שלום לכןלם חדש כאן

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
kobi

שלום לכןלם חדש כאן

שליחה על ידי kobi »

שאלות שמטרידות אותי . 1 האם הפרסי צריך להיות באורך מסויים ? זה בסדר אם הוא בגודל של תימלר?

2 האים הצו'פ במידה ויש חייב להיות שפיץ ? או שיש אפשרות שיהיה קצת רחב ...תודה מראש לעונים
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: שלום לכןלם חדש כאן

שליחה על ידי קותי »

שלום לך קובי ברוך הבא לאתר ואני מקווה שתדע לעשות בו שימוש שיתאים לצרכיך,

באשר לשאלותיך,

ביונה הפרסית קיימים מספר ווריאנטים (מישתנים), בנוגע למידות ובנוגע לציצית מאחור,

באיראן של היום ישנם אלפי מגדלים במחוזות השונים של פרס (איראן)לגבי איפיוניה של היונה הפרסית, מתוך מיליוני היונים שם

הגיעה כמות ניכבדה של יונים לארץ אשר היוו את הבסיס לגידול היונה הפרסית כאן,

ככמות המגדלים כך כמות הדיעות והכל לגיטימי ופתוח לדיון, הדבר החשוב ביותר הוא שאתה כמגדל תהנה מהיונים שברשותיך ,

כדי להפיק יותר מגזע זה כדאי וחשוב לגדל אצל מגדלים רבים ככל שתוכל ומכל אחד מהם תוכל ללמוד משיהו,

היו מספר נסיונות למסד יותר את הגזע על ידי כתיבת תקן שיתן למגדלים גבולות והכוונה כיצד יש לגדל ומה הכי חשוב בבואנו לטפח י

ונה מופלאה זו, אין ספק שרב המגדלים מתייחסים בעיקר לתעופתה של היונה הפרסית, עלייתה בעמודים כאשר היא נוסקת

למרומים התפזרותה ברחבי השמיים וגילגוליה באויר בצורת סלטה לאחור. מסתבר שתכונות אלו קיימות אצל יונים קצרות יותר

ארוכות יותר עם או בלי ציצית או כתר רחב יותר, ישבנו מספר חברים ועשינו מדידות כאשר ניסינו להגדיר את היונה הפרסית

ולהגדיר את מאפייני הגזע השונים, קיים כמובן ויכוח לא פשוט בין המגדלים באשר לצורתה של היונה ,מבנה הראש שלה,

אורך המקור צבע העיניים וצבעי הנוצות וצורת חלוקתם על גוף היונה, כל אחד מושך לכיוון שלו ורוצה שהיונים אשר ברשותו יהיו אלו

שעל פיהן יקבע המבנה האופייני של הגזע,

באותם ימים בהם החילונו לאסוף ניתונים בחנו את היונים בהרבה פרמטרים המאפיינים את המבנה והתכונות שהיזכרתי קודם לכן,

שונה הדבר בבואנו לשפוט את היונה בתערוכת היופי כאשר השופט רואה בעיני רוחו את האידיאל של מבנה היונה הפרסית ומשווה

אותה ליונה המוצגת בכלוב התצוגה, אין זאת אומרת שהוא צודק ויש לו בלעדיות על קביעת נכונות היונה כל עוד לא ניקבע תקן ברור

אך על כך אנו מסתמכים בינתיים, יש להבין שבשופטימו את היונה ישנם דברים שהם מעל לספק כמו שגיאות גנטיות כמו למשל עצם

בית החזה עקומה, או עמידה בה היונה רוכנת לפנים ויציבתה אינה מאוזנת ובכך היונה אינה מביעה את גאוותה, עיניים בצבעים

שונים ,אישונים רחבים ופתוחים מידי שאינם מתכווצים באור, מקור מוצלב או עקום וכדומה, כאן גם מופיע טעמו האישי של השופט

מול טעמו האישי של המציג, היה לי קל להביע בפניך את העדפותי האישיות אך אין זאת אומרת שאני צודק בלעדי, ולכן בשלב זה כל

אחד נוטה לגדל את אשר מתאים לו ,כשיבוא להציג בתערוכה נימצא הוא בידיו של השופט המביא לידי ביטוי את דעתו וטעמו הוא,

אני מקווה שיבוא יום ומגדלים יתנו דעתם על חשיבות הטיפוח לתכונות מוגדרות מבלי לאבד את תכונות התעופה אשר באים לידי

ביטוי בגזע זה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
kobi

: שלום לכןלם חדש כאן

שליחה על ידי kobi »

תודה רבה קוטי. לא ציפיתי לתשובה מפורטת ומוסברת יותר מתשובתך..

אוסיף עוד פרט למה בכלל שאלתי ...לפעמים אני מבקר חברים שמגדלים יונים .

ןנוצר וויכוח אם יונה מסויימת היא בכלל פרסי המגדל אומר כן. אני אומר לא. והשלישי אומר אולי.

אם היינו יודעים פרמטרים ברורים .לא הייה בנינו וויכוח .......
שלח תגובה