גם עפות גם יפות,,,,,כן אפשר להתקדם ביונים הפרסיות

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

גם עפות גם יפות,,,,,כן אפשר להתקדם ביונים הפרסיות

שליחה על ידי קותי »

שלום לכולם,מתוך הפורום חברים יוזמים שיחות, הדבר מאפשר כניסה לפרטים מאוד עמוקים ומעניינים,
אני זוכר את ההתנגדות הנחרצת של מטפחי הגזע הפרסי אשר פחדו לטפח ליופי פן יפסידו את תכונות התעופה,
היתה לי שיחה ארוכה עם איציק ידידי בקשר למגמות הטיפוח, כי גם הוא מחפש קודם כל את יכולת התעופה אצל היונים שלו,
אך אוי לאותה בעיה,,,,כל היונים שלו עפות ולא סתם ,,,איכות התעופה וצורת ההתהפכות מרהיבה ביופייה ואיכותה,
גם השעות שנותנות היונים שלו כלל לא מבוטלות,
אז מה הלאה? והינא הגענו לנקודת המוצא ,, והשאלה הנישאלת אז מה הלאה ?שנות טיפוח ולבירה (סלקציה )עושות את שלהן,
היונים שנישארות הן רק יותר טובות בתעופה,,,כך שמיום ליום נוספות יונים לשובך ולמאגר הגידול,,,אז נישאלת השאלה מה הלאה?
הרי התענוג לגדל קיים רק כשמציבים אתגרים כדי להעלות את הרמה,כשהגענו לתעופה המתבקשת ניתן לפתע להבחין שלזכר זה או אחר
יש ציצית (צ'וב או צ'ופ) עקומה כאילו הספר הוריד רק צד אחד,כתמים ללא סימטריה מופיעים עם צבעים לא מוגדרים ,אישוני העיניים אינם זהים אחד מפוצץ והשני כהה או סתם בצבע לא סימטרי,,,חברים היופי בעיני המסתכל ובכל זאת יונה יפה מזהים גם אלו שאינם מבינים,,
כאן המקום וזאת אחרי שהגענו לרמת התעופה הרצוייה להתחיל לטפח ליופי בד בבד עם תכונות התעופה שהצבנו לעצמנו מלכתחילה,
מי לא רוצה שתהיה לו גם יפה בבית מעבר ליכולת הבישול כי אסתטיקה היא צורך נפשי ואוניברסלי,הקיים מזה אלפי שנים,כאן המגדל מביא לידי ביטוי את הטיפוח מהרמה המעשית לרמה הרוחנית ומחפש תכונות כמו אצילות ואלגנטיות,
אני יכול להעיד כי בטימלר הישראלי כבר ניכרת המגמה של השינוי ללא פגיעה באיכות התעופה,המעניין שרב היפים בטימלרים שחורים לבנים ומיסקים גם מתהפכים ואפלו בתוך השובך, מה רע ביופי אם אינו בא על חשבון התעופה ???
אז זה נכון שיש הרבה עבודה אך מניסיון של שנים שלי ושל רבים מחברי להרבות יונים במספר הולך וגדל כל אחד יכול
אך לטפח יונים מלכותיות שתיסתובבנה בשובך יכולים רק יחידי סגולה
וכאן מתחיל לבוא לידי ביטוי הרצון ללמוד עוד להוסיף ידע ולהבין שיונה טובה ויונה הרבה פחות טובה אוכלות אותו הדבר,

כל שכתבתי הוא חומר למחשבה אך ללא ביצוע או רצון לשנות אינו שווה מאומה,אני משוכנע שחברי הפורום אכן רוצים להשכיל וללמוד איך להתקדם ולהרגיש את הסיפוק העצום של הצלחה לגדל גוזלים יפים וטובים יותר מהוריהם,
אשמח לשמוע ולקרוא את מחשבותיכם כי הם הם ישמשו השראה לכולנו ביונים הפרסיות ובכל שאר הגזעים,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: גם עפות גם יפות,,,,,כן אפשר להתקדם ביונים הפרסיות

שליחה על ידי dovev76 »

קותי, הרשה לי לחלוק עליך.
כל מה שהשיג איציק עד היום הוא תולדה של ברירת הלהקה שלו לפי תעופה וסיבולת בפועל מה שקיבל איציק היא להקה המצטיינת בתעופה
אך יש בה שונות גדולה מבחינת מראה איציק יכול עכשיו להמשיך ולבחור את היונים היפות מלהקתו שגם עפות ולהמשיך רק איתן אבל אז ילך מאגר הגנים ויצטמצם. ונניח ודווקא כמה מ" המכוערות" ( ותמיד יבואו לעולם גם מכוערות)תהיינה מעופפות מעולות מה אז? לנפות אותן?.
אם יש לנו סוף סוף יונת תעופה טובה בארץ חבל לקלקל.
חשוב להבדיל בין הטימלר ליונה הפרסית הטימלר שאנחנו בונים היום מבורר בעיקר לפי מראהו רוב המגדלים לא מוציאים אותם לתעופה ובנוסף לזאת מכניסים למאגר הגנטי שלהם גם גנים מזנים אחרים על מנת לשפר את איכויות הופעתם ויחד עם זאת אפשרי שגם פוגעים ומקלקלים שוב ושוב את יכולת תעופתם. אני מאוד אוהב ומוקיר את הפעילות החברתית והטיפוחית שנעשית סביב הטימלר הישראלי אבל סביב יוני התעופה יש תרבות חברתית אחרת חשובה לא פחות שמתפתחת מלאה בחברות ונתינה .......
אנחנו לא המצאנו את הגלגל וגם איננו צריכים לגעת בברזל מלובן על מנת לדעת שנכווה, אפשר ללמוד גם מנסיונם של אחרים, הנסיון מראה שכל יונת תעופה שהוכלו עליה סטנדרטים של יונת תערוכה הפסיקה לעוף ,לעולם. לא חסרות דוגמאות, המודנה, זנים שונים שעוד נושאים עמם את השם רולר אך התעופה מהם והלאה ,הדאטש יונת תעופה נהדרת שאפילו בארץ מוצאה כבר כמעט ונעלמה הוורסיה ה"תעופתית" לעומת ורסיית התצוגה.ואפילו בטיפלרים יש ענף שנשפט על פי צורה וצבע ויכולותיו באוויר כבר התנוונו זה מכבר.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב שלום,
שמחתי לקרא את הערותיך ומחשבותיך, נכון שנושא זה טעון מאוד ,אכן גם ידעתי שתהיינה תגובות לדברי " הכפירה שלי "
וטב שכך כי רציתי שיפתח דיון בנושא,
בעוונותי רבות השנים נכחתי בכמויות רבות של יונים פרסיות בארצינו הקדושה וגם באירן הספקתי לבקר ולראות יונים,מכיוון שאתה סותר את עצם הסלקציה ליופי ביונה הפרסית אני מבקש לעדכן שישנם יונים פרסיות רבות ביותר שהן גם יפות וגם עפות ,עצם המיון שלהן לפי קבוצת צבע וצורה נעשה בפועל כבר שנים רבות, העובדה שאיציק או כל אחד אחר אשר מטפח לתעופה אינו יכול להכחיש שרבות מהיונים היפות שברשותו גם עפות טוב, אלא שלא תמיד תכונת צבע מורידה את ערך התעופה,
הצרת המאגר הגנטי אמרת ? הרי שגם המיון לתעופה בלבד מצר את הגנים, אני מניח שידוע לך שיש בפועל אלפי יונים מקושקשות או מכוערות שאינן עפות טוב כלל וכלל, בתזה הזו של השארת המכוער כבר היו נסיונות רבים להוכיח כי כלבים מעורבים או מכוערים יותר טובים,אף אחד לא בדק זאת מדעית ,כי הדבר אינו כלכלי וכדאי ,יש רבים ומעורבים שהם חלשים רק שאף אחד לא בודק אותם כי לא עלה הצורך לעשות זאת,
התקן של בע"ח ניקבע לרב על פי צרכים וחלק ממנו נוגע ישירות לביצועים כמו מבנה גוף, זוית העצמות מבנה ואחזקת איבר מסויים בגוף ויהיה צבעו אשר יהיה מאפשר לגוף לבצע את התנועה המבוקשת,אנני מתכוון לשנות את היונה הפרסית אלא להרבות יותר יונים שתהיינה יפות ובעלי סימנים חיצוניים מובהקים שהם במקרה גם מאוד אסתטיים,
גם ביונה הפרסית הוכנסו ועורבבו זנים שונים בדומה לטימלר ומכאן שונותה ,אלא שלא היתה מספיק מגמתית לכיווני יופי, כמו למשל הצ'ופ הפתוח שבא לנו מעירוב עם יוני תעופה קווקזיות שגם הן במקור מאיראן,נוצות על הרגליים הטבריז ועוד,
נכון שהנושא מורכב ואינו חד משמעי, הדוגמאות שהבאת לצערי אינן רלבנטיות כי המודנה של היום טופחה למטרות מסויימות וכשהיו אלו יוני תעופה
הן לא דמו כלל למודנה של היום,לא נהרס גזע תעופה אלא פותח וטופח עוד גזע,
הסלקציה שכל גזע עבר לא נועדה להרוס תכונה ,אלה לחזק תכונה נידרשת ,אגב מודנה היא מקום באיטליה ואילו הגזע עצמו נוצר באנגליה,
כדי לחזור ליונים הפרסיות הרי שאת המבנה אין צורך לשנות ובסיס הגנים של הגזע רחב מאוד גם אם תמיין אותם לפי צורה וצבע עם תכונות מוגדרות ואופייניות, הכל תלוי במטפחים ,אם יחליטו שאינם רוצים למיין לתעופה , הרי שגם כיום רבים רבים ממחזיקי היונים הפרסיות אשר מחזיקים בהמון יונים מקושקשות מעורבות צבע וצורה אינם מטפחים, אלא רק מעיפים מדי פעם חלק מהיונים שלהם ורבות אינן עפות ואינן מתהפכות וזה לא בגלל הכיעור אלא בגלל חוסר הבנה ורצינות בטיפוח,
הינא כי כן, רציתי לסכם את דברי כי יופי אינו פוגע בתעופה וכשאתה מטפח גזע עליך להגדיר מטרות ברורות כי מתוך מליוני היונים הפרסיות ישנן מליוני יונים פרסיות שהן גם יפות וגם עפות ואותם עלינו לטפח ובכך יצטרפו עוד אחרים ורבים לטיפוח יונה שנעים להסתכל עליה גם בשובך וגם בשמיים,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

ממה שהצלחתי ללמוד דווקא המודנה היא דוגמה טובה לשינויים ותמורות שחלו בזן כאשר הוא עבר מזן תעופה לזן תערוכה, במודנות של היום קיים הרבה מן הדם של הזן העתיק ששמש לתעופה אך גם דם של הפלורנטין ( שגם הוא זן איטלקי) שעמו הוכלא על מנת לקבל את הצורה צורה הקצרה והאופינית להיום לאנגליה הגיעו המודנות מאוחר יותר.( זה לפחות מה שאני יודע).
בקשר ליונים הפרסיות, אני מודע לכך שבאיראן עצמה ישנם כמה עשרות זנים ורבים מהם מעופפים מעולים אבל שם התחביב ( או כמעט מקצוע)
של הפרחת היונים עתיק ומושרש מאוד באוכלוסייה ומרכז מסביבו פעילות חברתית ענפה. בארץ זה אחרת, את מספר המעיפים הרציניים של הפרסים והטיפלרים יחד אני יכול לספור על יד אחת. השקעה במראה או בתעופה הן גדולות לכשעצמן לחשוב כשאותו מגדל יצטרך לעשות את שתי הסלקציות במקביל נראת לי קשה ביותר.החישוב הפשוט אומר, ברגע שההשקעה ביונים תהייה גדולה יאמירו מחיריהן........ואני לא מכיר הרבה אנשים שיעיפו יונה שעולה 1000 שקלים לשמיים לא משנה כמה טוב היא עפה ( בדיוק מה שקורה עם הטימלר הישראלי...זו המגמה שאני פחות אוהב בטיפוח הגזע).
ובקשר לגנים, כאשר אנו מטפחים זנים למראה חיצוני רוב הסיכוי ( וזה באמת מה שקורה) אנו מאבדים מאפיינים אחרים הקשורים
ליכולת הסיבולת כשאנחנו בורררים על פי סיבולת נוכל למצוא בניהן גם יופי ואצילות מאחר שסלקציה לתעופה בין אם נרצה או לא נרצה מכוונת את
הזן לפרופורציה מסויימת של שרירי חזה מבנה עצמות ומכאן גם ליציבה מסויימת, אם נבחן זנים מטיבי עוף כגון יונת הדואר( אגב הנה עוד זן שממנו טופחו שני טיפוסים ולדעתי אם ספורט מרוצי היונים היה מפותח כל כך בארצות רבות היה זן התעופה נעלם לו מכבר זנים אחרים הקרובים לו מבחינת מוצא או שימוש כמו הדראגון והקארייר תלו כבר מזמן את נוצות התעופה שלהן בצד ),הטיפלר או הפרסי או זנים נוספים אחרים נראה שאפילו שפותחו באזורים שונים העובדה שפותחו לסיבולת הביא לכך שהמאפיינים שלהם דומים מאוד אחד לשני והמשותף בניהם גדול מאשר בין זני מקבילים.
אני לא רואה כל בעיה בכך שיהיו שני קווים של יונים פרסיות האחד לתעופה והשני לנוי אבל על מנת להשיג יונה שהיא מעופפת מעולה וגם תעמוד בקריטריונים המחמירים של תערוכה יש צורך במשאבים עצומים וסתירות רבות והרי אנחנו יודעים כמה כל פיפס בתערוכה חשוב יונה יכולה להפסיד בתערוכה ליונה שכנה בשל נוצה שחוקה או חסרה ( ומי כמוך קותי יודע זאת) ומצד שני יונת תעופה צריכה לעוף כל הזמן והסיכוי לשחיקת נוצות
או איבודן גדול מאוד כדי להגיע למצב נוצות אידיאלי יונה כזו תהייה צריכה להיות סגורה רוב השנה ואז היא כבר לא עפה אם מחירה יעלה בשל התחרות אז היא לא תעוף ( ומה אז? נתחיל להעריך את התעופה של היונים שלנו על פי התעופה של הסב סבא שלהן? כמו שעושים סוחרי יוני הדואר בארה"ב היום?).והיכולת שלנו לעשות ברירה שלה ושל צאצאיה תלך ותדעך וכוחות השוק יביאו אותה להיות עוד יונת תערוכות.
קיימת היום מגמה לטפח יוני דואר בצבעים מיוחדים אבל עדיין כשמסתכלים בתמונות של מנצחי מרוצים אנו רואים לרוב הרבה יונים אפורות או מקושקשות ופה ושם לבן אחד או שניים הטיפוח לצבע פוגע ביכולת התעופה ( יש הרבה סיבות) קל יותר להשיג סטנדארטיזציה של צורה או צבע
אפילו בהכלאות דחיקה מאחר שהמדדים בהם מדובר הם בעיקר גודל מקור צבע אורך נוצה או מיקומה של נוצה אבל כאשר מטפחים לתעופה
עוסקים בהרבה יותר מדדים כגודל לב, מסת שרירים, זווית חיבורן לעצם וכו וכו.והם קשים מאוד לחיזוי ובטח כאשר מכניסים בהן דם של זנים קורבים אחרים ( כמו שמבוצע לעיתים קרובות בזני הנוי).
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

זה בעצם הכיף העיקרי בדיון תרבותי ,החלפת דיעות,
ראייה שונה היא מרעננת ומסעירה מוחות וכפי שכולנו יודעים אין בכך כל נזק וכל אחד יכול למשוך לכיוון שלו,
מחירים גבוהים נובעים מהביקוש שנוצר דווקא ליונים יפות וטובות, אני משוכנע שדבריך לגבי הטימלר הישראלי אינם מבוססים כלל ולוא רק מהעובדה שהטמלרים היפים גם כן עפים ,
סע לבקר אצל חיים עמרם (חיים הכבאי)שגר בנחלת יהודה שליד ראשון לציון , תראה איך הוא מעיף את המיסקים הכי יפים שלו ,,,(כן גם בנימין קנה ממנו כמה),ניראה מדבריך הכתובים
שחייבת להיות קורלציה (התאמה) בין יופי לחוסר יכולת תעופה וכאן ניראה לי שאתה נוהה אחרי כמה מהמתנגדים למהלך ופשוט טועה ,מה שלדעתי עשוי לקרות הוא , שיותר יונאים יהוי מודעים לגזע או הגזעים השונים ,תיווצר פעילות ועניין לנושא והמודעות תביא גם לתוצאות,
כתבתי מקודם שאין בכוונתי לשנות את המבנה של כל היונים הפרסיות כי גם כך השונות רבה ביניהן,אלא לנסות ולתת דגש לפעילות נוספת שתדליק את דמיונם של המגדלים,שיגדירו מטרות וידעו בכלל מה יש בידיהם, הרי לשם כך אנו עושים מפגשים ,מחליפים דיעות, ולומדים יחד איך להתקדם הלאה ,
לגבי מחירי ה-1000 או2000 שקליםליונה,,, אכן יש כאלו , נו אז מה, יותר קשה להשיג יונה יפה ומטופחת כי עד היום לא נעשה מאמץ לחשוב באופן טיפוחי של גזע מסויים , כמו כן נישאלת השאלה, מה היא היונה המבוקשת ,כשיש תקן והדברים מוגדרים יחליט כל אחד לעצמו מה ברצונו לגדל ואף אחד לא יכריח אותו אחרת, אלא שהמציאות תישתנה ,המיקצוענות תישתפר ותהיה לנו הנאה גדולה יותר מיונים,אגב אחד הדברים המדאיגים ביותר הוא הדור הצעיר ,זה שמחפש אתגרים ורוצה לדעת יותר , אך על זה בכתבה ניפרדת ,אגב אם גם על כך יהיה מי שיתן את דעתו ונישמע את הגיגי ליבו ותגובותיו יותר מאשר נישמח,
לסיכום חלק זה של דברי : אנני מאמין באמת שיש מי שחושב שהשארת המצב כמו שהיה עד היום הוא טוב ,שלב הנחשלות והפיגור כבר אינו מנת חלקינו וכולנו רוצים להתקדם,אולי באוירה נוסטלגית נגיד שהקידמה מעוררת בעיות, אך כבר לא ניתן לעוצרה,וגם זה נובע מהתקדמותינו וצבירת הידע החדש.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

שלום לכולם
קותי אני אישית כאוב מאוד מהעינין שיש הרבה מגדלי פרסיות שתקועים אי שם בעבר וחושבים שזו הדרך לגדל את היונה הזו ונתקלתי כדבריך "ברבים רבים" כאלו- אבלללל!!!! בעינין היופי והתעופה אני בהחלט מסכים עם דובב ,בתור מי שגידל יונים שכל מטרתן היא תעופה נטו אני יכול להעיד שהיו לי יונים יפות מאוד (לטעמי בכל אופן) שעפו טוב וכאלה שלא בעינין הזה אין זה נכון שרק המכוערות עפות טוב ,יוצאת מידי פעם יונה שהיא גם יפה וגם עפה -למרות ששוב יופי הוא בעיני המתבונן
הסלקציה לתעופה קשה לטעמי פי 10 מונים מהסלקציה לנוי שם עושים זיווג מחכים שהגוזלים יתפתחו ומה שיצא זה מה שרואים בעיניים לטוב או לרע , בתעופה הסיפור מורכב הרבה יותר -לא מכל 2 הורים שעפים טוב יוצאים גוזלים טובים כנ"ל לא מכל זוג שעף פחות טוב או מזוג שעף לא טוב ועל כך דיברנו בעבר על מציאת הזוג המלכותי שיוציא לרוב גוזלים טובים וגם אז לא כולם יוצאים זהים -לא אחת קרה לי שאח ואחות מאותה הטלה האחד מעולה והשני ממש לא , הדבר נובע לדעתי מכמות העירבוביה הגנטית הקיימת ביונים מזה שנים רבות ובכל פעם יוצאים מאותו הזוג גוזלים שלא בהכרח זהים בצבעים ובצורה ואני מדבר ברמה של שחורים/ לבנים/מקושקשים/עם צ'ופ/ בלי צ'ופ וכ' כל זה מבלי להתחיל עדיין לדבר על בדיקת התעופה -אימונים יומיומיים לנחיתה ,תזונה מיוחדת,שעות האכלה מדויקות,משמעת מים,תקופות בהם התעופה חלשה,נשירה,חמסינים,איבוד יונים, וכמובן החודשים בהם הבז הנודד קוטף את הצעירים באוויר בטרם עת
כל אלו ועוד המון דברים שתיקצר פה היריעה מגבילים ומקשים מאוד מאוד את ענין שילוב היופי והאופי-
ועכשיו לענין העובדות -גם ראובן הגדול ,איציק, ומי שמעיף באמת לא מתעסק בצבעים לא כי הוא לא אוהב יונים יפות אלא מכיוון שההשקעה שאתה מדבר עליה תיקח לדעתי שנים ארוכות והיא לא תמיד תעבוד-
לי אישית היונים הכי טובות שהיו לי ושברו את שיאי התעופה לא היו בהכרח היפות ביותר בעיני אחרים אבל אני שראיתי מה הם עושות באוויר בכל פעם שיצאו מהשובך -בעיניי הם היו הכי יפות
שוב רוטינת הסלקציה והאימון לתעופה היא מאוד מורכבת ודורשת מהמגדל השקעה כמעט אין סופית ולכן להכניס במקביל גם את הסינון ליופי -יהיה אתגר שמעטי מעט יוכלו לעמוד בו וגם להם זה ייקח שנים ארוכות ארוכות מלאות בהרבה מפח נפש-ברמת יונאות התעופה בישראל אני הייתי מאושר אם רק היו נוספים לרשימה מגדלים שמאמנים ומעיפים באמת ולא בסיפורים

אגב קותי תסתכל בתמונות של האיראנים שמשקיעים חיים שלמים בשובכים ותראה שבשובכים שמשתתפים בתחרויות התעופה האמיתיות 99% מהיונים מקושקשות ו"לא" יפות וזה לא בגלל שהאיראנים לא אוהבים יופי או לא משקיעים מספיק
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום קותי.

בהחלט מתפתח פה דיון מעניין.
ראשית לא טענתי שיונים יפות אינן יכולות לעוף טוב או שיונים מכוערות תעופנה טוב תמיד טענתי היא שטיפוח לתצוגה וטיפוח לתעופה הם שני ענפים שונים שמפאת הצורך האדיר להשקעה תמיד יבואו האחד על חשבון השני.( כאשר כפי שציין צחי טיפוח לתעופה מורכב יותר ועל מנת לקבל ממנו פרי יש צורך בהשקעה עצומה ולכן גם עוסקים בו פחות אנשים)
אני מצטט אותך :" שאין בכוונתי לשנות את המבנה של כל היונים הפרסיות " ואני גם מאמין לך אך כשתכניס את היונה הפרסית לתצוגה ותקבע תקן צורה כל שהוא לא ירחק היום וצו השוק יביא לכך שמטפחים יכניסו קווי דם מזנים אחרים על מנת לטפח ולהעצים תכונה זו או אחרת בהתאם לתקן
ואז אנו מסתכנים בהרס של התעופה שהוא בעצם המאפיין החשוב ביותר של היונה הזו.ממש כמו שלא שופטים יוני דואר בתערוכה כך אין מקום לדעתי לשפוט את היונים הפרסיות.( כפי שאני טוען תמיד, אין מן הנמנע ליצור ענף שנקרא פרסי תערוכה כפי שיש דואר תערוכה ולעבוד איתו).
לגבי הטימלר הישראלי, חייבים להודות שהמגמת הטיפוח היא לכיוון יונת נוי יותר מאשר לכיוון של יונת תעופה על מטפח אחד שמעיף את היונים שלו קיימים 50 אחרים שהיונים שלהם כלואות ומטופחות רק על פי מאפינייהן החיצוניים, נרצה או לא סלקציה מסוג זה מביאה לניוון של הסיבולת ויכולת התעופה ( וישנן דוגמאות לכך בהרבה זני נוי).
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

ועוד משהו.........,

קותי אתה צודק כשאתה מתייחס לקדמה הקדמה שדוחקת אותנו לגור בעיר , ולצערי בארץ הסיבולת של רוב הציבור לגידול יונים ( הנובעת מבורות שמעודד הממסד אם בכוונת תחילה או לא) הכיוון הטיפוחי של יונים לפי סטנדרטים לתערוכה מתאים יותר מאשר יוני תעופה אבל ישנו ענף ביניים שאינו קיים כלל בארץ והוא ענף ה"פרפורמנס" גידול זנים שונים של יוני תעופה והפרחתם משובכים ניידים תוך כדי שיפוט של מאפייני תעופה
אילוף ושליטה. ספורט כזה המבוצע לעיני קהל באזור פתוח כמו שדה או מגרש כדורגל יכול לקרב קהל רב יותר אל תחביב היונאות מאשר כל תערוכה אחרת , ניסויים שעשיתי על יונים שלי הראו תוצאות מדהימות אך לצערי בתקופה זו של חיי אין לי די משאבים ( זמן, ניידות וכו) על מנת לפתח את הענף בארץ אני מקווה שבאחד הימים יקום מועדון מעיין זה בארץ.
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

קשה מאוד להוסיף על הדברים של צחי ודובב אבל אני נשתדל. קודם שיהיה ברור גם אני אוהב יונים יפות . לא מכיר מגדל שמעדיף מכוערות. אני מגדל הרבה שנים מילדות עם הפסקה אחת. אני מדבר רק על הגידול שישנו אצלי רצוף מדובר על 16 שנים של תעופה בלבד שבהם עברו אצלי המון המון יונים . תמיד השארתי אצלי את אלה שעפו לשביעות רצוני. ואלה שלא עפו טוב הוצאתי בלי קשר לצבע או יופי. היום אחרי 16 שנים אני יכול לומר שהיונים שלי הם לא הכי יפות שיש . היו תקופות שהיו יותר יפות או פחות במשך השנים רמת היופי משתנה לכאן ולשם. אבל הדברים לא פשוטים כמו שזה נראה . כבר ניסיתי הרבה מאוד דברים . הדבר הראשון שניסיתי זה היה להרבות רק את אלה שהיו יפות ועפו חזק אבל מהר מאוד איבדתי מהחוזק של התעופה. מנסיוני הגעתי למסקנה שאפשר להגיעה ליונים עפות ויפות. אבל לעולם הם לא יגיעו לרמת תעופה כמו זו של יונים שהסלקציה שלהם נעשית רק לפי יכולת תעופה. לפעמים אני מהרהר אם את כול ההשקעה הייתי נותן בכיוון של יופי היום היו לי את הפרסים הכי יפים בארץ. כי ההשקעה בתעופה זה הדבר הכי תובעני שיש זו השקעה תמידית שדורשת המון זמן סבלנות ויכולת להתמודד עם אכזבות אין קץ . אבל יום אחד אני מאמין שאני יכנס חזק בטיפוח יופי בפרסים ושם הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים מעט אכזבות ותגמול מהיר
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

שליחה על ידי אילן »

אני חייב להעיר לכם כל המשתתפים בדיון הנ"ל
אין יונים לא יפות.
"יש יונים יפות ויונים יותר יפות"
לילה טוב לכולם, הדיון מאוד מעניין.
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101