הגזעים האמורים להשתתף בתערוכת היונים המזרח תיכוניות,

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

הגזעים האמורים להשתתף בתערוכת היונים המזרח תיכוניות,

שליחה על ידי קותי »

שנה טובה לכל החברים ,

אני רוצה להכניס לתודעה את עובדת התערוכה לגזעי יונים מזרח תיכוניות,

ההתרגשות תהיה מובנת מאליה ואין לי ספק לגבי ההישתתפות הערה של הרבה מגדלים חדשים,

ישנם בארץ ובשטחי הרשות הפלסטינאית מגדלים רבים מגזעים אלו ,תהיה זו הזדמנות ניפלאה לשיתוף פעולה בין מגדלים

יהודים מוסלמים נוצרים ודרוזים, ,בדף הבית של האתר הצהרנו על כוונתינו לטפח שיתוף פעולה שכזה,

בכוונתינו לערב את הרשויות השונות לאפשר תצוגה זו עם מכסימום פירסום בין המגדלים, לדאוג לפרסים מכובדים ולפרסם את שמות הזוכים,

בשנה זו בהביננו את המיגבלות של טיבוע יונים אצל רב אלו שמחזיקים בגזעים אלו, נאפשר הצגת יונים גם ללא טבעות גיל,אך התנאי להישתתפות יהיה רישום לאחד ממועדוני היונים הרשמיים במדינה,
יהיה זה מועדון חובבי היונים (הדרומית) או עמותת מטפחי היונים(הצפונית),

אני חייב להדגיש כי כל מי שיציג יונים במפגש זה , חייב, לחסן את היונים שלו כנגד מחלת הניו קסל וכדי להירשם עליו להציג בפני הווטרינר הממונה על התערוכה את מס האצווה ותוקף החיסון, כמו כן יש להביא את כל היונים לתצוגה כשהן מאובקות ונקיות מכל טפילים שהם, כל יונה שתוכנס לכלובים תיבדק טרם הכנסתה לתא התצוגה,

להלן חלק מהגזעים אשר מוגדרים כיונים מזרח תיכוניות: אורפלי,ברבריסי,אורומפאלי,ארג'ני,שיקלים בכל הצבעים(אדום צהוב כחול שחור)

משמישי כסוף ,סוכרי ,ריחני,ביירותים בכל הצבעים האפשריים כולל לבנים ומנוקדים,שוקו ,שחור,חום, צהוב,צהוב,קרם, כחול, מנוקד, אינדיגו,ועוד גוונים רבים ושונים, ,בוזים במספר גוונים כמו מנוקדים לשחור או בחום(עומרים) וכן בעלי פסים חומים ושחורים,

מאוורדי על בסיס אדום וצהוב,בלנדי בכל קשת הצבעים,

משמשי כסוף , אספר מצרי אחמר מצרי, מפתל (מסולסל מזרחי )בלבן ובלבן עם סימני לחי וזנב צבעוניים, מזוני אפורכחול או שחור,,

ברמלי בכל הצבעים, זייתוני,סוויפט מצרי וסוויפט סורי, חלבי עם זנב לבן ובלי,טימלר ישראלי, טקלה טורקי , שקשרלי,יונה עיראקית בחום עם סניפ(קו לבן במצח),בצהוב לבן ובשחור לבן ובכחול לבן,קרקנד ,שקשרלי,ראוף היונה הצוחקת,

אחד הדברים החשובים זה לעזור ברישום מוקדם כדי לדעת כמה יונים טובות מהגזעים שהוזכרו יופיעו בתערוכה,במידה ושכחתי גזע או שניים או לא הגיתי נכון את כל שמות הגזעים אשמח אם מישיהו יוסיף ויתקן אותי ויעזור בכך לקדם את הנושא ,ושוב שנה טובה לכולם,מאילן וקותי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה