סטופרים בעייתיים

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
יניר

סטופרים בעייתיים

שליחה על ידי יניר »

יש לי מספר זוגות של קרנ ולהורים שמשמשים כסטופרים.
עד לפני כחודש הם עשו את העבודה יפה מאוד ובשבוע האחרון הם (גם הלהורים וגם הקרנו)
עושים בעיות שמתבטאות בעזיבת ביצים (קרנו) וכשבוקע גוזל תוך אחרי מספר ימים הם מנקרים והורגים אותו
(גם הקרנו וגם הלהורים) בנוסף זוג סטופרים שגידל שני גוזלים כחודשיים זרק אחד מהקן ולא מאכיל אותו.
נערך לאחרונה על ידי יניר ב א' אפריל 18, 2010 2:10 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: סטופרים בעייתיים

שליחה על ידי dovev76 »

שלום יניר.

אני לא יודע איך מסודר שובך הסטופרים שלך, כלומר האם הזוגות יושבים באותו חלל או שמא כל זוג סטופרים יושב בכלוב נפרד
אבל מה שאתה מתאר נשמע כאילו שיש אצלך בשובך זוג או יונה בודדה שפולשת לתאים אחרים ועושה בלגאן.
האם ראית נקירות של גוזלים בפועל או שמא אתה רק מסיק שהם נוקרו? האם על ידי ההורים או שמא על ידי יונים זרות?
אני מעביר הרבה פעמים גוזלים בני עשרה ימים ( שנגמלו מחלב היונים לגמרי) לזוגות אחרים שיושבים על ביצים ( אפילו ביצים של יום יומיים)
ב 95 אחוז מהמקרים ההורים המאמצים מקבלים את הגוזלים ומתכיתים להאכיל אותם מייד.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
אופיר123

Re: סטופרים בעייתיים

שליחה על ידי אופיר123 »

עוד משהו, אולי אין לך מספיק מקום בשובך ככה שהיונים שוברים אחד לשני את הבייצים, בכל זמן שהבייצים נישארים לבד(שההורים יוצאים לאכול)גם זמן של דקה שהבייצים לבד זה מספיק בכדי שיונה אחרת תכנס לתא ותנקר את הבייצים,
אני אישית כשהגוזלים ניגמלים מחלב היונים אני מעביר אותם לשובך אחר, יש לי שובך מטר על 2 מטר שבו יושבים שני זוגות שמטילים בייצים, וכל הגוזלים שניגמלו מחלב יונים הם בשובך אחר.
שלח תגובה