יוני דואר

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
אלעד

יוני דואר

שליחה על ידי אלעד »

זכיתי לקבל מקותי צמד יוני דואר צעירים ולאחר תקופת התאקלמות והכרת הסביבה הקרובה לשובך התחלנו את האימונים.
הזכר, כבר באימון הראשון למרחק קצר של 500 מטר איבד את העצמו או נטרף ע"י חתול.
הנקבה לעומת זאת שוחררה יומיים מאוחר יותר ונחתה במהרה בשובך, הוספתי לה טבעת זיהוי תוך שאני רושם עליה בטוש דק ובלתי מחיק את מס' הנייד שלי ואת שמי שיהיה לכל מקרה ;) .
לאט לאט הוגדל המרחק - קילומטר אחד, שלושה ק"מ, וביום שבת בבוקר חמישה ק"מ בשני סבבים בוקר ואחרי הצהריים.
כשהיום בשעה 6:30 שוחררה היונה במרחק של כ10 ק"מ מהבית ולאחר מס' סיבובים בגובה רב תפסה כיוון מזרחה אל השובך.
מחר מתוכנן ליונה יום מנוחה וביום שלישי יעלה הטווח ל 15 ק"מ.
אני מאמין שאם אצליח לראות הצלחות קטנות זה יעשה תיאבון להצלחות גדולות ואז לבנות שובך נפרד נוסף עבור דוארים.
לקראת סוף שבוע מקווה לצלם תמונה של הכוכבת

אם יש כאן חבר'ה שמאמנים דוארים נשמח לטיפים טובים בנושא.
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: יוני דואר

שליחה על ידי dovev76 »

שלום אלעד.

יונת הדואר היא לדעתי היונה המדהימה ביותר,הן מבחינת מראה והן מבחינת יכולות.
גם אני התחלתי השנה בגידול היונים האלה ומקווה להפריח בקרוב את הגוזלים הראשונים.
אם יש לך מקום אני בהחלט ממליץ על הקמת שובך נוסף ליונים האלה.
בהצלחה.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אלעד שלום, תיצור איתי קשר ואתן לך זכר תחליפי במקום זה שאבד,
קותי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

ערב טוב אלעד

יש לי יונת דואר אחד שהבאתי מראובן ההודי הפעם הראשונה שוחרר מ40 קילומטר בפעם השניה מ70 ובפעם השלישית מ140 קיולמטר שזה מראובן עפולה וכשהגעתי הביתה הוא כבר היה בשובך אני אישית אומר על דוארים זה לא הדם מדבר אלא התזונה והאימונים דרך אגב היום הוא בנוצה אחרונה ההוןרים מראובן ההודי מבלי קו דם של אלוף או כול נוסטלגיה אחרת והנה הגוזל הזה הוכיח מה יש לראובן בשובך הדוארים
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

קותי תודה על נדיבותך, אני אתקשר אליך.
עדכון - הבוקר שוחררה היונה במרחק 17 ק"מ מהשובך בשעה 6:30 בבוקר (אחרי ארוחת בוקר..) חזרה לשובך ב11:00 בבוקר.
לאחר שנסיים אימון מרחקים אני אתחיל לעבוד על מהירויות ואז סביר להניח שהיא תצטרך לעוף לפני שתקבל את ארוחת הבוקר.
מחר יום ד' מתוכנן אימון למרחק 30 ק"מ.
ביום ה' מתוכנן אימון נוסף למרחק זהה 30 ק"מ.
ביום ו' - מנוחה
בשבת אימון למרחק 60 ק"מ.

אשמח להערות והארות ממביני ענין.
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

שלום איציק.

הדם חשוב גם ביוני דואר ממש כמו פרסים וגם כמו אצל יוני הנוי.
אתה מבין טוב בפרסים כי יש לך איתם כבר הרבה ניסיון אבל דואר זה משהו אחר
בדואר חשובה גם המהירות דואר יכולה לחזור ממרחק של 200 ק"מ אחרי 4 שעות או אחרי יומיים הראשונה מובחרת יותר
ממש כמו שפרסי שעושה נקודות אבל שעה אחת שונה באיכותו מפרסי שלא עושה או עושה נקודות אבל עף 7 שעות.
גם ביוני הנוי זה ככה,בהתחלה כשלא מבינים כל היונים נראות באותה האיכות אבל כאשר נכנסים לעומקו של כל גזע ומקבלים איזה הסברון
מקותי או מגדל מתמחה אחר פתאום רואים שאפילו בתוך אותו הגזע מדובר באיכויות שונות בין יונה ליונה.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

איציק אם היונה הזו בתעופה שלישית חזרה מעפולה לפניך . זו יונה מושובחת ברמה גבוהה מאוד מאוד זכית!
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

ראובן
תאמין לי שאני רפי וראובן ההודי בהלם יותר מכולם כי הפעם הראשונה היתה מת"א פעם שניה באר שבע ופעם שלישית מאצלך כך שהכיוונים היו גם שונים מרכז דרום וצפון אולי אים הינו בודקים זמנים זה היה אומר הכול אבל אים אני ישחרר אותו 3 פעמים מאצלך הוא יעשה את זה הכי מהר כי מת"א הוא הגיע ב20 עד 30 דקות ומבאר שבע שיחררנו אותו בחזור מישם והוא הגיע לפננו בוא נגיד שאים דם מדבר אז יש לו דם חזק מאוד
דובב
בפרסים אני עובד על שעות ואין יונה שעוברת את השעתיים שלא נידבקת לנקודות והעלמויות אים יונה נותנת שעתיים מקסימום לרוב זה מישחקי גבהיים היונים שנישאבים להעלמויות היו לי מצבים שנעלמו בשמים גם מעל שעה וחצי
אילן
בקשר למה שרשמתי בהייד פארק תאמין לי זה כמו חץ בלב אתה לא ישן בלילה וחושב מה לעשות ליונים שלו שיהיו בריאים ומיסתבר שהוא ישן כמו תינוק שמעתי שגם היום הוא הלך עים חברים ליקנות להם יונים כשבבוקר הוא הודיע לי שעוד 8 גוזלים מתו לו לך תבין אנשים יאאאלללה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום לכם ידידי,
קראתי בעיון את דיבריכם וכמו בכל נושא ההיתמקצעות מביאה אותנו לרמה הבאה,
אין ספק שחזרה מכיוונים שונים מוכיחים שליונה זו יש כושר מיוחד לחזור כי ה-homeing ability (יכולת החזרה לשובך מבלי לאבד את הדרך)שלה הוא טוב,
בתחרויות יוני דואר כמו אצל סוסי מרוץ הדבר המניע תעשיה עצומה זו היא המהירות בה חזרה היונה לביתה
כלומר כמה ק"מ בשעה עשתה היונה עד שהגיעה לביתה מנקודת השילוח,(על אף שכל שובך ממוקם במרחק שונה מנקודת השילוח)
חשוב מאוד להבין שכל יונה היא בעלת כישורים שונים כמו שרץ למרחקים ארוכים(מרטון למשל) אינו אותו ספורטאי שרץ 100 מטר,
תחרויות היונים במרוצים מחולקים לקטגוריות שונות ולמרחקים שונים, יונה שמגיעה ראשונה מ300 ק"מ שונה לגמרי
מיונה שחוזרת ראשונה מ1200 ק"מ,(כן יש מרחקים שכאלו ואף יותר) כמו המרוץ ל1000 מייל שזה כ-1660 ק"מ, במרוץ זה היונים לפעמים עוברים בין תקופת חורף לקייץ עם סופות בדרך וקשיי מזג אויר ועופות דורסים וכל טוב בטעמים שונים,
לכן קיימת חשיבות בידיעת קווי הדם שבהם אנו למדים על התכונות שעוברות בתורשה ,המושגים הללו ניקראים בלעז ספרינטר (sprinter)למרחקים קצרים,או סטייר(stayer)למרחקים ארוכים,
במדינת ישראל שאין לנו ארץ אחרת, המרחקים מן הסתם קצרים וזה מכורח המציאות,לכן חשוב להבין את משמעויות התכונות שיונה זו או אחרת נושאת בחובה,
ישנם הבדלים גדולים בין יונה ליונה וסכומי הכסף שמושקעים ביוני דואר(ובתעשיה זו) אין להם אח וריע בכל העולם, הכסף מדבר הרבה יותר מאהבת היונים כי מוצעים סכומי כסף גדולים למנצחים במירוץ שלא נדבר על מערך ההימורים שלא פעם מתלווה לכך,יצר התחרות והעניין הכספי מניע מערכת עצומה של מגדלים ומהמרים מכל העולם ומכאן גם נובעת הפופולריות העצומה בנושא זה ,
משום מה הענף בארץ אינו מתרומם על אף שקיים מועדון המקיים מרוצים ובו פרסים כספיים ונערך בצורה מיקצועית
ובכל זאת עדיין לא קיימת המודעות לספורט זה.
מי שכן מעוניין להיצטרף לפעילות ספורטיבית זו ,,,יפנה לאורי רוזנר בעל האתר והמועדון ליוני דואר למירוצים ויברר על תנאי ההישתתפות,
ניתן להיכנס לאתר יוני הדואר דרך מדור קישורים של האתר שלנו, להיתקשר ולשוחח עם אורי רוזנר אשר יסביר לכם בסבלנות מה עליכם לעשות אם תרצו להיתמקצע בנושא,
בהצלחה מקותי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

אתמול צלחה היונה 37 ק"מ באימון בוקר.
היום מתוכנן אימון בצהריים למרחק זהה.
שלח תגובה