מאמר מענין על חיטוי לולים

כאן נדון בנושאים, בריאות היונים, טיפולים מונעים ונקודתיים, וחיסונים.
שלח תגובה
אלעד

מאמר מענין על חיטוי לולים

שליחה על ידי אלעד »

http://www.biovac.co.il/pdf/disinfect.pdf

כיוון שאני מאמין גדול בענין של מניעה אני מבצע ניקוי של השובך בתדירות שבועית כולל גירוד של המצעים בשפכטל .
את שטיפת הרצפות אני מבצע שבוע אחד עם אקונומיקה ושבוע שני עם חומר חיטוי על בסיס אמוניום רבעוני.

עם זאת, עדיין סובל בעונה האחרונה מתמותת גוזלים גבוהה (בעיקר בעשרת הימים הראשונים מבקיעה) ולכןכבר הזמנתי סט בדיקות לשלשת אצל ידידנו דובב.

חבירם יקרים - למי שיש רעיונות טובים וטיפים לשמירת הניקיון והרמה החידקית הנמוכה בשובך אשמח שנחלוק אותם כאן.
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: מאמר מענין על חיטוי לולים

שליחה על ידי dovev76 »

שבוע טוב אלעד.

ניקיון כפי שאתה עושה פעם בשבוע אמור להספיק בהחלט לשמירה על אוכלוסיית חיידקים נמוכה בשובך.
במידה ואתה משתמש באמוניום רבעוני אין צורך להשתמש בכלור מאחר שלאמוניום רבעוני שארתיות ארוכה יחסית
מגרדים את כל הלשלשת ומרססים את המדפים עד להרטבה וזהו .
חיטוי בלולים עושים רק בין גידול אחד למשנהו, בלולים בד"כ לא מנקים כלל במשך כל עונת הגידול ובכך אין מה להשוות לשובך שלך שמנוקה כל שבוע.
מוזר מאוד שהגוזלים אצלך מתים בשלבי בייניים , איך מרגישים הבוגרים? האם כולם בריאים?
האם הגוזלים מתים שמנמנים ובפתאומיות או שמא הם מרזים ואז מתים?
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

היי דובב,
הבוגרים בסדר גמור - אין תמותה ואין סימני מחלה הנראים לעין.
הגוזלים מתים כאשר הם במצב סביר מפסיקים לאכול יום יומיים ואז מתים. היום מת גם גוזל די בוגר שכבר עזב את התא וירד לרצפת השובך. הגוזל היה גדול במיוחד ובריא ותוך שלושה ארבעה ימים איבד את התיאבון והחל לדעוך עד שמת היום.
מיום רביעי ועד היום תמותה של 6 גוזלים שהם כ30% מסבב ההטלה האחרון.

הלהקה עברה לפני חודשיים טיפול לתילוע (בשתי מנות בהפרש שבוע) וכן סבב של 5 ימים בדביציקלין לפני כחודש.
היום בבוקר הוחל בסבב נוסף של טיפול אנטיביוטי.
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום אלעד.

תמותה של שלושים אחוז זו תמותה גדולה מאוד.
במידה ותהייה לך תמותה נוספת, תנסה לשמור דוגמא בקירור ( עדיף בקירור ולא בהקפאה)
במידה ופגישתנו בסוף השבוע תצא לפועל אקח אותה לנתיחה אואולי נגלה דברים שלא ניתנים לגילוי בבדיקה רגילה
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

היום מתו עוד שני גוזלים בני שבוע וחצי.
פשוט מטריד.
בכל אופן רק עכשיו ראיתי את הודעתך - אם תהיה עוד תמותה אשמור לניתוח.
הבאתי היום חומר שנקרא פרוונטול לחיטוי השובך - חומר מאד יעיל ממשפחת הפנולים עם שאריתיות גבוהה והשפעה על טווח רחב של מיקרואורגניזמים .
ביום שישי הקרוב אערוך איתו חיטוי יסודי נוסף כולל שטיפת כלי המים והאוכל בהיפוכלוריט.
יריתי כבר כמעט לכל הכיוונים - אנטיביוטיקה, תילוע, כדורי מטרוג'ל. אני חייב אבחון כמה שיותר מדויק בשביל להציל את סבב הריבוי הקרוב.
כמו שהבטחתי לך אני שומר לך מעבר לשחורים גם זכר אדום וכן גוזל כחול (ספס).
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אלעד שלום

מרב חיטוי ואנטיביוטיקה את מדכא את המערכת החיסונית של היונים,

נכון שזה ניראה יפה וחשוב כל נושא הניקיון, אך אדי הכלור גם כן אינם מוסיפים בריאות,

שימוש יתר באנטיביוטיקה מדכא את כל אוכלוסיות החידקים (גם את הטובים והחשובים לקיום) ובכך

מאפשר לפטריות שונות להתפתח ואז אתה צריך קוטלי פטריות ואין לזה סוף, ניקיון פיזי הוא דבר אחד והכחדת כל המיקרו אורגניזמים הוא דבר אחר ,גם התדירות של השימוש בחמרי חיטוי כה "טובים"

הופך את האליה לקוץ בה, אנו חייבים איזון מסויים בממשק שלנו אלא אם אני טועה ןלא הבנתי את מהלך הממשק שלך, חשוב על דברי וראה אם תוכל להפיק מכך משיהו , אשמח להמשיך ולדון איתך בנושא,
בהצלחה, קותי.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום לכולם.

שימוש בכל תרופה ללא אבחנה מקדימה עלול ליצור בעיה של עמידות או אפילו הרעלה, רבות מהתרופות הן בעצם רעלים הפוגעים בחיידקים , אבל בריכוזים גדולים יותר יפגעו גם בגוף החולה. נתינת תרופה אינה כנתינת תוסף מזון אלא הרע במיעוטו הגוף יפגע תמיד בצורה זו או אחרת מהתרופה אך הפגיעה תהייה מינורית לעומת הכחדת גורם המחלה.

חיטוי הוא טוב להורדת אוכלוסיית הפתוגנים הכללית בשובך אך לא יפגע כלל בחיידקים הנמצאים על ובתוך היונים עצמן. במקרה שלך אלעד נראה לי שמדובר בגורם מחלה כל המצוי בגוף הבוגרים שכנראה מחוסנים מפניו ועובר בהאכלות לגוזלים, היונים הבוגרות מעבירות נוגדנים לגוזלים כאשר הן מאכילות אותן בחלב אך כאשר ההאכלה מתמעטת ומוחלפת בגרעינים יורדת כמות הנוגדנים המועברים לגוזלים ואז מתחילות הבעיות בדרך כלל.

אגב, הגוזלים מתו שמנמנים או נראו כמאבדים משקל?
האם הזפקים שלהם מלאים?
במה אתה מאכיל את היונים?
הכנת השובך לעונת הריבוי

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב אני מבקש להוסיף ולשנות את התייחסותך לתוספים מכיוון שגם תוספי מזון עשירים כויטמינים ומינרלים ללא פרופורציה עשויים להזיק כמו שמופיע בהרעלת ויטמינים שהוא מושג ידוע בהזנה,

קח לדוגמא מינרל כמו סלניום שבכמות גדולה יכול להרוג גם פרה ולכן עלינו להיזהר אוריאה שהוא חנקן (חלבון) יכול בכמות גדולה להרוג ,,כך שהחשוה מכל הוא לשמור על איזון,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

שלום חברים,
אחד האתגרים בגידול יונים בממשק סגור הוא מילוי כל מחסורה של היונה החל ממזון , עבור במינרלים וכלה במחסה וחומרי קינון.
יונים הגדלות בר אמנם חשופות יותר לפגעים אך כמו שאמר קותי - המערכת החיסונית שלהם עמידה יותר מול מחוללי מחלות.
רמת הניקיון בשובך אצלי היא סביר + וכן הרמה המיקרוביאלית הכללית בשובך .
ייתכן כמו שאומר דובב שקיימים בגוף היונה הבוגרת גורמי מחלה המועברים לגוזלים - אף יונה בוגרת לא נפגעה.

אכן שימוש בתרופות ללא אבחנה הוא בעייתי אולם כאשר אין אבחנה חד משמעית (עדיין, אני מקווה דובב שבקרוב זה ישתנה) והגוזלים מתים בסיטונאות (היום עוד אחד נפח נשמתו) מנסים את כל הארסנל גם במחיר של פגיעה פוטנציאלית .

הגוזלים מתים בד"כ בשלב המעבר לגרעינים כאשר הזפק מעט מלא אך לא לחלוטין ומאידך גם לא שדופים ורזים.

לענין תזונה - היונים מוזנות בתערובת גרעינים ליונים של "חמד".
מקבלים אחת לחודש תוספת של חמרה, צדפים גרוסים עם מלח ים, ירק קצוץ.

אני שוקל לעבור להזנה בכופתאות כמובן עם תוספים לאורך עונות השנה.
שלח תגובה