יוני תעופה בכלובי תצוגה,

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

יוני תעופה בכלובי תצוגה,

שליחה על ידי קותי »

שלום לידידנו מגדלי הפרסיות,
קראתי בעיון תגובות של חברים בפורום המעניין של מגדלי היונים הפרסיות בראשותם של שרון וצחי,
אילן ואנוכי נהיה מוכנים לשתף פעולה בכל פעילות יונים שהיא אשר עשוייה
לקדם את ענף יוני התעופה הפרסיות, איננו מבקשים כל תמורה שהיא,עצם הפעילות היא הברכה,
אין לנו חלילה כוונה להמעיט מערך הפעילות אשר נעשית כיום אלא אולי להוסיף עליה,
היונים הפרסיות הן מהיפות והשלמות שיש בענף, יופי תעופתן אינו מוטל בספק ,אך הצגת יופיין
לעולם אינו יכול לפגוע בגנטיקה שלהן ,האם יעלה מישיהו בדעתו שאחרי קיצוץ זנבו של כלב , דור אחרי דור ,יוולדו לפתע גורים עם זנב קצר? עובדה שזה לא קורה,אני מבין את החשש מהעובדה שיש חברים שאינם רוצים
שהפעילות העיקרית תעבור מתעופה לתצוגה, הכנסת היונה לתצוגה יכולה לקרות לכל היותר לשלושה ימים בשנה , מה עם שאר 362 הימים ?,
האם זה יפגע בתעופתה?
גם כיום ישנם מגדלים שאינם בוחנים את איכות היונים שברשותם בתעופה ,כל הסיבות מוצדקות ונכונות
כמו : זמן, שכנים,רשויות ועוד,.
לא יתכן מצב שאפילו אם מגדלים יציגו בתערוכה עוד כמה ימים שהיונים יפסיקו לעוף,
אין מצב שהמגדלים יפסיקו את הסלקציה שלהם לתעופה כי שם בעיקר ניבחנת היונה,
הרי אנו מיתממים כאשר אנו חוששים מתצוגה ,מה אנו עושים כאשר אנו מצלמים את היונים שלנו לראווה?
להראות את יופיין , עמידתן וציבעיהם המרהיבים ,לדוגמא: לא אחת קראתי שמישיהוא מפרסם :תיראו איזה טוג נדיר ,או סורו יפה או בוק או לבן בלי או עם צ'ופ,מה עם הדומסייה למיניה ?היקאטי או הדוקאטי
ועוד רבים אחרים?

אני ממשיך וקורא שיש רבים מכם שמכירים כינויים רבים לצבעי וסוגי היונה הפרסית,מה רע בהצגתה לקהל ושיתוף אחרים וחדשים שאינם מודעים לנושא עדיין?
ללמד עוד רבים את רזי הגידול , את כל התרבות הניפלאה הזו של יוני התעופה.
הרי סה"כ עוד יום או יומיים פעילות תקרב רחוקים ותשפר את התיקשורת.
מגדלי הטימלרים הישראליים החלו לאחר התערוכות לבחון ביתר שאת את התעופה והסאלטות של היונים שברשותם כדי להגדיל את ערכם.
הפעילות אינה מפריעה לסלקציה ,נהפוך הוא היא מגבירה מודעות ותמיד יהיו כאלו שיעדיפו לגדל צבעים שמוצאים חן בעיניהם וכך גם כאלו שיעדיפו תעופה בלבד , אז כל העוסק בתורה בצורה זו או אחרת רק יחכים ויבורך, כידוע לכולם קינאת סופרים תרבה חכמה. טובת העניין היא נר לפעילותינו ואנו לרשותכם בכל עזרה שתידרש.וגם אם לא תידלק השלהבת ,כולם ימשיכו לאהוב תחביב זה ויבורכו,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

Re: יוני תעופה בכלובי תצוגה,

שליחה על ידי צחי »

קותי נכבדי
אני כולי הערכה והערצה לכמות ההשקעה והנתינה שיש בך למען קידום הענף בארץ -פשוט אין מילים
לגבי הצגת יוני תעופה בכלובי תערוכה של 40/40 ס"מ -דעתי האישית מוכרת לרבים וכידוע אני נגד הענין
- אני מסכים איתך בהחלט שסגירה של יונה למשך ימי התחרות ,תצוגה בטלה בשישים כי הריי יש המון ימים שבלאו הכי היונים לא עפות (רוחות חזקות,גשמי זלעפות ,חופשה ומה לא) אבל יהיה בתערוכה שכזו מי שיזכה ביונת התעופה בעלת המראה היפה ביותר מה שיגרום לאחרים לנסות ולהתחקות אחרי המראה המושלם ויהיה זה אך נאיבי לחשוב שאם למישהו תצא יונה מושלמת למראה אך תעופתה חלשה הוא לא ימהר להציג אותה אלא יביא לתערוכה יונה שנראית פחות טוב אבל עפה מעולה

אני מסכים איתך בנושא שיש רבים שמגדלים יוני תעופה וכלל לא מעיפים בגלל אלף ואחת סיבות מוצדקות מבחינתם -אבל האם אין לנו באיזה שהוא מקום מחוייבות לגזע שאנשים הצליחו לפתח במשך עשרות ומאות שנים בכדי להגיע למה שהגיעו ואז לקבל החלטה של הפיכת אותן יונים ליונים שמה שבאמת חשוב זו צורת העמידה,חלוקת הצבע ,הצ'ופ המדוייק והעומד בזווית הנכונה והנדרשת וכ'? -
מי שבאמת התעופה של יוני התעופה מענינת אותו ידאג להגיע למגדל שמעיף ולראות את היונים מציגות יכולות בשמיים ולא בידיים
מי כמוך יודע שיונים לתצוגה יש אין ספור זנים שניתן להציג אז למה לא להשאיר את יוני התעופה במקום אליו הם שייכות באמת -בשמיים!!

לא אחת נתקלתי בהודעות בפורום העולמי על יוני תעופה מעולות שברגע שהתחילו להיות מוצגות לראווה נהרסו -היונים הארמניות לדוגמא שבעבר הרחוק היו עפות נהדר והיום לא ניתן למצוא כאלה שמסוגלות באמת לעוף , מה קרה במשך השנים ליוני הדואר לתערוכה -האם יש להן את אותה יכולת חזרה כמו יוני המירוץ שנבחנות ביכולת התעופה שלהן ולא במראן החיצוני??

יכול להיות שיהיו רבים שלהן תערוכה שכזו מאוד תתאים בפרט לאור הכרותי עם הווי מגדלי הפרסים בארץ שלרבים מהם בוק מושלם או ראש אפור או דאספאר עינים תפוז או שלג עיניים תפוז עם צ'ופ שעפים בקושי חצי שעה בגובה נמוך עושים להם את זה -מצטער אבל לי אישית לא

דוגמא אחרונה הם הטיפלרים לתצוגה -כן הם מושלמים וניראים בדיוק כמו שטיפלר תערוכה צריך להיות אך האם הם עפים כמו הטיפלרים שמתחרים על זמנים -התשובה ברורה לשנינו!!!!!!
שרון

שליחה על ידי שרון »

לקותי ואילן . ראשית ברכות על האתר החדש אני מייחל ומאחל שההשקעה שאתם משקיעים תניב פרות , לגבי שיתוף הפעולה אז כבר באתרכם הקודם קותי התכתבנו לא פעם בנושא יונים ולמרות שאני מאד עסוק בימים אלה עד שבפורום שלנו אני לא כותב פיניתי לי זמן למען האתר שלכם ,בהזדמנות זאת הייתי מבקש מכם שתשתפו אותנו בידע שלכם גם אצלנו בפורום , לגבי תצוגה ליונים פרסיות אז אחרי צחי לא נשאר הרבה מה לומר רק להוסיף דבר חשוב אחד ואולי החשוב מכל ,ידוע בקרב המגדלים שעוסקים בתעופה שבכדי לקבל דורות באים של תעופה טובה אז תמיד עדיף להרבות זוגות מוכחים בתעופה שזה נותן מקסימום פוטנציאל ,מה שיקרה ברגע שיתקיימו תצוגות יופי הרבייה תעשה רק לשם יופי בלי לשים דגש על תעופה ויונים יפות שלא עפות יש והרבה ברצנו הקטנטונת כך שבטח שנתמלא יונים יפות שלא עפות (מה שכבר קרה ) וכל ההשקעה שהפורום שלנו משקיע ירד לטמיון , על כל פנים שוב מזל טוב ובהצלחה. שרון
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

צחי ושרון ידידי,
קיבלתי את השגותיכם וגישתכם לעניין ואני מכבד זאת לחלוטין,
בלי קשר לתוצאות אני חושב שהנושא שווה דיון מיקצועי באותה הרמה המכובדת אשר בה נימקתם את השגותיכם,גם אילן ואנוכי מכבדים מאוד את דרך פעילותכם והשיג והשיח שביננו לעולם יהיה לטובת העניין.
ניראה לי לשלפחות בשלב זה אילן ואני ניתמקד בחיפוש הדרך היעילה ביותר לבנות מודל לתחרות תעופה בלבד,
עדיין יש למצוא את הדרך הפשוטה והיעילה ביותר לעשות זאת ,הייתי מבקש לשמוע את דיעותיכם בנושא כדי להגדיר על מה ואיך ניבנה את התחרויות, איך נצליח בזמנים קצרים לאפשר לחברים להיתחרות באותם התנאים של מזג אויר רוח ולוחות זמנים,סוגי תעופה ,כמויות היונים המיתחרות כדי לבנות מודל הוגן לכולם,
בילדותי הרחוקה נהגתי להעיף פרסים בשמיים אך לא היה עם מי להיתחרות ,כל שעשינו היה להרעיבן כדי לשלוט בהן ולצפות בהן מיתהפכות באויר,כיום זמני מאוד מוגבל ואנני יכול לשבת כל היום ולצפות לשמיים לעייף את הצוואר והעיניים עד כלות הכוחות,
אכן כיום אני מחזיק בפרסים מעטים יחסית,קצת קלברינג'ים וקצת בוקים ממשפחה שעפה שעות רבות כך שאני כן מעורב בעניינים ואוכל לתמוך ולארגן תחרויות,
ההיתמחות של אילן ושלי זה לקחת נושא תיאורטי ולהפוך אותו למציאות בצורת פעילות בשטח,אני ממריא הערב לארה"ב ל-5 ימים ולכשאחזור נשנס את מותנינו ונתחיל לעבוד כמובן שבשיתוף פעולה איתכם.
אני מבקש להודות לכם על היתייחסותכם העיניינית ,יש הרבה מה לעשות ולכן אסיים זאת כאן אך לא לפני שאבטיח לך שרון שאכנס ואכתוב גם בפורום שלכם ואראה בכך כבוד רב,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה