ליכבוד מר קותי ונג'ט "סוסקים"

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
איציק 2800

ליכבוד מר קותי ונג'ט "סוסקים"

שליחה על ידי איציק 2800 »

במפגש התפתח ויכוח ביני לבין נג'ט שלטענתי היונה הזאת היא "סיינא דום סייא" ונג'ט אמר "סוסקי" בוא תסביר לי מה אלה חוץ מהטוגים אולי אני לא רואה טוב בוא נסביר לכולם מה אנחנו רואים פה וגם במיקרא קוראים להם איך אים לא "סיינא דום סייא"

ליחצו על הכתיביות
http://kaftar.homestead.com/Tony50.hml
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: ליכבוד מר קותי ונג'ט "סוסקים"

שליחה על ידי קותי »

שלום לאיציק ולגולשים,

כדברי המאמר הכתובים באופן ברור ולפי מה שלמדנו מהזקנים מזה שנים רבות, הרי לך התיאור: יונת הסינא על גווניה מגיעה מאיזור חמדון שבמערב איראן,כינוייה בא לה מחלוקת הצבעים על גופה ,יש לזכור שהגוזלים בתחילת דרכם כהים ברב חלקי גופם, עד להחלפת הנוצות שאז מתבהרים חלקים ברורים באיזורים שלמים בכנף ובראש בצבע לבן , לעומת זאת שאר הגוף אמור להיות צבעוני עם פיגמנט ברור,אצל הסינא גם הזנב צבעוני וכן גופו כשהצבע גולש מקדמת החזה מטה עד קצה הזנב,

הטוגי בעל אותו מבנה גוף בדיוק אך כל גופו לבן וצבעוני רק סביב לצוואר,שם מופיעה מעין חגורת צבע שלימה ואחידה סביב כל הצוואר מלפנים ומאחור
ואילו שאר חלקי גופו לבנים לגמרי, הטוגי מופיע בשני צורות רגליים ,או מנוצות או חלקי רגליים, שני המצבים מקובלים,עובדה נוספת שחשוב לציין שהטוגי מופיע עם עיניים כהות בעוד שהסינא עם עיניים בהירות או צבעוניות,

הסוסקים לפי זקני השבט הם יונים בעלות יותר משלושה צבעים עם גווני ביניים (לא הסורו)המופיעים בסדר משתנה על כל גופם כמו שחור אפור חום ולבן
ובסדר לא קבוע,

חשוב לציין שבין שלושת הזנים שבגזע המופיעים בהתייחסותי לשאלתיך, קיימים יונים מטיבי עוף ומעולים ,לעומת כאלו שלא,כי הצבע אינו מרכיב בתעופה אלא רק אחרי שנעשה מיון ואימון רב של המגדלים המטפחים תעופה ומעיזים לשחרר יונים אלו שבדרך כלל יקרות יותר בגלל היותן נדירות יותר
בצבע,

לגבי הויכוח שהיה לך עם נג'ת ,אכן לא נכחתי בו אך ניראה לי שהיתה אי הבנה בשיחתכם,
מר נג'ת יבא יונים מאיראן כשעוד קראנו לה פרס והחזיק בביתו יונים מסוג סינא וגם סוסקים מעולים כך שניראה לי שהתיקשורת לא היתה ברורה או שמפאת גילו שכבר איננו צעיר כלל וכלל לא שמע או הבין היטב את הדברים,אך כאמור לא נכחתי בשיחה שבינכם,

אני מקווה שהדברים הובהרו לשביעות רצונך, אשמח לסייע אם תהיינה שאלות נוספות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה