גם עפות גם יפות,,,,,כן אפשר להתקדם ביונים הפרסיות

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: גם עפות גם יפות,,,,,כן אפשר להתקדם ביונים הפרסיות

שליחה על ידי dovev76 »

שלום קותי,

אני מכיר היטב את הדיון המאמצים והבעיות שצצו אז ( גם בדיון ההוא השתתפתי באופן די פעיל).
וגם הצבעתי על הבעיתיות של תחרויות מסוג זה כשהן מוצגות במתכונת שהצעתם ( איש איש בביתו). הן מבחינת התנאים השונים היכולים להשפיע בקלות על ביצועי היונים והן מבחינת הנגישות של הציבור לתחרויות האלה ( הרי לא נביא את כל עם ישראל לחצר של ראובן וגם לא לבלוק של איציק)וגם נתתי פתרון המיושם בחלקים רבים של העולם ( השובך הנייד) שהוא אומנם קצת יותר מסובך להתמעה בקרב המגדלים ( בעיקר בקרב הותיקים שבניהם אבל אם היינו נכנעים להם לא היה מתגבש תקן הטימלר הישראלי והיה לנו רק תקן " הטימלר האוריגינל") אבל בהחלט יכול להיות מדהים בישומו ועשוי למשוך לתחביב גם רבים שאינם מתקרבים אליו היום.
כל הפעולות שלך בנושא קידום היונאות בארץ מבורכות ואני אישית מעריכן מאוד אבל עדיין חושב שכתיבת סטנדרט ליונת תעופה הוא עניין לא רצוי
שיכול להפוך אותה בקלות למושא תצוגה ותו לא ( כמו שהסברתי בהודעות קודמות לגבי זנים אחרים). כל עוד אין תקן נוכל למצוא יונים פרסיות באיכויות שונות של מראה ותעופה מהן יוכל כל אחד לברור מה שהוא אוהב אבל ברגע שיקבע תקן יצטמצם באופן טבעי המאגר הגנטי ( או לחליפין יזדהם המאגר הגנטי בזה של יונים אחרות) ויכולת התעופה תפגע.
אני לא יכול להצביע בצורה אמפירית אך לפחות פה אצלנו בצפון יש דווקא פריחה של זן קרוב,הקווקאזי לא אחת כששומעים שיש לי בלהקה יונים קווקזיות מנסים לשדל אותי לימכור מהן ( ואפילו נתקלתי באחד כזה במפגש הטימלרים עצמו!!!) יש כאלה המספרים שבטירה עצמה( בירת הטימלר) יש תנופה גדולה דווקא לקווקאזי על הווריאנטים השונים שלו בדגש על תעופה.
אינני רוצה להתייחס למה שהיה פה קודם, מספרי סיפורים המתפארים ביונים פלאיות. אבל אנחנו כבר יודעים היום שיונת תעופה בוחרים לפי תעופה ולא לפי פלפולי בעליה, ביקרתי אצל איציק וגם אצל ראובן ואצלם ראיתי יונים עפות ובלי תירוצים וסיפורים ( אצל צחי לצערי לא הספקתי לבקר) אליהם ואל אנשים כמותם צריך להתייחס כאשר מדובר על ענף התעופה ולא אל דינוזאורים מימי המנדט שרק אצלם הכל הכי טוב ורק אצלם הכל "אוריגינל".
בתערוכה במגדל העמק הוצגו יוני דואר ועל פתק השופט היה רשום " יונת תעופה לא לשיפוט" או משהו בסגנון. הכתוב על הפתק הזה והמראה האפרורי של היונים המדהימות האלה הכלאות בכלובי התצוגה אמר הכל.
למה שלא נעשה תחרות יופי ליוני הדואר? הרי גם הן חסרות יחסי ציבור.ומה לגבי הטיפלרים?
ושוב אני חוזר ואומר אני לא נגד פעילות לקידום התחביב בקרב הציבור אלא על העיקרון החשוב לפיו תערוכה אינה אקטואלית בעבור יוני תעופה כפי שאינה אקטואלית כאשר אנו באים לבחור סוס מרוץ או כלב נחייה היחוד שלהם הוא ביכולתם בפעולתם ולא במראם החיצוני.
לפי דעתי איננו צריכים למהר ולדחוס את יוני התעופה לכלובי תצוגה רק בגלל שכרגע אין לנו אלטרנטיבה אחרת בישבילן.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
יוסי78

שליחה על ידי יוסי78 »

קותי פרסי לא מתאים לתערוכות החברה צודקים
אבל יש להם טעות לגבי יונה יפה לא עפה
אים היה לי זמן ההיתי מאמן להקה ומוכיח
שלא הצבע משנה אלה הדם
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

קשה מאוד לסכם נושא בוער שכזה,
אבל דווקא הטיפלר הוא דוגמא מצויינת ,קיימים טיפלרים לא מעטים בתחרויות תעופה ובתערוכות יופי ויש לטיפלר תקן אז מה,, הם עפים פחות טוב?
לגבי הקווקזים ודומיהם הרי שעד לפני כ25 שנה לרב היונים מארצות חבר העמים, ברית המועצות לשעבר, לא היה תקן ורק לאחרונה הן התמקדו והוגדרו וכך גם לגבי רב היונים המזרח תיכוניות,
לגבי התערוכה במגדל העמק הרי שהוצג שם גזע (???)של יוני תעופה לדברי המגדל שהשונות בו היתה רבה ותקן לא היה בנימצא כדי להחליט מה הן הנקודות עליהן יש להיסתמך לכןאני הייתי זה שלא הסכים לשפוט יונים אלו,, וכך גם שני ידידי השופטים ההולנדים שלטעמם היו אלו סתם יונים מעורבות , כתבתי כי יונים ללא תקן שיגדיר את צורתה של היונה לא ניתן לשפוט ולכן לא ניתן להציגן ,הכנסת היונה לכלובי התצוגה עדיין לא משנה את הגנים שלה והטיפלרים כיום עפים טוב יותר מאי פעם וזאת על אף שמציגים אותם גם בתערוכות,ספורט הטיפלרים רק מתפתח כי השכילו אנשים להעלות את המודעות לגבי יונה זו מתוך תצוגתה בתערוכות ובמפגשי חברים,
העובדה שאתה טוען שאיחוד הטיפוס של היונה הפרסית יוריד מאיכותה אינה מסתמכת על שום הוכחה מדעית,הסלקציה לצורה ולתעופה תלוייה במגדלים וזה מחייב ידע ועבודה, כל מי שירצה להחזיק ביונים מהעבר כפי שכיום מוחזק "מאגר התעופה הגנטי" על כל הווריאנטיות שלו והמסתמך על ערב רב של טיפוסים יוכל לעשות זאת גם בעתיד ,לגבי הביקוש הגדול ליונים קווקזיות מסתמך גם כן על מספר לא מבוטל של גזעי תעופה שחלקן מוגדרות בתקנים וחלקן לא ,
אנני רוצה להילחם כנגד מישיהו כדי לנצח בדיון זה והגדרתי זאת קודם, כי אני רוצה פעילות ,מקצוענות וגישה חיובית לכיוון דברים מוגדרים אגב מי כמוך יודע שבכל פעילות מדעית חייבים להכניס סדר ושיטה ואילו אתם מנסים לשכנע אותי שהפיתרון הוא בבלגן הקיים כיום ,ולא כך הוא,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

באמת אחלה דיון
קותי - המשפט הזה שלך -ציטוט:
"אבל דווקא הטיפלר הוא דוגמא מצויינת ,קיימים טיפלרים לא מעטים בתחרויות תעופה ובתערוכות יופי ויש לטיפלר תקן אז מה,, הם עפים פחות טוב?"
משפט מפתיע מכיוון שאני בספק גדול מאוד אם אתה מאמין בו בכלל, נכון יש טיפלר תערוכה עם תקן והכל אבל האם הטיפלרים שמיועדים לעמוד בתקן מתקרבים בכלל לטיפלרים שמתחרים באוויר? בשום מקום שקראתי חומר על טיפלרים ותחרויות לא הציגו או ניסו להציג שילוב של שיפוט נוי+ תעופה- התעופה היא תעופה והנוי נוי!!!

סיפור תחרויות התעופה התחיל אחרי שהתייאשתי מסיפורי פוגי של עשרות מגדלים על תעופות שיא אבל כשבאים לראות אז אין כלום ולא ניתן להעיף וכ' ואז אמרתי בו נאתגר את האנשים הוצאתי תקנון תחרות ,דיסקסנו ,שינינו סעיפים וכמו שאמרת כשהגיע שעת השין היו מוכנים להשתתף בקושי 6 מגדלים-מה שחיזק את המסקנה ש-99% מהמגדלים זה קאלמ פאדי ואולי ראובן הגדיר את זה יותר נכון -"הם באמת מאמינים שהם מעיפים "!!!!
אגב אני חייב לציין שאתה ואילן תרמתם וניסיתם לדחוף לתחרות וחוץ ממיני תחרות/ מפגש אצל איציק שאליו הגעתי עם טפסי רישום וכ' וביקור של איציק אצל זוהר מהרצליה למדידת זמנים לא יצא כלום -שוב הוכחה שיש מעט מעיפים אמיתיים בארץ
אני מבין את קותי כמי שמשקיע המון למען קידום היונאות בישראל ורואה את הפוטנציאל הגדול מאוד ביונים הפרסיות כי כמו שראובן כתב זו היונה הכי פופלרית בשובכים בישראל(גם למיטב ידיעתי) ויצירת פעילות סביב יונה זו בטח ובטח בכל הקשור לנוי ימשוך מגדלים רבים מאוד - השאלה הנשאלת במקרה הזה היא מה חשוב יותר ?לאגד את אותם יונאים במסגרת מסויימת שתתאים להם או למסד פעילות שתתאים אותם ליכולות היונה שהם מגדלים וזה תחרויות תעופה!!!
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום קותי.

כנראה שלא הסברתי עצמי כראוי אבל הנה בא צחי והביא ניסוח מעולה "האם לאגד את אותם יונאים במסגרת מסויימת שתתאים להם או למסד פעילות שתתאים אותם ליכולות היונה שהם מגדלים וזה תחרויות תעופה!!!"
אינני בא להלחם או לתקוע מקל בגלגלי העשייה של מישהו אבל באמת ובתמים דעתי היא שבניית תקן ותערוכה אינה הדרך הטובה ביותר
לשמור על יתרונותיו ומעלותיו של גזע תעופה .יש לנו חומר ריבוי נהדר בארץ ( גם איציק גם ראובן וגם צחי עבדו בסך הכל עם יונים מקומיות ולא איזה רכש שהגיע מחול) ולדעתי הוא כזה בגלל הבלאגן וחוסר האחידות ללא הבלאגן הים תיכוני אצלנו שלפעמים גם משמר דברים אני בספק אם היו מגיעים לאיכויות תעופה כגון אלה ( די ב10 שנים של תערוכות מסיביות והכלאות על מנת לקרקע כל יונת תעופה אפשר להפגש עוד 10 שנים ולבחון את ביצועי הטימלר הישראלי בפרספקטיבה היסטורית .לפי המגמה הנוכחית (בזהירות מדעית ובבטחון של 95 אחוז ) אני יכול לאמר שאנו צועדים לכיוון פיתוחה של יונת נוי שהרמז ליכולת תעופתה ישאר במרומז רק בשמה.)
אינני תומך בדעתך לפיה איחוד הטיפוס של היונה הפרסית לא יביא לפגיעה ביכולת תעופתה .
הסלקציה לנוי והסלקציה לתעופה הן שתי צורות סלקציה שונות מהותית האחת היא " פחות טבעית" ומחזקת תכונות שמבחינת היונה הן שלליות ואפילו מפריעות ( פגיעה ביכולת התעופה ומחלות של עודף משקל ביוני הבשר, הצרת שדה הראייה בטווסים ויעקובינים וכו...) רק על מנת שנוכל להנות ממראה מסויים אנו מסתפקים ביכולת שרידות מינימאלית ( אכילה ורבייה בכלוב).הסלקציה לתעופה היא טבעית יותר יונת תעופה צריכה להיות שורדת אמיתית נתוניה הגופניים מותאמים לתפקוד תחת סטרס ומועקה ,הטבע אינו פשרן(וכשהיונה בשמים הוא השולט) השרירים,הלב מערכת הנשימה והחיסון צריכות להיות במצב מעולה על מנת ליצר סיבולת.
העובדות בשטח מלמדות אותנו, כי בזני התעופה ישנן ללא שיעור פחות בעיות גנטיות ( אני לא שמעתי על אף אחת אבל סביר להניח שפה ושם יש)
מאשר אצל יוני הנוי ( אצלן אפשר למצוא כמעט בכל זן בעיה אם לא כמה בעיות גנטיות או התנהגותיות, אנחנו פשוט מעלימים מהן עיין וממשכיכים עם מה שיש).
זני התעופה הם הורים מעולים וזה לא סתם,סלקציה ארוכת שנים הן לסיבולת והן לעצמאות עשו אותן לכאלה .
כל תחרות שבסיסה יהיה הכנסת היונה הפרסית לתקן של מראה יפגע בה, כאשר יוכרז התקן יהיה ניפוי מסיבי של היונים שאינן מתאימות לו חיצונית
לאחר ניפוי זה יתחילו אם תרצה או לא תרצה ההכלאות בזנים אחרים על מנת לשפר ולקדם את היונה לתקן מאחר שקל יותר להגיע לתקן תצוגתי מאשר לביצועים אוויריים נראה יותר מהזן בכלובים (יראו כמו פרסים אבל יכולת התעופה שלהם תהייה כשל זני נוי אחרים).
נכון שהעולם קטן, ונכון שגם אם כל הפרסים בארץ יפסיקו לעוף תמיד יקום היבואן שיסכים ליבא כמה מהן בעבור תמורה הולמת. אבל למה לנו?
יש היום חומר טוב מהיונה הזו בארץ שיכול לעשות את העבודה אז למה לקלקל?
אבל זו רק דעתי.....
וצחי, ראובן סתם מקשקש............ראיתי איך הוא מסתכל על היונים בשמיים, ואילו קונסטרוקציות הוא בנה בשבילן בחצר .......כמו אלכוהוליסט ששוחה בבריכה של וודקה ....... הוא בחיים לא יגדל פרסים לנוי..........
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

שבוע לא הייתי כאן -הפתעה נעימה לראות דיון כזה פורה ותרבותי - כל הכבוד לכל החברים שמשתתפים בו.

הייתי רוצה לשמוע גם את דעתם וניסיונם של מגדלי הטימלרים אצלהם כבר נעשה בעבר החיבור בין תעופה ליופי.

באופן אישי, אני מגדל יונים פרסיות וחשובה לי מאד נעימות המראה של היונים והאסטטיות שלהן (למרות שבסיס החומר הגידולי הוא מקווי דם משובחים).

כמו שאמרו חבריי המלומדים לפניי - מעטים המגדלים שהם מגדלי תעופה אמיתיים מחד , מאידך רבים מאד בארץ מגדלי הפרסים באופן כללי ולמרות שהם מעיפים לפעמים אני מניח שיופי היונה מעניין אותם לא פחות.

אשמח מאד באם תהיה קבוצה שתטפח יונים פרסיות ותשים דגש על מאפיינים צורניים מבלי לאבד את התעופה הייחודית לפרסים. אני אישית נהנה יותר מיונה יפה שעפה 40 דקות מאשר יונה מכוערת שעה זמן כפול.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אתם מושכים אותי בהערותיכם והארותיכם כך שקשה לי להיות אדיש ולא להמשיך בדיון וזאת על אף שחשבתי שאצלי הנושא סוכם,
האמת שקשה לי לא להגיב לחברי המלומדים בלי מרכאות ובלי ציניות עם הרבה כבוד אני מחפש את המילים המתאימות כדי להמשיך ולהגיב ולשמור על רמת דיון שכזו,
צחי ידידי הדוגמא של הטיפלר ממש רלבנטית והיא ההוכחה שעל אף התקן וההפרדה בין כל ההגדרות טיפלרים מוצגים בתערוכות ולא פגעו כהוא זה ביכולת התעופה של אלו שעפות באויר ויותר מכך הגזע לא נהרס כפי שטוען ידידי הצעיר דובב,
אני לא מחפש צדק במצב של חוסר פעילות כפי שקיים כיום, אני מחפש פעילות ועיניין אמיתי אצל המגדלים וביחד להוציא את העגלה המקרטעת מהבוץ,כשיהיו מספיק מגדלים ומספיק מעוניינים תמיד יהיו מצטרפים חדשים לכל אחד "מהמחנות"ואולי אנני מספיק מנוסה אך בכל זאת יתרון של שנים וניסיון פרקטי בבני האדם הצלחתי לצבור בגילי המופלג ,יש לנו עוד זמן רב להיכנס לויכוח האקדמי ו או המדעי ,אך מה בנתיים ?
הקביעה החד משמעית שלי היא שהגזע לא יהרס וצחי היקר חזור שוב לטיפלרים ותנסה לשכנע אותי שהגזע נהרס בגלל התקן או בגלל התערוכות
אם תצליח אני מוריד את יהבי מכל המסע בו התחלתי ואלעד ידידנו יהיה חייב לחפש יונים יפות שיעופו זמן קצר לבדו,
חשוב שתדעו שאין יונים טובות יותר באיראן מאשר בארץ כי אלו שיובאו ע"י כרמלי או אבי ג'ינסים ואחרים היו תמיד מהשורה הראשונה באיכות וכספים רבים שולמו כדי להביאם,לצערי בגלל שלא היו בנימצא פעילים שידעו לשמור על טהרת המשפחות(של היונים)אבד גם הבסיס והמידע שהיה אגור ביונים הללו,כעת רק הפעילות תאפשר להידלק מחדש ולברור לאן כל אחד מושך, =יותר יונים יותר ממה למיין ומה למיין וכל העם שמחים גם המעיפים וגם היפים,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

רציתם דוגמה לטיפלרים שנהרסו ?
אז קבלו אותה בקישור הבא:
http://pigeonracing.homestead.com/copper_tipplers.html
ענף של הטיפלרים שנכנס לתערוכה, הראש גדל התעופה קטנה...........

היונה הפרסית מורכבת מכלכך הרבה טיפוסים שהמשותף לכולם או לפחות הפוטנציאל שלהם הן תעופת הזמן והגובה משפחה עתיקה של זנים
שבין בניה השונים היתה תמיד הכלאה וחיזוק יכולת התעופה להכניס את הבלאנים הארוכים,הטוגים הקצרים והשיראזים ועוד זנים אחרים שאני לא מכיר נראה לי לא נכון ואולי בלתי אפשרי . ההצלחה של הזן הזה היא לדעתי דווקא בבידור ובשונות שלו כינוסו לדגם אחד רק יפגע ביכולת החשובה ביותר שלו התעופה.
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
יוסי78

שליחה על ידי יוסי78 »

קותי ליפני 12 שנה קיבלתי 23 חתיכות מהיונים שאבי ג'ינס הביא מאירן את כולם איבדתי בשמיים
נישאר לי זכר אחד זקן שלא הוצאתי לתעופה
אתה לא מבין כמה אני מיצטער שלא שמרתי אותם בשובך
כולם היו עפים מהבוקר עד למחרת בצהריים
שגנבו לי את היונים לקחו לי צאצאים שלהם
70 חתיכות גנבו לי זו הייתה מכה בישבילי
אבל גם היום יש לי יונים שמסוגלות לזה
רק אין לי זמן להעיף
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

יוסי שלום ,
אנני מכיר אותך אישית אך שמח לנוחכותיך באתר,
העובדה שהיו ויש לך יונים שהביא אבי ג'ינסים משמחת מאוד ,
אם תזכור שאבי הביא בזמנו יונים שחשבנו שהן יוני נוי מרב יופיין,אבל כשהוציא אותן לשמיים ראית איך בשניות הן נידבקו למעלה לגודל ראש סיכה ואף נעלמו מהעיין,והיו אלו יונים שהייתי שמח להחזיר אותן כעת לגידול ולאלו אני מתכוון,
אנא שמור עליהן ותרבה אותן,כדי שבמידה ותפזר חלק מהן או תחליט להוציא תישאר לך תשתית גידול מעולה,
גם אם אין לך זמן באופן אישי ,אז אולי מי שיקנה ממך גוזלים יוכל להקדיש להם זמן לתעופה וכל הגידול בארצינו יצא מכך נישכר,ספר לנו קצת על עצמיך והיכן אתה גר וכמה יונים יש לך,כך גם נילמד להכיר אותך יותר טוב,

דובב היקר אנני רוצה לומר על דבריך שהם הסחת דעת ונסיון לבנות תזה שאינה קשורה כלל,אסביר אף יותר מכך,
הקופר או ברונז טיפלר מלכתחילה ומעולם לא נועד להיות יונת תעופה,מגדל ידוע וחבר יקר שלי שהיה אף הוא אחד ממורי וגר בארה"ב היה בין המגדלים הנילהבים של גזע זה,הוא שפט בזמנו בארץ ושמו היה אלכס ראוסון , הוא גר בסטטן איילנד בניו ג'רסי, אברהם ברנע , דן שביט ואלכס ליבנה מיגור עדיין זוכרים אותו היטב ואת מומחיותו העצומה בגזעי יונים ,אצלו ראיתי להקה ניבחרת של יונה זו,היא נוצרה מהכלאות של מספר גזעים וביניהם רק 30% של טיפלר אנגלי 30%של יונה דנית ו-30% של טימלר ללא נוצות על הרגליים,הצבע האמיתי של יונה זו הוא בעצם חום אדמדם עם קצות נוצה שחורות באברות ובקצה הזנב,להכלאה זו היו עוד מספר גוונים והקשר שלה לתעופה מעולם לא היווה מטרה, אלא הצבע והצורה,בעוד אני מבקש פשוט לייחד יונים פרסיות מעופפות היטב ומהם למיין את אלו שברצוני להגדיר מבלי לשנות את התכונות שקשורות בתעופה,
אתה בעצמיך יודע על עשרות גזעים של טימלרים עם שונות מדהימה בינהם, העובדה ששימרו את השם
בגזע אינה דוגמא בשום אופן לגזע טיפלר התעופה,ב 1950 מגדלים בניו-יורק הקימו מועדון לגזע זה היו בינהם ויכוחים לא מעטים על הצורה אורך המקור צבעו שהיה שחור וכך גם צורת הראש שאצל האנגלים הוא כמו בטיפלר התעופה הקלאסי ולא שמעתי שבאנגליה מגדלים יונה בצבע הזה,
היא מראש נחשבת לאחת מהזנים של טיפלר התערוכה,במה יונה זו פגעה בכושר התעופה של שאר הטיפלרים ובמה היא הרסה את הגזע אנני מבין ,פשוט השתמשו בטיפלר התעופה כאחד מהמרכיבים לגזע חדש אשר התכונה העיקרית שלו היא צורתו ובעיקר צבעו,
אלכס ראוסון החזיקם בשובך בודד ונהג להשתמש בהן כאומנות וכששיחרר אותן בדשא ביתו מאחורי הבית ראית יונה שונה לחלוטין מהטיפלר המקורי ,,,כאן ניראה לי שערבת מין בשאינו מינו,
אתה מנסה להביא לי הוכחה על דבר שאין בכוונתי לעשות אפילו בדמיון עם היונה הפרסית ,ו או להכליא אותה עם זנים אחרים ,הכוונה היא למיין מהקיים את היפים ויש הרבה ולא לשנות תכונות תעופה אשר בעיניכם הם פועל יוצא של טיפוח ומיון,,ממש לא כי אין הדבר כך וששאר הפרסיות תמשכנה
להישאר כמות שהן, אבל בפעילות שאני מנסה ליזום תיגדל הפעילות. ואילו אתם נילחמים בשם טוהר הגזע , המעורב בטיפוסיו השונים
ומנסים למנוע פעילות זו וחבל, בכך לא תצליחו לקדם מאומה והמצב היום הוא ההוכחה לכך,
גם עם מה שאתה מכנה הרס עם צירוף הלינק של הברונז או הקופר טיפלר, הרי שטיפלר התעופה ממשיך לפרוח ולצבור אוהדים ולא רק שלא ניפגע
אלא מתעצם מיום ליום ואלו הן עובדות מוצקות, אז מה לכם כי תלינו ותעצרו פעילות אפשרית של התקדמות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה