תוספת של בוטנים למנת המזון שאנו נותנים ליונים שלנו.

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

תוספת של בוטנים למנת המזון שאנו נותנים ליונים שלנו.

שליחה על ידי קותי »

שלום לכולם,

זה עתה קראתי מאמר מעניין באתר של יוני דואר לגבי תוספת של בוטנים למנת המזון ביונים שלנו,

יש לשים לב שהבוטנים יהיהו שלמים ועגולים ולא שבורים ,רצוי עם קליפתם האדומה כדי שמירב התועלת

ממזון עשיר זה ישאר בגוף היונה .

מנחה האתר מספר שהדבר דומה למיכל דלק שאתה ממלא במכוניתך לעומת האבסה של שני מיכלים באותה נסיעה או תעופה ,רמת החלבון והשומן הזמין מתדלקות את היונה באנרגיה זמינה לאורך זמן הבוטן נישאר בזפק ואינו צריך לספוג כמות גדולה של מיים כדי להיתעכל בקיבת השרירים ,המירקם שלו מספיק רך כדי להוות בסיס מיידי לאספקת מזון זמין,הבוטן מכיל גם חומצות אמינו זמינות כמו ליזין למשל
אשר משפרות את המצב הגופני של היונה אשר מאכילה גוזלים או זו שצריכה לעוף למרחק או לשעות רבות,

הייתי מציע לנסות באופן הדרגתי האכלת יונים בכמות של כשישה עד שמונה בוטנים ליונה בארוחה ולראות את התוצאות.

יש אנשים רבים שניצלו זאת בהצלחה חשוב שהבוטן יהיה טרי ולא מקולקל או מעופש כי ערכו התזונתי הוא רב

אך כאמור כל דבר בפרופורציה , אזבואו לפחות ננסה זאת בהדרגה לטובת מצב בריאותן של היונים שלנו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

Re: תוספת של בוטנים למנת המזון שאנו נותנים ליונים שלנו.

שליחה על ידי אלעד »

קותי שלום,
לפני כחודש ניסיתי לשלב בתזונת היונים בוטנים, אולם רוב היונים לא הצליחו להתמודד עם בליעת חצי בוטן (פסיג בודד) ונדרש היה לשבור את בוטן השלם לארבעה חלקים מה שהפך את הענין למסורבל.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: תוספת של בוטנים למנת המזון שאנו נותנים ליונים שלנו.

שליחה על ידי קותי »

אתה צודק ישנו זן בוטנים קטן יותר נידמה לי ספרדי

הוא בגודל גרגרי אפונה,והרבה יותר קל להאביס אותו,

מה שאני עשיתי הוא שנתתי מנה קטנה יחסית אך שברתי את הבוטנים סמוך לשעת ההאבסה,

דבר זה איפשר ליונים לאוכלם סמוך לשבירתם וכך הם לא הספיקו להיתחמצן ולשנות את הרכבם ואיכותם התזונתית,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה