פרסי קווקזי?

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
אדם

פרסי קווקזי?

שליחה על ידי אדם »

האם זאת יונה גיזעית
אלעד

Re: פרסי קווקזי?

שליחה על ידי אלעד »

אדם שלום,
הקווקז גובל באיראן ולכן היונים הן בנות אותה משפחה.
גם בין איזור לאיזור בתוך פרס היונים נבדלות זו מזו מבחינה מורפולוגית אולם המאחד את כולן הוא יכולתן להגביה עוף לפרקי זמן ממושכים תוך ביצוע התהפכויות לאחור (סלטות).
ישנם מגדלים שנשבעים שהיונה שברשותם היא האורגינלית ואילו אחרים חושבים אחרת.
אין תקן רשום ליונה הפרסית. אין רישום גזע. ולכן שאלתך פחות יכולה לקבל תשובה עינינית.
בתקופה האחרונה מתעורר הצורך לרשום תקן שכזה שיאחד מספר טיפוסים ליונה הפרסית ויגדיר כיוון טיפוחי ברור.
עד אז כל אחד יכול להחשיב את יונותיו כגזעיות/טובות/הכי טובות יפות יותר או פחות.
יום נפלא. אלעד.
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

אלעד היקר המשפט האחרון היה מיותר אים הייתה מגדל 10 שנים הייתה מבין ולא רושם כול אחד יכול להחשיב את יונותיו כגזע
יונה פרסית שלא עפה 5 שעות ממינימום לא יכולה להכנס לקריטריון של המושג גזע אים תירצו בואו נעיף כול אחד ואחד ומי שהיונים שלו יעברו את ה5 שעות הוא יהיה מוכרז כ מגדל פרסים טהורי גזע
מתי כבר תבינו באיראן לא הצבע הוא גזע אלה התעופה המרהיבה מיכול הבחינות היא הגזע
אלעד היקר לצערי יש בארץ 90% יונים פרסים ליופי ו10% תעופה וגם אני לא בטוח ב10% כי אים נדבר 5 שעות ומעלה אז ישאר בארץ יונים שנוכל לסיפור אותן על יד אחת וזה בדוק לפי מה אני ראיתי בביקורים אצל מגדלים מתוך 300 יונים מעיפים 5 יונים שמגיעים לשעה שעה וחצי לך תראה איך הם מתגאים (״ מה קרה לך הזנבות האלה כול היום עפים ״)זה מה אומרים לך אז אתה אומר תעיף תעיף ניראה?? עכשיו התשובות הנפוצות
1. לא מעיף הנץ לוקח לי אותם ( בקיץ אין נץ והכי מצחיק שהמגדלים אומרים לך בשיא אוגוסט הם עפים כול היום)
2.עכשיו תקופת נשירה ( בחורף בדרך כלל אין נשירה בטח יש בודדים שמחליפים)
3.העיריה עושה לי בעיות ( אים נעיף באמת העיריה לא יכולה לדעת מה שלנו ומה יונה פשוטה בלאדית)
יש עוד מלה כאלה אים תרצה אני יוסיף סיפורים ובלה בלה בלה וחרטות ששמעתי מהמגדלים
ביגלל זה אני מנסה לעזור במה שהתחלנו לגבי תערוכה של יונים
יונים פרסית אמיתיים אין הרבה
יונים ״ פרסים״ לנוי יש בכמויות שאין לתאר זאת דעתי האישית לגבי נושא זה
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

אהלן איציק.
יש באיראן גם יונים פרסיות המגודלות לנוי והן עדיין גזעיות ועדיין יונים פרסיות.
יש הרבה גזעים שבמקור היו יוני תעופה ואחר כך האדם מיקד את הטיפוח בכיוון של נוי ועדיין היונים נשארות גזעיות.
לדוגמא - כלב רועה גרמני במקור פותח כשמו , להיות כלב רועים ולסייע לרועה במלאכתו. אח"כ פותחו שני קווים עיקריים - קו עבודה שמשמר תכונות הראשוניות של הכלב וקו תצוגה המדגיש את צורתו המורפולוגית של הכלב. שניהם נחשבים גזעיים טהורים.

כנ"ל יונה פרסית לתעופה - אם תצא מהידיים של מגדל מיקצוען שמשקיע אימונים ,בתזונה וכו' כשהיא נותנת 5 שעות ותעבור לידיים של מגדל שיפטם אותה בתירס ויסגור אותה בכלוב קטן היא כבר לא תתן 5 שעות... עדיין היא יונה גיזעית.

יונים לתעופה זה דבר אחד, יונים לנוי זה דבר שונה.
כל אחד יגדל מה שעושה לו טוב על הלב.
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

יופי אלעד הגענו עד כה לנקודת ההתחלה בילבד שהיא
איפה ראית בחיים שלך יונה שנתנה 5 שעות ועשית מימנה נוי ????
( בנינו לא ראיתה אז די חלס עים המילה איראנים אורגנלים או טהורי גזע )
רק שתבין אלעד היקר אותכם המגדלים החדשים קל לחרטט
תעיף מה שיש לך בשובך תראה שעות תירשום אותם ואז תעשה מהם גוזלים ליופי או טופי
אז אולי תבין שהמגדל יד שלישית ( ליפני 20 שנה)וויתר על מה שהיום רץ אצלכם בשובכים כי אז הן היו עפות שעה שעתים והיום אתה יכול ליהיות אנילא בטוח אבל כבר יד 15 שהיונים כבר עבדו על צבען כול כך שאותו רועה גרמני כבר לא מסייע לרועה במלאכתו אלה להפך הוא לוקח אותו לדרך הרסנית שכבר לא מלאכותית לאף אחד אבל הכלבן האחרון שקיבל אותו חושב למה הוא כבר לא יכול להוליך נכון ??? ואז איפה שהוא הוא מבין שמרוב שהרגלים כבר לא אותן אורך והזנב כבר לא מגיע לריצפה והאוזניים כבר לא ארוכות ועומדות כמו פעם אאאאאאאבל הוא רועה גרמני הסבא של סבא של סבא שלו היה טהור גזע ובוא נגיד ככה היום יש כלב שניקרה מלינואה למה הוא לא רועה גרמני?? או זאב בלגי או סמויד

תיתעורר אלעד איפה שנולד שם יהיה שמו היום יש לרוב המגדלים יונים שכבר לא דור 20 אפילו של איראנים והיופי כבר שולט מיזמן אז מי לא עף כמו שאמרנו לא איראני נקודה וזאת כבר לא רק דעתי האישית אלה של כולם
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

ניראה לי שיש לנו נטיה לבלבל את היוצרות,

איציק שמעון היה זה שהוכיח שגם טוג עם צבעים יכול לעוף,כלומר היופי והעניין המודרני אינו חייב לפגוע בתעופתה של היונה הפרסית,מכיוון שהיונים היפות בדרך כלל יקרות המציאות ויקרות להשגה הרי שמגדלים נימנעים מלסכן אותה בתעופה כי בכל יונה פרסית קיים סיכו סביר שתעלם,

דווקא הטובים ביותר אלו שיש להם יכולות להגיע לגבהים ולעוף שעות רבות נחשפים ליותר זמן לעופות דורסים הזמן הרב בו הם שוהות באויר חושף אותם לשינויים בעננות וכשזו קוראת הרי שאין ליונה הפרסית בעייה לאבד את דרכה ולנחות במקום אחר,הסלטות בשמיים מאיטות את תעופתה וחושף אותה לסכנות כאשר עוף דורס מנסה להשיגה,

הנושא אכן מורכב וכדי שיונה יפה תיפסל יש לבדוק אותה בתנאים שווים כלומר לאפשר לה להיתאמן מגיל צעיר להזין אותה לתעופה ואין לי ספק שיש לה סיכוי לעוף כמו לכל יונה "מכוערת". דרך אגב אין דבר כזה יונה מכוערת .היה זה לצורך המליצה בלבד.
אלעד תקן כלב הרועים הגרמני קובע שהכלב הוא קודם כל גזע עבודה ,בגרמניה ובדרום אפריקה לא יקבל ציון בתצוגה אם לא עבר מבחן אופי סיבולת ותואר בעבודה כמו כלב הגנה או תואר עבודה אחר ,במבחן הוא עובר תרגילי משמעת , תרגילי זריזות גישוש הגנה על בעליו והתקפה,מעבר לכך עליו לעבור צילום אגן היכיים ותצלום מרפק כדי להוכיח שאינו נושא מחלות תורשתיות,התקן שלו לתצוגה מוגדר מאוד החל בגובה וכלה בצורת מבניהו ותנועתו ,לא מספיק שיהיה כלב עבודה טוב אם אין לו צורה של רועה גרמני,אגב קיימת רמת מבחנים נוספת של עבודת מרעה עם עדר כבשים גדול וגם זו קטגוריה שמטרתה לשמר את תכונות הגזע,אני מספר לך כל זאת כי גידלתי כלבים אלו מילדות ושפטתי אותם בארץ ובחול החל משנת 1972 כך שאני במקרה די בקי בנושא, קווי העבודה נוצרו עקב הצורך הגובר בכלבי שרות מהגזע ששנים רבות היה הפופולרי בעולם,כלב בארצות הברית שיחק בסידרת סרטים בהוליבוד בשם רין טין טין סרטו המפורסם "אמיץ הלב פירסם את הגזע ונתן לו דחיפה עצומה של פופולאריות,הוא אולף בצורה יוצאת מהכלל וביצע כל דבר שמאמנו ביקש ממנו, מייד כולם רצו שיהיה להם רין טין טן שכזה , אך מעטים היו כמוהו

הביקוש העצום והאכזבה שהכלב אינו כזה באופן אוטומטי איכזבו רבים שלא השכילו להבין שכדי להגיע לתוצאות הרי שחייבים לאמנו להשקיע זמן וללמוד זאת

ורק אז יש סיכוי להגיע להישגים,

אגב רין טין טין כיום שונה במהות מאוד מהאידאל שהגזע נישפט בו ,לא אכנס לכל התיאור המקצועי ויש להבין שכל טיפוח נובע מהכוונה של בעלי מיקצוע ומוגדר בתקן

ולאופנה יש חלק גדול בכך,העובדה שהכלב או היונה עובדים מצויין לא תמיד עושה אותם טהורי גזע אלא מגדיר שהיונה עפה היטב לעומת זאת תעופה יחד עם מבנה

נכון מאפשרים הבנת ההגדרה בפועל,,,בבואנו להגדיר בעל חיים גזעי כלשהו יונה או כלב ,הרי ההגדרה קובעת שזהו בעל חיים בעל תכונות מוגדרות(עבודה או תעופה ,מבנה צורה וצבע) שאתן ההורה יכול להעביר בתורשה לצאצאיו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אדם

שליחה על ידי אדם »

האמת סיבכתם אותי. אני זוכר שהעפתי יונים פרסיות כל מה שעניין אותי היה כמות הסלטות שהיונה עושה בכל סיבוב בלי שום קשר לחלוקת הצבעים .מספיק לי שיעופו שעה וחצי העיקר זה כמות הסלטות .בשביל תעופה היה לנו יוני דואר שעפו בלי הפסקה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

תמודי ,,,שאלת אז קיבלת התייחסות,

כדאי גם שתלמד מזה ולא תראה זאת כסיבוך,, ההסברים של כולם הם למענך ,ותמשיך להנות מכל מה שאתה עושה עם יונים

כי בעצם זה מה שחשוב,

שבת שלום
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אדם

שליחה על ידי אדם »

ההתיחסות היחידה שקיבלתי היתה הראשונה של אלעד שהייתה מספקת שאר ההתיחסויות היו לתגובה של אלעד ולא לשאלה שלי בקשר לפרסי קווקזי. בנהם התגובה שלך חמודי .
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

זו דרכו של דיון באתר,

אשר מתפתח כשיחה הקשורה לנושא וכל מי שרוצה יכול לקחת מה שמתאים לו ולהתעלם מהשאר,

ואכן זו גם זכותך, הכי חשוב שלפחות קיבלת מה שרצית מאלעד וזה מספק ,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה