מפגש נהדר של מגדלי יונים מזרח תיכוניות אצל וולטר בנווה שלום

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

מפגש נהדר של מגדלי יונים מזרח תיכוניות אצל וולטר בנווה שלום

שליחה על ידי קותי »

יום שישי ניפלא השמש זורחת אחרי גשמי הסערה שפקדו אותנו בשבוע האחרון,
וולטר חיכה לנו עם כיבוד וכבוד בזרועות פתוחות ובלב חם,איש מקסים עם ידע רב אשר בשמחה חולק אותו עם
כל המתעניין,
היגיעו לביקור כ-20 חברים מרחבי הארץ ללא קשר של הישתייכות למועדון זה או אחר , היינו מוסלמים נוצרים ויהודים כשהנושא שמגשר בינינו הוא השותפות והעניין ביונים מעניינות אלו,
מהרב שיח שעלה התפתח דיון מעניין בין המשתתפים ורבים לקחו בו חלק וסיפרו מניסיונם בתחום הגידול וההיסטוריה שהביאה אותם לגדל יונים אלו ,
הגדיל לעשות יהושוע מזקני החברים שסיפר על ילדותו בדמשק על היונים שגידל ועל מצב הגידול היום,חברים מירושליים הביאו איתם מאסווידים (ביירותים שחורים) כמו שמעולם לא יצא לנו לראות בעבר ,חבל שנאלצנו להיפרד מהם אחרי זמן קצר יחסית בגלל שהיו חייבים להישתתף בתפילת יום השישי,עמג'ד ווואחיד העמידו את היונים שלהם על ארגזים והיה מעניין לראות איך יונים אלו היתנהגו בביטחון ולא עפו מעבר למשטח עליו הם הוצגו ,
קבוצות היונים שוולטר מטפח היו מעניינות ביותר וגם הוא חלק איתנו חלק מידיעותיו ותפיסתו הטיפוחית בזנים השונים בהם הוא מחזיק,
אברהם ברנע גם כן מוותיקי המגדלים בארץ אשר בשנה שעברה מלאו 50 שנה לטיפוח של הנזירה האנגלית בביתו, הביא זוג מרשים מאוד של יונים מגזע ריחני בעלות פימה מפותחת ,מוחמד גולני שמסיים התמחות בשיפוט הופיע גם כן ,רוני מזיכרון הופיע עם זוגתו היפה שהוסיפה קצת צבע למגוון הגברי ששלט בפגישה זו,רמי בן רחמים וערן שזיפי מאיזור פ"ת, אילן מכרמיאל, איהב מרמלה ,אביהו שגיא מרמת יוחנן, ללו פרץ מטירת הכרמל ויסלחו לי עוד כמה חברים שאנני זוכר כרגע את שמם,
הועלו כמה רעיונות להמשך הפעילות וכן הוחלט להשוות מושגי גידול ושמות של זנים כדי שנדע כולנו על מה אנו מדברים,
כמובן שהוצגו עוד מספר זנים שצבעו את המפגש באור מיוחד ואחרי מספר שעות ניפרדנו בטעם של עוד עד למפגש הבא,
שוב תודה מקרב לב לוולטר שאירח אותנו ונתן לנו להרגיש בביתו בהנאה ,אנו מקוים שהמפגש יאפשר לחברים להכיר טוב יותר אחד את השני ומתוך כך להגדיל את העניין בגידול ובטיפוח של יונים מעניינות אלו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

Re: מפגש נהדר של מגדלי יונים מזרח תיכוניות אצל וולטר בנווה שלום

שליחה על ידי אילן »

אני אישית נהנתי מאוד מהמפגש ואני עכשיו מבין ומרגיש
איך זה להיות במפגש מגדלים של זן שאתה מגדל ואוהב
עד עכשיו נכחתי בכל המפגשים של מגדלי הטימלר הישראלי
שגם שם נהנתי מאוד אך אני לא מגדל את הטימלר הישראלי
ההבדל הוא עצום
רציתי לציין שכשעתיים לאחר שהסתיים המפגש קיבלתי טלפון
מערן שזיפי חבר וותיק מתקופת השירות הצבאי שהוא מגדל יונים
יונים מגיל -0 והוא אמר לי "אני מגדל יונים מעל 30 שנה ופעם ראשונה
שאני נהנה במפגש מגדלי יונים מסוג זה ומחכה שנארגן את המפגש הבא"

אז ערן אני מבטיח שתהיה לזה המשכיות
שבוע טוב לכולם
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
איהב

שליחה על ידי איהב »

שבוע טוב לכולם
אני חייב לציין שגם אני אישית נהניתי מאוד מהמפגש הזה, פגשתי אנשים שעד עכשיו דיברתי איתם בטלפון ולא ממש הכרתי , שמחתי מאוד לפגוש אותם מה גם שנהניתי מאוד לראות את המסאוויד שהביאו החברים מירושלים (השייח וואחיד ואמג'ד) , יונים שלעניות דעתי מאוד יפים ומרשימים הן בגודלם והן באיכותם , כמובן אחרי שהלכו התפתח שיח שעיקרו היה האם ה"זן" שהביאו הוא ביירותי שאמי או שמא הכלאה של כמה זנים בכדי להגיע לרמה הזו והאם בכלל לגיטימי שאנו כמגדלים נשאוף ליונה שהיא יפה ומרשימה אך בו בזמן "מעוותת" מבחינה אנטומית.
לעניות דעתי אני סבור שהיופי הוא בעיני המסתכל והיונים שהביאו, אותי הרשימו מאוד ואני אישית יותר מאשמח שיהיה לי בשובכי הצנוע זוג שכאלה.
איהב
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שלום ושבוע טוב,
לכל אחד מותר לאהוב את מה שמוצא חן בעיניו.
אך לא יתכן מצב בו מופיעה לפנינו יונה חדשה ששונה באופן מהותי מהיונה המקורית אותה אנו מכירים שנים רבות,ואתה יונה חדשה שתהיה גדולה ומרשימה ככל שתהיה תיקח את הבכורה מהיונה המקורית שטופחה וגודלה במשך שנים רבות ,"זו ממש גניבת זהות," אין לי מאומה כנגד היונה החדשה שהוצגה בפנינו אך לבוא ולומר שזה האוריגינל הוא מעשה לא הוגן,
זה אולי זן חדש שפותח על גבי קווי דמיון מסוימים בצבע ומעט במבנה ומוצג כתוצאה של הכלאות עם הזן המקורי אליו היינו רגילים ואותו הכרנו שנים רבות,
השינויים המהותיים בגודל במבנה הראש בצורת המקור בהיתנהגות וביכולת בתעופה לא יעמדו במבחן הקיום שיונה מרשימה וגדולה זו מביאים לידי ביטוי,
בואו וניראה איך יונים אלו מתרבות, מה הן מביאות בתור צאצאים,איך הן מאכילות את גוזליהן ואיך ימשיכו לעוף,היונים הללו שהציג לנו השייך מאוד מרשימות אך הן פשוט זן אחר ומודרני שנוצר בשנים האחרונות,במספר מדדים יונה זו נוגדת את צורך הקיום על-ידי מקור בעייתי ע"י חוסר נוצות ניווני ועוד מספר דברים,
אנני פוסל את העובדה שיונה זו מרשימה ובשלבי מעבר לקיומו של זן חדש אך אין היא בשום פנים הזן המקורי ,
כעת לא נותר לנו אלא לתת שם חדש לזן חדש ונברך אותו בברכת ברוך הבא לזני היונים המזרח תיכוניות,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איהב

שליחה על ידי איהב »

ערב טוב לכולם
אני חייב לציין כי מעולם לא אמרתי ואפילו לא משתמע מהדברים שכתבתי שהמסאוויד שהביא השייח וואחיד ואמג'ד הם האורגינל ההפוך הוא וזה ממש ברור וכך כתבתי שאלה הכלאה של השאמי המסאווד עם זנים שאמיים אחרים כדי להגדיל את מבנה גופם ולהקטין גם את המקור.
אני לא חושב שיש לפסול יונה בגלל שהיא לא יכולה להאכיל את צאצאיה בגלל מקורה הקצר ואני לא חושב שהדרך הזו של הכלאת זני יונים הינה פסולה , יש לראות את הצאצאים שלהם וכפי שהבנתי עירן שזיפי רכש את הגוזלים שלהם שהינם דומים אם לא זהים להוריהם.
לעניות שעתי זו אינדיקציה ראשונית שהמסאוויד הללו הינם גזעיים או נוטים להיות כאלה ואל לנו לשכוח שרוב הזנים כמו הנירברג , הבלונדינטים , הבלואטים ואפילו הדנישים ועוד זנים רבים אחרים עברו הכלאות רבות עד שהגיעו לתוצאות שישנן כיום , הדניש כזכור לכולם לא היה בעל מקור רחב ומכופף אלא בעל מקור יחסית צר ואופקי , אך עם עבודה מרובה והכלאות של כמה דורות הגיעו לתוצאות שאליהן שאפו ושהרבה מגדלים רוכשים אותם בגלל התכונות הללו כי זהו היופי שלהם וזה מה שמייחד את היונה.
אני חייב לעמוד רגע על מה שכתבת קותי שהיונה בעלת " חוסר נוצות ניווני" ומקור בעייתי , דברים אלו לא ממש בדוקים ואנחנו לא יודעים באיזה תנאם היונים חיים , האם הם חשופים לשמש , האם משחררים את היונה לעוף לאכול במרעה טבעי כמו בחצר הבית , אלו דברים שאני חושב שהיונים לא ממש מקבלים מאחר והם נרכשו במחירים אסטרונומים ואיבוד יונה שכזו משמעותה הכחדה של המשך הזן הזה , אז אלה דברים שהיה צריך לבדוק לפני שכותבים שהם בעלי מבנה נוצות ניווני ,לעניין המקור ראיתי עוד לפני אלה מסאוויד עם מקור קטן אומנם לא עד כדי כך אך גם עם מקור כזה אפשר לגדל צאצאים ע"י אומנות ולהרבות את הזן.
סוף דבר , אני חושב שהמסאוויד הללו יפים מאד והם לא רק דומים למקור(האורגינל) רק בצבע אלא בעוד הרבה תכונות אחרות שמעבר לצבע כמו מבנה הראש , המנדיל , גובה היונה (הרגליים) , אורך הצוואר , צבע העיניים ,טבעות העיניים ועוד תכונות נסתרות אחרות.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

איהב ידידי שלום,
אין לי עניין לפגוע באף אחד וכשאני מדבר על יונים אני מתייחס ליונה בלבד ולא למחיר שמישיהו נוקב בו ,
זכור 1) אין אף יונה שווה יותר ממה שמוכנים לשלם עבורה,
2)העובדה שמישיהו משלם סכום מסויים עדיין לא משנה את תכונותיה,
3)אין שום בעיה לאהוב או לרצות יונה כלשהיא וכשאני מתייחס לתכונה ניוונית שידועה ומוכרת כבעיה גנטית אין צורך וטעם לשכנע אותי בסיפור על תנאי סביבה ועל חוסר יכולת לעוף בגלל היותה יקרה, קח אחד מהטימלרים שלך סגור אותו לשנה מאז היותו גוזל ואז שחרר אותו ותיראה איך הוא עף בלי סיפורים על מחירו היקר,
חוץ מזה ,אנני רואה בעיה כלשהיא באחזקת יונה מעווותת לחלוטין אם זה מה שאתה אוהב,הרי מגדלים כלבי בולדוג חרומי אף
שבקושי נושמים ויש להם תוחלת חיים קצרה ועדיין אנשים אוהבים אותם ,אני שוחחתי עם מחזיק היונה הצעיר והוא אמר לי שאין לו בעיה עם זה תוך שבוע או שבועיים הוא מסדר את זה עם רצועת נייר דביק כי הוא מסדר זאת לכולם ואין לו בעיה עם זה ,
העובדה שזו תכונה ניוונית שרווחת בכמה יונים מיוחדות אלו אינה משנה מאומה מבחינתי ובלי קשר לתנאי סביבה היא קיימת בכמה פרטים במשפחה ,אין צורך להיעלב או חלילה להיפגע וכל הכבוד לאנשים שמוצאים עניין יצירתי בניסיון לפתח וליצור גזעים או זנים חדשים,חוסר גדילת נוצות אברה היא תכונה ניוונית גם אצל היונה הכי יקרה בעולם ויש יונים עם חוסר נוצות ויש שטופחו עם עודף נוצות ,לדוגמא יונת הטווס חסרה בלוטת שומן בחלק העליון מעל לזנבה ויש לה 32 נוצות בזנב,איהב ידידי בוא רגע ונבדיל בין הערה מיקצועית לנימה אישית אין לי חלילה שום דבר אישי ואנני מרויח או מפסיד מכך מאומה ,מטרת המפגש היא להחליף דיעות וכל אחד יגדיר מה טוב לו או מה ניראה לו כנכון ויטב לכולם על העברת מידע ,כל איש יעשה הישר בעיניו וחשוב שנדע על מה אנו מדברים,אם אכן יונים אלו מוצאות חן בעיניך דאג שיכתב להם סטנדרד שיהווה אמת מידה להערכתן בתצוגות וכולנו ניהנה לראות יצירה חדשה ומעניינת מעשה ידי אדם בעזרת הבריאה,גם אם היא יפה מהמקור היא אינה המקור והכל עניין של טעם,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
איהב

שליחה על ידי איהב »

שוב ערב טוב
ראשית , אני אישית לא נעלבתי כי היונים ממש לא שלי ואני אישית לא הכרתי את המגדלים עד למפגש.
שנית , אם מדבריי השתמע כאילו אני כועס או חלילה שאני לוקח את הערותיך באופן אישי אז זו טעות ביסודה.
שלישית , לא לי ואנימקווה שלא לך יש אינטרס כזה או אחר מלהמעיט או להגדיל במילים בעניין היונים הספציפיות שהביאו.
רביעית , אני באמת לא ניסיתי לשכנע אותך או אחרים שתנאי הסביבה בהם חיים היונים השפיעו בדרך זו או אחרת על התפתחותם אך אפילו גדול הביולוגים דרווין קבע וזה מדעי שתנאי הסביבה אכן משפיעים איכשהו על תכונות מסויימות או איברים מסויימים שהופכים לניווניים עם הזמן ואני אישית מכיר יונאים שמחזיקים יונים בתנאים ירודים ובלי אוויר ושמש והיונה נריאת ממש זוועה ולעניין הדוגמא עם הטימלר גם אם אתה מחזיק אותו בתת תנאים הניצוי שלו יהפוך לחלש , האברות יעשו חלשות יותר והוא לא יוכל לעוף כמו יונה שגדלה וטופחה בתנאים אידיאליים.
חמישית , אני אישית לא ממש אהבתי את צורת ההתנסחות שלך שכל הערה של מגדל כזה או אחר אתה לוקח ופורט אותה לטונים אישיים ולניסיון של לכאורה להיעלב , זו באמת לא הדרך ובטח לא לזה התכוונתי , אני אישית קטונתי מלקבוע תקן ליונה אצילית ועתיקה כמו השאמית , אני ישאיר זאת למומחים ולמנוסים ממני בתחום היונים השאמיות ,שיהיה לכולם לילה טוב.
איהב
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אין לי אלא לקבל את תגובתיך כמו שהיא ולכבד אותה,
אגב דארוין ,נשוחח עליו בהיזדמנות,זה נושא מעניין בפני עצמו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
dovev76

הצלילים הצורמים של דארווין

שליחה על ידי dovev76 »

לאחרונה לא יוצא לי להשתתף הרבה בפורומים,אבל לפעמים גם כשיש לי קצת אני מרגיש שלא ממש מתחשק לי מאחר שבכל הפורומים לא יוצא מהכלל כל אי הסכמה קטנה עושה הרגשה שמגיעים אוטוטו לפיצוץ. אני לא הייתי במפגש ולא יודע בדיוק מה היה שם אבל אני כן יודע:
דארווין אמר בדיוק ההפך ממה שאתה אומר איהב ( למארק היה זה שטען טענה דומה לשלך).
ובעניין גזעים ותקנים-תקן טוב לתערוכות אבל הגזעים השונים במקורם לא נוצרו לתערוכות,ההווצרות שלהם היתה ראשית כל למזון ועניין הנוי
היה רק בשוליים, בל נשכח שבניגוד להיום בכפר הגלובלי פעם היה קשה לאנשים לנדוד למרחקים באותה ארץ,אותה יבשת ושלא נדבר על יבשות שונות.....אנשים היו חיים את רוב חייהם במקום אחד עם בעלי החיים שהביאו איתם למקום אבותייהם מימים ימימה בכל כפר באירופה או במזרח התיכון היה זן טיפה שונה של אותה יונה בהתאם לאותן יונים ספציפיות שהביאו איתם המהגרים הראשונים למקום ומפגשן של אלה עם הסביבה (הכלאה ברמות שונות עם יונים מקומיות,תגובה למחלות ספציפיות לאזור וכו).ככה שאנו די עושים עוול אם אנו קובעים תקן ופוסלים כל ואריאנט של גזע שאנחנו לא מכירים, מצד שני אין גבול לואריאנטים הקיימים.
להשכלה כללית אם אני ועוד מישהו לוקחים זוג יונים של בנימין כל אחד מאיתנו נוכל לפתח מהם כל אחד קו יונים משלו עם ימשיכו כך גם נכדנו נוכל לקבל לבסוף שני זנים שונים לגמרי ויותר מכך כשנזווג בין שני הזנים יש סיכוי טוב שנגיע ליונה המקורית של בנימין,אז מה? יהיו פה שני זנים?זן אחד?
זה בדיוק מה שקורה עם זני יונים במדינות גדולות בהן הקשר בין הישובים קטן והסיכוי להחלפת גנים בין אוכלוסיות היונים קטן אף הוא בכל כפר עשוי להווצר מורף קצת או לפעמים שונה בהרבה מהמורף המקורי
בנוגע לפתוחו של גזע, עיוות וסבל אי יכולת לתפקד כראוי או לטפל בצאצאים של בעל החיים אף פעם לא מנע מהאדם לפתח אותו, בדרך כלל בשל תאוות בצע יוקרה וכו.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
איהב

שליחה על ידי איהב »

ערב טוב לכולם
בהמשך לדברים שהעליתי בפורום ובאם חלילה, קותי או אחרים נפגעו מתגובתי אז אני חב להם התנצלות.
לעניין שדובב העלית , אכן זו תורת למארק שקדמה לתורת הברירה הטבעית של דארווין שקבעה כי בעלי חיים הופכים למורכבים יותר במהלך השנים והסיבה לכך הינה שימוש או אי שימוש באברים מסוימים בהתאם לתנאי הסביבה בניגוד לתורת דארווין שסברה שמינים חדשים התפתחו ממינים עתיקים בזמן ארוך כאשר חלק מהפרטים במין מסוים לא מתרבים הדדית במשך מספר רב של דורות ותכונה אחת השתלטה גנטית על כל אחד מהחלקים , בסופו של דבר בתהליך ארוך נוצרים שני מינים חדשים מהמין הקודם,אני חושב שלזה דובב התכוונת בדוגמה עם המינים החדשים של בנימין.
אני אישית התכוונתי לכך שאם יונה חיה בתנאים של מחסור בשמש ומחסור במינרלים טבעיים וכו' אז היונה תפתח פגמים שיתבטאו בניצוי לא מושלם או ניווני אך לא תעביר זאת הלאה לצאצאיה ואם באמת נכליא את היונה הזו עם השאמי שאנו מכירים יכול מאוד להיות שנקבל את הזן המקורי , אך שוב זה לא פוסל את היונה וזה ממש לא זן חדש אלא גזע משודרג לגזע הקיים.
איהב
שלח תגובה