להכליא,הכלאה היא הליך מאוד מעניין שמפתה מאוד לעשותו לפעמים בדור ראשון נוכל לקבל און כלאיים שיראה כטימלר מעולה כזה שיעמוד בגבורה בכל תערוכה ויכול לזכות אפילו במקום ראשון,אבל צאצאיו לא יהיו אחידים, וכך לא בונים גזע.
אחרי כל הכלאה שמבצעים מגיעה העבודה האמיתית והיא זיקוק התכונה הרצוייה וחיבורה עם תכונות אחרות ליונה אחידה המעבירה את כל מכלול התכונות לבנייה נכדייה ניניה וכו, זיקוק כזה דורש עבודה של מספר שנים.עבודה שמטרתה להפוך את מכלול הגנים שבזן אותו מטפחים ליציב
ולהוציא ממנו תכונות לא רצויות שנכנסו אליו מההכלאה.

לעניות דעתי,אפשר בהחלט להגיע לתוצאות מעולות בחיבור נכון בין קוים שונים של הטימלרים שכבר יש לנו,להשתמש בשחורים ובלבנים על מנת לחזק האחד את השני ואת הצבעים החלשים יותר.

אשמח לשמוע את דעתכם.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
ניריון69

Re: הכלאות- בעד ונגד.

שליחה על ידי ניריון69 »

חג שמח דובב ~!אני חושב שזה שגיאה לערבב זן אחר ,אני מסכים שיש טימלרים ברמה גבוה מאוד כמו ,לבנים ,ושחורים ,וריזים.
ומהם אפשר לייצר דברים נפלאים ,אבל לא להרבה יש והם מנסים לקצר את הדרך ,זה שיקול שלהם ,אני לא בעד זה בכל אופן .
אז שהיה לכולם בהצלחה ....
ניריון69 -054-7302477
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום ניריון.

נכון שלא לכולם יש יונים מעולות,וכאן האתגר ( ובמילא אם היה קל להשיג יונים מעולות לכולם היו כאלה והן לא היו אתגריות)
לדעתי ישנם הרבה מקרים בהן כדאי להכליא זנים קרובים על מנת לחזק ולשפר אבל עבודה עם מכלואים דורשת ידע ונסיון וגם את ההבנה שעל מנת להכניס תכונה או לשפר תכונה בגזע מסויים צריך אורך רוח וזמן הדרוש
להכלאות חוזרות וניקוי הגנים שאינם רצויים לנו( בשפה המקצועית הכלאת דחיקה).חשוב להבין טיפוח בהכלאה הוא אומנות ולא זבנג וגמרנו.
הטימלר הישראלי עודנו זן בהתהוות יש עוד הרבה לשפר בו (לדוגמה כתרים וגרביים) סביר להניח שמתי שהוא נצטרך להוסיף אותן ולחזקן מזנים אחרים,אבל תמיד כדאי לנסות קודם לשפר טימלר באמצעות טימלר אחר
כך בעצם אנו חוסכים לנו הרבה הרבה פחת וצער בעלי חיים.

הרבה מגדלים ( זה חלק מהאופי הישראלי) רוצים להגיע לתוצאות מהר, לעומת המגדל האירופי שמגיע לתוצאות מעולות אך מבין שהדרך חשובה לא פחות מאשר קו הסיום.
מטפח אמיתי צריך לבנות להקה ולהכיר את הטוב ואת הרע שבה ובהתאם לכך לשאוף ולשבחה, הרבה פעמים מספיק להביא יונה טובה (ולא בהכרח מעולה) שחזקה בתכונה בה הלהקה של אותו מטפח חלשה על מנת
להזניק את הצאצאים העתידיים שלו רמה אחת ואף יותר מעלה,אני אישית חושב ( ומעריך יותר) שמטפח שאני רואה את היונים שלו הולכות ומשתבחות מתערוכה אחת לשניה מאשר מטפח שרכש יונים מעולות ומציג אותן כאילו הן תוצרתו שלו.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

ערב טוב לכולם,

סוף סוף ניכנסנו לדיון לגופו של עניין,

ראשית נוצר התקן על מנת לאחד את הטיפוס הרצוי לנו בהציגנו את הטימלר הישראלי , אני יכול בקלות לתאר אותו כגזע חדש המבוסס על גזעים וותיקים בני שנים רבות,

התקן גורם למגדל להציב גבולות ברורים בטיפוח וכך כל מי שרוצה לטפח טימלר ישראלי , חייב להתיישר לפי הכתוב בתקן,

אין לנו בעיה בכלל עם העובדה שיש כאלו שזה לא לרוחם ואינם מסכימים לכתוב בתקן , הם יכולים לגדל מה שטוב להם ולא להיכנס לאתגר שיהיה לנו גזע משלנו ולהמשיך בדרך של רבייה(הרבייה מלשון הרבה) לשם כמות ולא לשם טיפוח ושיפור הגזע ,הכל לגיטימי,

יש לנו בגזע כיום כמה בעיות יסוד שעלינו לתת את דעתינו עליהם והם , שיפור הראש וכאן אנו ניכנסים לבד למספר תכונות המרכיבות את הראש,

1) צורתו המעוגלת כולל בחלק השטוח שבמרכז הגולגולת העליונה למעלה מיקום וצבע העיניים , וכמובן גודל המקור והזוית שבו נוטה המקור ישר קדימה ולא כלפי מטה עוביו ואורכו, וכמובן סף המצח ,,,תכונה זו כבר עוברת מהפך אצל הרבה מגדלים וניתן לראות שיפור רב בתכונה זו אצל יותר ויותר מגדלים,
**הכתר עם הרוזטות ומיקומו על ראש היונה,
2) תכונה נוספת בה הבחנתי לאחרונה היא שיפור הגרב, אצל יותר ויותר יונים מופיעות נוצות הגרב ישרות וארוכות יותר מבעבר כפי שראינו כולנו בתערוכה האחרונה,

3)עמידה ויציבה נכונים היא בסיס חשוב בהופעתה של היונה , יש לבחור לטיפוח יונים אשר עומדות זקופות בצורה גאה ומבליטים את עצמם
בעמידה גאה עם החזה הבולט קדימה ולא כאלו שנוטות לרכון כלפי מטה ובית החזה שלהן עם הראש נישאים נמוך) שהיא מקור חשוב להופעתה,

4) איך לעשות זאת,,,,, הרי שאין לנו פורמולה מדוייקת אבל כשמתכננים טיפוח יש להגדיר קודם כל מה אנו רוצים להשיג ומהיכן ניקח תכונה זו או אחרת,

אני רואה הרבה מגדלים שעד עתה לא התייחסו לסף המצח ומציגים יונים עם מצח אלכסוני הגולש בהמשכו עם זוית המקור , דבר הגורע מיידית מהופעתה של היונה ,גם אם באופן כללי שאר תכונותיה טובות,

5) גם דובב וגם ניר יכולים לטעות או להיות צודקים אך מי שלא ינסה לעולם לא יוכל להתקדם וישאר במקום,

6)אין ספק שהדבר מחייב סיכון מסויים והקרבה של זמן ודור אחד או שניים, השאלה הנישאלת היא מהיכן ניקח את התכונות הרצויות ,מיכוון שלא ידוע לכולנו מה המקור של התכונות ביונים שלנו עלינו לגדלן ,להביט בם לשפוט בעצמינו ולשקול איך מתקדמים לצעד הבא ולא בכל ניסוי התוצאות גרועות כי ההכלאה ניבדקת לגופה בגזע דומה ולפחות רבע מהצאצאים ניתן להחזיר להורים או ללהקה האוריגינלית,

7)אם לא היה אתגר זה בפנינו הרי שיכולנו לדשדש במקום ,, ,בשנה שעברה לבדה נוספו עוד שני גזעי טימלר חדשים ,האחד מדרום אפריקה והשני מאירלנד ,,,,אז למה לנו אסור ?

***יש כמובן עוד הרבה מה להוסיף אך אשאיר קצת לדעתם של עוד חברים שאני מקווה שישמיעו את דעתם בסוגיה חשובה זו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אבי תורגמן

שליחה על ידי אבי תורגמן »

שלום לכולם .. אני שמח מאוד שהנושא הזה עלה . אני נגד עירבוב הזן שלנו שניקרא הטימלר הישראלי .. אני חושב שאין צורך להכניס זנים אחרים בשלב הזה כי כבר הגענו לרמה טובה מאוד עכשיו עלינו לשפר את היונים שלנו בכך שנכליא אותם ביונים הטובות שלנו בשובך התקן ניכתב על יונים שכבר קיימות אצלנו בשובכים אם נתחיל עכשיו לערבב יונים קודם כל אנחנו חוזרים אחורה כי לא ניתן לייצר יונה בעירבוב של דור אחד ולא שניים אז מה זאת אומרת !!! ? שעד עכשיו לא גידלנו טימלרים?!! אז למה מגדלים קיבלו ציונים מצויינים בתערוכות!!? אם עוד לא הגענו למה שרצינו?! נכון שאין לנו רוב של יונים מצויינים בשובכים אבל זה האתגר שלנו להביא את היונים שלנו למצב של שלמות מהזן שכבר קיים ולא להרוס אותו בכך שנערבב אותו עם כל מיניי יוניי נויי למינייהם ואני לא ייכנס לסוגים .. רוב היונים שמגדלים מסויימים מערבבים איתם הם ביכלל לא יוניי תעופה ! והריי שהטימלר ביסוד שלו הוא קודם כל יונת תעופה .. אני לא יהייה מוכן לקבל את זה שבתערוכות הבאות שלנו יהיו טימלרים מעורבבים זה לא יהיה הוגן כלפיי מגדלים שמיתאמצים ומשקיעים את מיטב זמנם וכספם בלנסות ליצור יונים מושלמות מהזן שלנו . הגענו לאן שרצינו יש לנו יונה יפה ואצילה ומי שלא אוהב טימלר אז שייגדל יוניי נויי אחרים ולא לנסות להפוך אותה למשהוא שהיא לא אמורה ליהיות...
סמל אישי של משתמש
ניריון69

שליחה על ידי ניריון69 »

אבי אתה צודק בכל מילה ;)
ניריון69 -054-7302477
משה אבוטבול

שליחה על ידי משה אבוטבול »

שלום לכולכם ,
כולם כבר יודעים את דעתי בנושא הזה לאלה מכם שעדיין לא הבינו , אני מוחה בכל תוקף כנגד עירבוב זן של יונה אחת באחרת. שנים שאנחנו מגדלים מהלב ומהנשמה את הזן הזה. מגיל אפס אני מטפח אותו עד שהגעתי למצב שבו אני מביא את היונה שלי להראות בדיוק כמו שאני רוצה ובלי קיצורי דרך .עשיתי את זה בסבלנות מהלב ומהנשמה . לא יתכן שאת כל העבודה והשנים שאני ואחרים השקענו כמה אנשים חסרי סבלנות וידע יחליטו להרוס. מי שאין לו סבלנות ושלא יודע לגדל ולטפח את הזן שלו שלא יגדל!!! שיקנה מוכן . יש 2 סוגי אנשים כלה שמכינים יין נותנים לו להתיישן שנים במרתף ואז נהנים מהפירות ויש כלה שקונים בסופר מוכן !!!אני מהסוג הראשון ומי שלא חושב כמוני יש סוגי יונים אחרים לכו לגדל אותם!!!!
לגבי התקן החדש מבחינתי הוא לא קיים . אם רוצים תקן חדש צריך הצבעה. צריך להתיעץ ולא להחליט על דעתם של מספר אנשים בודדים!!!! תבינו כשלקחו פקינז וכלב זאב והכליאו ביניהם יצא "פאג סיני" משמע כשתכליאו בין טימלר למשהו אחר זה כבר לא טימלר זה סוג אחר!!! חשבון פשוט!!!אז אין לי בעיה שתזווגו טימלר עם מה שאתם רוצים אבל אל תקראו לזה טימלר, ואם אתם כ"כ יצירתיים תמציאו שם חדש, תקן וכדומה !! אשמח לתגובות!
בנימין

שליחה על ידי בנימין »

שלום לכל מגדלי הטימלר הישראלי אני מסכים איתך אבי ואיתך משה מילה במילה יש לנו מספיק טימלרים טובים היום בארץ בשביל ליצר יונה מושלת אז למה כל העירבובים האילו לא חבל לארוס את היונה היפה שיש לנו היום חברי אנחנו צריכים לדון על זה במפגש שיהיה אצל משה דאלי
שיהיה לכולם לילה טוב
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

לילה טוב לכולם.

שלום משה.

האהבה שלך לטימלר והרצון האמיתי שלך לטפחו אינה מוטלת בספק,אבל אתה בעצמך כותב" הגעתי לטימלר כמו שרציתי" מה זאת אומרת? איך תגדיר אותו? ואם אני ארצה להגיע לטימלר אחר? מי הצודק? מי מגדל טימלרים?
מיהו הטימלר הנכון?האם לבן? שחור או סורו? האם כזה עם ראש קטן וגרביים גדולות או גרביים קטנות וראש גדול? או שניהם ביחד? או להבדיל אף אחד מהם? כיצד אתה מציע לקבוע מהו טימלר טוב?

אם אינני טועה אינך מדייק לגבי קביעת התקן, אם אני זוכר נכון ערכנו מפגש שבמהלכו התאפשר לכל מי שרצה לאמר את דעתו לגבי התקן לעשות כן( ואם אני זוכר טוב גם עמי אחיך קיבל את הזכות להביע את דעתו בני כולם) באותה פגישה נקבעה ועדה שהחליטה
בצורה דמוקרטית על מאפייני התקן ( לא השתתפתי בה אך נאמר לי שכך היה).

ולבסוף - לגבי הפאג- הפאג הסיני הוא גזע עתיק מאוד שובא לאירופה לפני 500 שנה לערך,בסין הוא קיים כבר מ 400 לפני הספירה כלומר הגזע הזה קיים בעולם לפחות 2411 שנים!! למעשה, הפאג הוא כנראה אחד הגזעים ששימשו בטיפוח הפיקינז
ולא להיפך!

אבי,

אני בהחלט מסכים אתך , לפי מה שיצא לי לראות בשטח ובתערוכה בהחלט יש תשתית מצויינת לטיפוח הטימלר הישראלי עם מינימום של שימוש בהכלאות.
הטימלר הישראלי כגזע השתנה מאוד מאז שאני זוכר אותו מילדותי ( לפני 20 שנים) ובתור כזה שיש לו רקע בגנטיקה אני יכול לאמר בביטחון שהשינוי הזה לא נעשה מעצמו אלא בהכלאות מכוונות של מטפחים( קיצור המקור, הגדלת הראש וכו...)
התשתית טובה אך יש תכונות אותן הטימלר חסר עדיין ואינן נמצאות בטימלרים הקיימים היום ולכן אין מנוס ליבא אותן מזנים אחרים.

אתה בהחלט צודק לגבי השפעת ההכלאה על יכולת תעופתה של היונה אבל זו לדעתי אינה סיבה לא להכליא
יונת תעופה יגיד לך כל מגדל פרסים, רולרים דוארים או טיפלרים לא נבחנת על פי צורתה אלא רק על פי ביצועיה בשמיים,קשה מאוד לשפוט יונה על פי שני קריטיונים גם מראה וגם תעופה
מה חשוב יותר לדעתך בטימלר הישראלי מראה? תעופה? סלטות? מי תהיה הזוכה בתחרות יונה מכוערת שעפה לנקודות ועושה סלטות או יונה יפה עם ראש וגרב מושלמת?
זה שאנו קובעים תקן ועורכים תחרויות יופי לא מונע מאף אחד לטפח טימלרים לתעופה שמראם אינו חשוב
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

לכל המגדלים יום טוב,
שמח שהויכוח תופס תאוצה ואנשים מתחילים להוציא את כל מה שיש להם בבטן,

משה כמה נקודות לדבריך:

לגבי התקן שאינו קיים לדעתיך הרי שיש לך היזדמנות לשמוע ולקרא את דברי:

הוצגו בארץ מספר פעמים טימלרים בתערוכות זו עובדה! השופטים השונים ששפטו לא ידעו איך להתייחס לכך כי לא היה תקן

ולא היו קריטריונים,

באסיפה הכללית של העמותה לפני כארבע שנים ,ניתבקשתי כשופט לחבר את התקן לטימלר הישראלי , בתוך שנה לקראת האסיפה הכללית חובר התקן וזאת אחרי שהתייעצתי עם מספר מגדלים לא קטן לגבי בנייתו ,(נכון שאותך לא הכרתי אז)בינהם מגדלים מפורסמים וידועים בגידול וטיפוח היונה בארצינו,
לפני שנתיים במהלך חג הסוכות עשינו את התערוכה הראשונה,

בתערוכה זו הצגת יונה שחורה שקיבלה מקום שני כי לא היתה לה יציבה ועמידה גאה על אף שניסיתי להרימה בעזרת מקל השיפוט והיא שוב רכנה קדימה ולמטה לדבריך היא התעייפה אך יונים אחרות לא,קיבלת סגן אלוף התערוכה , אבל לך הדבר לא הספיק
על אף שניסיתי להסביר לך את מהות השגיאה ,אחיך עוד טען והוסיף שהוא לא מקבל את החלטתי וצריך לקבוע שופט אחר כאילו חשב שיש לי משיהו אישי נגדו,
אמרתי אז לאחיך שאם אין הוא מקבל את דעתי אז זו זכותו ולהבא כשאני אשפוט שלא יציג יונים תחת שיפוטי ,כי אם הוא יודע יותר טוב שיואיל לעשות תערוכה בעצמו ,או שישפוט את היונים שלו בעצמו ,ויקנה להם גביע באיזה גודל שהוא רוצה,

בכל זאת בתערוכה הבאה הצגתם יונים מלאות בטפילים ,כל זאת ללא התחשבות בשאר המגדלים שהביאו יונים נקיות ויכלו להידבק מהיונים שלכם במחלות שנושאים הטפילים,בתערוכה זו לא קיבלתם ציון כלל וכלל ,על אף שבכל מאמר או סוגייה פירסמנו שיונים המלאות בטפילים לא ישפטו ויפסלו ,

אין ספק שהיה לנושא משקל לא קטן בהחלטותיך על אי קבלת התקן כמסמך רציני המאפיין את הטימלר הישראלי,,, אבל התקן אושר ונחתם ע"י הוועדים של שתי העמותות , הצפונית והדרומית עם חותמת וחתימה, התקן הפך תוך כדי כך לתקן רשמי וברור וככזה גם תורגם לאנגלית,

לא אמשיך להתייחס לידע שלך בטיפוח, או או בדרך בה אתה מביע את דבריך , אך בתערוכה שנערכה במתנס בטירת כרמל באת אלי אחרי התערוכה ובמו פיך אמרת לי כל הכבוד לשיפוט בתערוכה זו , כשהקריטריונים לשיפוט היו בדיוק לפי הכתוב בתקן והינא לפתע היסכמת עם השיפוט,

כפי שדובב גם ציין בעבר במפגש שנערך בטירת כרמל, הייתה השיחה דמוקרטית ואחיך קיבל את רשות הדיבור להביע את דבריו,אף אחד לא סתם את הפה לאף אחד,

אם הפעילות אינה מוצאת חן בעינך מדוע אתה מגיע למפגשים הרי גם אתה יכול להכין חומר ולקבוע תקן שיתאים במדוייק ליונים שלך,,,

במקום שאתה תחשוב קצת איך אתה תגדל את היונים שלך לפי התקן הקיים ושאינך מכיר בו,, זו עדיין זכותיך הלגיטימית,

בנתיים אני ואילן בעיקר נושאים בכל הנטל ובחלק גדול של ההוצאות עלינו מכיסנו הפרטי,גם שמעון לאחרונה החל להשקיע מכספו וזמנו לקדם את העניין ,אז לשבת על הגדר ולבקר מלמעלה זו לא חכמה גדולה,

אני מודיע כאן באתר לפני כולם שאשמח לתת לך ולאחיך את השרביט והמקום ,שאתם תארגנו תערוכות ותשפטו את היונים ,אני אבוא לצפות ,ואשמח לשתף פעולה,אך עד אז כדאי שתחשוב לפני שאתה קובע עובדות ,התקן לא בא לפגוע באף אחד אלא להציב גבולות ולסייע,

יתרה מזו בביתי נערך מפגש של חברים מהמגדלים אשר רצו לעשות שינוי כזה או אחר בתקן והעלינו זאת להצבעה בקרב הפעילים והסכמנו לכל שינוי שהחבורה הזו הציעה וכך גם שינינו זאת בתקן, לאחר מפגש זה התקן ניקבע כסופי,היו שם עוד נוכחים מקרב המגדלים
וראו בדיוק איך זה נעשה,

לגבי הטיפוח יש כאן רב מהומה על לא מאומה ,מי אמר שהכלאה יותר טובה ממה שיש ,,,,אלא שהעובדות הן כאלו :שכל היונים כולן הן תוצאה של הכלאה של טימלרים שונים כולל היונים שבשובכים של כולכם, העובדה שאתם מקבלים מידי פעם תוצאות שונות מאותם הורים מוכיחים זאת כל פעם מחדש,גבולות התקן באו להסדיר ולקבוע איך תיראה היונה העתידית שלנו ,כאשר כל הצאצאים יהיו דומים להורים,כך גם נילמד לכוון את הגידול ,עצם המילה טימלר היא חדשה בגזע והוכנסה ע"י מר רייכנבך מגרמניה שביקר ושפט בארץ ואנו אימצנו את השם, כי טומלר או טמבלר בלועזית פירושו מתהפך ,

כל אחד רשאי לגדל יונים כראות עיניו אך בהגיען לשיפוט אם יגיעו הן תישפטנה לפי הכתוב בתקן,

בנימין ,אבי וניר, אנני חושב שיש לכם ממה לחשוש, גם בשובכים שלכם יש יונים יותר טובות ופחות טובות כל שאתם צריכים לעשות הוא להמשיך ולטפח את המיטב ,באיזו דרך זו תהיה החלטה שלכם ובידכם בלבד,חישבו רק איך תוכלו להרים את המקור או לישר את הגרביים או לעגל מעט את צורת הראש, לייצב את העמידה והרי לכם יונה אידיאלית, ללא כל אלכסון קסקט במצח ועשיתם את שלכם, איך הגעתם לכך אינו עניינו של אף אחד, כמטפחים עשו ניסיונות תוסיפו תבלינים או מה שתירצו ,היונה שתופיע בתערוכה תישפט לפי התקן,ולעולם לא לפי מה היא מורכבת ומי הם הוריה,

לצורך הניסיונות הוכנסה לתערוכה כיתה מיוחדת הניקראת כל צבע אחר, בשונה ממה שידענו בעבר על ארבעת צבעי היסוד הקיימים,

החשוב מכל הוא שתלמדו את התקן , תגדלו לפי מה שהוא מכוון לכיוון התכונות הרצויות ותמשיכו לטפח את הטימלר הישראלי כיונה שגאוותכם עליה,, תרדו כבר מהעץ של רכילות זולה ,, מה ואיך כל אחד מבשל את ארוחותיו וכל אחד ידאג שהיונים שהוא מגדל ומציג תהיינה היפות ביותר, עם טיפול וטיפוח מיטבי , בריאות וללא טפילים ,לשמחת כולנו, היונה שמוצגת צריכה בניקיונה ובצורתה לכבד את הצופים בה ,
אך בעיקר תכבד את בעליה, ודבר אחרון לך אבי ,,הטימלר הישראלי הוא אכן יונת תעופה אך אין לנו אפשרות בכלובי התצוגה לבדוק את יכולותיה התעופתיות ,יתכן ובעתיד יקבעו קריטריונים נוספים הקשורים לתעופה ובא לציון גואל.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה