פעילות של מגדלי היונים הפרסיות

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

פעילות של מגדלי היונים הפרסיות

שליחה על ידי קותי »

שלום למגדלים,
לאחר שיחה טלפונית עם שרון מאנגליה סוכם ביננו שהאתר היונים הפרסיות ישאר על כנו ושהחומר שרוכז שם זמן רב לא ילך לאיבוד,
על אף העובדה ששרון מאוד עסוק בבניית פרנסתו והקמת עסק חדש ,החלטנו לשתף פעולה בתחום היונים הפרסיות ,
הנושא הוא כה רחב ומלא, שכמה שיותר יעסקו בו לא נצליח להכיל את הכל ויש מקום לעוד אתרים שיקדמו את הנושא,
אילן ואני החלטנו להרים את הכפפה ולהירתם לשיתוף פעולה יחד, כדי לקדם כל דבר חיובי בנושאי היונים השונות והיונים הפרסיות בפרט,
שרון סיפר לי שבכוונתו להביא את ידידו "חמיד " מאנגליה לביקור בארץ,,אנו נעזור לו כאן לכבד אדם שעזר ועוזר למגדלים אחרים
בנושא היונים הפרסיות ויש לו ידע עצום בגידול ובתעופה, אדם כזה יגיע ארצה לביקור ואנו ניתן לו את כל הכבוד הראוי
נעזור לארח אותו וניקח אותו למגדלים הראויים לכך ושהם רציניים מספיק, כמו כן נערוך איתו מפגש חברתי שבו הוא יתן הרצאות
יענה על שאלות ובהן נצא כולנו נישכרים,
לאור ניסיון העבר שבו חברים נותרו אדישים לנסיונות הפעילות שלנו ,של צחי ושרון ושל אילן ושלי להעיר את האנשים מתרדימה של חוסר עניין וחלקם ישבו על הגדר וחיכו שאחרים יעשו עבורם את כל העבודה ,,,החלטנו לא לפנות אליהם יותר,,,לעומת זאת מי שירצה להישתלב בפעילות יבורך אך זה לא יהיה מובן מאליו,,,יש לנו כבר מספר חברים שמהווה גרעין ראשוני לשיתוף פעולה,,חברים אלו הם היסוד והתשתית לבניית הפעילות ,,אנו נפרסם זאת בשני האתרים :באתר היונים הפרסיות ובאתר יונים בישראל כך שכל מי שמשוטט וגולש באתרים אלו יוכל ללמוד על מעשינו,
בימים אלו החל איציק מאשדוד להכין חומר מעשי על אימון יונים פרסיות לתעופה, החל מהרגע שהגוזל עצמאי ועד הרגע בו יעבור לרבייה ויעוף כבוגר,
לאלו שיהיו מעוניינים בטיפוח היונה הפרסית לנוי גם כן יהיה מקום וננסה לשלב פעילות של גידול יונים פרסיות בקבוצות צבע ונוכיח שגם" יונים יפות עפות" ויש מקום לכולם,
נכון הוא שכרגע לא קיים סטנדרט כתוב ליונה הפרסית והנושא גדול ורחב, לכן אני מחכה בכליון עיניים לבואו של" חמיד" ארצה ולכתוב איתו יחד את התקן של היונה הפרסית , כדי לתת כיוון אחיד לכל המגדלים שמעוניינים לטפח גם למבנה וגם לתעופה,
הנושא הוא מורכב ורחב אך אינו בלתי אפשרי , ועם אדם בשיעור קומה ברמה ובידע של חמיד שהינו יליד איראן ואיש בעל הישגים מוכחים,נהייה מסוגלים בהחלט להיתגבר ולהביא לידי מימוש נושא זה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

Re: פעילות של מגדלי היונים הפרסיות

שליחה על ידי אלעד »

קותי יישר כח גדול !

חשוב מאד לא לאבד את החומר הרב שהצטבר בהיידפארק בנוגע לתעופת פרסיות. גם אם יש כוונה עתידית לסגור שם חשוב שהמידע ילוקט ויישמר לטובת העתיד.
שילוב כוחות בין שותפים לדרך גם אם הם מאתרים אחרים תמד יתן יותר מסכום שני הגורמים יחד וכולנו נצא נישכרים.

ביקור של מומחה מחו"ל לתחום היונים המיוחדות האלו יעשיר ויוסיף מעהר לכך שנקבל פרטים על הראייה של מגדלי היונה המקוריים על כיוון רצוי בטיפוח.

זה שהאיראנים לא כתבו תקן ליונה שגדלה במקור בחצרותיהם וטופחה על ידם אינו מונע מאיתנו לעגן את מה שברצוננו לטפח סביב הגדרה אחידה.

תמיד יהיו כאלו שישבו על הגדר, תמיד יהיו "קוטרים" למינהם, תמיד יהיו כאלו פסימיים שברשעות צינית יתריסו אל מול אלו שכן נושאים בנטל - ולמרות זאת העשייה תנצח.

בכל אופן,
קח אותי בחשבון להישתלב בפעילות וללמוד- אני בפנים.

אלעד.
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

Re: פעילות של מגדלי היונים הפרסיות

שליחה על ידי אילן »

אלעד שלום
פורום היונים הפרסיות של שרון לא יסגר וימשיך את פעילותו ואף ישודרג
ואנו נעבוד בשיתוף פעולה
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101