הכלאות- בעד ונגד.

בפורום זה נדון בנושא הטימלר הישראלי
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: הכלאות- בעד ונגד.

שליחה על ידי קותי »

איהב שלום,
קראתי את הערותיך והבנתי אותם היטב,
ניתן בהחלט להיכנס לפרטי מינימום מקסימום ולקחת סרגלים ומד זוית ולהתחיל במדידות,השאלה הנישאלת היא ,האם הדבר מעשי בכלל ? האם ניראה לך שבתערוכה זו או אחרת אעמוד ליד כל יונה רבע שעה כדי למדוד את ערכיה השונים ?
יש מצב בו אנשים בעלי ניסיון בשיפוט ,סיגלו לעצמם עיין התואמת את יחסי המידה במבט קצר ויכולים לדעת בדיוק רב האם קיימת הגזמה או לא ,
לכן השופט עובר הכשרה והישתלמות כמיתמחה כדי שילמד ויאמן עצמו לקראת מצבים אלו ,
כשאתה אומד את היונה(מלשון אומדן) אתה מייד רואה מצבים חריגים,יש גם לראות בפרופורציה כל חלק יחסית לחלקים אחרים,במידה והראש גדול יותר טבעי שגם המקור מעט גדול יותר הטימלר הישראלי בנוי בהרמוניה ואינו בנוי על הגזמה ,ישנם גזעים רבים אשר מתייחדים בהגזמה כמו זנבה של יונת הטווס, או הבשר על אפו של הקרייר, או הכותר של יונת היעקובין ,
היופי של הטימלר הישראלי מושתת על איזון ופרופורציה בין סה"כ חלקיו וזו לדעתי אחת הסיבות שאנשים כה רבים רואים ביונה זו את שיא השלמות,
האם אתה זקוק למדוד את אורך נוצות הרגל של הטימלר ? לי אין ספק שאתה תוכל מייד לדעת האם גרביה קצרים ,מעוגלים או ארוכים דיים ,או מלאים בצפיפות בנוצות הגרב,
כך גם במקור ובראש ,חבל שלא הצטרפת למיפגשים בהם העלינו שקפים צבעוניים של הטימלר על חלקי גופו השונים בהשוואה לשגיאות מבנה שונות, כמו סף המצח זוית המקור, העיין, העפעף ו מיקומה, מבנה הגולגולת וכדומה ,כל הפעילות וההשקעה הזו נעשתה למטרה אחת בלבד, והיא ללמד את המגדלים ולסגל את עיניהם לראות נכונה את הסילואטה (הצדודית) של יונה מיוחדת זו, ניראה לי שמגדלים רבים למדו זאת והעובדה היא שהרב אינו כה מבולבל כפי שזה מוצג לפעמים, אלא אולי מתוסכל שלא תמיד התוצאות הרצויות באות לידי ביטוי בגידולו ובאופן מיידי ,על כולנו לקרא שוב ושוב את התקן שלדעתי הוא מספיק מפורט ובנוי להבנה בסיסית, האמת היא שאל לנו לזלזל באינטליגנציה של המגדלים, גם הם רואים את ההיתקדמות שחלה בטימלר הישראלי , והאתגר אצל כולנו גדול ומביא סיפוק רב לאלו שמתקדמים ואכזבה מידי פעם כשאננו מקבלים את התוצאה באופן מיידי.
מה שבאמת משמח אותי הוא הדיון שמתפתח בעיקבות העלאת סוגיות שונות הקשורות בגידול וגורמת לציבור להפעיל את מחשבותיו לקראת גידול מיטבי יותר,כמובן שלכל אחד ואחד מאיתנו העדפות אישיות אך בסופו של דבר המטרה מתקדמת לקראת השגה ,והחשוב מכל זו ההתמדה והרצון המאתגר לגדל את היונה הכי יפה בעולם והיא הטימלר הישראלי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איהב

שליחה על ידי איהב »

צהריים טובים קותי
אני סמוך ובטוח שרוב אם לא כל מגדלי הטימלר יודעים להבחין בין גרב קצרה לבין ארוכה , בין מעוגלת ובין ישרה אבל המגדלים כאן העלו שאלה של האם לבצע עוד הכלאות בכדי לקבל עוד שיפורים או שמה הרמה שישנה מספיקה , אחר כך הוויכוח גלש לעניין הגרב הראש והמקור ואני ציטטתי מהתקן ולא ממקום אחר , אני באמת לא התכוונתי שבתערוכה תמדוד בסרגל את אורך הגרב או את המקור אלא מה שהעליתי כאן זה מינימום של אורך של גרב או כמו שאמר דובב להעלות ציור ובצמוד לו ניקוד לכל חלק מהגוף וכך יהיה קל יותר לדעת מה התוצאה העתידית.
להזכירך שפעם בנימין קנה טימלר שחור וסבר שהמקור קצר מדיי ופנה אליך בשאלה וענית לו שהמקור צריך להיות בין 9-10 מ"מ (כך לדברי בנימין) האם זה לא מדד ? אני גידלתי שנים את הטימלר ולא המעטתי מידעם או מניסיונם של האחרים , המפגשים שערכתם היו ברובם בצפון ומבחינתי פרנסתי קודמת להכל וגם השקופיות שהצגתם בחלקם הגדול אני מכיר ומבלי להמעיט בעבודתכם המבורכת , הדברים שהעליתם לא הוסיפו לידע שלי ואולי הוסיפו לידע של המתחילים בגידול הטימלר.
אני יודע שלשפוט זו מלאכה קשה ותמיד יבקרו המגדלים על השיפוט ויחשבו שהייתה טעות בשיפוט , אבל אני גם יודע שזו תערוכת גזע ובתערוכות שכאלו מומלץ להשקיע ולשפוט לפי התקן וכן אם ישנו טימלר שהינו גבולי או כמו שטענת שהשופט חושב שהמקור קצר מדיי אז כן למדוד בעזרת סרגל , כך אני ראיתי ששופטים בתערוכות גזע בחו"ל , למשל באוזבקים גרב מינימלית של 10 ס"מ וכן מודדים בעזרת סרגל.
זו דעתי האישית ואני מקווה שחלילה דבריי לא פגעו באיש .
איהב
בנימין

שליחה על ידי בנימין »

לפי דעתי המקור צריך להיות בין 10 מילמטר ל12 מילמטר
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

איהב ,,,כל הערותיך והארותיך מבורכות ,

אני גם סמוך ובטוח שדעתיך המובעת היא לגופו של עניין ואין לך חלילה כל כוונה לפגוע ,אלא להאיר נקודות אשר עשויות לדרוש הבהרה,

אני מכבד את דבריך ואותך ואתייחס למה שכתבת ברגע שיהיה לי יותר פנאי ,בנתיים תודה לך על הישתתפותיך ודאגתיך,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום איהב.

במקרה זה השגותיך במקומן,אך לפי דעתי כיום שהגזע עדיין מתפתח קל מאוד להחליט ולקבוע מי הוא טימלר טוב ומי לא, אני יכול לאמר לך שבתור צופה מהצד שאינו מגדל טימלרים אבל עוקב אחר התפתחות הגזע מאז פרסום התקן
יכולתי לחזות בדיוק של 90 אחוז מי תהיינה היונים הזוכות במקומות הראשונים.(בשחורים היה לי קצת קשה לעקוב כי היו הרבה ולא הצלחתי להבחין מי עבר שלב הלאה מאחר ובשלב ההוא הייתי עסוק בין השאר בצילום ). אני מאמין שכאשר הטימלר יתייצב ויתקרב לתקן ונראה תערוכות
שבהן רק פרטים מהרמה הגבוהה יותר לא יהי מנוס להשתמש במדידות כאמצעי הכרעה אחרון.אז יעלה ויפול מנצח על דברים פעוטים והמגדלים של היום צריכים להבין זאת מאחר שבעתיד התחרות תהייה קשה ואמוציונאלית הרבה יותר.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
איהב

שליחה על ידי איהב »

שלום לכולם
אני חושב שישנה רמה מעולה של טימלרים רק שלצערי לא כולם מציגים את היונים שלהם , כולי תקווה שבאמת יגיע היום בו תערוכת גזע הטימלר תהיה מוכרעת ע"י המאפיינים שאני העליתי כי רק אז באמת נדע שהרמה של רוב היונים המוצגות גבוהה ובאמת יהיה צורך להיעזר במדידות.
לצורך העניין אני מצרף קישור של שיפוט יונים אוזבקיות , אני לא מבין כלל את השפה המדוברת בסרטון (אולי בנימין יתרגם חלק) אבל משפת גופם של השופטים אפשר לראות ולנסות להבין עד כמה השיפוט הוא מקצועי , לא חלילה שאני טוען שאצלנו הוא לא , אלא פשוט כמו שהערת דובב ישנו שוני בולט בין היונים שהוצגו בתערוכה , לעניין המדידות , הייתי רוצה לצרף תקן של הטימלר האוזבקי אבל מאחר וישנה שם הערה של זכויות שמורות אני נמנע מלעשות כן ובהזדמנות אני יראה לך ולקותי כי בתקן ישנה התייחסות מפורשת לעניין אורך הגרב שלא יפחת מ-10 ס"מ וכל גרב הפחותה באורכה מהתקן "זוכה" להפחתת ניקוד בהתאם לאורכה , גם לעניין המקור ועוד קריטריונים כאלה וכל חלק בגוף הוצמד לו ניקוד וכמובן איור של היונה האידיאלית כמו שטענ דובב שיש לעשות.
http://www.youtube.com/watch?v=zR4ox6bJfwA.
איהב
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום איהב.

פרסום התקן האוזבקי בפורום בעייתי בשל זכויות היוצרים, אשמח אם תשלח לי קישור על מנת שאוכל להתרשם ממנו ולראות האם דרך ההצגה מתאימה לזו של הטימלר הישראלי
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
איהב

שליחה על ידי איהב »

שלום לך דובב
זה הקישור של האתר וזה מתורגם מרוסית/או בוכרית לאנגלית , יש לך שם בשורה למעלה standard וגם תמונות , תכנס ותתרשם , מצפה לתגובתך המלומדת .
איהב
http://www.davidspigeons.com/index.html
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

תודה איהב.

ראשית אני חייב לציין שהייתי שמח מאוד לראות כאלה גרביים על הטימלרים שלנו.
התקן הזה אכן מושקע ומדוייק מאוד, האוזבקי הוא זן ותיק ולכן התקן שלו ראוי שיהיה כזה,לטימלר שלנו התקן הקיים מספק לבינתיים ( לדעתי) אך אינני רואה מניעה לשפצו על פי הדוגמה הזו
כאשר טיפוח הטימלר ילך ויתקדם, התקן אינו דברי אלוהים חיים ונתון לשיפור ממש כמו היונה עצמה אך לעניות דעתי תקן מדוייק כזה הוא גזירה שהציבור עדיין לא מסוגל לעמוד בה אך מצד שני אולי כדאי להכות בברזל בעודנו חם?
כאמור,יש עוד הרבה עבודה הן בטיפוח היונה והן בביסוס הפרוצדורות סביבה ( אני מתכוון בראש ובראשונה לכך שיקום סוף סוף מישהו שיקים מועדון מסודר עם ועד, אסיפות ומטרות ברורות).
המפגש הבא יהיה מעניין!!!
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
איהב

שליחה על ידי איהב »

תוד לך על ההתיחסות , אני חושב שהטימלר שלנן אכן לא וותיק כמו האוזבקי אבל מוערך אצל הרבה מגדלים ומה גם שרוצים להציג אותו בפני העולם , אז טוב נעשה אם נאמץ תקן שכזה ולשפוט לפיו , לשיקולכם.
איהב
שלח תגובה