The french Mondain הפרנץ'מונדיין

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

The french Mondain הפרנץ'מונדיין

שליחה על ידי קותי »

שלום חברים
ניתבקשתי לכתוב מאמר בתחום היונים הכבדות יותר על הפרנץ'מונדיין,אעשה זאת בקרוב
אך עד אז אני מבקש אם יש חברים שרוצים לשאול על הגזע אנא עשו זאת בהקדם כך אוכל למקד את הכתבה לנושאים הרלבנטיים המעניינים אתכם במיוחד,בנתיים שבת שלום לכולכם,
קותי
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אופי2ר

Re: The french Mondain הפרנץ'מונדיין

שליחה על ידי אופי2ר »

קותי שבת שלום.
ראיתי פה באתר(בקישורים) סירטון של המונדיין, וזאת יונה חמודה מאוד, רציתי לישאול עם, אפשר לגדל זוג כזה בשובך עם יונים רגילות(טימלר ופרסים) ?
אם כן, איזה תאי הטלה אפשר לשים להם? אני משתמש בפחים של תבלינים ליונים שלי. אבל זה לא ניראב לי מספיק למונדיין
^מגדל יונים מתחיל^
<מגדל פרסיות וטימלר>
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

בעבר היו לי 2 זוגות לבנים מנוקדים בשחור, הבעייה עיקרית הייתה אצלהם עם הדגירה. היו מטילים ונוטשים או שוברים את הביצים.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום אלעד,
על אף שידוע שקיימת שבירת ביצים אצל גזעים כבדים,נובע הדבר ממספר סיבות כמו:
קליפה רכה וחלשה אשר נישברת בקלות ובעיקר כאשר מתגלה מחסור בסידן ,צדפים גרוסים או סידנית עוזרים לחיזוק קליפת הביצה,
טריטוריאליות ומלחמות בין זכרים על שליטה בקן גם כן גורמת למלחמות בין היונים אשר שוברים ביצים אחד לשני כל פעם,
חשוב במיוחד לאפשר מקום רחב ולמנוע צפיפות ,
עזיבת ביצים שאינן שבורות נובעת מחוסר פוריות או מצב לא נורמאלי שאולי אינה ידועה לך אך היא וודאית וברורה ליונה ,היונה עשוייה להבחין במצב בו הביצה אינה טובה או מקולקלת בגלל מחלה או שהביצה אינה פוריה או איזה שהוא גורם חיצוני שאינו מאפשר לה לדגור כראוי ועוד סיבות שאינן ידועות,
יש ובקרב מגדלים של יונים כבדות נוהגים להחליף ביצים ולתת להם לבקוע ואחרי מספר ימים להחזיר את הגוזלים המקוריים להוריהם המקוריים לדוגמא להחליף את ביצי הפרנץ' עם יונים בוזיות שאינן כבדות ולא ישברו בדרך כלל את הקליפה הרכה (אם זו הבעיה) לאחר הבקיעה אצל הבוזים המאמצים והפרנצ'ים המאמצים את ביצי הבוזים ניתן להחליף חזרה את הגוזלים,
לגבי הצבע שתיארת הרי שבארצינו עוד לא היו פרנצ'ים גזעיים בצבע שתיארת ,במגזר הערבי נהוג היה לגדל יונים בצבעים אלו ולזווג אותם עם פרנץ' מונדיין,כינו אותם בשם "אמריקי" אלו במקור יונים מגזע סוויס מונדיין , אשר במקור נוצרו בשוויצריה אך גודלו בארה"ב כיונה פופולרית ושם היו להם את הצבעים שאתה מתאר (שחור עם ניקוד לבן)אם כי כיום החלו המטפחים גם בצרפת לגדל צבעים מעורבים כמו אלו שתיארת אצל הפרנץ' מונדיין הגזעי.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה