סטנדרט ליונים פרסיות

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
צחי

Re: סטנדרט ליונים פרסיות

שליחה על ידי צחי »

אלעד אני יסביר
תסכים איתי שהאיראנים "קצת" יותר ותיקים מאיתנו הישראלים בגידול היונים הפרסיות ונכון להיום גם אצלהם אחרי מאות שנות גידול יש הפרדה בין היונים הפרסיות לתעופה ולאלה שנועדו לנוי
היונים לתעופה לא נבחנות בשום פרמטר פרט לזמן אוויר ולא יעברו אף מבחן של יופי של מגדלים שאוהבים יופי -כפי שאתה מעיד על עצמך
אם תיכנס לפורום הפרסיות יש בהודעות הראשונות קישורים לכל סוגי הפרסיות כולל למה נועדה כל יונה וכיצד שיבחו אותה בדיוק למטרה

דבר נוסף הוא יופי הןא בעיני המתבונן -יש מגדלים שמאוהבים ביונים עם צ'ופים ויש שסולדים מהם ,יש שהם חולי בוקים ויש ראשים אפורים ארוכים
כך שמה שיפה ביותר זה מה שיפה בעינך בלבד
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

צחי את דעתי לגבי צבעים וצורות אתה מכיר. אבל כאן נשאלת שאלה לגבי מאפיני הזן אתה יודע שיש רולרים שהם מאוד דומים לפרסים וגם מתהפכים והם הרבה יותר דומים לפרסי הקלאסי מאשר הטוגי שיותר שיותר דומה לרולר. מה מבדיל אותם?
אופי2ר

שליחה על ידי אופי2ר »

יש כמה מאפיינים שיעזרו לך לזהות יונה פרסית (ראש חלק)אך לצורך זיהוי בלבד!
מאפיינים אלו לא יקבעו בשום אופן את יכולת התעופה של היונה והם קיימים כדי שנוכל להבדיל בין היונה הפרסית לבין זנים אחרים.
גוף בגודל בינוני,ראש עגול וגדול,עיניים גדולת , מבנה הפרצוף בגודל בינוני,
נוצות הכנפיים והזנב ארוכות במיוחד.
בין היונות הפרסיות יש גדולות יותר וקטנות יותר.

היונים הפרסיות מגיעות בשלל צבעים אך גם כאן הצבע לא קובע את יכולת התעופה
של היונה
^מגדל יונים מתחיל^
<מגדל פרסיות וטימלר>
צחי

שליחה על ידי צחי »

ברור שאם תיקח יונה פרסית ותשים אותה ליד טימלר או וינר או טווס אז יהיו לה סממנים אבל מכיוון שבארץ ובעולם מגדלים נוהגים לערבב יונים או מגדלים מספר זנים בשובך משותף יהיו לא מעט תערובות שאולי יראו כמו פרסים ויהיה קשה להצביע מאיפה ואיך הם התגלגלו וכמה באלגן יש להם בדם ולכן דעתי היא דעתי

אגב אופיר אם אתה לא מכיר אז ראובן הוא לא בדיוק האיש שצריך להסביר לו איך נראה פרסי -ראובן הוא המלך הבלתי מעורער עד היום בתעופת פרסים בישראל

בתודה מראש
אגודת -"לא לפרסים בכלובי תצוגה" בשיתוף אגודת-"אני אולי פרסי אבל אוהב כלוב לארג' " ;)
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

אני לא רואה שום בעיה להכניס יונים פרסיות לתערוכות.כל עוד אנחנו מבחינים בין שתי קטגוריות,פרסי תעופה ופרסי נוי, מי שיש לו יונה אחת שתייצג את השניים הרוויח ( למרות שזה נדיר מאוד).
שתי הקטגוריות שונות אחת מהשנייה והאחת לא צריכה לבוא על חשבון השנייה,כבר היום אפשר לראות ששתי המגמות מתקימות ישנם פרסים לתעופה וישנם פרסים לנוי (כל הזנים עם הצבעים והשמות המיוחדים).כל תחרות בפני עצמה נוי בכלוב לפני שופט ותעופה בשמים הפתוחים 8-)
אני אישית אוהב לראות את היונים שלי חופשיות בשמיים הגוף הפשוט אך השרירי של כל זני התעופה קוסם לי מאוד אבל אם הייתי רוצה יוני נוי אולי לא הייתי בוחר דווקא בפרסים......
מלבד זאת לתחרות אותו גזע ( או נכון יותר שני תתי גזע) כבר יש תקדימים בעולם לזנים רבים של כלבי עבודה יש גרסאות לתערוכה ( שנופלות מהן בחכמה ובביצועים בשטח אך מהודרות מהן במראה ואצילות- הרועה הגרמני למשל).
אני מבין את החשש של צחי ואחרים מפני השתלטות של הנוי על התעופה ( הדורשת הרבה יותר משאבי טיפוח לדעתי).אבל אין מה לעשות זו דרכו של עולם יש מי שאוהב את היונים שלו בכלוב ויש מי שבשמיים.צריך לדאוג לשני הענפים עם אולי העדפה קלה וחיזוק ליוני התעופה (זהו ענף שמקרטע בינתייםואולי בשל כך שהלוגיסטיקה בו מסובכת יותר).
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
אופי2ר

שליחה על ידי אופי2ר »

כניראה שלא הסברתי את עצמי נכון, אני באופן אישי חובב של תעופה ואין לי רצון ליראות את יונות התעופה בתוך כלוב בתערוכה(רק בכלוב תעופה)
רק חשבתי שליונה הפרסית כמו לכל יונה יש כמה מאפיינים מזהים,שמוכיח שהוא אכן יונה פרסית, ועם נירצה יום אחד שענף התעופה בארצנו יפרח
בצורה מיקצועית ניהיה מוכרחים לתת תשובה לשאלה, איך ניראית יונה פרסית?, וכל זה כדי למנוע בעיות וויכוחים ביום התחרות.

נ"ב
בחיים אני לא יחשוב שאני מלמד אותך צחי או את ראובן, אני רק יכול לילמוד ממכם.
וגם אני בעד שיונה תעופה תוצג רק במקום שלה, בשמיים
^מגדל יונים מתחיל^
<מגדל פרסיות וטימלר>
שלח תגובה