האם יש קשר בין צבעה של היונה הפרסית ליכולתה לעוף

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

האם יש קשר בין צבעה של היונה הפרסית ליכולתה לעוף

שליחה על ידי קותי »

שלום לכולם,
לא פעם אני ניפגש עם מגדלי יונים פרסיות אשר מספרים לי שהלבנים שלו עפים כמו שאף אחד לא עף,
אחר אומר לי שאין כמו הדספרים ואחר אומר שהספסים בצבעם הטבעי עפים תוך שניות לנקודות,
אז למה הם מספרים זאת והבוקים מתהפכים חבל על הזמן ? האם זה מניסיונם האישי ? אבל במקביל אולי לא היו בידם צבעים אחרים,? מה עם מקושקש או קלברינג'י וכך כל צבע אחר ,אותי מעניין לדעת האם יש מאפיין תעופתי ליונה עם צבע,,,אני יכול להגיד לכם שישנם בע"ח אשר כל אלו שבצבע מסויים יש להם תכונות אחרות ,,,למשל בסוסים כל סוס כתום ערמוני רגיש במיוחד לזריקת ויטמינים שיכולה לגרום לו לשוק ואף למות,אצל יונים צהובות למשל הגוזל בוקע ערום וללא נוצות פלומה עד לבקיעת זקיקי הנוצות היעודיות לתעופה שזה לוקח כמה ימים,
האם מישהו יכול לספר לנו על תופעות אלו וכיצד להתייחס אליהם,,,פתיחת דיון בנושא עשוייה להיות מעניינת,,,,קדימה ספרו לנו ואולי נילמד דברים
חדשים,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
ראובן

Re: האם יש קשר בין צבעה של היונה הפרסית ליכולתה לעוף

שליחה על ידי ראובן »

אהלן קותי כמי שהתעופה אצלו היא אהבה אמיתית . חקרתי את הנושא הרבה שנים והגעתי למסקנה שאין דבר כזה צבע שעף הכי חזק. אם תשאל את מי שמעיף הוא תמיד יצביע על הצבע שעף אצלו הכי חזק כי זה מה שיש אצלו .ומאוד יתכן שצבע מסויים בלהקתו תמיד יתן תעופה חזקה . אבל זה לא יכול להצביע על כך שבלהקה אחרת אותו צבע יתן את אותה יכולת . אני חושב שחוץ מתוגים אין צבע וצורה שלא ניסיתי בתעופה . ולא אני לא יכול להגיד על צבע מסויים שיש לו יתרון ברור. אבל מה. מהרגע שמתחילים לעשות סלקציה בתעופה ומתיחסים רק לתעופה בלבד! בדרך כלל אחרי שנים רוב היונים שישארו הן יונים בצבע מקושקש ולא מוגדר. כי כשעוסקים בתעופה מזווגים את הכי טובים ולא לפי צבע תואם. אבל זה לא אומר שכול יונה מקושקשת היא חזקה בתעופה. זו דעתי והשמח לשמוע עוד דעות
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

ראובן יקירי שלום וערב טוב,
ראשית דעתיך מאוד חשובה כי היא באמת מושתתת על ניסיון רב שנים וקיים הגיון רב בדבריך,
אצל כל אחד כדבריך , צבע אחר שולט באויר ואין ספק שמקושקשים הם רב היונים ורבים מאלו שהתעופה היא נישמת אפם ישקיעו את מירב המאמצים בשיפור תעופת יוניהם בשליטה באויר,מה עושים לדבריך,,,,
הרי שקודם כל יכליאו את הטוב ביותר עם הטוב ביותר בתכונות התעופה ולא חשוב להם הצבע,
אנו יודעים שיש רבים שדווקא צבע או חלוקת צבעים ספציפית תמצא חן בעיניהם מבחינה אסתיטית ואז ישימו את הדגש על כך שינסו לשפר את הצבע שברשותם לרמה הבאה ע"י לבירה (סלקציה),
מניסיון רב שנים גם אני נוכחתי באפשרויות של הכלאות ללא שימת לב לצבע , אך משום מה מהכלאות אלו לא תמיד יצאו הכוכבים אלא דווקא מהכלאה מיקרית ולא צפוייה, לעומת זאת כדבריך קיים הגיון רב בתשומת הלב לביצועים באויר ולעבוד אך ורק על כך,
שאלתי היא : האם אין סיכוי לעבוד על קבוצות דומות בצבע ובמבנה ומתוכם להוציא את המצטיינים ואותם להכליא אחד בשני,?
לדוגמה : לקחת קבוצה של לבנים או שחורים או קלברינג'ים או דספרים , להכליאם אחד באותו המבנה והצבע ומתוכם לבחור את הטובים ,להשאירם כקבוצה דומה ולפתח משפחה בעלת תכונות רצויות , כוונתי היא וזו לא קביעה מוחלטת אך אפשרות, שאם ניקח יונה מצטיינת קטנה ונזווג אותה ביונה מצטיינת העלת מבנה גוף גדול , הרי שעל אף הצטיינותם נפסיק לשלוט על התכונות ונקבל צאצאים שאין לנו שליטה וודאית על המבנה ויכולת התעופה, אני מציג זאת כאפשרות וחומר למחשבה,
מאוד אשמח אם איציק וצחי יביעו את דעתם המלומדת וכן חברים נוספים , אני יודע שאלו פרוייקטים מסובכים שלא הספיקו לחקור אותם כפורמולה מדעית ,אך אין לי ספק שישמשו חומר למחשבה וגירוי לכולנו לחשוב בטיפוח העתידי ולנסות ללמוד בצורה מעמיקה כדי לצבור יותר מידע,
אז קדימה יונאים הביאו והביעו את דעתכם לטובת כולנו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

שליחה על ידי אילן »

לכל הגולשים והמעיפים שלום
לפי דעתי לכל מגדל יש העדפה לצבע מסוים שאלה של טעם
ואז הוא מטפח את אותו צבע יותר מכל צבע אחר
והתוצאה היא שאותו צבע יתן אצלו את התוצאות הטובות ביותר
מסקנה: שווה לטפח את הגזע שאתה אוהב ואז מקבלים תוצאות
לפי דעתי האישית ולא מניסיון בתעופה
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

ראובן אח יקר חבר ומלאך מי יודע כמה אני אוהב אותך מי???
לצערנו אך לשימחתנו בארץ מצאו שמות וגזעים לכול הצבעים כך שקשה היום להגיע לצבע שאין לו גזע בארץ תחשוב על זה ? :shock:
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

איציק אחי מה קורה? אל תשאל איזה שנה על הפנים הבזים גמרו לי את התעופה. עוד חורף אחד כזה ואני מרים ידיים. שלוש שנים רצוף זה כבר יותר מידי. אם בחורף הבא יחזור אותו סיפור אני עושה סטופ ועובר לגדל בוקים צבעים וקישוטים .
יוסי78

שליחה על ידי יוסי78 »

ערב טוב לכולם
ראובן הייתה צריך להתחיל מיזמן לגדל צבעים וקישוטים ולשפר תעופה וצבע ככה יש יותר סיפוק לפי דעתי האישית זה יותר מאתגר
אין הבדל בין דספרים סבסים בוקים שחורים לבנים או מקושקשים כולם פרסים ההבדל הוא קו הדם אצל אותו מגדל וכמה הוא משקיע באימונים
שלח תגובה