מפגש שני של מגדלי היונים הפרסיות

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
אלעד

מפגש שני של מגדלי היונים הפרסיות

שליחה על ידי אלעד »

ביום שישי נערך במושב רינתיה המפגש השני של מגדלי היונים הפרסיות . להערכתי נכחו כ 45 מגדלי יונים במפגש זה והאולם היה מלא בנוכחים.
קותי העביר הרצאה מקיפה על מקור הגזעים הפרסים והשונות בינהם. לאחר מכן איציק הסביר ופרש בפני המשתתפים את הדרך הנוחה ביותר לאימון יונים פרסיות לתעופה ואת ההרצאות חתם דובב בהסברים מלווים בשקופיות על טפילים חיצונים בשובך היונים.
יש כל כך הרבה נושאים מענינים בתחום הזה וכל כך הרבה מגדלים את הגזעים הנ"ל.
כיוון שלא הכל אפשר להעלות במפגש - נוכל כמובן להמשיך את הדיונים כאן בפורום ובעתיד בוודאי ניפגש בעוד מספר מפגשים לדון יחד בנושאים ספצפיים ולהעמיק ידע.
המון תודה למנהלי האתר על היוזמה והארגון של המפגש. תודה לאיציק ולדובב על תרומתם למפגש ובוודאי לאליהו חסון על הקדשת המקום לטובת המפגש והכיבוד הטעים שהוגש .
לציין את סוגי התערובות והזרעים השונים שהועמדו לרשות החברים לרכישה במחיר מוזל מהרגיל - התערובות נראו טריות וחשוב מכך נקיות וללא שמן שאמנם גורם להם להבריק אך פוגם באיכותם וערכם התזונתי של הזרעים.

נקודות לשיפור :
1. חברים יקרים - עלינו להגיע בזמן ולכבד את זמנם של האחרים. האירוע נקבע לשעה 9:30 - לא מכובד להגיע באיחור של שעה וחצי ...
2. לעמוד מול קהל של כ 40-50 איש ולהרצות זה לא קל. זה הופך להיות קשה יותר ונותן תחושת זלזול כאשר חברים מפטפטים, עונים לפלאפון ומסתובבים תוך כדי ההרצאות .
נקודות לשימור:
1. הגעה של כמות משתתפים כה מרובה היא אינה ענין של מה בכך - יש עם מי לעבוד בהמשך.
2. קיום המפגש ביום שישי בבוקר מאפשר להרבה מגדלים להשתתף וטוב שכך
3. הרצאות מחכימות ותורמות לכל מגדל ומגדל - יש להמשיך במסורת זו לטובת כלל המגדלים.

אני מאד נהניתי והחכמתי- תודה לכולם.
אלעד.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: מפגש שני של מגדלי היונים הפרסיות

שליחה על ידי קותי »

אלעד שלום שבוע טוב ותודה על המשוב ודבריך החשובים,

חשוב להבין שזו פגישה ראשונה אחרי יותר משנה וחצי ,בפגישה זו נכחו לפי ספירה מדוייקת של מתי כ-65 מבקרים,

אין לי ספק שעם הזמן תישאר קבוצה יותר מגובשת בעלת עניין משותף בתחום גידולה של היונה הפרסית על קווי הדם

השונים שבה,

לא ניטעה אם נגיד שנכון להיום היונה הפרסית היא הפופולרית ביותר בארצינו ,מכיוון שלא ניקבע לה תקן, קשה

להתייחס לאיכויותיה בכלובי התצוגה,גם בתעופה קיימות וורסיות שונות, איך צריכה לעופף לה יונה זו?

כדי להכניס סדר ושיטה הרי שחייבים להיקבע קריטריונים מוגדרים וברורים לתעופה ,כמו שעות תעופה ,צורת תעופה,

היפוכים באויר,גובה תעופה וכדומה, אצל מגדלי הטיפלרים והרולרים שהם גזעים לתעופה אך שונים במהותם יש כללים

ברורים המגדירים גם את צורת וכמות התעופה ולמי שרוצה לגדל ליופי הרי שגם לכך יש תקן ברור וכך הם ניבדקים

לקביעת איכותן,

אין לי עניין בשלב זה להעביר ביקורת ,אך הרי בתרבות פנאי אנו עוסקים ולצורך המשך פעילות משותפת,כל מי שירצה להיצטרף

יהיה חייב לעמוד בקוד התנהגות שיתאים לחבורה שתתגבש ומי שאינו רוצה לעמוד בכך לא ישתלב בפעילויותנו ולא יוזמן

למפגשים הבאים,

בסופו של דבר יתגבש ויקום מועדון שבו יקחו חלק ופעילות רק אלו שמתאים להם להיות ביחד ,אין ביכולתנו לחנך את כולם וגם אין זה מתפקידנו, כך זה נעשה בקבוצת החברים שמגדלים את הטימלר הישראלי ולאט לאט מתגבשת לה קבוצה של חברים בעלי אינטרס זהה שמצליחים להנות מהמפגשים המשותפים ואנו רק בראשית הדרך ויש עוד הרבה מה לעשות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: מפגש שני של מגדלי היונים הפרסיות

שליחה על ידי dovev76 »

גדול נראה שהמפגש היה מוצלח מאוד.
בתור מרצה לא הפריע לי הדיון הקטן שהתפתח תוך כדי ההרצאה, לדעתי הוא עוזר לאנשים מסויימים
להבין טוב יותר ואפילו שההרצאה עלולה להמשך מעט יותר כולנו יוצאים נשכרים.
מה שכן מפריע לי לפחות הוא צילצולי פלאפון ויציאה של אנשים במהלך ההרצאה עצמה. אני לא מחייב אף אחד להקשיב
מי שמעוניין לעזוב יכול לעשות זאת לפני ההרצאה ולא להפריע במהלכה.וגם לגבי פלאפונים אפשר להשקיט את הצלצול או לכבות אותם לגמרי חלילה ( הרי רובנו חיינו ללא פלאפונים שנים על שנים, חצי שעה בלי פלאפון לא יהרוג אותנו).

לגבי הארגון, היה מצויין, לטעמי צריך לדאוג להפסקות מובנות בין ההרצאות,כך שתתאפשר לאנשים מנוחה , אלה שרוצים ללכת יוכלו לעשות זאת בזמן ההפסקה וכך המפגש יעבור בצורה נעימה יותר.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
שלח תגובה