הקמת מועדון למגדלי יונים מזרחיות

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

הקמת מועדון למגדלי יונים מזרחיות

שליחה על ידי קותי »

לכל מי שמגדל יונים מזרחיות,
אחרי מחשבה רבה חשבנו שטוב יעשה אם יקומו מספר חברים ויתנו את דעתם על קידום הנושא אשר זמן כה רב אינו מתקדם בדרך הראוייה .
ישנם להערכתי עשרות רבים המחזיקים ביונים מזרחיות ואינם מתקדמים כלל .
קחו דוגמא מהפעילות של מגדלי הטימלרים לאיזו רמה הגיעו המגדלים,
עד לפני פחות משנתיים אנשים גידלו סלט של יונים ברמה ובאיכות לא אחידה אחרי מספר מפגשים וכמה תערוכות הפעילות בקרב המגדלים יצרה עניין מחודש בגזע האיכות של היונים עלתה פלאים .יונים איכותיות נימצאות כיום בדרישה עצומה ומחיריהם הגיעו עד 2000 שקל ליונה לאלו המחפשים איכות גבוהה,
למגדלים יש עניין רב יותר ומוטיבציה לגדל את היונה הכי טובה ואינם מסתפקים ברביית היונים סתם אלא מחפשים דרך איך לשפר ולהעלות את רמת הטיפוח ליונים שבשובך בביתם.
אני פונה ומבקש כל מי שיש לו עניין ויונים מזרחיות או מי שרוצה לגדל אותם בעתיד להיצטרף ולהודיע לאילן ולי ואנו נקיים מפגש יסוד עם הדגמת הגזעים השונים כדי לפתוח את העיניים לאנשים המתעניינים בגזעי היונים המזרחיות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שי0077

Re: הקמת מועדון למגדלי יונים מזרחיות

שליחה על ידי שי0077 »

קותי שבוע טוב!
לצערי כאשר אני נכנס לפורומים, אני רואה שבפורום של היונים המזרחיות, כמעט ואין חידושים, או הודעות חדשות.
אני מאמין כפי שכתבת שיש בארץ הרבה מגדלים של יונים מזרחיות. אך לצערי רוב המגדלים אשר נכנסים לאתר, אינם נוהגים לכתוב,להציג או להראות את אשר הם מגדלים.
בתור מגדל מתחיל של יונים מזרחיות, הידע שלי מאוד דל. רוב היונים המזרחיות,הן פחות מושכות מבחינת הצבעים ואנשים אינם יודעים עליהם רבות.
כאשר התחלתי להיכנס לגידול היונים, התייעצתי עם אילן שאותו אני מכיר הרבה שנים,עוד מתקופתנו כמגדלי תוכים מדברים.
בתחילה עשיתי בלאגן אחד גדול, והכנסתי לשובך כל מיני סוגי יונים על מנת שאהנה משלל צבעים. אילן ישב איתי והסביר לי על היונים מכל הבחינות, הוא דחף אותי לכיוון גידול היונים המזרחיות, דבר שאני נהנה ממנו עד מאוד,למרות שחיפשתי יונים בשלל צבעים, ןלצערי שלל הצבעים נמצאים לרוב לא ביונים המזרחיות, אלא בשאר סוגי היונים אלא אם אני טועה ואשמח ללמוד ולשמוע על כך.
אם תרשה לי להציע לך,אז אני חושב שעל מנת לקדם את גידול היונים המזרחיות,אם תוכל לפרט עליהם יותר, להראות תמונות, זנים וצבעים שונים.
איך וכיצד אפשר ליצור צבעים יותר יפים,ולטפח את הזן כמה שיותר טוב.
אני חושב שכאשר אנשים יראו וילמדו יותר ויותר על היונים המזרחיות,כך הם ימשכו יותר לגזע המזרחי,ויואהבו אותו יותר. כך אנשים יציגו את אשר הם מגדלים, וריבוי השאלות וההתעניינות בגזעים המזרחיים השונים ילך ויגבר.
כאשר אני גולש בפורום הטימלר,והיונים הפרסיות, אני דיי מקנא בהם. אני רואה את ההנאה של המגדלים,את התמונות אשר הם מציגים,את עירבוב הצבעים אשר הם יוצרים בגזעים השונים. כל אחד מציג בגאווה את גידולייו,ואת ההנאה מכך.
לצערי אינני יכול לגדל יוני תעופה, כי אינני מוכן שזה יציק לשכניי.
לכן אני חושב שהידע שלך ושל המגדלים הותיקים , יכול לקדם מאוד את גידול הגזע המזרחי,ולהופכו למאוד פופולארי בקרב מגדלי היונים.
הבנתי שצבעים יפים אני יכול למצוא בעיקר בסוויפט המיצרי, לכן בעוד שבועיים אני אמור לנסוע ליואב על מנת לראות ולקנות את הסוויפט המיצרי.מקווה שיש להם צבעים שונים מעניינים ומרהיבים.
כמו-כן אשמח אם תציג תמונות של יונים מזרחיות בעלי צבעים יפים שיוכלו למשוך את העין למי שמביט בהן,ולהנות מהם.
שיהיה לך ולכל הגולשים שבוע טוב ומבורך.
שי.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שי שבוע טוב,
אכן אתה רק היתחלת לגדל וכניראה רק זן אחד או אחדים משלל היונים המזרחיות,
אם תחזור לדף הבית ותילחץ על מדור מגדלים , תיפתח בקותי אהרון ,תיתבונן רגע ביונים הנימצאות שם ותראה שרבות מהן הן יונים מזרחיות על שלל צבעיהם ושים לב לחלוקת צבעיהן , יש לי כיום ביירותים מכל הצבעים .שיקלים לבנוניים בצהוב אדום כחול ושחור עם חלוקת צבע מאוד מעניינת יש לי אורפלים בצבעים שונים כמו אדום שחור צהוב וכחול כשרב הגוף לבן, בכנפיים ובלחיים יש כיתמי צבע אופייניים ,יש לי מאוורדים בצבע וחלוקה יחודיים עם פסים חומים בכנף ראש בדרך כלל עם כתמים לבנים,יש לי מישמישים כסופים וענבים עם פרח בחזית הראש מעל המקור בצבע אדמדם ובצבע צהוב,
יש לי אורומפאלים כל גופם שחור ורק כנפיהן אדומות וגם ארג'ניים שחור בגוף עם פסים אדומים בכנף, כמובן שיש גם בוזים ב4 צבעים ובאיכות מעולה ,בוודאי פיספסתי זן או שניים אך כתבתי זאת רק בכדי להמחיש מעט מהקיים וכמובן שכחתי את המפתל (או המסולסלת המיזרחית)וזו רק חלק מהרשימה של ה הגזעים שבקבוצה זו, אנא גלוש באתר ותימצא דברים מעניינים על אף שלא סיימנו לעדכן בכל ,
אם יש לך עוד שאלות אל תהסס לשאול ,אל תקנא במועדונים אחרים פשוט יש לעשות במקום לבכות, אפילו לצרות אין לנו זמן כי יונים זה איכות חיים שמעסיקה אותנו בהנאה ויצירה, שיהיה לך שבוע ניפלא.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איהב

שליחה על ידי איהב »

שלום לכולם וברוך הבא קותי
אני מעוניין להשתתף ולהיות חבר במועדון מגדלי המזרחיות , כאמור יש לי רק ביירותים שחורים וזוג לבנים אחד , זה יהיה מעניין ומאתגר כאחד.
איהב
שי0077

שליחה על ידי שי0077 »

היי קותי....

נכנסתי כפי שכתבת לי לפינת המגדל, ונהנתי לראות את היונים.
אולם לצערי אינני מכיר את הסוג, ואינני יודע את שמם.
אני אישית מגדל כרגע 5 זוגות בלבד של הגזע המזרחי כגון: עורפלי, ברמלי, ביירותי, מפאתל, ובוזי.
חלק מהיונים הללו הצלחתי לזהות, אך שוב לצערי אינני מכיר את הסוגים.
האם יש מצב לצרפם לסוגי היונים שבאתר? לשים תמונות שלהם ולרשום את סוגם?
שי.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

לשי ואיהב שלום,
בקרוב אילן ואנוכי נודיע לכם על המפגש הראשון של מגדלי היונים המזרחיות,
נודה לכם באם תיפנו לחברים נוספים שלכם אשר מגדלים יונים אלו כדי לשלבם בעשייה ובטיפוח שעתידי לשיפור איכות היונים שברשותינו,
אין כמעט גבול לעניין שנושא הטיפוח יכול לתת כהנאה מלאה של תחביב זה , נושא היונים המזרחיות הינו עולם מלא ומרתק אשר נימצא רק בראשית דרכו,
אחרי מפגש ההכירות של המגדלים נתווה מטרות ונכיר את שלל גזעי היונים המזרחיות נלמד את המאפיינים של כל משפחה ומשפחה מגזעים אלו
אחרי ההבנה הראשונית נעבור למיון והערכת היונים לגידול ונילמד כיצד ניתן לשפר אצלן את התכונות השונות נישמע מה לכל מגדל יש לתת מניסיונו האישי ,
נעבור לתצוגת הגזעים השונים ורק לכשנבשיל נעשה תערוכה ספציפית לגזעים אלו בלבד,
אתם תראו בעצמיכם אחרי המפגש הראשון איזה עולם מורכב ומעניין יש בידינו וכך יתווסף ידע ועניין לכל אחד ואחד מאיתנו,כמו שציינתי בתחילה אבקשכם להתחיל לאתר חברים פוטנציאליים שיש להם עניין בטיפוח היונים המזרחיות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה