הכלאת יונים מזרח תיכוניות

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

הכלאת יונים מזרח תיכוניות

שליחה על ידי מוחמד »

שלום קותי
לפי מה שבקשתה ממני להגדיל יונים מזרחיות כדי לקבל רושם טוב נתחיל היום עם הברמלי שיש יונה מתאימה להגדיל את הברמלי פשוט שכחתי את השם של היונה אבל אני אצרף תמונה
אם נסים זכר ברמלי עם נקבה מהסוג הזה נקבל תוצאות טובות אבל צריך שהנקבה שתצא לנו לסים עוד פעם עם זכר ברמלי
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

Re: הכלאת יונים מזרח תיכוניות

שליחה על ידי מוחמד »

זו היונה שצריך שתהיה הנקבה
קבצים מצורפים
IMG_0230.jpg
IMG_0230.jpg (92.83 KiB) נצפה 4246 פעמים
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

מוחמד שלום התצלום ששלחת הוא של יונה אירופית מהזן "לינקס פולני "או כפי שבארץ קוראים לה לוקס או באנגלית"Polish Linx

תודה על המידע ואכן כאשר מחברים יונה דומה אך מגזע אחר אנו מקבלים גוזלים שבגנטיקה ניקרא השם הטרוזיס או בעיברית" און כילאיים"

שיטה זו משמשת את מגדלי הבקר(הפרות) כאשר הם רוצים עגל גזול יותר מההורים שיעלה יותר בשר הם משתמשים בפר מגזע אחר על הפרות שיש להם,אגב הוולד הוא גם יותר גדול יותר חזק ובעל מערכת חיסונית יותר מפותחת ובנוסף גם פורה יותר,

אשמח אם תוסיף לנו עוד גזעים שאתה מכיר כדי ליצור תוצאה יותר טובה ממה שקיים לנו כעת,

אין לי ספק שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד,,אתה צודק בדבריך לגבי הצורך להחזיר את הצאצא חזרה לגזע המקורי וזאת כדי לא לאבד את התכונות המקוריות,

אנא המשך לשתף אותנו ,דבריך מאוד מעניינים, תודה לך
קותי
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

הכלאת ריחני סוכרי
יש יונה שנקראת texan או יש מגדלים שקוראים לה סלבר היא יונת בשר גדולה במבנה
אם נחבר זכר סוכרי עם פימה גדולה וגבוה טוב עם נקבת תקסן עם פסים צהובים יכולים לקבל סוכרי עם גובה וגודל מאוד יפים רק יש לנו בעיה שמחיבת אותנו לכליא את צאצאים עוד פעם עם סוכרי שהיא הפימה שלא יוצאת בצאצאים גדולה בעוד הכלאה יש לנו צבע יותר טוב של סוכרי וגודל ופימה .
רק צריך לסים לב לתכונות של היונה הזאת (תקסן) צריך לבחור צבע דומה לסוכרי וממשפחה שהצבע שלה קבוע וגם שיהי צבע של המקור לבן כדי שיצא לנו סוכרי יפה עם מקור לבן בלי שחור בקצה . אני אישית נסיתי את זה ויצאלי תוצאות טובות .
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

סוכרי
קבצים מצורפים
photo.jpg
photo.jpg (22.09 KiB) נצפה 4228 פעמים
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

texan
קבצים מצורפים
big05boy3.jpg
big05boy3.jpg (19.46 KiB) נצפה 4228 פעמים
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

2
קבצים מצורפים
wsquabnnest.jpg
wsquabnnest.jpg (34.48 KiB) נצפה 4228 פעמים
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

מוחמד תודה רבה רבה לך ,
אז קודם כל חג שמח לעיד אל עדחה ,
טקסן פיוניר היא יונת בשר טיפוסית ובח"ול התחילו לגדל אותה גם ליופי,אלא שיש בעיה בגידול שלה מכיון שבדרך כלל הנקבה כחולה והזכר בהיר וככה אתה יכול לדעת מי הזכר ומי הנקבה בגיל צעיר ברגע שמקבלים את הצבע של הנוצות תמיד הנקבה תהיה כהה והזכר בהיר,באחת התערוכות האחרונות באירופה ראיתי זוגות של טקסן פיוניר בהיריפ ואני חייב לדעת את הרכב הצבע בהם הרעיון שנתת לנו הוא מצויין ותודה על השיתוף בתמונות, כמה שיודעים תמיד אפשר ללמוד עוד ועוד ,גם בגידול הסוכרים והריחנים בדרך כלל הנקבה כחולה והזכר בהיר אם כי יש לנו מקרים בודדים שבהם אנו מצליחים להוציא את שניהם בהירים לגמרי , מוחמד ידידי תמיד נישמח ללמוד ממך לפתח את היונים שלנו וללמוד עוד ,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שי0077

שליחה על ידי שי0077 »

היי מוחמד....
תרשה לי להחמיא לך על הידע שאתה מקנה לנו....
לצערי הפורום של היונים המזרחיות אינו מי יודע מה פעיל באתר, כי הרוב מתמקדים ביוניי התעופה....
אם יש לך עוד אינפורמציה על הברמלי, אשמח לשמוע וללמוד.....
זו יונה שאני מאוד אוהב, ולצערי יש לי רק זוג אחד עם זוג גוזלים,אשר את התמונות שלהם שמתי באתר....
שי.
איהב

שליחה על ידי איהב »

שלום לכולם
מהניסיון שלך מוחמד ו/או קותי , האם עדיף לחבר זכרים או נקבות כשרוצים להוציא צאצאים טובים יותר מבחינה גנטית כי לרוב זכרים נושאים תכונות דומיננטיות יותר מהנקבות?
איהב
שלח תגובה