שאלה למבינים בפרסים

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
יוספון 123

שאלה למבינים בפרסים

שליחה על ידי יוספון 123 »

איזה זנים בפרסים אפשר לחבר לסורו ?גם בפרסים שכל יופיה של יונה זו הוא באויר. ולכן אני נתקל בהרבה חברה שמזווגים יונים בלי שום קשר לצבע שחור עם לבן.דספר עם בלאן לדוגמא העיקר דם חזק עם דם חזק. אני לא מהסגנון הזה ולכן מענין אותי מה אומרים המקצוענים בענין של התערובת? תודה ולילה טוב.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: שאלה למבינים בפרסים

שליחה על ידי קותי »

שלום יוספון,
לא קיים מושג שכזה מה יותר טוב,היונה הפרסית מוגדרת לפני הכל כיונת תעופה,
מגדלים שחשוב להם הנושא יעשו כל מאמץ לחזק את תכונות תעופתה של יונה זו ולגביהם הצבע או מה שניקרא יופי אינו משנה כלל,
יש לא מעט מגדלי יונים פרסיות אשר לא רואים ביונה הפרסית שת תכונות התעופה כקדושות ולכן ישנם מגדלים אשר מתמחים בגידול יונה פרסית שתנעם לעיניהם,
זמנם מועט ואינם יכולים להביט לשמיים שעות רבות,כמובן שמאפיין התעופה המלווה בהתהפכויות הוא מחזה מרהיב וכשנילווה לכך מאפיין חיצוני כמו צבע יחודי הרי שזה נעים לעינים ,קח לדוגמה את הפרסית הלבנה עם זנב שחור ,היא יפה גם בשובך וגם בתעופה,
יש באיראן של היום מטפח אשר מגדל פרסיות עם צ'וב עם סימון בוק על הכנפיים כלומר כל הגוף לבן אך מגיני הכנף בצבע(מה שיש לנו בארץ,)
אך המיוחד הוא שהם מגדלים אותם עם נוצות גרב מאוד מפותחות,מי שראה את התמונות לא יכול להישאר אדיש (אין כאלו בארץ)
הינא כי כן קיימות מספר גישות וכל אחת לגיטימית,המחמירים לא יסכימו לכך ואלו שמעט יותר ליברלים כן ילכו על צבע וצורה ויש רבים מאלו ומאלו
אתה הוא זה שצריך להחליט מה הוא סדר העדיפויות שלך,איזה כיוון שתחליט נאחל לך רק הצלחה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
יוסי78

Re: שאלה למבינים בפרסים

שליחה על ידי יוסי78 »

יוספון שלום לך בפרסים חשובה מאוד התעופה בקשר ליופי יש חילוקי דעות פה בארץ
אני אישית אוהב צבע אבל התנאי שיהיה דם חזק בתעופה
בקשר לסורו אפשר לזווג עים כמה צבעים אים הוא כהה אז צריך עים צהוב
אים הוא בהיר אפשר סבס פחם אדום גייני זה גם תלוי מימה יצא הסורו שלך
בסורו זה קצת בעיה אי אפשר לדעת מה יצאו הגוזלים הם זורקים פעם ככה פעם ככה
בהצלחה בהמשך