החיפוש הניב 382 תוצאות

על ידי dovev76
ד' ספטמבר 16, 2009 1:07 pm
פורום: פורום כללי
נושא: טיפים לניהול השובך
תגובות: 2
צפיות: 1610

טיפים לניהול השובך

אני נמצא עכשיו בשלבים מתקדמים של בניית השובך החדש, הייתי שמח לשמוע על טיפים או מתקנים שאפשר לבנות על מנת להקל על תחזוקת השובך,מקלות עמידה שמאפשרים ניקוי קל ונוח ( כמו אצל ראובן מעפולה) הפטנט של בנימין לאיסוף נוצות וכו
אם יש לכם עוד כל מיני פטנטים כאלה אשמח לגעת עליהם.
על ידי dovev76
ד' ספטמבר 16, 2009 1:03 pm
פורום: פורום הטימלר הישראלי
נושא: גוזל יפה רואים גם בגיל קטן קבלו תמונה
תגובות: 17
צפיות: 5792

Re: גוזל יפה רואים גם בגיל קטן קבלו תמונה

שלום אדמון התגובה הנעלבת של בנימין אולי אין לה מקום כאן אבל לא מצאתי כל סיבה לביקורות שלך לי יצא לראות את הלהקה של בנימין וגם אחד אחד מקרוב והאחידות בניהם מדהימה ומבין כל היונים האלה הגוזל הזה נראה לגילו כמשובך ביותר ( ראיתי אותו אל מול גוזלים אחרים טובים פחות אבל עדיין מהממים) איך אתה יכול להתייחס ...
על ידי dovev76
ד' ספטמבר 16, 2009 12:51 pm
נושא: תזונה ומיחזור בשובך
תגובות: 23
צפיות: 10807

Re: תזונה ומיחזור בשובך

זמן תמיד חסר,אם אתה רוצה לגדל יונים ולחסוך זמן תעבור לזפקנים או טווסים לא צריך לעמוד ולהסתכל עליהם שעות באוויר ;) הכנת תערובת כזו אינה דורשת יותר מידי זמן, כשאתה הולך ליים לגלוש בחורף תביא אתך דלי של צדפים,בדרך הביתה תעצור על יד פיצוציה ותקנה שקית של פחמים, ובהזדמנות גם דלי של חמרה ושקית מלח חצי שעה...
על ידי dovev76
ג' ספטמבר 15, 2009 1:00 pm

הי צחי מבחינתי לפחות זה לא נובע מקמצנות אני פשוט אוהב לעשות דברים בעצמי
זה נותן לי יותר סיפוק וגם פותר לי כמה בעיות, במקום לסחוב את זבל היונים לפח אני קובר אותו בגינה
או מפזר אותו על הדשא הצמחים נהנים ואני נהנה מגידול מהיר ופריחות.
על ידי dovev76
ב' ספטמבר 14, 2009 5:22 pm

שלום שי. אתה לא מפריע אלא להיפך,אשמח לשתף אותך במחשבות ובידע שלי וגם לשמוע ממך ומאחרים. אפשר לערבב את כל התוספים ביחד ולשים בכלי קטן באחת מפינות השובך כשהיונים תרצנה מינרלים הן תאכלנה אפשר גם לערבב עם התערובת שאתה מגיש להן או לתת כל מרכיב לחוד ,היונים יודעות מה טוב להן. כל אחד לפי צרכיו. לי חשוב שהי...
על ידי dovev76
א' ספטמבר 13, 2009 6:35 pm

רעיון מצויין חוגי, אני מבין שאתה מאכיל את היונים בתערובת המינרלים כאשר היא לחה ? ( על מנת שינבטו הזרעים?) שי לפי מה שאני יודע אין מצב כזה שהיונים יאכלו צדפים שבורים או פחם בכמות שתזיק להן,הצדפים משמשים גם מקור לסידן וזרחן אבל גם נאגרים בקיבה השרירית של היונים ועוזרים בטחינת הזרעים ( ליונים כמו שכולנ...
על ידי dovev76
א' ספטמבר 13, 2009 1:42 pm

צודק אילן, עודף מלח כמו עודף של כל דבר עלול לגרום לבעיות. לפי מה שאני יודע אפשר לתת ליונים מדי פעם גם קמצוץ של מלח נקי זה לא הורג אותן ואפילו עוזר(לעומת זאת לא הייתי שם להם קערה מלאה של מלח באופן חופשי בשובך) בתערובת שהעלתי לדיון יש מלח מדולל פי ארבע והיא לא מיועדת להיות קבוע בשובך אלא רק כאמור כתוס...
על ידי dovev76
א' ספטמבר 13, 2009 1:09 pm

צודק, כשכתבתי את ההודעה הסיחו את דעתי ונפלה שם טעות התכוונתי להגיד שניתן להשיג בקלות דלי של חמרה אדומה אבל לא טעיתי בכך שכתבתי שבכדי לקבל תערובת מאובנת של חמרה ומלח כדאי לערבב אותם ביחס אחד של אחד עם מלח זה לא משנה אם זה דלי על דלי טון על טון או קופסאת טונה על קופסת טונה סה"כ דיברתי על יחסים מש...
על ידי dovev76
א' ספטמבר 13, 2009 7:36 am

תזונה ומיחזור בשובך

אני רואה שקיימת מגמת התמקצעות גדולה בקרב המגדלים הרבה מהם משקיעים את מירב כספם בקניית תוספי מזון ומינרלים למיניהם תוספים המכילים מלח,פחם,קלציום זרחן,מגנזיום וברזל. לדעתי ניתן לייצר תערובת כזו במחיר אפסי אם לא בחינם. פחם- אפשר לרסק פחם של מנגלים ולהגיש אותו ליונים- פחם מכיל בעיקר זרחן ואשלגן ויסודות ...
על ידי dovev76
א' ספטמבר 13, 2009 6:59 am
נושא: פורום נוסף וחדש בנוסף לקיימים,
תגובות: 2
צפיות: 1534

Re: פורום נוסף וחדש בנוסף לקיימים,

מסכים אתך קותי.
גם אני שמתי לב שכל דיון שאני מנסה להתחיל כאן בפורום גווע מהר ובדממה דקה לאחר תגובה אחת או שתיים
וחבל.תמונות של יונים ותגובות בסגנון יונים יפות וכו זה נחמד אבל זו לא מהותו של הפורום.כדאי לנהל דיונים תמיד אפשר ללמוד
ואפילו תצפית פשוטה של מגדל מתחיל יכולה ללמד משהו כל אחד מאיתנו.