סתם לידע כללי- העברת ביצים וגוזלים לאומנות

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
דובב

סתם לידע כללי- העברת ביצים וגוזלים לאומנות

שליחה על ידי דובב »

היי קותי וכולם.

מה צריך לקחת בחשבון מבחינת העברת גוזלים ובמיוחד ביצים לאומנות? הפרשי ימים, גילאים ועוד.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: סתם לידע כללי- העברת ביצים וגוזלים לאומנות

שליחה על ידי קותי »

שלום לכם,
לגבי שימוש באומנות לצורך הרביית יצור הגוזלים ו \או העברת קצרי מקור לשם שיפור בהאכלה ,
יש להבין מס דברים,
החל מתחילת הדגירה מתחיל להיווצר שינוי במערכת הפיזיולוגית של היונים הדוגרות,
בתוך הזפק מתחילה ההכנה ליצור המזון הראשוני (אשר ניקרא גם חלב יונים)ומגיע לשיאו בסביבות 18 יום מתחילת הדגירה שזה אמור להיות יום בקיעת הגוזלים,
התאמת הימים חשובה כדי שהמזון הראשוני שמעבר לנעכלותו לגוזלים הבוקעים ,מכיל גם את הנוגדנים החשובים לגוזל בהמשך חייו ,הפרש של יונמיים במצב של החלפת ביצים עד שלושה יכול עוד לאפשר להורים שסבלנותם פוקעת מלדגור ללא תוצאות ,אך יאפשר עדיין האכלה סבירה, מעבר לכך חלים גם שינויים בזפק עצמו והרכבו
של חלב היונים מתחיל לעבור שינויים אשר אינם נחשבים יותר כמזון אידיאלי לגוזלים שזה עתה בקעו אלא לבוגרים יותר,מה שכן ניתן לעשות הוא : להעלים את הביצים מייד סמוך להטלתם כדי כדי למנוע מההורים את תהליך הדגירה אם לא דוגרים לא ניכנסים למצב של יצור ושינוי בזפק ,כך גם בהורים שאת גוזליהם אנו רוצים להעביר ליונים אומנות כדי שבמקום שיתחילו לדגור, יכנסו שוב לתהליך הרביה ותוך כשבועיים יטילו שוב זוג ביצים,(אגב המספרים אינם מדוייקים כי יש כאלו אשר יטילו תוך 10 ימים וכאלו שאחרי חודש וחצי)
בתקופה בה הייתי בארה"ב אצל השופט והמגדל אלכס ראוסון בניו ג'רסי, ראיתי בביתו זוגות זכרים אשר חיו יחד כבני זוג לכל דבר,קורה וניתן גם לעשות זאת במכוון ולאפשר לשני זכרים להפוך לבני זוג אשר מתנשקים ואף מזדווגים בינהם,לשאלתי מה הטעם בהחזקתם של זוגות הזכרים הללו, סיפר לי אלכס שבכל פעם כשהוא רוצה להעביר ביצים הוא פשוט מניח אותם בתא ההטלה וכל זכר חושב שהשני הטיל אותם ומתיישב לדגור,קיימת דרך נוספת והיא לתת לגוזלים לבקוע אצל הוריהם וכאשר ניראה שאצל עוד זוג בקעו הביצים
אחרי יומיים ניתן להחליף או להוסיף אותם ליד גוזלים קיימים כאשר כאמור הוריהם המקוריים מאכילים אותם בקלות יחסית בימים הראשונים,
ישנם לא מעט זוגות אשר יכולים להאכיל יותר משני גוזלים ,קורה ומסיבה מסויימת ההורים חדלים מלהאכיל את גוזליהם שהחלו לגדול ובאין ברירה ניתן לצרף אותם לקן אחר והורים אחרים ולוא כדי להצילם ממוות ודאי,נהגתי לחכך מעט את הגוזלים החדשים בישנים מתוך אמונה שהם יקבלו את ריחם של הגוזלים הקיימים במידה ואם בכלל ההורים המאכילים מסוגלים לחוש שזה גוזל זר,

הנושא רחב וצר מלהכיל תשובה פשוטה על כל הדרכים והשיטות הנהוגות בעולם וכרגע אני עייף מלהיתרכז ולכסות כל פרט ,מקווה שמשיהו הצלחתי להעביר,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

Re: סתם לידע כללי- העברת ביצים וגוזלים לאומנות

שליחה על ידי צחי »

קותי
מאוד מענין החומר הזה
ממה שקראתי הבנתי שהחלפת ביצים תצליח עד 5 ימי הפרש בהטלות למרות שכמובן עדיף תיאום טוב יותר

מה דעתך על ריבוי בקיץ ?-אני אישית הפסקתי מזה כחודש את הריבוי פרט לזוג דוארים שלהם לא נראה לי שמשהו בכלל מפריע בחיים -יונים חזקות מאוד

היתה לי בעיה של תמותת גוזלים בביצה בזמן בקיעה והבנתי שכנראה זה ענין של חוסר אמבטיות ולחות -נאמר לי להתיז מים על הביצים בפרט בימים לפני הבקיעה -מה דעתך??
שלח תגובה