היכונו למשלוח חדש של טיפלרים,

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

היכונו למשלוח חדש של טיפלרים,

שליחה על ידי קותי »

ידידי אברהם ברנע מכרכור נימצא בימים אלו בהולנד וניפגש עם מגדלי טיפלרים ,
הוא כבר החליט על רכישה ובימים הקרובים הם יגיעו ארצה,
אז מה היה לנו?
היו טיפלרים מסרביה קרואטיה שדוד שטרוזמאייר הביא ארצה ,
הגיעו טיפלרים מצ'כיה ,
והינא שוב יגיעו טיפלרים מהולנד,
וכך גדלה לה אוכלוסיה חדשה שתהווה תשתית לטיפוח מחודש של יוני תעופה מהטובים שבעולם,
להבדיל ממגדלי היונים הפרסיות ומגדלים בודדים בכוונתינו לקדם את הנושא שאולי יגדיל את המוטיבציה גם אצל בעלי היונים הפרסיות שיכנסו לפעילות ויעיפו לגובה השמיים את היונים היפות והטובות שלהם,
שבוע טוב לכולם,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

Re: היכונו למשלוח חדש של טיפלרים,

שליחה על ידי צחי »

כיף לשמוע
אני מקווה שהדחיפה שלך קותי עם כל יכולת ההשפעה שלך על ענף היונאות והמגדלים בישראל תביא להכרה של יונת התעופה המדהימה הזו ויותר מגדלים יטפחו אותה -כמובן לטפח אותה מבחינתי זה אומר את יכולת התעופה בלבד!!!!!!!!! ולא מקור,עמידה ,ציפורניים ושאר ירקות שיהפכו את מכונות התעופה האלה ליוני תצוגה ונוי (לשם כך לא חסרים זנים)

מי המגדל ההולנדי ממנו מביא אברהם ברנע את הטיפלרים ?????
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שבוע טוב צחי,
את שם המגדל אוכל לתת לך בעוד מספר ימים כשברנע יחזור,
גם בתוך כמה ימים יגיעו היונים,
אין לי מספרים מדוייקים עדיין כמה יחידות הוא מביא אך אני יודע שהני שוורץ השופט ההולנדי לוקח אותו למגדלים טובים,
תודה על הפירגון ,יש לנו באץ אנשים טובים רק צריך לדעת להפעילם,שמחתי לראות אותך במפגש בטל-שחר,היתה זו תצוגה של גוזלים ילידי 2009,מתוך ההיתבוננות למדנו היכן היתחזקנו ויותר חשוב אנא פנינו מועדות,
שמחתי גם לביקורו של שרון ואביו ,חשבתי לתומי שמפגש זה יתן כר מעשי יותר לשיתוף פעולה,מכיוון שלא שמעתי ממנו אני מניח שהוא עסוק ויתכן גם שאין לו עניין בתחום תחרויות התעופה ,לכיתמסד ענף הטיפלרים אתחיל מייד בתחרויות תעופה באופן פעיל,אולי זה ישפיע על מגדלי היונים הפרסיות להיתעורר ולעשות מעשה שיקדם את רמת התעופה של היונים שברשות החברים שם ,כרגע רובם בתרדימה שאיני יכול להבין את פישרה וחבל,דבר נוסף הוא שאין לי עניין להציק או להתערב בנעשה שם כדי שלא יחשבו שרצוני להשפיע יותר מדי ולהיכנס לכם לעצמות מה גם שברשותי כ20 יונים פרסיות אך מרב עיסוקי לא יוצא לי להקדיש להם את שאני רוצה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

קותי
זה יהיה חלום מתגשם אם יתבססו הטיפלרים בארץ ויהיו תחרויות תעופה שלהם

מענין מי באמת המגדלים אליהם הגיע ברנע ונקווה שהניח ידו על יונים ברמת תעופה גבוהה מאוד כי ידוע שגם לגדול המגדלים יש יונים טובות יותר וטובות פחות

לגבי הפרסים-כשהגעתי למסקנה שהרוב הגדול של מגדלי הפרסים הם יותר קשקשנים מאשר מעיפים באמת נולד בראשי ענין התחרות בכדי לאפשר לכל אלה שמתרברבים על שעות של תעופה את האפשרות להוכיח במעשים את כל מה שיוצא מפיהם עם הרבה רוח וצילצולים -התחרות כאמור לא יצאה לפועל מה שהוכיח לי את המסקנה ממנה התחלתי
לדעתי יש בארץ לא יותר מ-10 מעיפים רציניים שאכן תעופה זה מה שמוביל אותם כל היתר לצערי סתם ברברנים ומתעסקים יותר בצבעים וצורה של הפרסים -אחת המטרות שלי היו להגיע למגדלים ותיקים שלא מחוברים למחשבים אבל נמצאים בכל מיני מקומות שאיש לא יודע עליהם ומעיפים ואולי אפילו מעיפים בחסד עליון- משה מאשקלון מצא אדם מבוגר אחד כזה במושב בדרום שהעיף לו יונים ומשה התחנן לרכוש ממנו יונים אך ללא הועיל -אותו אדם בגלל בעיות בריאות חיסל את כל השובך בין לילה וכך הלכו לסוחרי יונים מטענים גנטיים חשובים מאוד

לדעתי כרגע בארץ המעיפים הרציניים הם-ראובן,זוהר,איציק,רפי רומנו וכ' כאמור לא יותר מ-10 אנשים-עצוב אבל זו המציאות שלא לדבר על יוני הדואר המופלאות שאורי רוזנר מנסה להריץ ומקיים סבב תחרויות קבוע כל שנה עם אתר וכל שנדרש לדאבוני ללא הצלחה יתרה (שלא באשמתו של אורי כמובן)

:roll: אולי עם כניסת הטיפלרים יגיע עידן חדש בתעופת יונים בישראל -כולי תקווה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

צחי שלום, האם הביקורת בונה או לא, זו שאלה שמטרידה אותי זמן רב,
כניראה שזה קשור לחינוך, כשאני מדבר על חינוך אני מתכוון בראש וראשונה לדוגמה אישית,
כדי לא להיות מעורב עם מגדלי הפרסים אשר לא מעוניינים לשתף פעולה, חשוב להשאיר להם פתח , עבודה עם טיפלרים
לא יהווה כל איום עליהם, אך ישמש אולי כלי ללימוד הנושא,בתחילה הם ינסו לבד להעיף את היונים שברשותם אם הניסיון יבוא גם הביטחון ואולי יגרום הדבר להיתעוררות מה בין המגדלים,אם כן מה טוב ואם לא אז לא נורא,
בימים הבאים אדבר עם ראובן ויתכן שנתחיל לנפח יחד להקה קצת יותר גדולה ונחלק אותה בין המתעניינים במחיר סביר ולא ספקולטיבי אלא מציאותי,הדבר יאפשר לחברים מספר להתחיל עם סטוק סביר אשר יעורר אותם להתחיל פעילות ,חשבתי בתחילה לתרום זאת חינם אך למדתי שמי שמקבל חינם אינו מעריך את שקיבל ומכאן מתחיל הזילזול,לכן ארצה להיפגש איתך ולבנות מערך של מתחילים שיקבלו דף הדרכה מודפס ויעבדו לפי תכנית ,אשמח מאוד אם תשתף איתי פעולה,כל זאת מבלי לפגוע חלילה במגדלי היונים הפרסיות ,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
צחי

שליחה על ידי צחי »

קותי
המטרה בביקורת שלי לא היתה להקניט אבל כשאתה מגיע למגדלים ואני מדבר על הרבה מגדלים לא אחד ולא שניים שטוענים שיש להם תעופות שאפילו באיראן אין וכשאתה מבקש לבוא לראות אז פיתאום זה:-"יש מלא בזים -לא מעיף", "הם עם גוזלים- לא מעיף", אתמול באו לי מהעירייה -לא יכול להעיף"," תבוא מחר ,מחרתיים טוב אולי עוד שנתיים" ועוד ועוד ,מספיקה שבת אחת בשוק בקאסם בכדי לשמוע סיפורי אגדות על תעופות שהם בגדר שיאי עולם -אבל המצב הוא שהדיבורים כמו חול ואין מה לאכול
לגבי הענין האם הביקורת הזו בונה או הורסת -שאלה טובה באמת

לגבי הטיפלרים :
אני הצלחתי לגרום ל--5 מגדלים לגדל אותם אבל אם זה לא בא מהמגדל עצמו לא יעזור כלום ,מה גם שיש כללים לגידול וסדר בכל מה שקשור לאימונים למרות שהיונה מטבעה אוהבת לעוף בכדי להגיע להישגים צריך להשקיע- ""אין יש מאין" ,זה בדיוק כמו שהייתי בטל שחר ומגדלי הטימלר לא התענינו בתעופה ואותי לא ענין מבנה הראש ונקודת יציאת המקור מגולגולת היונה- כל אחד ומה שמושך אותו וכאן באמת מגיעה היכולת של מישהו לסחוף אחריו עוד מגדלים לכיוון מסויים -יכולת שקיימת אצלך בכמויות ועל זה אני בונה ;)
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

המשלוח האמור לא הגיע . אברהם ברנע מצא שני זכרים אך לא הספיק לו הזמן עבור הנקבות,
הזכרים הללו נישארו אצל הני שוורץ השופט מהולנד ולכתושגנה הנקבות נידאג להגעתן ארצה,
חיכינו כל כך הרבה זמן אז נמתין עוד קצת ובנתיים נידאג להרבות את מה שכבר יש לנו בארץ וננפח הלהקה בעזרת אלו שכבר עוסקים בכך ואז נתחיל בהפצתם למגדלים החדשים,
המחירים יהיו סבירים בשלב הראשון ואחר כך ימכרו לפי איכות תעופתן בשמיים,אין לנו כוונה לבזבז הרבה זמן ולקראת העונה הבאה נתחיל בתחרויות ,אז אנא עוד קצת סבלנות ואנו יוצאים לדרך,
אני בנתיים מתעניין על אפשרות ליבוא נוסף כדי להרחיב את מעגל האפשרויות וכמות הגנים שתאפשר הכלאות לפחות לשלוש עד חמש השנים הבאות,
אז לכולנו בהצלחה,
קותי,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
admonsaieg

שליחה על ידי admonsaieg »

קותי ערב טוב
מדוע לא הבאתם את שני הזכרים?!
הרי במשלוח הקודם שקיבלתם , כל היונים שהבאתם היו נקבות (תגלגל לקישור שלהם ותראה מה כתבתי לך על הזיהוי שלהם בזמנו- כולן נקבות)
חבל שהבחור לא הביא את שני הזכרים, לא כל יום נוסעים לחו"ל, ובטח שעד שיגיעו זכרים תסתיים העונה,,,,ושנינו יודעים בדיוק מה ההשפעה של זכר טוב אצל זוגות
"עדיף ציפור ביד מאשר שניים באוויר"
בכל אופן לדעתי חבל, בשבילכם
אדמון
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

אדמון שלום ,
אין לי ספק שאתה צודק,לצערי שכשאני אנני בחו"ל אין ביכולתי להשפיע על סדר העדיפויות ,לכן הזכרים נישארו שם ולא כל
אחד רואה את סדר העדיפויות כמוך וכמוני,
אגב מהארבעה שהגיעו במשלוח האחרון יש בוודאות זכר אחד,
לגבי השאר עוד לא ברור,אני בסך הכל תיארתי את המציאות כמו שהיא,
אך לא אלמן ישראל וישנם אצל ראובן מספיק זכרים טובים מאוד מיוגוסלביה וקרואטיה ובקרוב נתחיל לדאוג לרבייה, אשמור אתכם בתמונה,
יש לפחות עוד כמה שהיו רוצים לראות טיפלרים טובים מעופפים בשמי ארץ הקודש,
תודה על האיכפתיות כי גם לי זה חבל,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
sharon67

שליחה על ידי sharon67 »

קותי שלום , שמחתי לפגוש אותך בתערוכה והתרשמתי מהרצון לפתח ולעורר ענין בקרב המגדלים בענין התעופה ובכלל , צדקת כשכתבת שיכול להיות שאני עסוק ,דע לך ששבועיים בארץ יוצרים חור בעבודה של חודש לפחות ככה שרק עכשיו אנחנו חוזרים לעצמנו מה גם שאני בבנית עסק גדול וחדש יחסית ,למרות זאת הצטערתי לשמוע או יותר נכון לקרוא שיצאת עם הרגשה שאין לי ענין בתחרויות ,צריך להבין שחלק חשוב מהמגדלים חוששים שהמנצחים בתחרות או בעלי תוצאות טובות יזכו לביקור מגונבי יונים שגולשים בפורומים השונים ומחפשים יונים טובות ,לא פעם כשאני מעלה את הנושא באוזני החברים אני נתקל בענין הזה ומיכוון שאני רחוק ובי זה לא נוגע אני לא יכול לפסול את הענין ונשאר לי רק לשתוק , אבל למרות זאת אני פועל בענין ורק היום שוחחתי עם שלושה מגדלים לא רק בענין תחרות אבל כללי בקידום התעופה ,ד"א אם זיכרוני לא מטעני ההודעה הראשונה בפורום כשהיגעתי ללנודון היתה כוללת היתרשמות מהתערוכה וכתוצאה משיחתנו רצון ונכונות לשיתוף פעולה ככה שתנוח דעתך בנושא הזה ,אשמח לכל הצעה לפעולות בנושא .בברכה שרון
שלח תגובה