ניוקאסל ביבנה

פורום יונים פרסיות יעסוק אך ורק בכל הקשור ביונים פרסיות
שלח תגובה
איציק 2800

ניוקאסל ביבנה

שליחה על ידי איציק 2800 »

הגיעו אלינו בפקס ממשרד החקלאות שהתפרצה המחלה ביבנה וזה מאוד מסוכן אסור להוציא יונים או להכניס יונים או כול דבר כמו קערות אוכל או מתקני מים
את שקי האוכל אשר עוברים ממגדל למגדל למנוע תעבירו מהרכב ישר לחבית
לא לטייל בין מגדלים עים אותם בגדים וכו׳
מי שרוצה אשלח לו תמונות של הניירת שהגיע עים ההזהרות אין בעיה
מי שבאזור המרכז שידבר עים אוהד ויקבע איתו הוא יכול לחסן לכם את היונים
באיזור שלי אשדוד אשקלון יבנה והסביבה אני יכול לחסן יש לי את כול הציוד הנידרש
באיזור הצפון מעל 500 יונה אני אוכל להגיע
מי שיש לו פחות שידבר עים עוד מגדלים בסביבה ואין לי בעיה לבוא ולעשות כמה שובחים אחד אחרי השני
שיהיה לכולם שבת שלום
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: ניוקאסל ביבנה

שליחה על ידי קותי »

איציק שלום לך,

העלה בבקשה את הודעת משרד החקלאות על ההיתפרצות ביבנה,

ההחמרה מצד השרותים הווטרינריים נובעת מצדהלחץ של התאחדות מגדלי העופות שהם ענף מסחרי בעל אמצעים כלכליים רבים ולובי במשרד החקלאות,

העובדה שפרצה המחלה נובעת מכך שמגדלי התרנגולות או ההודים לא חיסנו כראוי את עופותיהם וכעת כולנו סובלים ,

הענף באותו האזור יעבור השמדה והם יקבלו פיצוי על נזקם הכלכלי (מכיסם של משלמי המיסים) או מחברות הביטוח וזאת במקום שיקבלו קנס ענק שיגרום להם להבא לחסן את עופותיהם , אבל אנו מגדלי היונים עשויים להיות נאשמים בהפצת המחלה, כאילו היונים שלנו מגיעות ללולי החקלאים, מה עם כל העופות הנודדים וצפורי הבר ? הכל ניראה מוזר ועקום,

לאחרונה התחלף הרופא הראשי למחלות עופות בשרותים הווטרינריים , זאת אחרי שנים רבות שלא ניתן היה לדבר עם אף אחד במשרד זה ,

הרופא החדש הוא ד"ר שמעון פרק איש עופות מנוסה העובד בענף כבר שנים רבות, אין לי ספק שהענף עשוי לעבור שינויים , חלקם יהפכו את חיינו ליותר קשים וקפדניים ,אך גם במסגרת ההגיון , וחלקם יקלו עלינו,ישנם הרבה כשלים שלאורך זמן אף אחד לא טרח לתקנם, יענקל'ה המאירי יו"א האגודה הצפונית ואנוכי עומדים להיפגש עם הרופא הראשי ולשוחח איתו,
כאנשים המכירים את ענף היונאות בארץ וניראה איך נוכל להגיע לעמק השווה בנושא אחזקת היונים במדינה,

ענף זה נותן מרגוע ועניין לאלפי מגדלים ולא ניתן לבטלם כאילו ואינם קיימים,אחרי הפגישה אעלה על הכתב באתר את תוכן פגישותינו לטוב ולרע אך חשוב שכולם ידעו את אשר עליהם לעשות,

בנתיים קיימת תקנת חוק המחייבת את כל המגדלים בארץ לחסן את היונים שלהם כנגד מחלת הניו קסל(פרמיקסו וירוס טייפ 1 )
אני מבקש ומציע לכולם לא לקחת עניין זה בקלות , כי כל מי שיתפש שלא חיסן את יונותיו כנגד המחלה יכול להיענש כספית ולהישפט בהתאם לחוק,

החיסון הוא פשוט וזול ,,,כמה חברים יכולים לקנות יחד בקבוק אחד של תרכיב מומת של חמש מאות מנות, ניתן לחסן בבקבוק זה כאלף יונים,ועלותו של הבקבוק בסביבות ה100 שקלים ל1000 יונים
חצי סמ"ק ליונה בעור הצוואר ,זריקה תת עורית ,מי שלא יודע יפנה לאיציק לדובב או לאחיקם וישלם מעט כדי שיחסנו לו את היונים זה חשוב וזה כדאי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

Re: ניוקאסל ביבנה

שליחה על ידי dovev76 »

פרסמתי הודעה בפורום הכללי ( על מנת שגם יונאים שאינם נכנסים לפורום זה יהיו מודעים למצב)
בהודעה זו צרפתי גם את המסמך הרשמי של מדינת ישראל בנושא , לשימושכם.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
שלח תגובה