יונים עים מחלות וטפילים

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
איציק 28000

יונים עים מחלות וטפילים

שליחה על ידי איציק 28000 »

טפילים ומחלות כמו שנאמר באים מיונים וכול דבר שהיונים שלנו באים איתם במגע אבל אצלי יש בפרגולה בלאדים שאני לוקח להם את הביצים ודוחף להם ביצים של הפרסים ומה שאני יכול להגיד לכם הוא מיניסיוני האישי הייתי בלונדון אצל חברינו המגדלים וכולם מחסנים ניוקאסל וסלמונלה וכו' אבל אני לא בעד ולמה אצלי בכול עונת נשירה כמו אצל כולנו יש תמותה ליונים חלשות צעירים בדרך כלל ולכן אני אומר שהשנה היתה תמותה אבל לא אצל אלא שהבלאדים גידלו איך נסביר את זה אני חושב וכימעט בטוח זה כשאני תופס בלאדי שניכנס אלי ללוכד אי הפשאר להישתלט עליו הוא מיתפרע ויוצאים מימנו מלה זבובים איך נסביר את זה כולו מלא זבובים ומחלות אבל הוא יותר בריא מיונה שנחסן בכול החיסונים שאנו צריכים תמיד כשיונה היתה חלשה אצלי שמתי אותה בצד אים הבריא מה טוב חוזרת לכלוב אים לא אומרים"אללה ירחמה" ואז בא בינימין והציל לי כמה יונים ואמרתי או יפה טוב מאוד נאמץ והיום אני מוצא את עצמי מתעשק עים ריפוי יותר מיכול דבר אחר מסקנה שאין יותר טוב מהטבע וההתעשקות בתעופה (מה שאני אוהב)
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: יונים עים מחלות וטפילים

שליחה על ידי קותי »

איציק ברוך הבא ושבוע טוב,
שמחים לשוביך לציון וכולם מחכים לשמוע על החוויות שעברו עליך באנגליה,
הסיפור שלך מאוד הגיוני ומוכר,הבלאדים החסונים שהגיעו אליך ,הם אלו ששרדו את כל התמותה והמחלות שעברו על קרוביהם בחיי הבר, אין ספק שהברירה הטיבעית משאירה בחיים את החזקות ששורדות את כל הקשיים בהיתמודדות הקשה של הקיום ,
אך לומר שעצם היות היונה הבלאדית יותר חזקה זה ממש לא מדוייק, עדיין יש תמותה רבה בקרב היונים הבלאדיות וגם הם חשופים למחלות ולא מעט מתפגרים בדרך לבגרותם ,אלא מה ? אנו לא מבחינים בהם כי הן לא גדלות בשובך שלנו אלא בחוץ וללא השגחה וכמו שאמרת החזקות שורדות גם את הזבובים וגם מחלות רבות ,היונה בחיי הבר אוכלת דברים שאין ידינו משגת להאכיל את היונים שלנו ,כמו גרעיני וזרעי צמחי בר ועוד דברים כמו מינראלים אשר נעכלים בקלות ממה שהיונה בטבע מלקטת, מעניינת העובדה שציינת שהגוזלים אשר אתה מעביר לבלאדים יוצאים חזקים יותר ,מעניין אותי לדעת האם אותם בלאדים ניכלאים אצליך? או שאתה מאפשר להם לעוף וללקט את המזון בשדה בתוספת למזון שאתה נותן להם.
לדעתי לא יזיק ליונים הבלאדיות אשר מאכילות את הגוזלים שלך שיעברו איבוק ואו ריסוס נגד טפילים ונגד תולעים כדי למנוע סיכוי שהיונים שלך לא ידבקו.
כאמור ברוכים השבים ושוב שבוע טוב,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
דובב

שליחה על ידי דובב »

שלום קותי ואיציק.

אני בכלל לא מתפלא על התוצאות שקיבלת עם הבלאדים, ועדיין אינני חושב שזה בגלל שהם חסונים יותר מיונים פרסיות שנעבררו על ידי תעופה ( בניגוד לברירה שנעשית אצל יוני הנוי) ישנה תורה שלמה שמדברת על תפוצה של בעלי חיים ועובדת גם על מזיקים וטפילים זוג יונים שדוגר אצלך
במרפסת רחוק מיונים אחרות סביר להניח שיהיה עם הרבה פחות מחלות מאשר יונים שגדלות בשובך צפוף ונושמות אבק נוצות ולשלשת האחת של השנייה, וסובלות מחום לעומתן יונים שגדלו בחלון על המרפסת גדלות בשמש ונושמות אוויר צח הסיכוי שיחשפו למחלות הרבה יותר קטן .
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

כמו שראית קותי שהיית אצלי הפרגולה סגורה אך הדלת בצד השכן תמיד פתוחה ולכן אני לא מפריע להם הם מלקטים אוכל לבד איפה שהוא ומאכילים את הגוזלים שלי
אני ובינימין היינו אצל מישהוא שנה שעברה וראינו אצלו יונים שמתים בשובך הוא אפילו לא מוציא אותם וכשרצה להוציא את קערת המים לתת להם מים חדשים היא היתה ניראית בגובה של 10 ס"מ וכששלף אותה החוצה קיבלנו חום היא בגובה של 40 ס"מ מה שאומר שהריצפה זה 30 ס"מ של חרה וכשהיסתכלנו בפליאה על העומק ראינו שם מלא תולעים פשות מפחיד אפילו להזכר בזה אבלללל כשהחזקנו יונה פרסית למשל היא השתוללה לנו בידים כמו הפשוטים (בלאדים) והייתה בריאה לגמרי אז אני חושב ואומר כמה שנשקיע הטיפוח והאיבוק אנחנו יותר עושים מותציות שמיתנהלים לפי הכללים שלנו ולא שלהם ובימיוחד יוני הנוי שמזווגים אחים ביכדי להוציא גוזלים מושלמים

חומר למחשבה :!:
שלח תגובה