המפגש בדרום

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: המפגש בדרום

שליחה על ידי קותי »

אכן נכון זה לא המצב האידאלי
אך בתנאים שהיו זה הכי טוב שאפשר היה,
שמת לב שלא יכולנו לשנות את מזג האויר וגם לא לעצור את הנשירה,(על אף הונטילטור המיוחד והמקורי שהיה על העץ)
אני מניח שבחודשים שבסוף ספטמבר ואוקטובר נתחיל בפעילות תעופתית ,נעשה זאת שלב אחרי שלב,נישתמש בנסיונם של האנשים הכי מיומנים,
נג'ת מחולון משה פלינט וניסים מעיפים שנים רבות, נג'ת עצמו יבא לארץ מפרס מעל 150 יונים,על אף גילו המתקדם הוא עדיין מעיף, פלינט בצורן מאמן ומעיף יונים כל חייו וניסים מבת-ים מעיף זנבות שחורים כבר שנים רבות והצבע אינו מפריע לתעופה ,
פשוט צריך להעיז,נידאג לשלב את הפעילות בסבבים אצל חלק מהחברים בשובכיהם ונילמד שיטות שונות לאימון,גפ השיחות והדיונים ביננו יהיו מכובדים ופוריים ויש המון מה לעשות ואין הדבר צריך להפריע למי שאינו יכול להעיף בגלל בעירייה או חוסר זמן ובוחר לגדל יונים יפות ,
אנו נידאג לשלב את כל מלכות היופי בתעופה ונפיק את המירב מספורט ניפלא זה,
בכל מקרה תודה על היתייחסותיך,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

אהלן זוהר
תעופה אמיתית זה נקודות והעלמויות אבל תמיד יהיו כאלה שבשבילם לראות יונים עושות סלטות מעל לראש בגובה 20 מטר זה הכי הכי
אין ספק שבחום הכבד והנשירה קשה לראות תוצאות למרות שאתמול למשל היה נראה אחלה יום להעיף וזוהר סיפר שהיתה לו תעופה טובה

קותי- לגבי המגדלים הותיקים :
אצל הבחור מצורן -לא הייתי
אצל נג'ת מחולון-אני כמעט בטוח שהייתי אצלו בעבר -אם הוא פרסי שיש לו חנות שטיחים בשוק הפשפשים בת"א-אז הייתי אצלו -בכל מקרה אותו מוכר שטיחים הבין בתעופה ותזונה וטען שהעיף בעבר והיום כבר כמה שנים לא מעיף
אבל להגיד שניסים זיאת הנהג מונית מעיף כבר שנים זנבות שחורים והיופי והתעופה משתלבים -חחחח- כנראה שלא ביקרת אותו הרבה שנים- הוא העיף בעבר הרחוק מאוד והיום הוא מנהל שובך פתוח בלי שום משטר אימונים ותזונה - בלי חלילה לפגוע באיש - אם השובך שלו הוא פיסגת שאיפות לתעופה -המצב יותר עגום משחשבתי- אני ישמח להזמנה מצידו לראות שאני טועה-אני נמצא הרבה בבת ים

בכל מקרה אני מקווה שאני לא מצטייר כמתלונן הסידרתי שיושב על הספסל בצד ורק מעיר הערות -פשוט כואב לי לראות מה חלק מהמגדלים עשו ליונים הפרסיות בדיוק כמו שכואב ומדהים בעיני שמגדלים בארץ לא קלטו את פוטנציאל התעופה של הטיפלרים- חוץ מראובן כמובן
אגב ראובן תן איזה דיווח תעופת טיפלרים

בברכת יום טוב
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

צחי אין בעיה בתגובות כלל,
אין אנו שופטים בני אדם בדברי ניסיתי להתייחס לעובדה שגם יונים פרסיות יפות עפות כך גם אצל יוסי שטיינלאוף (יוסי פריג'ידר)
אולי כיום אין האנשים מעיפים כמו בעבר ומי כמוך מכיר תלונות לעירייה ובעיות שכנים לכן לא כולם יכולים להעיף אז מה רע בהמשך החזקתם של יונים אהובות,
אין לדכא אחזקת יונים יפות אך יש לעומת זאת לעודד את ספורט התעופה וזאת ע"י מפגשים תחרויות פרסים והכרה לאלו שעובדים קשה
בנושא התעופה, מצטער שאנני מרגיש צורך להתנצל על עצם ההגנה של גידול יונים פרסיות לא רק לתעופה ,
ניראה לי שלא סתם היונה הפרסית היא הפופולרית ביותר בארצינו,
אגב בדיון שנערך במפגש האחרון עלתה השאלה מדוע היונה הפרסית היא ללא כל ספק הפופולרית ביותר בארצינו ?
התשובות היו רבות ומגוונות חשוב על כך אך הסיכום לכך היה שאננו זקוקים להסבר על אף שזה מעניין זה פשוט כך וכך אנו אוהבים אותה.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

מהי יונה טובה?

יונה טובה היא יונה שהמגדל מפיק הנאה ממנה.
רובנו המכריע לא מגדל לצורך פרנסה או אכילה אלא להנאה- מי שנהנה מהיונה בשמיים שייהנה, מי שנהנה ממנה בשובך שייהנה גם הוא ומי שנהנה ממנה בשני המקומות - זכה.
עצם העיסוק ביונה זו יביא חלק גדול מהמגדלים שמגדלים ללא שום כיוון טיפוחי (תעופתי או נוי) ייתכן ויפנו לנוי, חלק אחר יפנה לתעופה (נכון אולי חלק קטן - אבל המצב כיום הוא שהחלק הזה זעום) וחלק ינסו בצלחה כזו או אחרת לשלב בין היופי לתעופה.
sharon

שליחה על ידי sharon »

ברכות על היוזמה לקותי ואילן איציק וכל מי שתרם ובכלל לכל המגדלים זה תמיד מרחיב את הלב לראות מגדלי פרסיות ביחד .לענין העברת חומר מהייד פארק אתם מוזמנים להעתיק הכל .רק דבר אחד לא הבנתי קותי איך זה כל כך ברור שבזמן שהפורום שלנו היה פעיל לא היתה תעופה ? זה נשמע קצת לא לענין כי רק לעורר אצלך את הזכרון לפני הפורום שלנו מגדלי הפרסיות היו כותבים בפורום של נתי ומצב התעופה היה ממש בשפל ואני מאמין ששום מפגש לא היה יוצא לפועל אם לא הפורום שלנו שהכניס את המושג תעופה חזרה לכלל והביא מגדלים חדשים לענף אז קצת פירגון והערכה לא היה מזיק לאלו שהיו נותנים שעות על גבי שעות ותמיד כמעט בכל שעה אפילו לפנות בוקר יכלת למצוא אצלנו פעילים .שרון
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

ואאאאאוו מה קורה חברים ??????
אני לא מבין מה הוויכוח אני אישית אים לא יוכל להעיף אני מעיף הכול ולא מגדל שום יופי או דומה לכך אני יגיד זאת חד וחלק מי שמגדל יופי מגדל כסף ואף אחד לא יכול לחלוק על זה
בעיניין של שרון אני איתו כי את השיא שלי עברתי ליפני שנתיים בזמן פורום של צחי ושרון עכשיו אני לא פוסל את עיניין היופי כי אים יש למישהו יופי ו...תעופה באותה היונה בטוח יקבל תמורה יותר מזה שיש לו רק יופי או רק תעופה שרון שלא תבין לא נכון ביום של המיפגש הסתכלתי בשובך ליראות מה יש לי ברמת תצוגה ותיתפלא חוץ מהטוגים היו לי רק 6 יונים הייתה מאמין???
אני וראובן יודעים מראש ודיברנו על זה שלשנינו יש רק מה להפסיד בעיניין היופי אבל לא נורא אים זה מה שכולם רוצים ואוהבים ורק 3או4 אנשים מתנגדים אז בוא לא נשים לכולם פס רגל באו ניתן להם פוש קדימה אל תישכחו שתמיד נוכל להתפלצף על חברה היופי שאצלינו יש את הדבר האמיתי תתתתתתתתתתעעעעעעווווופפפפפפפהההההה מה שלא קונים בכסף ובשום מחיר שרון אים אתה זוכר חמיד דיבר אז על הקטע של יונה איראנית שלא צריך להחזיק מימנה כי היא מאיראן בגלל שיש שם מלא יונים שהם תצוגתיים שניבנו ליופי הוא קרה לזה "shou bird" אים אני לא טועה בכול אופן צחי מי כמוכם מכיר אותי אים אני לא ניסיתי לשכנע את קותי שכולם ברברת קשקשת אז אל תנסו זה אנשים שהוא מכיר שנים תנו להם במה (רק שלא יפלו)כשקותי ישרוף ימים ולילות ושעות ארוכות בין כול המספרי סיפורים על תעופה אז הוא יבין מה אנשים כמונו עברו
דרחני נכון שלא היתה תעופה מעניינת אבל .....
למה אתה תמיד מעפן כשהייתה אצלי פעם אחרונה קיבלתה 3-4 שעות לפרצוף נקודות העלמויות וכשהלכת עוד היו בגבהים אפילו התקשרתה אלי אחרי שעה בערך ואמרת לי איציק אני ניראה לי מעיף את כול היונים שלא עושים עמודים וברגים כמו אצלך וואאלה מילה לא רשמת על זה עכשיו פיתאום ביום הכי חם שהיה לעונה עד היום אתה מחפש את התחארווד הזה תיהיה גבר ותזמין אותנו עוד החודש ליראות תעופה ב10 בבוקר וניראה מה יהיה אח"כ
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שרון היקר שלום וברוך הבא ,
ראשית חשוב לי להבהיר שהאתר שניהלת עם צחי פעל ותרם רבות למען קידום אחזקת ותעופת היונה הפרסית,
חשוב מאוד לי שתדעו שאתה וצחי זכיתם וזוכים גם כיום להערכה רבה מהרבה אנשים ובמיוחד מאילן וממני,
אולי גם תיזכור שכשרצית לסגור את האתר התקשרתי אליך טלפונית וביקשתי ממך בכנות לב לא להתייאש ולא להפסיק הפעילות וגם כתבנו אילן ואנוכי באתר שלכם שאנו מבקשים שתמשיכו בפעילותכם הברוכה,
שניכם בזמנים דומים ניקלעתם לשינוי כניראה מחייב בחייכם ולא נותר לכם הזמן או משאבים אחרים להמשיך במלאכה באותו הכח שבו התחלתם,
אילן ואני מצאנו שנותר חלל ואם לא נעשה פעילות שתקבץ את כל אוהדי יונה ניפלאה זו, יתכן ועבודת הקודש שהשקעתם תחזור שנים לאחור
ויהיה פשוט חבל ,לכן גמלה ההחלטה בליבנו להושיט יד ולעשות מעשה ומאמץ כדי לקדם הלאה את שהתחלתם,אז אם זה לא פירגון אז מה זה כן?
אני מקווה מאוד שאתה מצליח בכל דרכיך ויבוא היום ותחזור בגדול,
אם ברצונכם לקחת לידיכם את הפעילות בנושא נישמח להעבירה לכם מכל הלב, יותר מאשר נישמח לראותכם מישתלבים על אף קוצר הזמן שלכם
ותיתרמו מכל שאתם מוכנים יכולים או רוצים,אנו שוקלים לפתוח פורום רק ליונים פרסיות כי אנו רואים הענות חיובית מחברים,
כל זה יעשה אך ורק בצורה חברית ותרבותית כרוח הפעילות שעשינו עד היום,
לגבי החומר שלכם אשר ניצבר במשך הזמן ,שלא ילך לאיבוד נבקשיך וגם את צחי למצוא את המומחה שיכול להוריד את התכנים ולשמרם וכדי שנוכל להביא לידיעת החברים כל חומר רלבנטי אשר יכול לסייע להוסיף ידע ולמידה לכל מי שמעוניין,
אני סבור שאתה וצחי יכולים לסייע רבות ובעזרת עוד כמה חברים להפעיל ולעודד את נושא התעופה ,כמובן שגם אילן וגם אני נוסיף ונסייע ככל שנוכל ,
אין לנו מאומה נגד כלום אך יש לנו בעד גדול לקידום ענף היונאות על כל רבדיו,
אנא חזור והשמע את דבריך שיראו שהקברניטים לא נטשו אלא פשוט שידרגו את הספינה,
שלכם בכבוד ,
קותי
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

שרון- שלום איש יקר -עבר הרבה זמן-
אלעד -נעים מאוד-צודק בכל מילה בהודעה שלך
איציק- תודה על הפירגון -רק מי שמסתובב בין מגדלים כל היום ומבקר שובכים "ידועים ויוקרתיים" ומטפח תעופה אמיתית מבין על מה ועל מי אני ואתה מדברים
קותי ואילן- אני מעולם לא הרגשתי שלא פירגנתם- להיפך
לגבי העברת החומר-אין לי שמץ של מושג איך עושים את זה- אולי צריך ליצור קשר עם הנהלת היידפארק -אילן יש מצב שאתה לוקח את זה על עצמך???

בהצלחה לכולם בפרט למעיפים ;)
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

שליחה על ידי אילן »

לגבי העברת החומר הרלונטי, אני לא רואה שום בעיה
צחי אם תוכל רק לתת לי מיקומים של הדברים המעניינים והחשובים
זה יעזור לי ויקצר את התהליך
אני כבר התחלתי.
ותודה לשרון ולצחי ואני חושב שאף אחד מהמגדלים לא ישכח מה אתם
עשיתם עבור חובבי היונים הפרסיות
(אם אני לא טועה מגדלים הגיעו עד אנגליה בזכותכם)
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
צחי

שליחה על ידי צחי »

אילן תודה
כמובן שצריך להעביר את ההודעות "הדביקות" אבל לדעתי צריך 90 % מההודעות(חוץ מהודעות של "שבת שלום" " חג שמח" וכ') כי הן מכילות בין היתר סירטונים,דיווחי תעופה בתקופות שונות לאורך השנים,דיווחי תקיפת בזים לפי ימים וחודשים, שיטות אימון ועוד ועוד ,בקיצור מה אין שם -מי שיישב כמה שעות ויקרא את ההודעות שם יבין בפרסים יותר ממה שמישהו גידל לבד שנים כי יש שם גם המון חומר מהפורום העולמי גם של הפרסים וגם של הטיפלרים

שיהיה במזל ובהצלחה
שלח תגובה