יבוא נוסף של טיפלרים מאירופה והפעם הטופ של הטופ

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

יבוא נוסף של טיפלרים מאירופה והפעם הטופ של הטופ

שליחה על ידי קותי »

למי שמתעניין בטיפלרים,
הצלחתי להשיג אצל אלוף הונגריה 4 טיפלרים מהשורה הראשונה,
הבחור אופה במקצועו ומשוגע מוחלט על טיפלרים טוען שרובם של הטיפלרים כיום הוא מאיכות מעולה
כי לא שווה להחזיק בחומר גידולי אם איננו בעל פוטנציאל,
התחרותיות היא מרכיב מרכזי בהחזקת יונים אלו , יכולתי לספר לכם שהם עלו הון עתק אך זה לא יהיה נכון
כי קיבלתי אותם במתנה,כל שביקש הוא ללחוץ את ידי ולצלם תמונה משותפת של שנינו למזכרת,
כשראיתי ברישומים שלו יונים שעשו 16 ו - 17 שעות הכנתי את הארנק וחשבתי שכעת עלי לשלם סכומים כבדים כדי להשיג משיהו מהרמה הזו ,
ספירות השעות של יונים אלו היו אינדיוידואליות ,כאשר בעצם הוא ניכשל במעוף זה, כי הקיט של דבוקה המכילה מטס של 5 יונים ירד קודם, אך הנקבה נישארה והמשיכה לעוף עוד שלש שעות אחרי כולם,ומבחינתו היא ניכשלה ולקח את כל האחריות על עצמו שלא אימן אותם מספיק טוב למשמעת,
יונה אשר נוחתת על בית השכן בזמן האימון מוצאת את דרכה לסיר המרק כי היא מפריעה למשמעת של שאר היונים,
הוא מתחיל להוציאם לתעופה כאשר הם עוד מצייצים ועליהם מספר נוצות פלומה ,הוא מתחרה עם צעירים בעיקר כי עם יונים שהלכו לגידול או עשו הפסקה גדולה קשה לחזור לעוףבאותו כושר כמו הצעירים על אף שיש לו גם קיטים (קבוצות ) של בוגרים אשר מתחרים גם כן, אך עיקר גאוותו היא על הצעירים,מגיל צעיר הוא מאמן אותם לעוף בלילה כאשר פנס רב עוצמה מאיר את גג השובך,
הוא מאמן אותם לאכול לפני שירדו מהקן ומעביר אותם לשובך האימון מייד לכשירדו כאשר כבר מההתחלה הוא מרגיל אותם אליו ומלמד אותם ללקט מזון מתוך ידיו,ממה שאני ראיתי הוא מאכיל גרעיני שעורה קלופה בכמות מכסימאלית ומדודה של20 -24 גרם מזון פעם ביום בלבד וכנ"ל גם משקה אותם פעם אחת ביוםמיים נקיים בלבד, לדבריו זה מספיק וכשהבעתי ספק ,נתן לי לתפוס יונה אחת ביד כדי לבדוק את מצב גופה ומאוד הופתעתי מכך שהיונים במצב מצויין ,וכמובן שכנגד עובדות אי אפשר להתווכח,
החשוב הוא שהוא מוודא שכל יונה אכן אוכלת את המנה האינדיוידואלית שלה ולא יהיה מצב שיונה אחת אכלה את המזון של רעותה,
אלא כל אחת קיבלה מנה מדודה היטב,הוא מעיף אותם יום כן יום לא,אך מקפיד לעולם לא לשבור את הרוטינה ,
הרגל זה לדבריו גורם ליונים לחכות לרגע שיוכלו כבר לעוף ולצאת לאימונים,
הוא מוריד אותם לפי פקודה ע"י השימוש בדרופרים, אלו הם יונים מגזע אחר שגם כן מאומנות לאכול מידיו בצבע לבן כך שקל לראותם מהשמיים על הרקע הכהה של הקרקע,כשהם מוצאים מהשובך מרפרפים בכנפיהם ועפות למגש שמחזיק המגדל
הטיפלרים שלמעלה חייבים לנחות בתוך כמה דקות ולהיכנס לשובך שם יבדקו לפי מספרי הטבעות לאיזו קבוצה או קיט הם שייכים וזמן תעופתם ניקבע לפחות עי"י שני שופטים שבילו את כל השעות הארוכות הללו בביתו , השיגיו בקיט שלם היו כשהצליח להחזיקם באויר בזמן תחרות במשך כ- 15.54 שעות באויר ואוחז בשיא הונגריה,
לשאלתי איך הצליח מיסטר שאנון מאנגליה להחזיק קיט באויר מעל 22 שעות והספתי האם היונים שלו אכן כל כך יותר טובות משלו ,הוא ענה לי בשלילה ואמר ששנון פשוט מאמן יותר טוב ממנו ועל כן התוצאות המדהימות שהוא משיג,
הבאתי ארצה שני זכרים אחד כחול ואחד שחור ושתי נקבות כחולות,גם אלו יצטרפו למאגר הגידול אצל חברי ראובן
ולכשיתרבו וגוזליהם יוכחו כטובים נתחיל להפיצם בין החברים שיהיו מעוניינים להיצטרף לספורט של הטובים ביותר בעולם סיבולת התעופה, כי אלו הם לוחמי השחקים האמיתיים,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
ראובן

Re: יבוא נוסף של טיפלרים מאירופה והפעם הטופ של הטופ

שליחה על ידי ראובן »

ואני יש לי רק מילה אחת להגיד יששששששששששששש............... קותי כול הכבוד ותודה רבה על מה שאתה עושה להחזיר את הגזע הזה ודואג לחומר גזעי טהור. זה משמח אותי לאללה
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

יאאלה אים הייתי יכול ליראות יונה שלא עושה סלטות מה הייתי מרוויח פששששש וואלה ראובן לדעתי מיכולם מגיע לך גם יותר כי אתה מגדל משיכמך ומעלה כול הכבוד גם לקותי על היהירות והעוצמה בכוח הרצון להגיע לכול מקום שהוא חפץ בו ולהביא את הטובים ביותר
קותי אים יצא לך להביא גם פרסים ככה אני מוכן לשלם את העלויות
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

איציק ידידי שלום לך,
לצערי במדינות שביקרתי לא מצאתי מגדלים של יונים פרסיות על אף שחיפשתי,
אחד הדברים החשובים לבדיקת יונת תעופה הוא בדיקה בפועל של ביצועי היונה,לדעתי האישית יונים פרסיות יובאו ארצה בכמויות לא מבוטלות והעובדה שיונה נולדה בפרס אינה עושה אותה טובה יותר ,
לפני שיבוש היחסים בין איראן לבין ישראל היו הרבה מגדלים אשר יבאו יונים פרסיות באיכויות מאוד גבוהות ואף שילמו סכומי כסף גדולים לשם קנייתם באיראן,אחד מאלו היה אבי ג'ינסים שהביא לא מעט יונים מעולות ארצה מאיראן,
אני משוכנע שהיונים שאתה מגדל יוכלו להיתחרות עם הרבה מגדלי יונים פרסיות בחו"ל הקושי במציאת היונים הטובות נובע מחוסר רישום מסודר, אך ניתן לדעתי לאתר מספר מגדלים וותיקים שיוכלו לעזור במציאת קווי דם של הטובים ביותר , צריך רק לעשות ולמצוא ,אבל כבר אמרתי שאין צורך לרעות בשדות זרים כאשר יש לנו דשא כל -כך טוב וירוק בבית,
ועם זאת תודה על הפירגון ונקווה שיבוא היום וגם אתה תחזיק ברשותיך מעט טיפלרים כדי שתדע הנאה אמיתית מהי,
גם ראובן וגם אני נישמח לעזור לך לקבל מאיתנו במתנה טיפלרים מהמעולים ביותר שיש,כי מגיע לאחד כמוך לקבל את הטובים ביותר,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

תודה קותי
בקשר ל"תדע הנאה אמיתית מהי"תאמין לי שמיניסיון כשאתה יושב ולא מסתכל על היונים כשהם עפים פיתאום אתה שומע מלמעלה בום בום בם אתה מרים ת'ראש ורואה שגם מגובה של 500 מטר אתה שומעה פיצוצים של סלטות ולא רק מיונה אלא מכול הלהקה שבנית זאת הנאה בישבילי שאין לה לחליף גם אים יונה תעוף יום שלם כול הזמן עדין זה לא עומד באותה קנה מידה של ההנאה עליה אני מדבר וכול זאת אני מדבר עלי אישית זה אני
ובקשר ללגדל טיפלרים לך תדע אולי ביום מין הימים זה התאפך אי אפשר לחזות את העתיד

שיהיה לילה בכייף
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

לידיעתכם ,הטיפלרים שוחררו מהקרנטינה,
ראובן אני מקווה שסידרת להם מקום כי תוך זמן קצר הם יכנסו
לסבב של הטלות כבר בעונה זו ,ברוך השם הם במצב מצויין ואני מצפה כבר לראות את תעופתם של הגוזלים שלהם,
אחרי שניבחן את איכותם נפרסם ידיעון בסיסי על תעופתם של הטיפלרים ומי שבאמת ירצה להישתלב בנושא התעופה שלהם מוזמן להיצטרף,כמו כן עליו להיות בקשר איתי ו\או עם ראובן,
בידיעון הזה נסביר את מהות הטיפול ואחזקת היונים לתעופה האופיינית לטיפלרים עם צורת ההזנה המיוחדת וכן גם את נושא האימון והרביה, כאמור המעוניינים יקבלו זאת בכתוב לביתם אחרי שימסרו את כתובתם ומספר הטלפון שלהם,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה