גידול הביירותים לאן?

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

גידול הביירותים לאן?

שליחה על ידי קותי »

אתמול פגשתי באדם בשם עבד ממזרח ירושליים,
הייתה לנו שיחה מאוד מעניינת על מגמות הגידול כיום,
מתוך השיחה היסתבר לי שבירדן ובמדינות ערב אחרות גידול היונים המזרחיות מהווה שוק מצויין וישנם יונים שמגיעים למחירים של 1500 דינר ויותר ליונה אחת ,ישנם מגדלים מסויימים אשר מתמחים בגידול יונים מגזע מסויים ועושים נסיונות רבים של הכלאות עם גזעים אחרים כדי לשנות או לשפר לפי דבריהם
את היונים שברשותם,
שאלתי מה המטרה בכך שעושים הכלאה זו או אחרת וניסתבר שמעבר לעניין יש אנשים אשר משלמים סכומי כסף גדולים עבור יונים מיוחדות, אלא שלא כל אחד משלם עבור יונים אלו וצריך קשרים מיוחדים לכך,
בנוסף לכך היסתבר שהצאצאים של היונים המיוחדות אינם דומים להורים שלהם והם חוזרים לאחור לדורות הקודמים,
אז מה המסקנה שלנו בטיפוח יונה מסויימת? אין תשובה חד משמעית לכך, אי אפשר למנוע את הנסיונות שהוא עושה ובמיוחד שכשיש לו שוק לכך, אך עלינו להיזהר בהיתלהבות המוגזמת שלנו כשרואים תוצאות מוגזמות שנחשבות כיוצאות מהכלל, יש לראות בתקן אם הוא קיים את מסגרת הגבולות של הטיפוח העתידי ולהגיע לתוצאות דרך מיון וסלקציה טיפוחית,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
Ashraf2

Re: גידול הביירותים לאן?

שליחה על ידי Ashraf2 »

קותי שלום
אני קראתי את כל משכתבתה על הביירותים זה הייה מענייו מאוד היום אני מציג תמונה חדשה לא יודע אם ראיתה אותה לפנא
תמונה

למרות שקראו ליונה זו בולק ירדני אלא היונה נשארה Syrian Dowlap היום ומחר ועוד מאה שנים כי העולם כולו מקיר את היונה הזות ישלה היסטוריה לכן אם יקראולה אדאנה כמו שהתורקים קוראים ליונה מסויד ירדני או משהם ירצו יום אחד היונה עם הצורה אכי יפה שמגעים אלה האנשים יחזורו לקרוא לה פימה סורית Syrian Dowlap
יש תקן חדש עם כמה שינוים שעד היום לא מפורסם לעולם בגלל חוסר דעת או בגלל שהמגדלים לזן אין להם מועדון ולא יוצגים תמונות חדשות
דנש טמבלר למשל התפתח בדיוק כמו שהביירותים התפחו הגודל ומקור יותר עבה ומקופף ללמטה תבעות עיניים אדומות וזה דף מספר על ההיסטוריה של דניש טמבלר http://www.homepages.hetnet.nl/~wim_hal ... edenis.htm
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: גידול הביירותים לאן?

שליחה על ידי קותי »

אשרף שלום,
אם כך כפי שאתה אומר אז מדוע שלא ניפגש ונארגן את האינפורמציה עליה אתה מדבר,
תדע לך שאם עובדים יחד יש סיכוי גדול יותר להגיע לתוצאות,
בוא וניבדוק את התקן של הדולפ הסורי ( בעיברית יונת הפימה הסורית ואילו אנו קוראים לגזע ביירותי מאז שנים רבות),
ניראה מה מקורו של התקן שבידיך אם זה באנגלית אז אין בעיה לתרגם אותו.
יש לי אותו בגרמנית ואחפש גם באותה היזדמנות את התקן הבריטי שגם אותו יש לי,
את התקן חיברו בני אדם שבדרך כלל מאוד מסורים לגזע כדי לשים גבולות ולהגיע ליונה האידאלית בעיניהם ובכוונה לאחד את הטיפוס ,לא מן הנימנע שניתקל בתקן של אותה היונה במדינות שונות או בשפות שונות שקיים לפעמים הבדל מהותי ביניהם, אנו ניצתרך לתת על כך את דעתינו ולהחליט איזה מהם הוא המתאים לנו ביותר,
אשמח לשמור איתך על קשר, תודה על התקן של הטימלר הדני, אם תוכל לצרף את תקן הביירותי אודה לך מאוד,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה