פרסים תערוכה

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
יוסי78

פרסים תערוכה

שליחה על ידי יוסי78 »

שלום לכול חברי הפורום לדעתי אם תתחילו להציג יונים פרסיות ותתחילו להמציא קטריונים של גובה ואורך וחרטה אתם ביכלל תהרסו את הגזע של התעופה שגם ככה כימעט הרסו אותו בארץ אנשים מגדלים יונים יפים אבל לא עפים והם מיתלוננים שאין היום יונים שעפים כמו פעם וזה בגלל זיווגים של מראה ולא של כושר תעופה אין בעיה של מיון לפי מראה אבל קודם צריך ליראות מה היונה עושה בשמיים ואני לא מדבר על יונים שעפים בין 20 דקות לשעה צריך לקחת את הטובים ביותר שעפים מעל 3-4 שעות בקיצור אם כבר החלטתם להציג פרסיות תעשו את זה עם הארוכות כי הם בדרך כלל ליופי ולא לתעופה יוני תעופה הם בנונים לא משנה ראש עגול או מקור קצר או רגלים קצרות ענים שחורות או לבנות כל זה לא אומר כלום על תעופה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: פרסים תערוכה

שליחה על ידי קותי »

יוסי שלום.

שמחתי לקרא את דעתיך על הגזע אך תרשה לי להאיר את עיניך בעובדה שישנן בארץ הרבה מאוד יונים פרסיות שאכן עפות ושעות לא מעטות,

העובדה שתוצגנה יונים בתערוכה אינה משנה את הגנים שלה ,כלב שזנבו קוצץ במשך עשרות דורות עדייך מייצר גורים עם זנבות ,העובדה שאנשים ישימו לב לטיפוח על פי תכונות רק ישפרו את הגזע , ברגע שאתה מכליל אתה מטיל גזירה שווה על כל המגדלים ואם היית מתאמץ ונוכח במפגש יתכן והיית מבין את כוונותינו בטיפוח , אך לבוא בקביעה שהגזע יהרס זו חוסר אחריות והטלת דופי במגדלים רבים שאצלם התעופה היא במקום הראשון ,כדאי שתיבדוק את עצמיך ותבקר אצל יותר מגדלים כדי לדעת את רמת היונים הפרסיות שיש כיום בארץ , העובדה שרבים אינם מעיפים נובעת לרב מחוסר אפשרות בגלל הגבלות עירוניות ,,,בגלל חוסר ידע ,,,ובגלל עצלות פשוטו כמשמעו,ישנן יונים יפות מאוד מאוד שעפות מצויין וישנן יונים מכוערות שבנוסף לכיעורן גם אינן עפות ,כל אלו נימצאים בידיים של מגדלים שונים שעד היום לא עשו מאומה בכדי להישתפר , ועובדה היא כי היונה הפרסית היא הפופולארית ביותר שקיימת בארצינו ,ולא בגלל שהגזע נהרס כבר כדבריך , אלא להיפך, אין תוצאות לאלו שלא יתאמצו יאמנו ויאכילו נכון את היונים שלהן, העובדה שנכניס יונים פרסיות לתערוכה רק ימשכו עוד מגדלים שירצו יונה שהיא גם יפה וגם עפה.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

יוסי היקר
למרות הרבה מגדלים שמעלים תמונות אתה בין הבודדים שיודעים מה הם מעלים ומה הם אומרים לגבי היונה הפרסית ותעופתה לכן.....
ביגלל שלא כולם כמוך יודעים מהו גדר הפרופורציונלי ליונה זאת כאשר הם הולכים לירכוש מהשוק או מימגדל אחר
פה עניין ״התקן״ ניכנס לתמונה מה שאומר שמי שיש לו יונים פרסיות אורגינליות יכול לישון בשקט ומי שיקנה מימנו גם ישן בשקט
לדעתי עיניין האמונה נעלם מיזמן מעולם המגדלים לכן לחדשים לא תיהיה בעיה להשתלב על ידי התקן
מקווה שתבין ואשמח לענות על כול שאלה
יוסי78

שליחה על ידי יוסי78 »

קותי אני מאחל שיהיה בארץ יונים כמו שאתה מתאר אבל לצערי עד כמה שאני יודע אין הרבה ויש הרבה חרטה של דיבורים
גם אני מאוד אוהב יונים יפות ואין לי היתנגדות שתציגו פרסיות בתערוכה אני יודע ונוכח שיש יונים טובים לכמה מגדלים שאני מכיר עוד מילדות
אני גדלתי בשכונת התיקווה ששם יש את המגדלים בין הטובים בארץ ואני מכיר את כולם
לפי דעתי יהיה קשה להחליט על תקן של פרסיות זה לא הטימלר ואיאפשר ליקבוע מראה אחד לכול תת הגזעים
בכול מיקרה אני לא מיתנגד לזה שיהיה בהצלחה לכולם

(איציק אני אדבר איתך בטלפון בה')
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

יוסי שלום לך ,

אף יונה איננה כמו השניה ובוודאי שלא ניתן להשוות יונה פרסית לטימלר הישראלי על אף ששתיהן במקור יוני תעופה,

אני שמח על האיכפתיות שלך והראש הפתוח שאתה מציג ,אין לנו חלילה כל כוונה לפגוע במגדלים השונים שרוצים להמשיך ולטפח זניפ שונים של היונה הפרסית,

קיים לדעתי טיפוס מסויים מבין כולם שניתן להגדירו מבחינת צורה,היונה מאוד יפה ואסתטית ואנני רוצה למנוע מהטיפוס הזה להופיע בתערוכות ,כאשר נגדיר את הטיפוס הזה הוא יהווה את הבסיס לשיפוט עם הגדרות ברורות,כך גם ניתן להשוות בין יונה אחת לשניה כי יהיה מה שמאחד אותן בצורתן הכללית,

אין זה צריך לגרום לאף אחד לגדל מה שלא שלא בא לו,אנו חיים במדינה חופשית ומטרת הפעילות שאני יוזם היא פעילות חברתית ,שבנוייה על עניין של מגדלים (לא כולם) וזה בסדר גמור, הרי לא ניתן לרצות את כולם,מי שרוצה מוזמן למפגשים והרצאות שאני ואילן שותפי לאתר יוזמים ובעזרת חברים נוספים אנו מצליחים להפגיש בין אנשים ,להעביר להם מידע כללי בגידול טיפוח וטיפול ביונים(כן לכולנו יש עוד מה ללמוד)ץהפעילות אינה עונש נהפוך הוא ,הפעילות היא מבחינתנו שירות לקהילה וכל מי שמוצא בכך עניין מוזמן, תודה לך על תגובותיך בעניין ואנו לא מתעסקים עם מי שנגד או עוסק בחרטא כדבריך אלא עם חברה נחמדים וטובים, שיהיה לך ולכולם חג עצמאות שמח,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

יוסי כנס להייד פארק ליפני 5-6 שנים אני הראשון שהתנגד לזה אים אינני טועה לפחות בין שני הראשונים שהתנגד אבל....
כמה פעמים יצא לך ללכת למגדלים בשעות לא סבירות לתעופה או שמעת לא מעיף ביגלל אלף ואחד תירוצים
מה בסך הכול אנו רוצים???
שנניח שלושה מגדלים יציגו כול אחד את הדספרים שלו מי שיקנה או יקבל מאחד מהם לפחות ידע שאים הוא לא מעיף לפחות הוא רכש את היונה היפה בגזע זה לטעמו
והיה והוציא לתעופה מימה שרכש ועפו שעות מסויימות וואלה הרי זה משובח הרוויח מכאן ומכאן
כך אתה תראה שאים משהוא יציג אחרי כמה תערוכות הוא ידע שצריך להעיף ליפני שהוא אומר שהדספרים שלו עפים זמן מסויים
או שפשוט יגיד לא מעיף לא יודע זה היונה וזה צבעה
אני יכול להגיד לך שבפעמים הראשונים ידוללו כול המגדלים שימצאו מספרי סיפורים ומי שיהיה באמת דומיננטי זה יהיה מי שלא ישקר ולא יספר סיפורים ולאט לאט נישאר רק מי שבאמת מאמין ביונים שלו והאחרים שירכשו מימנו יחתמו עליו זאת דעתי האישית
אבל בישביל הספורט כנס להיסטוריה בהייד פארק יש שם מאגר עצום של הנושאים האלה
מה שלא עשינו עים המגדלים ההם הגיע הזמן לעשות איתכם אני חושב אים עבר 6 שנים מאז ההיד פארק ושום דבר לא זז הגיע הזמן לפחות לנסות לפחות לתת צ׳אנס לניסיון הרב שקותי ושאר החברה משקיעים פה ועוד דבר קותי לא מגדל פרסים בסך הכול הוא משקיע למעננו ולדעתי מגיע לו כול צעד וצעד שנכיר תודה על המלחמה שלו לעזור לנו
קותי תודה מימני ומיכול המבוגרים שלא נכנסים לאינטרנט כולם מודים לך דרכי
יוסי מקווה שאתה וכולם פה אחרי ההודעה הזאת לפחות תנסו להבין שזה רק למעננו ( במיוחד מי שיש לו יוני תעופה באמת יכול ליהיות רגוע ולהצטרף לעיניין בכייף שזה היופי בדבר הכייף)
שלח תגובה