שלום לכולם

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
איהב

שלום לכולם

שליחה על ידי איהב »

ערב טוב לכולם , אני חושב שנושא המזרחיות אינו מעניין הרבה מגדלים ורק מעטים מאוד מגדלים אותם וראיה לכך שהפורום כמעט ואינו פעיל מלבד מר קותי שמדי פעם מעלה שאלה או תהיה לגבי היונים האלו וגידולם , נא להתעורר ולהחיות את העניין שוב , אני יעלה בקרוב תמונות של הגוזלים שלי.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: שלום לכולם

שליחה על ידי קותי »

איהב ידידי שלום .
העובדה שלא הרבה כותבים, אינה אומרת שלא קוראים, לא לכל קורא או מתעניין יש תמיד מה להגיד.
או לחילופין לכתוב ,סבלנות אחי סבלנות היא מילת המפתח, יש הרבה ביונים המזרחיות שעדיין לא בא לידי ביטוי ומאוד חשוב שאתה משתתף כי אכן יש לך במה לתרום , אין לי ספק שקהל הקוראים הוא רב יותר ממה שאתה יודע ואני רואה זאת על פי כמות הכניסות למדור של היונים המזרחיות ,
יש רבים שקוראים ועדיין לא למדו איך להיכנס ולהגיד את אשר בליבם,
כל נושא היונאות הוא בשלב היתפתחות ואין לי ספק שאתה ושכמוך יכולים לעודד עוד רבים אחרים ,אני גם יודע שאתה מכיר מגדלים שלא גולשים אז כדאי לעודד אותם לפחות לקרוא,כל מסע גדול מתחיל בצעד אחד קטן ואני משוכנע שעוד יצטרפו,
בכל מיקרה תודה על ההיתייחסות והדאגה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שי0077

שליחה על ידי שי0077 »

איהב וקותי, אני מגדל מתחיל ביונים המזרחיות.
אני נהנה לקרוא וללמוד כל פעם דברים חדשים בנושאי היונים המזרחיות.
הרבה אין לי מה לכתוב, כי הידע שלי דל ביותר, וכל מה שאני יודע, אני למד מהאתר ומנסיונם של המגדלים,וכן מגידול היונים עצמם.
לא מזמן קניתי 5 זנים של יונים מזרחיות כגון: עורפילי, מפתל, בוזי, בירותי, וברמלי.
וכרגע העורפילי,הבירותי והברמלי יושבים על ביצים.
כמו כן הזמנתי 2 זוגות של סוויפט מיצרי,וזוג נוסף של בירותי שחור.
כמו כן הייתי מעוניין לדעת אם יש מצב שיונים יכולות לדמיין שהם דוגרות על ביצים,כאשר אין כלל ביצים?
יש לי מצב כזה עם המפתל שיושבים כבר כשבוע כאילו הם דוגרים,מתחלפים בינהם, ואין שם כלום.
קותי אשמח אם תוכל לפרט מעט באתר על גזע הברמלי.
שיהייה סוף שבוע נפלא לכולם.
שי.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום שי
תודה על שאלתיך ואשמח להרחיב מעט,
יונת הברמלי מתאפיינת בעיקר בחלוקת הצבעים שעל כנפיה,
יהיה אשר יהיה צבע גופה הרי שעל כנפיה יופיע ניקוד אופייני ובהיר בעיקר לבן לפעמים אף לבן ורדרד
בדומה ליונת הלינקס הפולני.
המקור של יונה זו במזרח התיכון וניתן לראות את קירבתה לשיקלי השחור או הכחול שזו ורסיה רחוקה של הברימלי אך מופיע במקום בניקוד בפסים על הכנפיים ופסים אלו גם כן בהירים ,קרובה היא גם למישמישים
שהם דומים לשיקלים הכחולים אלא שיש לצבע ברקע של המישמישי גוון של אפור בהיר עד כסף בהיר ביותר אך גם כן עם פסים לבנים,היונה בגודל מעט מעל לבינוני חזקה ומתרבה היטב,
לגבי היתייחסותיך ליוני המפתל המתולתלים שיושבים ודוגרים אך אינם מטילים.קורה לא פעם שמסיבה כלשהיא היונה מפסיקה להטיל אך עדיין נימצאת במצב של פעילות רביה הורמונאלית והיתנהגותה דומה ליונה דומה שכן מטילה,קיים מצב שתשים תחתיה ביצים והיא תחל בפעילות דגירה נורמאלית על אף שלא היא הטילה את הביצים ועשוייה אפילו לגדל את הגוזלים שיבקעו מביצים אלו באופן נורמאלי לחלוטין,אך מכיוון שציינת שזה עתה רכשת את היונים הרי שכדאי לתת להם מעט היזדמנות של חסד כי יתכן שהם יטילו וידגרו על אף שאנו בתהליך של נשירת הנוצות ושיאי החום שאינם מוסיפים לגידול יעיל ובריא , טוב יהיה לא לגדל עתה גוזלים ותחכה עד לאחר הנשירה,אם גם בעונה הבאה תחזור היתנהגות זו
יהיה יותר קל להסיק מסקנות, אני משוכנע שגם איהב ידידנו יוכל להוסיף מעט על יונת הברמלי,
תודה שהיצטרפת לפורום ונאחל לך הרבה מזל בגידול המרתק שלקחת על עצמיך.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה