תזונה לתעופה

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
השדכן8

תזונה לתעופה

שליחה על ידי השדכן8 »

שלום לכל חברי הפורום שלנו
רציתי לשאול האם חיטה לא מקולפת זה אוכל טוב לתעופה?
ואיך בדיוק צריך להאכיל יונים שרוצים להעיף מנוצה ראשונה וכן הלאה
איך כמה ולמה ?
תודה לכל העונים מראש!
חוץ מזה אני מחפש נקבה סבס אם למישהו יש
ונקבה לבנה תודה מראש
אלעד

Re: תזונה לתעופה

שליחה על ידי אלעד »

אני באופן אישי מעדיף שלא להזין בחיטה בלתי מקולפת (למרות שבטבע היונים שמחות ללקט את זה) משום שהקצוות המחודדים נראים לי מסוכנים בשביל הושט של היונים.
חיטה כמו דורה מעניקות ליונה אנרגיה (פחמימה) זמינה לשימוש. מעבר לכך היונה זקוקה לחלבונים , שומנים, מינרלים וכו' ולכן חשוב לשמור על תזונה מאוזנת שתעזור לבניית רקמת השריר וכן לבנית גוף היונה והנוצות , תתן רמה קלורית טובה שתספק את המאמצים הגדולים להם נדרשת יונת התעופה אך מצד שני שלא תיצור עודפי שומן בגוף היונה ולא תיצור "כבדות" אצל היונים.
שים לב כי היונים בחורף צורכות כמות מזון גדולה יותר ובעלת הרכב ונה מאשר בקיץ, כמו"כ יונים המאכילות גוזלים צורכות מזון רב יותר.
ישנה תערובת מיוחדת שפותחה במיוחד ליוני תעופה ע"י מכון תערובות "חסון" במושב רינתיה - הבנתי ממגדלים שההרכב שלה טוב מאד .
אני יכול להמליץ לך לרכוש שם מזון ליונים - המזון שלהם נקי, טרי והמחיר סביר.
בהצלחה.
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

בוקר טוב
לגבי תזונה לתעופה עירבוב של דוכן ודורה עושה את העבודה יופי בלי כול המינרלים מיסביב תעשו יום קבוע בשבוע ללא תעופה ששם תתנו להם תערובת רגילה של כול הגרגירים למינהם זה מה שאני עושה כבר שנים והתוצאות לא מאחרים לבוא לגבי התערובת שנוצרה אצל אלי לא ניראה לי שכופתיות ותירס יכולים ליתרום לתעופה אלא להפך זאת דעתי האישית
השדכן8

שליחה על ידי השדכן8 »

תודה על ההתיחסות
שלח תגובה