תמונות של היונים שלנו

בפורום זה נדון בנושא הטימלר הישראלי
משה אבוטבול

Re: תמונות של היונים שלנו

שליחה על ידי משה אבוטבול »

היי קותי . תגובתך אכן עיניינית, אך ברצוני להבהיר משהו. אין ספק שרכשתי יונים ב20 שנים האחרונות . אך אני קונה משהו כמו יונה ב3 או 4 שנים וגם כשאני קונה אני טורח לברר את כל ההיסטוריה שלה כגון אב אם ואפילו סב וסבתא . קרה לא פעם שהיונים שקניתי הם יונים שנולדו אצלי ומכרתי אותם כגוזלים...אני דואג לברר היסטוריה ולכן לא אקנה ממישהו שמכליא או אפילו לא אקנה מאדם שאני לא מכיר כיוון שחשוב לי מאוד שהיונים שאצלי ישארו טהורות ככול שאפשר. אפילו את היונה המיסקית האחרונה שקניתי ממשה רכשתי לאחר בירור מקיף ...
וחוגי , אני מאחלל לך הרבה בהצלחה . דרך אגב טימלר קדאפי -אחלה שם ! :lol: :lol: :lol:
shimon1874@walla.com

שליחה על ידי shimon1874@walla.com »

קותי ידידי היקר.אני לא נבהלתי שאין שוק ליונים כרגע.אני נבהלתי ממה שקורה עם הטימלר הישראלי שלמגדלים פשוט ירדה הדודה [חשק] המגדלים לא מאמינים ביונים שלהם יותר ואני מדבר על יונים טובות .טובות מאוד.מגדלים באים לשובך זורקים אוכל מים והולכים.היום אפילו ללכת לשובך לשבת בסבבה אתה לא יכול בגלל שכול אחד נהיה פרופסור.ולכול אחד יש דעה אחרת לגבי איך היונה צריכה להיות.ואתה יודע למה זה ? זה בגלל מגדלים שלא בטוחים ביונים שלהם ומרשים לעצמם להגיד מה שהם רוצים לגבי יונה שתהיה בעוד 10 שנים.אני מציע לעשות סדר עם כל הענין הזה ומהר.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שמעון ידידי ,אסור לנו לשכוח שתמיד היו דיעות לכאן ולכאן,החל מהיום הראשון שיותר משני אנשים גידלו את היונים שלהם,

אלא שהיום קיימת במה פומבית להבעת דיעות שכולם חשופים למידע שהם מביעים ברשת האינטרנט,

אנשים שירדה להם הדודה תמיד היו ואפילו לי זה קרה, לכולנו יש ימים שכאלו וזה הטבע האנושי, כולנו יחד עם העולם חיים במחזוריות ,

אמרת שכל אחד נהייה פרופסור,,אז מה ? אין ספק שכיום רבים יותר נחשפים למידע לעומת העבר,ליותר אנשים יש דיעה ואפילו היא שונה בהרבה משלי ,,,לפחות כולם עסוקים בנושא חושבים עליו ומביעים את דעתם,אני מכבד זאת לחלוטין גם אם איני מסכים לאותה דיעה ספציפית,

יתכן שהתיסכול נובע מכך שלא כל אחד מרוצה ממה שיש לו ומרגיש קושי מהעובדה שאינו זוכה בהכרה מיידית,כולנו כילדים רוצים סיפוק מיידי שאם לא כך" אנו שוברים את הכלים ולא משחקים",
מאז שחר ההיסטוריה היו תמיד ויכוחים חילוקי דיעות היכן שהיו שני אנשים היו שלוש דיעות,כשאיכפת לאנשים לפעמים הויכוח מתלהט וחרג מהעניין ולכן עלינו להיזהר בדרך שאנו מביעים דיעה ולעשות הכל במחשבה תחילה, לכבד את תרבות הויכוח ולכבד את כל אלו שמביעים דיעה,

אנו בתקופה לא קלה מכל הבחינות וצריך סבלנות עד שדברים יתגבשו, ראית פעם ויכוח בין תלמידי חכמים ? על פסוק או מנהג שדנים בו מורמים הקולות עד לרמה שנאמר : יפה תורה עם דרך ארץ וכשרבו נאמר ,, שדרך ארץ קדמה לתורה,

העניין הוא שאנו חייבים גמישות במחשבה ולא להיות שבויים בקונספציה ,כלומר פעם אמרנו משיהו ולא נזוז מדעתינו בשום אופן ,

העובדה שמישיהו משקיע ביונים שלו מטפל בהם היטב אך הוא כבול בקוספציה (בתפיסה שלו)אינה מאפשרת לו להתקדם כי הוא בטוח שדרכו נכונה

ולא מוכן בשום אופן לשנות מאומה , בפועל ואז נישארים תקועים באותה נקודה ,ממשיכים לגדל הלוך ושוב את אותן שגיאות כי כך ניראה או כך אני אוהב,

מעולם לא ציפיתי וכך גם כיום שכולם יסכימו איתי והכל ילך חלק, אין זה מטבע האדם ולכן יש כאלו שאינם מסכימים לדרך ואז מביעים את דעתם ואחרים מתוסכלים ופורשים באמצע הדרך וזה בסדר גמור, אין חובה לאף אחד להישתלב כנגד רצונו ,אך למי שחשוב להיות חלק מהדיון הציבורי הפתוח ולהישתתף במיפגשים ו או בתערוכות, הוא כפוף לכיוון שאנו מתווים ,אם אינו רוצה הוא אינו חייב להציג או להישתתף,אנו מנסים להוסיף תכנים רבים להעשרת החברים בהרבה תחומים במסגרת הפעילות היונאית שאנו עושים, אני רואה אותך בהיתמחות האחרונה לידי פוסל יונה כזו או אחרת כי סף המצח שלה אלכסוני מידי ,פעם זה בכלל לא עלה על דעתיך,כיום כשסיגלת את עיניך לכיוון אחר גם אתה שם לב לעובדות אלו,,
והינא דוגמא לכך ששינית עמדה בהיסתכלותיך ביחס לעבר,

יש ביכולתיך לחזור אחורה כמו פעם ולהגיד אני ככה אוהב זאת וזה בסדר גמור, האם אז תחזור לך ה"דודה"החשק לגדל ? והרי אז חשבת אחרת אך כניראה שינית מעט את הדיסקט שלך ,

תראה שמעון הקידמה לא תמיד עולה בקנה אחד עם תפיסתינו אך לא ניתן לשנות אותה אחרי שנחשפים אליה, וזה נכון לגבי כל נושא באופן כללי ובגידול יונים בפרט,
משה לגבי דבריך יש לי להעלות בפניך נקודה מרכזית אחת, תיבחן את עצמיך האם שינית את דעתיך בעבר ולאן זה מוביל אותך ,איני רוצה לסתור את דבריך אך אזכיר לך שפעם קנית מיסקי מנורי שלא ידעת את מקורו ומה היונה נושאת אך היית מספיק חכם לראות בה תכונות הרצויות לך מבחינה גידולית והיא לא היתה במקור יונה שלך או של מישיהו שאתה מכיר ,,,ולא קרה כלום,,,חבל שלבסוף היונה מתה ולא נישארו לך צאצאים

אבל אתה מנסה להגן "בחרוף נפש על העמדה של היונים הטהורות ,אך אם אתה רוצה להיתקדם עליך לעשות שינוי , ראשית בתפיסה שלך ולא לחשוב שאתה מקלקל את היונים שלך אם אתה עושה ניסוי ובודק ,אולי והאם ישנה עוד דרך לעגל את הראש בחלקו העליון כדי שלא ישאר שטוח , או להרים מעט את המקור כדי להגיע למטרה כפי שמתוארת בתקן,,,אך אם אינך מעוניין בכך זו אכן זכותיך, אבל אל תצפה שדברים ישתנו מעצמם, כי זה מתחיל במגדל ,,קודם הוא צריך להישתנות ולשנות את תפישתו כדי שדברים ישתנו או שישאר במקום ולא יתקדם כי כך טוב לו , אתן לך דוגמא מנושא שאתה עוסק בו לאחרונה,,, בגידול כלב הרועים הגרמני,,,הגזע כיום אינו דומה במאומה לגזע הקיים מאז היווסדו לפני 110 שנים ויש תמונות רבות בספרות כדי להוכיח הנחה זאת,,אם תרצה פעם אוכל להוכיח לך זאת וגם שם אנשים התווכחו ורבו אך בסופו של עניין נוצר גזע מפואר שהוא כיום הפופולרי ביותר בעולם, ומיום ליום עוד ועוד אנשים נחשפים אליו מגדלים אותו בגלל הייחודיות שהוא פיתח בדרך ארוכה של טיפוח ,כך גם בטימלר הישראלי,אנו עובדים על היסוד שבנוי על התקן ויקח לנו פחות מ110 שנים לשפר את הרמה כי בידנו כלים טובים יותר וידע רב יותר לטיפוח, אך אנו כולנו חייבים ראש פתוח וחזון עם אמונה שאנו עושים טוב גם אם זה ניראה קשה בהתחלה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
shimon1874@walla.com

שליחה על ידי shimon1874@walla.com »

קוטי ידידי. כול מה שאתה כותב נכון במאה אחוז.מאז שנפגשנו בפעם הראשונה תפיסתי לגבי גידול יונים השתנתה מאוד.כיום אני לא קורא לזה גידול יונים אלה טיפח יונים וכול זה בזכותך.תודה. אבל אני שואל את עצמי לאן אני רוצה להגיע עם טיפוח היונים שברשותי ברור לי שאני רוצה את הטופ שבטופ.והרי אתה יודע שהיונה האהובה עלי זה הסורו.בתחילה חשבתי שאים אני יצליח לעשות סורו בצורה של הלבנים או השחורים שקיימים היום אני יהיה המאושר באדם.אבל לא זה עדיין לא טוב למה שרוצים להגיע.כי השחורים והלבנים של היום זאת רק ההתחלה של גידול היונה שאתה רוצה להגיע.אז אני שואל אותך מה באמת היונה המושלמת לדעתך?וכך יהיה הרבה יותר קל למגדלים ולי באיזה דרך לבחור.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

מכיוון שאני מרגיש כאחד שממלא מידי את האתר בנושא של היום ,יש לי יותר מה להגיד מאשר יש לי מקום במחשב ,הרי שאנסה לתת זאת במנות קצובות ,האמן לי שאני רוצה רק את טובת העניין ולא שום דבר אחר,
תתפלא שיש דרך גם בסורו להיתקדם מאוד ולהגיע לתוצאות ,אסור לנו בשום אופן להרים ידיים ולהגיד זיהו ניגמר,,,, סוד ההצלחה היא התמדה,
להיות קשוב ופתוח ללמוד מכולם, גם אני איני מתבייש להגיד שאני לומד מכל אחד ואחד מכם ,היתרון שלי אולי בכך שנחשפתי מתוך עבודתי במשך שנים במחקר ובטיפוח בעלי חיים כך שנהירות לי הדרכים כדי להגיע למטרה , כל יום אני ממשיך ללמוד מהנעשה בארץ ובעולם , למזלי לא בזבזתי זמני לריק וממרום שנותי פשוט הספקתי להתמקד בעוד נושאים הקשורים בטיפוח שהיקנה לי הניסיון במדע ובשטח, את כל שיש לי אני חולם להקנות לכל המגדלים לטובת העניין ולא לשום מטרה אחרת אז שמעון טיפה סבלנות גם את רומא לא בנו ביום אחד ואנו כולנו מתקדמים יפה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אבי תורגמן

שליחה על ידי אבי תורגמן »

פיטר אתה חייב לארגן לי זוג לונג פייס לבנים כמו שצילמת אפילו יותר מזוג אני חייב זה היונה הכי יפה שראיתי בחיים שלי!!!!!!
t-karmel

שליחה על ידי t-karmel »

שלום לכולם אני רואה שכל פעם שעולה דיון על הכלאות האתר מתמלא בתגובות ומה שמעניין זה שאותם אנשים תמיד מעורבים בדיון הזה אני לא מבין דבר אחד יש קבוצת אנשים שנבחרה לייצג את כולם בנוגע לטימלר הישראלי ואיך שהוא יראה בראשותו של ידידנו קותי שהיה מהחלוצים שביקשו שלטימלר יהיה תקן וקבעו מפורשות איך יראה הטימלר כמובן כולם הסכימו למעט הסתייגויות מעטות שנפתרו בהמשך כולנו יצאנו לדרך חלקנו הצליח יותר וחלק פחות אבל כולם בדרך הנכונה שהתווה ידידנו קותי ושות ואז קרה דבר מוזר אחרי עבודה קשה של רובנו מכרנו יונים שנקנו במיטב כספנו במחירים מצחיקים בקאסם בכדי להגיע לרמה כמו שמר קותי ושות ביקשו מר קותי פתאום גילה שיש יונה ש"לא"הכיר קודם "לונג פייס" והחליט לתת יד למגדלים להכליא את היונה היפה הזו עם הטימלר ואז מה שנותר לנו זה להתקשר למאדי[ סוחר מהשוק]ולהגיד לו שיכנס לכוננות טימלר בקרוב ושיכין מטבעות של עשרה שקלים אבל אחרי שיחה עם כמה מגדלים החלטתי להודיע למאדי שיחתום אבטלה אנחנו נמשיך לגדל את הטימלר היפה שלנו לפי התקן שקיים ללא הכלאות ומי שרוצה שיערבב וימשיך לבד ודרך אגב הטימלר שלנו יפה בזכות מר קותי שדחף את השינוי ולסיום קותי ידידי מודה לך על כל עזרה שנתת ולימדת אותנו אני אישית למדתי הרבה ומאוד מעריך אך לא חייב לקבל כל דבר והכי חשוב אומר מה שיש לי להגיד.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום לך רפי ,
אין לי בעיה עם כל מה שיש לך להגיד בכל תחום ,האתר פתוח להבעת דיעות וחופש הדיבור הוא חשוב לא פחות ,
עניין יש לכולנו בטימלר הישראלי ואינך חייב וכך גם כל אחד אחר אינו חייב להסכים לדיעותי , הייתי מעדיף כמובן אם היתה גישה פחות צינית בדבריך,
והיית מעלה שאלה מאיין לי מידע כזה או אחר ועל מה אני מתבסס , הייתי ברצון מביא את תשובותי בפניך ובכבוד הראוי ,אך אם המגמה היא להביע עמדה בשם חופש הדיבור אז זה בסדר גמור , אין לי כל בעיה עם זה ואתה חפשי לאחוז בדיעותיך ותהיינה אשר תהיינה ,
אתה טוען שלמדת הרבה ממני בכל הגישה לקידומו של הטימלר הישראלי ומצד שני אתה עוקץ אותי כראשון התלמידים שלמד לפתע על גזע חדש ,(לונגפייס טמבלר מנוצה רגליים)אגב טמבלר באנגלית וטימלר מייצגים את אותה משפחה בדיוק,זו גם אותה מילה,
אין טעם ללעג שאינו מביא לשום תועלת ,אתה יכול לברר איתי (אם תרצה) כל שאלה ספציפית בתחומים שאני בקי בהם , אם זה בעל-פה או מעל גבי האתר ואשמח להסביר את דעותיי וידיעותי שאותן אני חולק עם כל מי שרק רוצה ללמוד או לשמוע ואפילו לא להסכים,אך לפחות יוכל להבין את עמדותי המנומקות לגופו של עניין ויתכן שאם ההבנה יחכים ועשוי הוא לחשוב לבד אם דברי כשנאמרים הם רלבנטיים או לא,

לא קרה מצב בו חלקתי את קביעותי אם זה בשיפוט או בהרצאה ללא נימוק והסבר ממצה לטובת העניין ולא על מנת לנצח בויכוח,
אתה עצמיך רואה שחלה היתקדמות בטיפוחו של הטימלר הישראלי והקוים שהותוו הוסיפו לכולם איכות ועניין בגזע ,אז אם קיימת אפשרות אשר
עשוייה לשמש קרש קפיצה לטובת העניין מדוע לא לנסות ולפסול מראש , אם אין הצלחה אז לא קרה מאומה ,תמיד אפשר לחזור לאחור ולמכור ב10 שקלים את הניסיונות הכושלים של הכלאה כזו או אחרת לכל סוחר ולאוו דווקה את היונים הוותיקות, אך לשבת או לקום ולקרא חמס על ניסיונו של אדם לקדם מבהילה לפתע חלקים בציבור ללא כל צורך וזה חבל,

בשבועות הקרובים יערך מפגש אצל משה אבוטבול ואשמח אם תשאל אותי בצד או לפני כולם כל שאלה שתירצה להבין,אני באופן אישי אשמח להסביר,בברכה שלך קותי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלי

שליחה על ידי אלי »

בוקר טוב.
אני רוצה לקנות מספר זוגות טימלרים ברמה הנ"ל אשמח לקבל טלפון.
אני מוכן לשלם!!!!
שלח תגובה