גוזלי יונים בבית

בפורום זה ניכתוב נישאל ונענה על כל דבר הקשור בגידול,טיפוח,ריבוי,מחלות, תרופות או כל דבר העולה בדעתינו בנושא יונים בלבד
שלח תגובה
yacohen

גוזלי יונים בבית

שליחה על ידי yacohen »

שלום רב,
האמת שאין לי שום ניסיון או רקע עם יונים, המצב הוא כזה שיונה הטילה ביצים במרפסת ביתי וכרגע יש שם שני גוזלים בוגרים, אני לא יודע מה לעשות איתם אני כמובן לא רוצה לפגוע בהם אבל מוטרד ממחלות, פרעושים ושאר מזיקים שיכולים להופיע...בבקשה עזרה איך אפשר לפנות אותם מבלי לפגוע בהם? למי לפנות? האם צריך אחר כך לרסס את המקום אם כן אם איזה חומר?
הרבה תודה על התייחסותכם
יאיר
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: גוזלי יונים בבית

שליחה על ידי קותי »

שלום רב לך יאיר,
מזל טוב,כשיונה מצאה מקום להטיל את ביציה הרי שמבחינתה זה מתאים,
יש בידך הזדמנות חד פעמית לחוות חוויה של שילוב הטבע בחייך ותוכל ללמוד מכך דברים רבים ,
לאחר שניבנה הקן,הנקבה מטילה בדרך כלל 2 ביצים ,אחרי הטלת הביצים הזכר והנקבה דוגרים לסרוגין ומתחלפים בזמנים קבועים בדרך כלל,
לאחר כ-18 ימים בוקעים הגוזלים מהביצים,ומאחר והגוזלים הם חובשי קן (אינם מסוגלים לדאוג למזונם )הרי שהוריהם מאכילים אותם,בתחילה גם לזכר וגם לנקבה נוצר בזפק חומר הניקרא חלב יונים איתו מאכילים ההורים את הגוזלים ,החלב נוצר גם אצל הזכר וגם אצל הנקבה בתוך הזפק,
בתוך מספר ימים ההורים משלבים במזון בו מאכילים את הגוזלים גם מזון נוסף אותו הם מלקטים וממשיכים להאכיל את הגוזלים ,

בידך מספר אפשרויות לתעד את כל האירוע : בכתיבת יומן או עי צילום או שניהם גם יחד, ביכולתיך לעזור להרים ע"י הכנת כלי מיים במרפסת עם מיים נקיים וכן להשאיר שם צלוחית או כלי עם גרעינים שונים כמו דורה ,חיטה ,תירס -פופקורן,מעט אורז ,ליונים יהיה קל יותר להאכיל את גוזליהם,
במקביל תוכל לראותם גדלים ,לאחר כשישה עד שבעה שבועות היונים יחפשו מקום חדש או שינסו להטיל שוב את ביציהם וכאן תוכל להיתערב בכך שתנקה היטב את המקום ולא תאפשר להם לדגור שוב בביתך,
לתשןמת ליבך: יונים בריאות בדרך כלל אוכלות ומתרבות,
ליונים אלו אין מחלות ובמידה ויש להן טפילים הן אינן מעבירות אותם לאדם אלא ליונים אחרות וקרוב לוודאי שברב המיקרים אין להן ,
לך תהיה זו חוויה מעניינת ואולי תוכל לשתף בה את חבריך ו-או בני משפחתיך ,הגוזלים אחרי מספר שבועות אלו יעופו גם הם ויחל מחזור חדש בטבע אותו חווית גם אתה,
לא אכנס לתוך כל המהלך של גידול יונים אך בוודאי תוכל למצא חומר רב על הנושא באינטרנט בעיברית ובעיקר באנגלית,
תנצל היזמנות זו לעבור את החוויה הזמנית הזו בהכנסת הטבע לביתך לתקופה מוגבלת והוה חלק ממנו, כל טוב לך וחג עצמאות שמח,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
שילה

שליחה על ידי שילה »

אחרי 21 יום בוקעים הביצים
yacohen

שליחה על ידי yacohen »

תודה רבה על ההתייחסות והמידע
שבת שלום
יאיר
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שילה שבת שלום,
בקיעת גוזלי יונים היא אחרי 18 יום בממוצע לעומת זאת אפרוחי תרנגולת בוקעים אחרי 21 ימים,
לפני שתתקן תילמד ובדוק את עצמיך כי מילה שזרקת כבר אינה רק שלך,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שרון מרגי

שליחה על ידי שרון מרגי »

קותי נכון מאוד וגם בימים חמים מאוד {קיץ} בוקעים גם אחרי 14 ימים
סמל אישי של משתמש
שילה

שליחה על ידי שילה »

שטויות בחיים לא בקעו אצלי גוזלים לפני 20 יום ויש לי יומן לביצים אם תהריכים ואני בטוח במה שאמרתי!
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

שנה סגנון בחור ,
לפני שתגיד שטויות, ( לא מקובל סגנון כזה באתר) ספור שוב ימים החל מהדגירה על הביצה השניה שהוטלה,אז מתחילה הדגירה ,קרא קצת ספרות אם אינך מאמין למנוסים ממך וקצת נימוס לא יזיק לך,עם ובלי יומן,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שלח תגובה