להורים

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
nadav1994

להורים

שליחה על ידי nadav1994 »

שלום.
רציתי קצת מידע על להורים, כמו איך התעופה שלהם, איזה גזע זה (יוני נוי או ...) וכל מה שאני יצטרך לדעת על זן זה.
תמונהתמונהתמונהתמונהתמונה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: להורים

שליחה על ידי קותי »

נדב שלום,

קודם חיפשת מהיכן לקנות ואחר כך אתה שואל איזו יונה זאת,ניראה לי שהסדר צריך להיות הפוך ואתה כבר הכרת את היונה, אבל במידה ואתה רוצה לדעת דברים בסיסיים עליה הרי שכמתחיל חשוב לדעת שזו יונה חזקה ועמידה לשינויי תנאים ,אינה מפונקת או רגישה במיוחד,גודלה מעל לבינוני עם מבנה חזק חזה רחב עמידה זקופה גאה וחזקה,

יונה זו עירנית ובעלת חלוקת צבעים מרהיבה,הלוואי ומישיהו היה לוקח על עצמו להיתמקד בזן זה לפתח אותו ולקדמו בארץ,
מוצא היונה הוא מהודו מאיזור ומעיר שניקראים "להור" ומכאן בא לה שמה, היונה נילקחה תחילה לאנגליה ששלטה באיזור לאחר מכן לאירופה ומשם לארצות הברית שם המשיכו לטפח את צבעיה הרבים, היונה הזו אינה יונת תעופה קלאסית המגביהה עוף אך היא כן יונה חזקה שיודעת לעוף היטב,מקורה החזק וגודלה מאפשרים לה לגדל את גוזליה בקלות רבה,

חלוקת הצבע שלה מתאפיינת ברא צבעוני מהמקור העליון דרך חלקו האחורי של הצוואר משם לגב ולכנפיים עד קצה האברות לעומת זאת פיה בעיגול מעל לעיין ומרורה התחתון בית החזה הרגליים והזנב לבנים כשלרגליה ניצוי מלא,

הגזע מופיע בגווני צבע לרב וכפי שציינתי חלקה התחתון תמיד יהיה לבן אך חלקה העליון יהיה בצבע אחיד לכל אורך הגוף להוציא את זנבה שהוא לבן גם כןכנפיה בעלי מרקם צבע אחיד אך מגדלים בחול מטפחים על הכנף זנים עם פסים על הרקע בכחול וכן גם ללא פסים ,כמו גם כנפיים מנוקדות,היונה מאוד מאוזנת בחלקיה ואורך הגוף מקצה הזנב ועד קידמת החזה כמעט זהה לגובהה מהרצפה ועד לקודקוד,

אשמח אם תשתף אותנו הלאה ותספר לנו במידה ורכשתה יונים אלו כדי שיהיה סוף סוף מישיהו בארץ שיטפח גזע זה ברצינות

בהצלחה
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
nadav1994

Re: להורים

שליחה על ידי nadav1994 »

שלום קותי.
תודה על המידע (ניראה לי שזה המידע הראשון שיש ברשת על להורים).
יש לי ניסיון עם יונים אבל לא בגזע זה בגלל זה שאלתי עליו שאלות.
דיברתי עם יואב סבח ואני ייסע עליו עוד השבוע, נעדכן בהמשך.
המשך שבוע טוב.
תמונהתמונהתמונהתמונהתמונה
שלח תגובה