בירותיים

בפורום זה נדון בכל הקשור ליונים מיזרח תיכוניות
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

בירותיים

שליחה על ידי אילן »

קותי אני מצרף תמונה האים אתה יכול לתת לנו סקירה קצרה על מה שאנו רואים
קבצים מצורפים
blackb2.jpg
blackb2.jpg (19.84 KiB) נצפה 2612 פעמים
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

Re: בירותיים

שליחה על ידי קותי »

קיבלתי בשמחה את ההיזדמנות להסביר נושא חשוב זה , מאפיין מרכזי בכיווני הטיפוח של הביירותי השחור, או כפי שניקרא בפי המגדלים "מסאוויד",
היונה הביירותית הטיפוסית שייכת לקבוצת יונים שהמאפיין המרכזי שלה הוא "הפימה" שהיא העור הנמתח מהצוואר לכיוון קצה המקור.
לאחרונה החלה לחדור אופנה חדשה של גידול יונים אלו , ובו אנו רואים מקור קצר בהרבה מהאורך המקורי, כמו כל דבר חדש יש הרבה קופצים על המציאה, ואלו אשר מגדלים אותם ,מנסים להסביר שכך זה צריך להיראות,
אז עולה השאלה האם זה נכון? הייתי רוצה להעלות סוגייה זו לדיון ולשמוע את חוות דעתם של החברים אשר מגדלים יונים אלו,
אני מבקש רק להסביר שבשינוי הכיוון בטיפוח של יונה זו ,אנו משנים את המאפיינים אותם גידלו המגדלים שנים רבות.
הטיפוס בעל המקור הקצר של גזע זה מקצר או כמעט מבטל את הפימה וזאת מכיוון שעל מקור קצר אנו מוגבלים בכמות העור של הצוואר עד לקצה המקור שיכול לגדול ביונה מזן זה.
בעיות אחרות שעולות וראיתי כאלו כבר לא מעט ,הן מקור מוצלב או מעוות,אנו חייבים להבין שהשינויים הללו קשורים הם לתכונה ניוונית ואנו מיסתכנים בשינוי זה שאולי עוד ניצטער עליו בעתיד, כך שמקור רחב אינו הבעיה אלא הכיוון של הגידול בגידול יונה עם מקור תוכי הפונה מטה והוא קצר ומשנה את מבנה הראש יש כאלו המכנים זאת ג'וז או בעברית ראש אגוז.
הייתי שמח לשמוע תגובות של עוד מגדלים, אני ער לעובדה שכל אחד מאיתנו יגדל את מה שמתאים לו, גם כוחות השוק והמחירים קובעים לא מעט. אך בכל כיוון חדש בטיפוח יש להקדיש מחשבה רבה כדי לגדל את הטוב ביותר שאפשר. או להחליט שברצונינו ליצור גזע חדש עם תכונות אחרות אשר מבוססות גם על גזע זה.
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
שרון בן מויאל

שליחה על ידי שרון בן מויאל »

שלום ומזל טוב עלהאתר
כל הכבוד על ההשקעה הרבה ,אתרים מיסוג זה מפתחים את הענף ונותנים חשק לשאוף לעלות ברמת היונים והגידול.
למי שלא מכיר אני שרון מפתח תקווה מגדל בכיף ביירותים מכל הצבעים ,טימלרים, שחורים, ריזים ומיסקים, וגם קינגים .
אלה הזנים שאהבתי בילדותי ואלה הזנים שאוהב לעד.
בימים אלו אני מצפה לכל מיני גוזלים שעתידים לגדול,מהורים שבחרתי בקפידה רבה,האמת שרואים כבר תוצאות מעולות,אבל מחכה לתוצאה סופית.
טוב אז שוב כל הכבוד כן ירבו מפרגן שרון בן מויאל
סמל אישי של משתמש
מוחמד
איש קשר:

שליחה על ידי מוחמד »

שלום
מבחנתי אני אוהב בירותי בלדי בזרי בלדי עם המקור הרחב לא מעקופ מקור רחב ארוך קצת עם פימה גדולה ומבנה גוף גדול
עלוואי שאמצא כזה
אבל גם אוהב את הצורה החדשה מקור מעקוף רחב אבל לא קטן .
שלח תגובה