גם עפות גם יפות,,,,,כן אפשר להתקדם ביונים הפרסיות

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
יוסי78

Re: גם עפות גם יפות,,,,,כן אפשר להתקדם ביונים הפרסיות

שליחה על ידי יוסי78 »

חברה אני חושב שיופי ותעופה זה שלמות
אני אוהב פרסים יפים ידוע שחלק מהם בארץ לא עפים שעות
אבל אים נישתדל אפשר ליבנות דם חזק יותר באותם צבעים
הכל שאלה של רצון וכמה אתה מוכן לשלם
ראיתי המון יונים בחיים ויש הרבה בררות בארץ ביגלל עירבובים
וניסיונות של אנשים ביגלל זה השוק מוצף ביונים שלא עפים
בקשר להציג פרסי בתערוכה לפי דעתי זה יהרוס את הגזע יותר
השאיפה ליופי ואורך תהרוס את התעופה
לילה טוב לכולם
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

וואו , כמה מעניין לקרא על כל כך הרבה דיעות ,
צחי שמחתי מאוד שחזרת לחיינו ולא משנה אם דעתיך נכונה פחות או יותר אתה תמיד מוסיף נידבחים מעניינים לדיון ותבורך תמיד בהמשך,
באשר לדעתיך המושכלת וכך גם של דובב וראובן,כולכם מסבירים לי כמה קשה לאמן ולקבל את התוצאות הרצויות,
כאן תמצאו בי שותף מלא לדעתכם,אכן קשה לאמן הדבר מצריך משאבים ידע כסף וזמן ,אז מה ?
האם זה הופך זאת לבלתי אפשרי ? איך אמר ראובן יבוא יום וכשיוכל להתפנות לכך יתחיל במאמץ לעשות את השינוי המיוחל,
המלצתי לעומת זאת היא להתחיל כבר בימנו אלה כדי לפלס דרך לבאים אחרינו ולהקל עליהם את בניית התשתית ליונים יפות ועפות,
אמר מי שאמר ,אנני זוכר כרגע אם היה זה דובב באחד ממאמריו היפים , מגדל שהגיע בטיפוח ליונה יקרה יפחד להעיפה שמה יסכן אותה,
כדי לעשות בדיקות אלו ולהגדיל את סיכויינו עלינו להגדיל את אוכלוסיית היפים ומהם למיין את הטובים בתעופה,
אתם עצמיכם אמרתם שהיו לכם יונים יפות שחלקן גם עף טוב,אלא שלא תמיד כל האחים או בני המשפחה של יונים אלו הביאו לכם את התוצאה המיוחלת ,,,אז מה במקושקשת כן קיבלתם תוצאות לאורך הדורות ?
יופי אינו מוריד מאיכות התעופה אלא מגדיל את האתגר והכל תלוי כמה ברצוננו להשקיע,העובדה שזו עבודה קשה ומחייבת מיון רציני ואימון מתמיד אינה גורעת מהאתגר שדבר זה מציב לפננו,אחזור לקביעתי בראשית מכתבי שהיופי אינו מוריד מאיכות תכונות התעופה אך הוא יוצר קושי כי יש פחות יפים בתעופה מבחינת גודל האוכלוסיה מאשר לא יפים ,
הבעיה בטיפוח שלא מצליחים להגיע לתוצאות בדור אחד או שניים ולפעמים פשוט צריך סבלנות ,נחישות והתמדה וזו בעצם כל התורה,
אני מבקש להודות לכולכם על דיון מעניין זה על השקעתכם בהשתתפות ובחשיבה המעניינת,יתכן ויגיע היום וחברים המגדלים יונים פרסיות יוכלו לשבת ולפתח דיון בונה על פעילות ועבודה משותפת כדי לקדם את הנושא,
האמת שכמעט והגעתי לשלבי ביצוע מעשיים ,דובר על כך" שהמסטר"האירני חמיד יגיע לארץ ונשב יחד לכתוב את הסטנדרד,היתה מגמה כזו גם מצד שרון להביאו ארצה לביקור, משום מה נושא זה יותר לא עלה על הפרק ולא נותר לי אלא להצר על כך ,כי החיים יותר חזקים וקיימים לפעמים אילוצים המחייבים אותנו לשנות סדרי עדיפויות ומשם להמשיך הלאה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב לגבי הצעתותיך,
ספורט תעופת היונים גדול ורב ומורכב ממגוון שלם של נושאים,
הצגת הנושאים הללו בפני אוכלוסיות חדשות הן אתגר בפני עצמו ויש להיערך לכך וגם ללמוד גם מאחרים אשר יודעים טוב מאיתנו,,
אני כמוך מבקש להפיץ את המודעות לספורט היונאות ולכן גם משקיע את כל המאמצים עם חברי אילן,
תמיד אשמח לשמוע וללמוד אך ובעיקר בפן הביצועי על כל נושא שיכול לקדם מגמה זו ,כולל הפעילות עם בני נער, דור העתיד שלנו,
לא פחות מכך עם אוכלוסיה בוגרת הכוללת קשישים ומוגבלים,אין לי ספק שתחומי עניין אלו יכולים לתרום רבות לאיכות חיינו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

ראובן-געגועיי
דובב-אין עליך בניסוחים
קותי -תודה על קבלת הפנים -נכון שכרגע אין לי יונים אבל מי שגידל יונים מאהבה ולא בשביל הח'ברה זה תמיד יהיה אצלו בנשמה -גם אם אני לא כותב פה הרבה אני משוטט פה באופן קבוע
קותי-לגבי האתגר שאתה מציב ולטענתך אתה מבין את גודל ההשקעה שתידרש ולא מבין מדוע לא מוכנים להשקיע בעינין -אז הנה ראובן האיש והאגדה אומר שבעבר כן ניסה לבצע את המשימה אבל התוצאות לא היו מספקות וכמוטרף תעופה אמיתי חזר להתרכז בתעופה נטו!!!
ואני אומר שאם קיימים בארץ מגדלים "משוגעי תעופה" כמו ראובן ,איציק ואנוכי (בעבר הלא רחוק)שמשקיעים את הנשמה בתעופה אמיתית שאותם ניתן לספור על כף יד אחת אז כמה כאלה תמצא שישקיעו עוד שנים ועוד מאמצים להגיע לתוצאות עליהן אתה מדבר???? - התשובה הרי ידועה לכל מי שמשתתף בדיון -איי רייס מאי קייס

לעומת זאת -מהיכרות שלי עםמגדלי היונה הפרסית בטוחני כי אם יוחלט להציגה לראווה ולשפוט אותה לפי סממנים חיצוניים -או הו -אז יפלו לידך מגדלים רבים לדעתי אפילו רבים מאוד שיהיו מוכנים לשים את כל ממונם על כך שיש להם או ביכולתם "לייצר" יונים פרסיות מדהימות ,ופה בדיוק מגיעה ההתנגדות של המתנגדים (ואני בתוכם) שאומרים שיש מספיק זנים שניתן לבחון בכלובי רשת 40ס"מ/40 ס"מ אז בו נשאיר את היונה הפרסית שתיבחן במקום אליו היא נועדה בשמיים!!!!!!!!!!!!
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

צחי יקירי
כך או כך היונה תישאר בשמיים,
תתייחס למשפט האחרון במיכתבו של ראובן חברנו , אני לא הרמתי ידיים פשוט זה לא בטבע שלי ,
כל חיי פיתחתי דרכים כדי להפוך תיאוריה למציאות וברבים מאוד הצלחתי כי מצאתי דרכים לשנות את תפיסתי לטובת מטרה ראוייה,
אחזור שוב שאפשר גם וגם ולכל אחד יש מקום, אלא שהמקצוענות תישתפר ולאנשים יהיה כדאי לגדל גם וגם וגומר,
באמת תודה לכולכם על השיתוף, הלוואי ונמשיך כך,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

קותי אני חושב שלא הבנת נכון את המשפט האחרון של ראובן -למיטב הבנתי הוא מיתכוון שיום אחד (כשיתעייף מהתובעניות שבתעופה) יעבור לגדל פרסים יפים ושם הרבה הרבה יותר קל
הנה הציטוט:
" היו תקופות שהיו יותר יפות או פחות במשך השנים רמת היופי משתנה לכאן ולשם. אבל הדברים לא פשוטים כמו שזה נראה . כבר ניסיתי הרבה מאוד דברים . הדבר הראשון שניסיתי זה היה להרבות רק את אלה שהיו יפות ועפו חזק אבל מהר מאוד איבדתי מהחוזק של התעופה. מנסיוני הגעתי למסקנה שאפשר להגיעה ליונים עפות ויפות. אבל לעולם הם לא יגיעו לרמת תעופה כמו זו של יונים שהסלקציה שלהם נעשית רק לפי יכולת תעופה. לפעמים אני מהרהר אם את כול ההשקעה הייתי נותן בכיוון של יופי היום היו לי את הפרסים הכי יפים בארץ. כי ההשקעה בתעופה זה הדבר הכי תובעני שיש זו השקעה תמידית שדורשת המון זמן סבלנות ויכולת להתמודד עם אכזבות אין קץ . אבל יום אחד אני מאמין שאני יכנס חזק בטיפוח יופי בפרסים ושם הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים מעט אכזבות ותגמול מהיר"

ראובן-תראה לאיזה רמה הגעת -מצטטים משפטים שאתה אומר -מינימום איינשטיין

ראובן נראה לי שדווקא הבנתי אותך נכון-נכון?
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

זה בסדר מבחינתי אבל אין צורך לחכות,
ניתן להתחיל בד בבד כבר עתה,אנ עדיין גורס שזה לא יהרוס אלא רק יקדם,
גם זה בסדר ,כי מותר לנו להיות חלוקים בדיעותינו והכל מכובד,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

צחי גם אני שמח מאוד לראות אותך כאן ( וביחוד כשאתה תומך בדעתי :lol: )
אנחנו צריכים להבחין כאן בין שני דברים, חינוך הציבור לאהבת תחביב היונאות מצד אחד לעומת שמירה על מאפיינים המיוחדים לגזעי התעופה
עם כל הרצון הטוב לדעתי אל לנו להתחיל ולהפעיל את מכבש התערוכה על יוני התעופה.לא כדאי להחפז להכניס את היונים האלה לקטגוריה מסויימת רק משום שעדיין אין לנו דרך נאותה להציגן. ( כשהייתי ילד אני זוכר שכן שלי שהיה מפריח טמלרים ארוכי מקור וקטני ראש לשמים
ולא פעם השביץ עם גוזלים מצייצים שהיו עפים לנקודות עבר זמן מאז והוא כבר אינו מגדל אבל כל הטימלרים שראיתי עד כה לא ממש מצטיינים בתעופה ובטח שלא לגבהים, בניגוד לקווקזים למשל שלא צריך הרבה מאמץ על מנת לגרום להם לעוף חצי שעה בגבהים).
את היונה הפרסית ושאר יוני התעופה צריך להציג לציבור על פי ביצועיהם ובכלוב ממש אין לכך טעם ( לדעתי). לאחרונה קיבלתי מאחד המגדלים בארץ ביצים של זן רולרים שהביא מארץ מולדתו לפני שנים ( אינני יודע כמה מגדלים בארץ את הזן הזה עם בכלל) מדובר ביונה קטנה שבאה במגוון צבעים שלכשתהייה מוצגת בתערוכה תבלע בין היעקובינים הזפקנים ויונים אחרות אך כשרואים את הביצועים שלה בשמיים ( תעופה מהירה
המשולבת בצלילות ובסדרה צפופה של היפוכים מהירים בגובה נמוך) כל היונים היונים שהזכרתי מתגמדות לעומתה.
לסיכום אני חושב שאסור לנו להכיל סטנדרט על יוני תעופה כל שהן פרט ליכולותיהן בשמים.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב ערב טוב,
בראשית עבודתינו הציבורית עם השקת האתר ותחילת הפעילות עם הטימלרים,פנינו למגדלי היונים הפרסיות ובקשנו למסד את תחרויות התעופה בלבד, אני מקווה שצחי יעיד על כך גם כן ,יתרה מזו אילן ואני הכנו פרסים וגביעים כדי להתחיל בתחרויות תעופה,בניתי מודל לתחרות עם שיפוט ע"י המגדלים עצמם ,עבדנו ישירות עם האתר שלהם בפניות אישיות וטלפוניות ובכתב וכל זאת
כדי שנדע באמת כמה יונים מדהימות מהגזע הפרסי יש בארצנו הקטנה,
מכל החברים הפוטנציאלים לא הצלחנו למקד יותר מ5-8 מגדלים שרצו "ולא יכלו" להעיף ולהיתחרות כי הדבר מחייב מאמץ מסויים, הבנו את התנגדותם של צחי ושל שרון ואמרנו שהדבר מקובל עלינו, אך משיהו יש לעשות אחרת הכל סיפורים,חבל שלא תהיה פעילות,
לצערי בכך ניסתם הגולל ואין תערוכה ואין יופי ואין תעופה ואין בטיח,
איך אומרים אצלינו :? הכל קלמ-פאדי ובכך לא שמרת כלל על יוני התעופה המפוארות שלך ,כל שנעשה הוא רביית גוזלים מדגם פרסי
מקושקש (בצבע ובצורה )בשם" אידאל התעופה" שעליו אתם נילחמים בחרוף נפש, שלדעתכם כך ישמר הגזע יותר טוב,
אתם לוחמים בשם אידאל שאינו קיים במציאות ,אכן אולי לא יוצגו יונים פרסיות בתערוכה,לא יתפתח הענף התעופתי וישארו מגדלים העוסקים ברביית
וריבויין של הפרסיות" המדהימות" בתעופה להוציא אולי את איציק , ראובן , וכשצחי יחזור ועוד מגדלים שניתן לספור על כף יד אחת,
ההבדל בתפיסותינו מכובד כאמור ,אך מתוך כך מאומה לא יקודם ונמשיך בתרבות של סיפורים ובמקום דרוך,
כל הדיון מבחינתי הועלה כדי לקדם פעילות, חשיבה יוצרת ולא מלחמת אינטלקט על הצדקת מטרות שאף אחד לא מתכוון לקיימן,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

אחחח.. איזה יופי של דיון צחי אין לך מושג כמה אני שמח לראות שלא שכחת אותנו. הבנת אותי נכון. אבל אני חושב שהגיע הזמן לשים את האמת על השולחן!! מספר המגדלים שבאמת מגדלים ועוסקים בתעופה הוא זעום. וכמות המגדלים העוסקים ביופי של היונה הפרסית הוא עצום [גם הם מאמינים שהם מעיפים אבל זה לא הנושא] מהדברים שאני מכיר בעולם היונים מגדלי הפרסים הם רוב מוחלט בענף היונים בארץ!! אין אף זן שמתקרב לפרסים בפופלריות כול מי שמכיר את השוק יודע את זה.רוב העסקאות בשוק הם של פרסים. עכשיו תחשבו מה היה קורה אם הייתה נערכת תערוכה של פרסים בלבד בסגנון של הטימלרים. היו מגיעים מאות מגדלים והענף היה בטירוף . ואני לא חושב שזה היה פוגע בתעופה שגם ככה היא בקושי קיימת. ואולי להפך אולי זה יגרום לאנשים שיש להם אפשרות ומיקום לתעופה ומגדלים כול מיני זנים של נוי לעבור לגדל פרסים. כמו שקרה עם הטימלרים שהרבה חברה עברו או חזרו לגדלם בעקבות התערוכות שקותי ואילן הרימו. אני באופן אישי חושב שאם מחר היה קם מועדון של פרסים שעוסק רק בזנים צבעים ותערוכות[ ויש מה להראות בפרסים יונה עם קווי יופי וצורה מדהימים] אני הייתי מצטרף למרות הקנאות שלי לתעופה ואני בטוח שהייתי מוצא שם גם את הבודדים שעוסקים בתעופה נטו
שלח תגובה