כנפיים שמוטות

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
יוספון 123

כנפיים שמוטות

שליחה על ידי יוספון 123 »

ראיתי שהנושא הזה הועלה על ידי איציק וכן מעסיק הרבה מגדלים. אז מה שידוע לי ממגדלים בעלי שם שיודעים ענין שכנפיים שמוטות מתחת לזנב ביונה הפרסית (אפילו שלא עיפה)נכון שזה לא נראה טוב בעין. אבל זה גזע מאוד מאוד עתיק ופטישים בתעופה יש לי שחורים כאלה והם חוגגים באויר .מי שהוכח אחרת שישמיע את דברו
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: כנפיים שמוטות

שליחה על ידי קותי »

יוספון שלום,
מדובר על גזעים שבהם הגזע מתאפיין בכנפיים המונחות מעל לזנב בחלק ניכר ביותר מהפרטים בגזע,
לפתע אתה רואה פרטים בודדים שמורידים כנף ,במקרה זה השונות הזו אינה אופיינית או גנטית אלא לרב נובעת מחולשה או במצבי דחק גורמים ליונה להוריד כנף,עם זאת ישנם גזעי תעופה טיפוסיים שהתכונה המולדת שלהן היא כנף שמוטה כמו אצל הרולר האוריינטלי שבאופן קבוע נושא את כנפיו מתחת לזנב, במידה ונוצרה מוטציה(שינוי גנטי)אצל יונה שבמקור הינה פרסית וברצוניך לגדל אותה ,אתה נהנה מכך ולך זה חשוב אז לבריאות ,ההיתייחסות שלי נובעת מגישה טיפוחית ברורה של טיפוח גזע עם תכונות מוגדרות כי אם זה כל כך טוב אז בבקשה שכולם יטפחו תכונה זו ויחליטו שזה הרצוי ,גם ביוני נוי ישנן יונים עם כנפיים מתחת לזנב ראה למשל את הטווסיות ,הטגנרוגר ,הרוסטובר ועוד ,אך כשבגזע ספציפי הידוע בתכונותיו המוגדרות חל שינוי כל כך מהותי הרי שיש להתייחס לכך ולבדוק מה הגורם לשינוי זה , לכן ברב המקרים אצל גזעים שם הכנף מונחת מעל לזנב ולפתע אנו רואים פרט או כמה פרטים עם כנפיים שמוטות הרי שבמקרים רבים הוכח שהדבר נבע מחולשה זמנית או קבועה ,אם בעינך טובה תכונה זו ,,,לבריאות תיהנה ממנה והשאר הלאה יונים אלו לגידול ,במידה וקיים תקן ותופיע סטיה שכזו מהתקן הרי שיחשב הדבר לשגיאה שאינה מאפיינת את הגזע,הדיון בנושא אינו בא להצדיק משיהו אלא לקדם שיחה בתחומים על חשיבות או ערך של נושא השונה מהמקובל,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה