ביקור אצל איציק שמעון באשדוד

בפורום זה נדון ביוני תעופה שונים ובמיוחד הפופולרים בארצינו
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

ביקור אצל איציק שמעון באשדוד

שליחה על ידי קותי »

חברי דוד רוזנאי אשר לא גידל יונים 42 שנה , חיפש דרך לחזור כדי לחדש את זכרונות נעוריו,
מכיוון שהצטרף לאתר "יונים בישראל" , פנה אלי כדי לחפש מגדלים אשר יכולים לחדש וללמד אותו יונאות אמיתית,(משיהו כמו פעם)
קבעתי עם איציק פגישה מראש כדי שהתיאום יתרחש ונסענו לאשדוד,
איציק כבר חיכה בביתו עם שולחן פתוח המכיל כל טוב והוציא מהמקרר שבגג ביתו שתיה קרה וכל שהתרחש היה על פי
תסריט מוכן מראש,
התיישבנו ביום חם ושרבי על כיסאות בצל הנעים של השימשיה שהוכנה קודם לכן ומול פנינו נשבה בריזה נעימה מהים, אז מה צריך יותר מכך
ביום שמש קייצית כשבאים לראות יונים פרסיות במיטבן,
נכון היה חם, לא יום אידאלי לתעופה ,אבל אנו שם ודוד רוצה לראות יונים, כדי לפתוח את התיאבון מבחינה אסטטית הוציא והציג לפננו איציק מספר לא מבוטל של טוגים בלבד : היו הם במגוון הצבעים הקיים ,כולן צחורות עם עיין כהה צופ מדוייק ודק כמחט בקציהו וצווארון צבעוני מעטר את היקף הצוואר מלפנים ומאחור, אז אלו היפות אמרנו ומה עם תעופה שאלנו ,ביודעי את מחירן האמנתי שהוא לא יעיז להעיפן ,אך בשתי מחיאות כפיים עלו הן לאויר והחלו להתהפך כמו כל יונה פרסית טובה,הרגשנו קצת לא נח לגבי הסיכון ושאלנו מתי הן תרדנה ,איציק אמר בכל רגע שתירצו,ביקשנו עכשיו,,,,,,
או קיי אמר והוציא מעט יונים אחרות הסגורות בשובך אחר ומשמשות רק לצורך עניין זה כדרופרים ,,מעט גרעיני מזון אולי רבע חופן ומייד ירדו כל היונים,,, השימוש המבוקר בהחזקת היונים רעבות עשו את שלהן,
קצת שריקות וכל יונה חזרה לשובך שלה , את אלו שרצה להראות לנו פשוט ניגש ותפס אותן בידיו מבלי שאפילו ניסו לברוח ממנו,אמון מלא בין היונה למגדל,
איציק מכיר כל יונה ויונה לפרטי פרטים, שולט ביונים בביטחון ובעניין מהרמה הגבוהה ביותר ,במחברת הממוקמת ליד השובך אך בתוך הגג הוא מנהל רישום קפדני של כל יונה ,
פרטים כמו מי הטיל את הביצים מי דגר עליהן ,תאריך הבקיעה וסימון הגוזלים בטבעות זיהוי הם דבר שבשיגרה,
הדבר מאפשר לו לדעת את כל התכונות של כל יונה שבשובכו נושאת בקירבה ,,כל המטען התורשתי שנירשם לאחר מעקב ורישום מדוייק מאפשרים

לו להחזיק בלהקה ברמה ואיכות מהגבוהים ביותר ,ישנם בארצינו הרבה מגדלי יונים פרסיות ,אך מעטים אכן מאמנים את היונים שלהם לרמה בה עושה זאת איציק,הוא שיחרר גוזלים לאויר בני כמה שבועות שמייד עשו סלטות מרשימות תוך כדי נסיקת עמודים כלפי מעלה מבלי לאבד גובה,
העובדה שהוא מקפיד על אימון מגיל צעיר ביותר מאפשרת לו לעשות מיון קפדני לתכונות התעופה של היונים שלו,
דוד ואני יכולנו רק להיתפעל מיונאי בכל רמ"ח איבריו שכל כולו מקדיש את מחשבותיו לטיפוח תכונות התעופה שהוא מחפש, במידה ועוף דורס לא קטף לו יונים אלו בשמיים הרי שמגיעות הן לאריכות ימים,

הניקיון ללא רבב, מיים נקיים זמינים ליונים כל העת וכך גם צדפים גרוסים מחוף הים כמקור מלא למינרלים וסידן,

נסכם ביקור זה בתודה אמיתית לאיציק על שאיפשר לנו לראות יונאי אמיתי ומסור, בעל ידע מקצועי נירחב בספורט היונאות, אך גם ביחס אנושי מכבד
ומכניס אורחים שאפשר לנו לחוות חוויה נהדרת והרגשה חברית כמו שרק תחביב זה יכול להעניק,

תודה לך איציק,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
סמל אישי של משתמש
אילן
מנהל האתר

Re: ביקור אצל איציק שמעון באשדוד

שליחה על ידי אילן »

אני שומע הרבה ביקורות כל כך טובות על הביקורים אצל איציק
וזה עושה לי חשק לבוא ולראות במו עיניי לא שאני לא מאמין
אך לראות מגדל בסדר גודל כזה במדינתינו הקטנה עושה משהו
לכל מגדל,
איציק כל הכבוד לך על ההתמדה ועל הידע העצום שיש לך בנושא
אימון והפרחת היונים הפרסיות, כן ירבו מגדלים כאלה
אילן אבקסיס
מנהל אתר יונים בישראל
050-2550101
סמל אישי של משתמש
ראובן

שליחה על ידי ראובן »

כייף לקרוא את הדברים שאתה כותב על איציק. רק מי שבאמת מתעסק עם תעופה יודע כמה זה קשה להגיע לרמה גבוה כמו אצל איציק משקיען אמיתי לדעתי איציק המסטר מס' 1 בארץ בתעופת פרסים הלוואי היו עוד כמה כמוהו זה היה מרים את הענף לשמיים תרתי משמע איציק כול הכבוד! תמשיך להוביל אחי אני שמח בישבילך
סמל אישי של משתמש
dovev76

שליחה על ידי dovev76 »

אין ספק, איציק וראובן הם מטיסי היונים הטובים ביותר שאני מכיר, ונראה לי שהם בין הטובים בארץ אם לא הטובים ביותר.
שניהם נתברכו בהתמדה,במזל ובמקומות מגורים המתאימים להעפה.( אצל איציק ממש קלאסי.........). גם היונים שלי לשמעות לשריקה
ורגילות לידיים והיו יורדות מהשמים בשניות ונדחסות תוך דקה ( קרוב ל מאה יונים) לפשפש בגודל 10 על 10 ס"מ כשהייתי קורא להן
אבל בבית החדש ( שבו יש לי שובך חדש, ומשופר) השמחה לא שלמה. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם אני אתחיל להקפיץ להקות של יונים כמו שעושה איציק, אז יקפיצו לי לכאן פקחים של הערייה כל שני וחמישי, בינתיים שומר על זני התעופה שאני אוהב אולי יבוא יום והם יטוסו בשמיים.
ייעוץ באחזקה ופתרון בעיות בשובך
בדיקות לגילוי מוקדם של טפילים וזיהוי מחלות יונים
חיסונים (ניוקאסל, סלמונלה)ותילוע.
הכנת השובך לעונת הריבוי
מדביר מוסמך - יעוץ ופתרון בעיות מזיקים בשובך ( כינים,זבובים,אקריות,עכברים וחולדות).

דובב- 0506241432
0542130121
סמל אישי של משתמש
קותי
מנהל האתר

שליחה על ידי קותי »

דובב שבת שלום,
אם לא תנסה איך תדע ?
על אף שיש לך 100 יונים בקירוב אפשר להתחיל בצנוע יותר, תעיף כל פעם קצת,אין צורך להרעיש וכשיבוא הפקח תגיד לו שאלו יונים של
השכניםושיחפש שם, מה שחשוב שכדאי לנסות ולפחות להרגיש את הפוטנציאל על אף הסיכון,כי רק המעז מנצח כי רע אינך עושה ואתה בסה"כ
יכול להישאר עם פוטנציאל מעשי שיאפשר לך לפחות לדעת מה יש בידך, כל מה שמעבר לך תלוי בהחלטות שלך,
כל שנותר הוא לאחל לך בהצלחה,
קותי אהרון
מנהל אתר יונים בישראל
054-4466060
אלעד

שליחה על ידי אלעד »

איציק לא רק מגדל מיקצוען אלא גם איש עם לב רחב מאד שאוהב לעזור ולכוון . לצערי ישנם מגדלים רבים שמול עניהם עומד רק המסחר ורק הסתרה של ידע בגידול ואיציק הוא בדיוק ההיפך מכך.

איציק, כיוון שלא פגשתי את אחיך בשבת שעברה (לפני שבוע, אתמול לא הייתי) אשתדל לקפוץ אליך השבוע גם לבקר וגם להחזיר לך את הנקבה שהשאלת לי.

אלעד.
איציק 2800

שליחה על ידי איציק 2800 »

לכול החברה היקרים אנא מיכם לא להפריז עים המחמאות אני קורא את ההודעות אחת אחת ומסמיק
אני שמח שיש לנו צירוף של מגדלי תעופה כמו פה בפורום הלוואי ויגדל מספרו
בקשר לרמה אני תמיד שואף להגיע לחברינו ראובן עפולה בישבילי הוא מורה ואח יקר(העבודה שלך ושל קותי בטיפלרים ממש מוכיחה את המשפט "יגעת ומצאת תאמין")
קותי מי כמוך יודע כמה ימים ולילות אתה ואילן משקיעים כדי לקדם את הפורומים אשר פתחתם לנו אני אישית מצדיע לכם
לכול שאר החברים היקרים אני תמיד שמח לילמוד וללמד כמו שנאמר "מכול מלמדי השכלתי"
נכון לימים האלה התעופה לא מיוחדת כי אני מעיף ב6-00 בבוקר וב8-30 מתחיל כבר החום וצעירים מיתעייפים לכן אל תוציאו(לשוק) יונים שלא רוצים או לא מראים סימני תעופה סבלנות היא שם המשחק מי שיכול להעיף ב17-30 בערב גם טוב החום נישבר

שיהיה לכולם בהצלחה אוהב אתכם איציק2800
שלח תגובה