תיקון)שני שאלות:בנושא תעופה.

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
אופיר123

תיקון)שני שאלות:בנושא תעופה.

שליחה על ידי אופיר123 »

_________________________________________________________________________________
שלום לכולם.
מה אני עושה אם שיחררתי יונה והיא לא חוזרת, אין לי מלכודת! להשאיר את השובך פתוח או סגור?? קחו בחשבון שיכול לעלות חתול.
ועוד שאלה קטנה... להעיף זכרים ונקבות ביחד?
תודה מראש!

_________________________________________________________________________________
שוב שלום.
היונה חזרה בסוף, מזל שראיתי אותה כי סגרתי את השובך היא בתח הייתה רואה שסגור ובורחת. אני חייב ליבנות לוקד!!!
אלעד

Re: תיקון)שני שאלות:בנושא תעופה.

שליחה על ידי אלעד »

היי אופיר,
להשאיר פתוח בהחלט לא כדאי שהרי הפתגם ידוע לכולם "עדיף ציפור אחת ביד ...."
שתי אפשרויות שניסיתי ולפעמים הצליחו ולפעמים לא:
1. לשחרר ביום את שאר היונים ואז סביר להניח שהיונה הבורחת תזהה אותם ותצטרף חזרה.
2. לנסות למצוא את המקום בו היונה ישנה בלילה ואז בשקט לגשת אליה ולתפוס אותה.

בחודש האחרון אני מקפיד שהיונים ישוחררו על בסיס יומיומי לפחות לשעתיים - לפני כן היו יוצאות רק פעם פעמיים בשבוע ואז היו יותר אבידות ואיבודי כיוון.

ואין מה לעשות -יוני תעופה לעיתים נעלמות מצד שני כמו שקרה אצלי בשבוע שעבר הצטרפה יונה חדשה (יונת רחוב) שמתעקשת להצטרף למשפחתנו , בהתחלה חשבתי שהיא הגיע בעקבות חיזור אך מסתבר שהגורם היחיד שהביא אותה הוא מזון/מים ומחסה ובכל פעם שאנחנו מגרשים אותה מהשובך היא מתעקשת לחזור עם הלהקה.

בנוגע לתעופת זכרים ונקבות הנושא מעניין וגם אני אשמח לשמוע את דעת המנוסים יותר, אני בכל אופן משיג תעופה יפה בקיט קבוע של שלוש נקבות וזכר אחד, לפעמים רק הזכר עולה עם נקבה אחת (לא בת הזוג שלו) הזמנים הם סביב 15-45 דקות פחות או יותר אבל הגבהים אליהם הם מטפסים מרשימים בהחלט.
איציק 2800

Re: תיקון)שני שאלות:בנושא תעופה.

שליחה על ידי איציק 2800 »

בקשר לשאלתכם אצלי אני מעיף בניפרד כי אני לא רוצה זוגות בתעופה וכשהנקבה תרד הזכר ירד גם
וגם התעופות של הנקבות לרוב הן ביחד ברדיוס קרוב ולעומתם הזכרים עפים כול אחד לבד ואין לשאר השפעה עליהם לכיוון הירידה
שלח תגובה