שאלה לקותי

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
איהב

שאלה לקותי

שליחה על ידי איהב »

יש לי כמה יונות שהן לא חלשות , חלקן בוגר וחלקן צעירות , והן כאילו משתינות ואין להן ממש צואה מוצקה , שאלתי כמה מגדלים ואמרו לי שזה יכול להיות מהאוכל , אני אישית קונה מאלי מרינתייה ופעם אחת נתקלתי בזה אבל עבר להן , האם זה סוג של מחלה או שזה נגרם ממשהו אחר ?
תודה , איהב.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: שאלה לקותי

שליחה על ידי קותי »

שלום לך איהב ,
קשה ביותר לתת תשובה מיהמנה לתופעה אשר יכולה להיגרם ממספר סיבות,
כידוע לך כיום רב היונים בארץ נימצאות בתקופת נשירה , דבר אשר מחליש אותן ,ימי החום החזקים גם כן תורמים לא מעט להחלשה זו ,
האם הסיבה היא מחלה או מזון בעייתי קשה לדעת דרך המכתב שלך (מספרים שפעם מישיהו למד רפואה בהיתכתבות ולבסוף מת משגיאת כתיב) ולגופו של עניין שלשול או הפרשה מימית תשמשת לא פעם כמערכת הגנה למערכת העיכול, כשיש גורם מפריע הרי נאספים מיים במעיים נוצר לחץ שתפקידו להוציא החוצה מהמעי את הגורם המפריע ובכך הוא שוטף את הגורם המפריע החוצה ,אלא מה כשהגוף מפסיד הרבה נוזלים אז גם
החום עולה ואז זה משפיע על החלשת המערכת החיסונית וחיידקים אלימים השוהים בגוף מתרבים בקלות משחררים רעלנים וגורמי מחלה אחרים ובכך מחלישים את היונה ,לכן חשוב ביותר לדאוג לשפע של מיים נקיים לשתיה זמינה כל הזמן,
נהוג להוסיף מי אורז אשר מצמיגים את ההפרשה ומעטים את איבוד הנוזלים,
בעבר הרחוק השתמשנו בחומר שניקרא ניאופקט אשר מכיל ניאומיצין (אנטיביוטיקה )קאולין ופקטין שילוב של שלושת החומרים הללו בעצם שימש שלוש פעולות חשובות והן השמדה של חלק מפלורת החיידקים במערכת העיכול הדבר השני עזר לדיפון המעי והשלישי להצמגת חומר ההפרשה,
אין לי מושג היכן ניתן להשיג זאת כיום אך יש חומרים דומים בשוק ויתכן שתיפתור גם את הבעיה עם מי אורז,
בכל מיקרה אני מאחל לך הצלחה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איהב

שליחה על ידי איהב »

תודה לך קותי על התשובה העניינית , מאיפה משיגים את מי האורז בבקשה ?
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

שליחה על ידי אילן »

איהב שלום
את מי האורז אתה מכין לבד
אתה מבשל אורז לבן במים ללא מלח מסנן את האורז ונותן ליונים לשתות את המים
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
בנימין

שליחה על ידי בנימין »

תן ליונים שלך מי האורז וזה יעזור להם 3 ימים בהצלחה
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

היי קותי וכולם.

בנוגע למה שאמרת קותי, שישלול הוא לא ממש דרך של הגוף לנסות ולהפתר ממחוללי מחלה ( בניגוד להקאה למשל)
שילשול נוצר כאשר חיידקים תוקפים את תאי האפיתל של המעי,תאים אלה מדפנים את המעי ותפקידם לספוג את מקסימום המים מהצואה לפני שזו מופרשת מהגוף ובכך לאפשר מאזן מים תקין ( במיוחד אצל עופות אצלם הכליות הן לא גורם חזק מאוד בויסות נוזלים).כאשר חיידקים מזיקים תוקפים
את האפיתל התאים מפסיקים לפעול בצורה תקינה אין ספיגה חוזרת של מים ונוצר שילשול. מהנסיון שלי כדאי להפסיק מתן מזון ( המעיים ממילא לא מתפקדות) כדי לתת למעיים לנוח ולהשקות את היונים במים שעברו הרתחהולדאוג למים רתוחים ונקיים בזמינות תמידית,כאשר רואים סימני צואה נורמלית( בדר כלל אחרי יומיים) אפשר להתחיל להאכיל שוב בזהירות,במידה ומדובר במקרה קשה או מגיפה כדאי לשלב גם אנטיביוטיקה, אבל רק כמוצא אחרון.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום דובב,
בהמשך לדברים שכתבת שילשול הוא אוסף נוזלים שהיצטברו במעיים ואינם יכולים לצאת בדרך הספיגה הרגילה ,אך אינו תמיד ניגרם כתוצאה מחיידקים פתוגניים אלא גם משינוי וגירוי שנובע ממזון או חומר אחר
שהגוף מנסה להיפתר ממנו ועצם סגירת המעברים ע"י החיידקים בדופן המעי נוצר אותו הלחץ המתיז את עודפי הנוזלים החוצה בצורת שלשול,גם החומרים המוצקים מהולים בנוזל ולכן המרקם הוא נוזלי,
כשאתה מציע מניעת מזון שהוא דבר נכון לכשעצמו אסור להפסיק את המיים כדי להימנע מהתייבשות והעלאת החום
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איהב

שליחה על ידי איהב »

שבוע טוב לכולם
מיי האורז ממש עזרו ליונים , תודה לכולם ולקותי בפרט.
איהב.
שלח תגובה