לקותי שאלה בנושא הברמלי....

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

Re: לקותי שאלה בנושא הברמלי....

שליחה על ידי אילן »

מוחמד שלום
אתה יכול להיכנס באתר למגדלים ושם תיראה חלק מהיונים
שקותי מגדל.
שבוע טוב
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שבוע טוב אילן
תודה לך עכשיו נכנסתי וראיתי יש לקותי יונים מאוד יפים שקלים מעולים ערגאני שחור מעולה וגם מאזונים
וגם לך יש בירותים מאוד יפים
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

מוחמד שבוע טוב לך,
אמנם תיארתי לי שהתמונות מלבנון אם כי ראיתי כאלו בחיים כשביקרתי בעיר אורפה שבטורקיה,
אז ככה ,לגבי היונים המזרחיות שאני מגדל הרי שאהבתי הראשונה היא הבוזים,,,, אני מגדל אותם מראשית שנות השישים,הבוזי בילדותי ניקראה גם יונה דמשקאית וגם יונת ירושליים ,הוורסיה המנוקדת ניקראה יונה עומרית ע"ש מסגד עומר בעיר העתיקה,כיום אני מטפח אותם מאוד ועושה סלקציה חזקה ביותר,הנקודות החשובות עליהן אני שם לב הן: ראש ומקור משולבים בקו רציף ,עיין אדומה ארגמנית כאש, טבעת עיין בולטת וכהה סביב, מקור קצר ועבה ,שחור בציבעו, פימה מודגשת מתחת למקור(מנדיל) גם בזכרים אך גם בנקבות,,,,

ביירותים בכל הצבעים,,,שיקלים בכל הצבעים(כולל ברמלים ומישמישים) ברבריסים(צהוב אדום שחור וכחול,)מאוורדים בעיקר אדום לבן ומנסה גם לגדל בצהוב ע"י הכלאה בסוכרי, מפתל לבנים ,,לבן שחור,, ולבן כחול,במקביל הישגתי מפתל בלבן אדום,, ולבן צהוב ,,מיהושוע סלמה,
ריחני וסוכרי,,,חלבי צהוב,,,טעלג'י מיהושוע,,,,אורומפלי,ערג'ני,,בלנדי ,, ,מזוני כחול ומזוני שחור,,,,טימלר ישראלי,,, יונים רוסיות,,, וגזעים אירופים נוספים,,יונים מסוגים כל כך רבים משמשים לי אתגר גדול כדי לשמור על רמה מתאימה,,הטיפול יקר ומחייב תשומת לב רבה אך הסיפוק גדול,אנני מוכר יונים אלא לעיתים רחוקות לעומת זאת אני נוהג להחליף אם יש משיהו ברמה נאותה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שלום קותי
שיהיה בהצלחה ראיתי בתמונות יונים מאוד יפים אצלך והסגתי עכשיו מסכנה שאתה מבין טוב ביונים המזרחיות כשאמרתה מנסה לגדל מווארדים צהובים על ידי הכלאה עם סוכרי
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

מוחמד שלום ,
בזמנו היו לי מפתל לבנים בלבד ולא הצלחתי להשיג צבעוניים, אז עשיתי הכלאה עם ביירותי שחור וקיבלתי" אשערי" עם פחות תלתלים
אהל כשחזרתי להכליא את "האשערי" עם לבן, קיבלתי סוף סוף מפתל לבן עם שחור בלחי ובזנב ,עם סילסול מצויין בנוצות, אבל גם היום מידי פעם אני מקבל גוזל עם הרבה שחור בגוף וגוזל מושלם על ידו,
אני לא כזה חכם גדול, פשוט התעניינתי והיו אנשים שמוכנים לספר לי על הקומבינציה שלמדו מנסיונות שעשו בעבר ,גם אצל מגדלים בטורקיה אפשר לקבל מידע וגם בארץ למדתי על הכלאות מיהושוע סלאמה שעושה זאת לעיתים קרובות ,הבעיה בהכלאות עם יונים שונות היא שלא תמיד אתה יודע מה תקבל בדור השלישי ולכן צריך להיזהר וליזכור עם מה היתחלת ולאן אתה רוצה להמשיך, לא לשכוח לחזור ליונה המקורית כי אתה יכול לאבד את התכונות של הגזע שעליו אתה רוצה לעבוד,
עובדה שיש יונים מאותו גזע גדולים ולידם קטנים,,,אשמח לדעת מה אתה יודע על הגדלת היונה לגודל גדול כדי שתעשה רושם טוב אבל תישאר אותו הגזע רק גדולה יותר,,,אם ידוע לך משיהו אנא ספר לנו ,,,זה דבר שמעניין הרבה אנשים,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום שי.

לא גידלתי מעולם את הזן הזה לכן איני בקיא בהתפתחותם אבל.........
אני רואה ששני הגוזלים אחידים בצבע וגם בפס הכנף היחודי, סביר להניח שהם גזעיים
בנוסף אני יודע שאדום דומיננטי על צהוב כפי הנראה יש לך זוג גוזלים אדומים, אבל נראה שיהיו דווקא עם דגם הכנף של האמא ולא זה של האב
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
שלח תגובה