חצאי נוצות

כאן נדון בנושאים, בריאות היונים, טיפולים מונעים ונקודתיים, וחיסונים.
שלח תגובה
peter88s

חצאי נוצות

שליחה על ידי peter88s »

ערב טוב לכולם,יש לי זכר צעיר נוצה שביעית הוא נראה בריא אבל הוא הפסיק להחליף נוצות אפילו הנוצות נעצרו באמצע צמיחתן ולא ממשיכות להתפתח וכואבות לו הכנפיים וכבר לא יכול לעוף למדף אבל אני חוזר הוא נראה בריא ,האם מישהו נתקל בדבר כזה אודה לעזרתכם.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: חצאי נוצות

שליחה על ידי קותי »

פיטר שלום,
מנסיון העבר חצאי נוצות נובעות מכירסומן עי נברנים כמו עכברים למיניהם,
ידטע שהנוצות מכילות חלבון וזה מקור תזונתי לעכברים,אך מפתיעה אותי העובדה שאתה מדבר על זכר אחד,מה קורה עם שאר היונים ?

האם גם להם חסרות נוצות ? אם ישנן עוד שכאלו אז סביר להניח שהעכברים אינם מסתפקים בתערובת אלא מחפשים מזון נוסף ועשיר יותר בחלבונים,

במידה וזה רק הוא אז בהחלט יתכן שזו בעיה ספציפית של יונה זו ואז יש לבחון בעיה בחילוף החומרים של יונה זו ,אפשר לעשות זאת בהאכלה בשיטת הקפטריה , כלומר,להגיש יסודות מזון שונים כל אחד בכלי לחוד, ומייד תוכל לשים לב איזה אוכל הוא מעדיף מה הרכבו ןנוכל לדעת לפי העדפותיו כדי שיחזור לפעילות נורמאלית,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
יוסי78

שליחה על ידי יוסי78 »

פיטר שלום החלפה הבאה הכול יסתדר אין מה לידאוג הוא יצא יפה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

יוסי שלום ,
זה נכון שיש מצב שבהחלפה הבאה הכל יסתדר, אך פיטר שאל מה יכולה להיות הסיבה למצב זה ,ומה יקרה אם המצב לא ישתנה ? תיגדלנה לו נוצות שלמות כמובן , ואחרי זמן קצר הן תישברנה, כשאנו באים לבחון בעיה אין להתייחס אליה בחפיף או סמוך יהיה בסדר , בואו וניבדוק מה הסיבה כדי שנצליח למנוע זאת בפעם הבאה,
פיטר עדיין לא ענה לי האם זה קרה רק ביונה אחת או בכמה יונים, כדי לזרז הפתרון הרי שפיטר יכול פשוט לתלוש את הנוצות השבורות
ולזרז את שיקום הנוצות שאמורות להתחיל בגדילה בהקדם כי אננו נימצאים כעת בעונת הנשירה, מה שבאמת חשוב הוא להבין מה הגורם כדי למצוא את שורש הבעיה כדי למנוע אותה בעתיד,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
peter88s

שליחה על ידי peter88s »

קותי ויוסי ערב טוב ותודה,עכברים אין סיכוי וזה רק בזכר אחד אני אבהיר לכם את המצב הנוצות עדיין נוצות דם וחלקן הגיעו לאורכן המקסימלי אבל נשארו בתוך העטיפה שלהן הן נראות כמו עצם ארוכה דיברתי פרופסור יורם ויסמן הוא אמר שלא נתקל בבעיה כזו אף פעם בכל מקרה אקח לו את היונה מחר ונראה מה הוא יחליט,שוב פעם תודה רבה.
יוסי78

שליחה על ידי יוסי78 »

קותי ופיטר ערב טוב אני מכיר את הבעיה יצאו לי כמה פעמים כאלה
הנוצות דקות וחלשות ולא מיתפתחות טוב החלפה שניה הם יצאו טוב
ולא יעזור אים תולשים אותם זה צריך להיות בטבעיות
אצל מגדלי הפרסים אנחנו קוראים לזה דומסוס גוזל שלא היתפתח בגודל או בניצוי
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

פיטר שתף אותנו בבקשה באבחנה של פרופ וייסמן,
יתכן וימצא סימוכין באחד הספרים שלו יש לו ספר אוסטרלי מצויין אולי שם כתוב על בעיה זו,

אם הבנתי נכון מדבריך הרי שהנוצה גדלה באורך אך לא פרצה את הקולמוס כלומר את העטיפה ,
מכיוון שזו תופעה יחודית ניראה לי שזו בכל זאת בעיה מטבולית של חילוף חומרים בגדילה,יתכן יוסי ואתה מנוסה יותר בבעיה זו אך איני בטוח שאנו מדברים על אותה בעיה של חוסר התפתחות כמו שביונים הפרסיות,בכל זאת הנושא שווה בדיקה שממנה נוכל ללמוד כולנו,
ותודה לכל מי שמשתתף בדיון הזה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
peter88s

שליחה על ידי peter88s »

בוקר טוב לכולם.
קותי האבחנה של פרופ' ויסמן היא שינוי מזג אויר עייפות והרבה מתח ולחץ....ואני אסביר למה הכוונה הזכר הזה היה הכי צעיר מכל הלהקה שייבאתי הם נחתו בשתי מדינות החליפו שלושה מטוסים והם הגיעו ממקום מאוד קר וגם שם וגם כאן עברו סדרת בדיקות והעובדה שהנשירה מכבידה עליהם עוד יותר אז הוא נתן לי תרופה וויטמינים וכל מה שנשאר ולחכות שהמצבם ישתפר.
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

פיטר תודה על השיתוף ושבוע טוב,

כעת התמונה יותר ברורה הפרטים שהעלית כעת מסבירים הרבה יותר את נסיבות המצב אנו או לפחות אני לא ידעתי שמדובר ביונה שחצתה יבשות עברה שינויים כה גדולים רמות גובה ומזג אויר,אין ספק שמצב שכזה הוא סטרס לא פשוט לכל יונה ולצעירים בפרט,

הדברים שנאמרו ע"י פרופ וייסמן מאוד הגיוניים וכך גם הטיפול יש לייצב את היונה ולתמוך בה כי נפש בריאה בגוף בריא אינה רק אמירה,

הרבה הצלחה ביבוא ובעיקר ברביה,השקעתם הרבה באיכות ומגיע לכם להצליח,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
peter88s

שליחה על ידי peter88s »

קותי ערב טוב ושבוע ניפלא ותודה רבה לך,וחבל שלא יכולתי להגיע לתערוכה אבל מה לעשות עובדים קשה...
שלח תגובה